American Horror Story

• USA American Horror Story (viac)
USA, (2011–2025), 105 h 20 min (Minutáž: 31–74 min)

Predloha:

Ryan Murphy (kniha), Brad Falchuk (kniha), Danielle Vega (kniha)

Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe, Jessica Lange, Denis O'Hare, Kathy Bates, Angela Bassett, Frances Conroy, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Adina Porter (viac)

Recenzie používateľa TynTynka k tomuto seriálu (7)

Murder House (2011) (S01)

Musím říct, že tento seriál mě jako jediný nadchl už od první scény. Na seriálu se mi líbí, že jednotlivé série na sebe nenavazují a každá má svůj vlastní příběh. Jessica Lange své role ztvárňuje naprosto úžasně, velmi jsem si ji oblíbila. Na seriálu se mi líbí odkazy na reálné události. Škoda jen, že je jen těžko poznat, které události se doopravdy staly. Bylo by fajn vědět všechny skutečné události, kterými se autoři inspirovali. Pro mě osobně to, že vím, že se to někdy stalo, dodává tomu všemu více "strachu" a hororu. Rozhodně nesmím zapomenout vyzdvihnout hudbu, která je naprosto dokonalá. Také prostředí, kostýmy, masky a efekty jsou opravdu parádně zpracovány. Po vizuální stránce si s tím tvůrci opravdu vyhráli. 1. série bych řekla, že je nejvíc našlapaná. Dobře promyšlené příběhy postav, v každém díle se dozvíme něco nečekaného a čím více dílů shlédneme, tím více se nám odkrývá tajemství. Také se mi líbí, že se každou chvíli objevují nové postavy a příběhy z minulosti domu. Dívám se na díl a najednou se objeví scéna, kterou nechápu a říkám si "cože?" To se mi líbí, že mi to tak zamotá hlavu, dodává to seriálu šťávu a hlavně mystiku a napětí. (100%) 2. série (100%) Pro mě osobně je druhá série nejlepší, i když má svoje chybky. 3. série (30%) Tuhle sérii hodnotím jako nejhorší. Nápad byl dobrý, ale zpracování mohlo být rozhodně lepší. 4. série (90%) Tato série je také velmi povedená. Spoustu dobrých prvků, i když chvílemi se objevují scény, které jsou trošku nezáživné. Celý seriál a 1. sérii komentuji tady, další série budu komentovat zvlášť. ()

Útočisko (2012) (S02)

Pro mě osobně byla druhá série nejlepší i když měla několik chyb. Ono už jen to, že se to odehrává v blázinci předpovídá, že to bude šílené. Ovšem ta šílenost, napětí a chvílemi nechápavost vydrží jen něco přes půlku série. Poslední díly mi přijdou už velmi klidné a jen takový pomalý a natáhlý dojezd všech událostí, což trochu ztratilo kouzlo celé série. Jinak opět dobré nápady, až na ty události s ufo (to mě moc neoslovilo). Myslím, že mohli vymyslet ještě nějakou událost či postavu, která by dotáhla šílenost i do posledních dílů série a neskončila tak nudně a nezáživně. A píseň Dominique, kterou hrají v blázinci určitě každému utkví v hlavě. ()

Coven (2013) (S03)

Rozhodně nejslabší série, která mi připadá, že má společné s ostatními sériemi pouze některé herce. Hororové to podle mě vůbec není. Vytratila se napínavost, hororové prvky a vlastně celé kouzlo seriálu. Myšlenka je dobrá, ale bohužel dle mého názoru velmi jednoduše, nudně a bez většího rozvinutí zpracována. Celou sérii jsem se nudila a koukala na díly nejrychleji, jak jsem mohla, jen aby to už konečně skončilo. Myslím, že pokud se člověk na tuhle sérii nepodívá, tak vůbec o nic nepřijde. Byly tam scény, události a postavy, které by tam vůbec nemuseli být. Asi jen natahovali čas, který mohl být využit mnohem lépe. Série měla potenciál, ale bohužel nebyl využit. ()

Freak Show (2014) (S04)

Ve čtvrté sérii se opět vrací šťáva celého seriálu. Koncepce Freak show je ideální nápad. Rozhodně velké plus, že některé "zrůdy" hrají skuteční lidé. Také se mi líbí podvodník, který chce postupně všechny zabít aby mohl jejich těla či deformované části prodat do muzea kuriozit. Nejlepší ze všech mi však přijde děsivý, vraždící klaun v první půlce série. Tato postava mě velmi nadchla. Spratek Dandy má taky své "kouzlo". Některé scény jsou opět trochu nudnější a nebyly by potřeba, ale z druhé strany nemůže to být perfektní. Hodně se mi líbil příběh Pepper, který nám ukázal, jak se vlastně dostala do blázince. To byl rozhodně skvělý nápad. Příběh Elsy byl také dobrý, ale její odchod do Hollywoodu se mi moc nelíbil. Jak ukazovali její život tam, to mi přišlo zbytečné a moc se to už nehodilo. Nicméně bylo fajn vidět její minulost, kde se objevil šílený doktor ze druhé série. Rozptýlení N. P. Harrise bylo podle mě úplně zbytečné. Závěr jsem čekala asi trochu jiný. Všechny nakonec vyvraždit a ti co přežili takový Happy end? No nic moc. ()

Hotel (2015) (S05)

Tato série se mi v mnoha věcech líbila. Avšak se mi moc nelíbilo téma upírů a Lady Gaga mě osobně teda vůbec nenadchla. Pro mě to bylo něco, co tam tak úplně nepatří. "Éra upírů" je už pryč. Avšak setkání několika světoznámých vrahů mi přišlo nápadité. Samotný hotel a jeho příběhy se mi líbili. Spousta vraždění a intrik. "Mňamka" :D ()

Roanoke (2016) (S06)

Vůbec jsem nevěděla téma této série, dokud jsem se nezačala dívat. Z této série mám smíšené pocity. Od těch ostatních je to odlišné. Nelíbilo se mi, že to vlastně bylo natočeno jako pořad. Přeživší vyprávěli, co se jim stalo a někdo to zfilmoval. A aby z toho káplo víc peněz, tak z toho udělat reality show. Tohle pojetí se mi nelíbilo, i když to mělo i své zajímavé prvky. V tomto směru jsem byla zklamaná. Ale co musím vypíchnout, tak rozhodně herecké výkony. Naprosto skvěle zahrané, úplně jsem cítila jejich pocity a byla vážně vyděšená. Právě vyjádřené emoce mě vtáhli do příběhu. U téhle série jsem se bála. ()

1984 (2019) (S09)

Tahle série mě absolutně nebavila. Spoustu věcí se dalo předpokládat předem. Byla to směs blbostí. Čím víc sérií, tím horší, jak už to bývá z počátku oblíbených filmů a seriálů. ()

Zemřel herec Mark Margolis

29.12.2018

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho

16.02.2018

Jméno Ryan Murphy vám možná nic neříká, určitě ale znáte Plastickou chirurgii s. r. o., Glee, American Horror Story nebo American Crime Story. Ano, tyhle seriálové hity pochází z Murphyho hlavy. A… (viac)