New York, rok 1981. V meste začne úradovať zákerný vrah, ktorého obeťami sú výlučne homosexuálni muži. Kvôli tomu polícia o prípad nejaví záujem. Jediný, koho vraždy zaujímajú, je lokálny novinár Gino (Joe Mantello). Ten je odhodlaný zistiť, kto za vraždami stojí a čo je jeho cieľom. (Marceloo)

Vabr

New York City. Je to poprvé, co máme jako téma série město samotné - takový velký potenciál to byl, a tak promrhaný. Mohli jsme sledovat osudy prostitutek na rozích pochybných ulic, divoké naháněčky neonově prosvíceným New Yorkem, drogy kolující mezi feťáky, kruté vraždy, zkorumpovanou policii, honičky v autech, noční bary atd. atd. Místo toho šlo ale všechno hezky do kytek. Hlavním a jediným, co se v 11. sérii odehrává, je totiž vraždění gayů, a jako vedlejší prvek pro doplnění slouží propuknutí nového viru (AIDSu). To je vše. Skutečně slabota , protože z města samotného šlo vytřískat tolik! Mohli jsme vidět mnohem, mnohem více hlavních postav s vlastními rozdělenými osudy napříč celým New Yorkem, které by se třeba sem tam potkali nebo tak nějak, a do kupy by ale všechny řešili nějakou tu mystiku panující nad celým New Yorkem nebo tak. Tady však hlavních postav máme jen pár, a k tomu ani ne z originálního AHS castu - to tu jsou jen dvě (Billie Lourd a Leslie Grossman - hrály skvěle, zasloužily si však více prostoru). Hlavní postavy jsou spolu s vedlejšími postavami věčně agresivní, paranoidní, přehrávající, občas úchylné a nervní, což nebudí příliš velké sympatie, a obvykle se s tímto nešvarem objevují seriály/série levnějšího ražení. Ještě přidejme, že je celá série gay, což si velké ohlasy taky dvakrát moc nezíská. Příběh samotný je potom příliš jednoduchý a skončí strašně brzy. K tomu poslední dva díly byly opravdu do počtu a nedokázaly si už kvůli své zbytečnosti udržet mou pozornost. To je ale problém celkově u AHS, nejenom u této série. Za mě osobně jediný kvalitní díl byl ten 5. Snad pouze tam postavy opravdu měly charisma, minulost a kvalitně zpracované vzájemné vztahy (Patrick s exmanželkou). Došlo zde i na nejlepší kill celé série, který byl hezky smyslný. Ten díl se mi skutečně líbil, ale zbytek byl zkrátka bída na 2⭐. AHS 11. série ani není žádný horor, pouze krimi thriller říznutý s prvky hororu, takže do toho budete s tím muset jít. I přes všechna negativa se na to ale jakž takž fajn dívalo a stále to bylo mnohem lepší než Hotel, kterým jaksi opovrhuju (asi ho někdy zkouknu znovu). Vyhodnocení: Stejně byl nejzajímavější vývoj viru, přestože ta linka byla odstavená na druhé koleji ()

janak.t

Dal bych plný počet, ale poslední dva díly které jsem čekal nejlepší byly bohužel nejhorší, zmatek, chaos ,děj jedno páté přes deváté, buď už došli prachy nebo už to chtěli mít za sebou, škoda ()

Gamekeeper77

Absolutní propad dolů. Já teda proti hošanům nic nemám, ale co je moc to je moc. Vlastně úplně všechno je o buznách a pro buzny, protože pro čistokrevnýho heteráka jako jsem já je 9 hodin nevidět ženskou a celou tu dobu čumět jen na to, jak se tam oblizujou chlapi opravdový utrpení. Navíc tohle už ani nemá nic společnýho s hororovym pojetím celýho seriálu, je to spíš kriminálka. Poslední tři totálně sračkoidní snový díly jsem místo očekavanýho finále už jen bolestně odtrpěl, takže průměr už tak žalostný série se tím ještě víc dosral. 40%. ()

Mr.Ward

Škoda. Zajímavá série, která si akorát popletla seriál. Toto opravdu nebylo American Horror Story, ale hodilo by se to spíš do American Crime Story. ()

hrumsrt

Návrat plnohodnotného AHS, namísto drbání s dalšími stories, nakonec vychází vcelku dobře. Opět se vracíme do atmosférických 80. let, které mají svůj jedinečný feel. A po omylu v podobě desáté série jde o jeden ucelený příběh, který se tentokrát odehrává v největším prostorovém rozpětí, jaké seriál nabídl. Vedle mnou tolik oblíbeného Hotelu jde o jednu z nejstylovějších sérií celé show. Konečně se zase vrací staří dobří herci, na kterých AHS kdysi stálo. Především Zachary Quinto, který ani po desetileté pauze neztratil nic ze svého jedinečného hereckého umu a roli slizkého boháče si patřičně užíval... V tomhle je tahle show tolik jedinečná, když dokáže z těch herců vytáhnout naprosté maximum. Většina příběhu se nese v krimi režimu a je tak potřeba se ptát, zda ještě AHS umí "strašit".. Homosexuální a BDSM prvky jen patřičně přidávají na stylovosti a i když to zdejším divákům nebude tolik po chutí, Murphy zase rezonuje a politikaří.. Závěrečný dvojdíl je pak asi nejodvážnější pokus v celé historii seriálu.. Který mně ale sedl na výbornou a celé to metaforické lucidní vyprávění řadím k nejlepším momentům série. Vrcholem budiž i tolik tísnivé a odporné (ale přesto skvěle podané) vyzobrazení onemocnění AIDS. Nejoblíbenější postavy - Sam (Zachary Quinto), Gino Barelli (Joe Mantello) a Adam (Charlie Carver). 75% ()

Bouřka

Wau, naprosto brilantně zpracované téma osmdesátky, gayové a aids v Americe + úplně dokonalá hudba k tomu. Ono totiž to celé bylo dost velký horor samo osobě. Hodně silné 👌 ()

VendaCiki

Zajímavě pojatý příběh o objevení AIDS 1981 v gay komunitě. Nemoc byla "vrah". Ze začátku jsem nechápala, co má ta gorila v masce představovat. V posledních dílech došlo k rozuzlení a pochopení. První údajná oběť AIDSu byl africký muž v roce 1959... ()

chozze008 odpad!

Myslim, že asi 3 sezóny jsem vynechal, neb jsem hned zjistil ze nebudou pro mě. Tady dávám vostrej palec dolů (a vostrý varování abyste to všichni vynechali), protože mě to navnadilo a bylo to dobře rozjetý. Ve finále z tohe ale byla mrdka všeho možného, jenom né hororu, kurva. Chtěl jsem to dorazit, ale předposlední díl dorazil mě, vypnuto v půlce. Konkrétně díl co jsem vypnul, sledujete gaye umírající na AIDS, co to má kurva společného z hororem (moralisté, ano reálně to je vostrý, ale todle je AHS, kdybych chtěl fakta umírání na AIDS tak si něco takového pustím). Fakt tadle série projela snad všechny žánry mimo hororu. ()

breebee

Že mě to nudilo je ve výsledku ten menší problém. Celou dobu si to hraje na něco jinýho, než je už od začátku evidentní, že to je. A pak když se to v závěru tváří jako hrozně nečekaný odhalení, tak vám nezbývá než pozvednout obočí. To jsme opravdu nečekali... Nejhorší je ve výsledku ten disrespekt ke skutečnosti. Čím si ti muži tenkrát procházeli, z toho by se neměl dělat materiál k lacinýmu strašení, což přesně tahle série dělá. Není tam žádný větší smysl, je to prostě zvráceně překroucená minulost s extra supernatural prvkama. Každopádně jsem znechucená.. jen úplně jiným způsobem, než to bývalo v začátcích AHS... ()

krisikowa

Spíš krimi thriller, než horor. A zůstalo by to tak, i kdyby ta kartářka prakticky nepřestala vykládat. Samo o sobě mě to baví, ale myslím, že jen proto, že je to Ryan Murphy a že je to součást nějakého konceptu. Zase lítáme ode zdi ke zdi. Tři hvězdy dávám za Zacharyho Quinta, protože mi tam už pár sérií chyběl. ()

Colomba666

⭐️⭐️⭐️⭐️Celkem fajn série, na ty nejlepší to nemá, ale stále lepší než American Horror Story - Roanoke (série) (2016), American Horror Story - Cult (série) (2017) a American Horror Story - Double Feature (série) (2021) takže bych řekla, že ok. Sice nám osazenstvo trochu více zbuznilo, ale s ohledem na dobové zasazení je to na místě, ústřední dvojice je kupodivu fajn, na rozdíl od zbývajících divnolidí. Doufám, že si J.Mantella & R.Toveyho ponechají i nadále, neboť na nich tato série doslova stála. No uvidíme, kam se doplácají dále. S hodnocením jdu přeci jen o bodík výše, než u předchozí série. Snad to s dalším pokračováním vyhoupnou někam výše, jinak to nevidím moc slavně. ()

pokyy

Tohle bylo těžké koukání. Průměrně inteligentní člověk ví už na začátku, co ta "záhadná" nemoc je. Trapné woke, některé scény byly přehnané. Nefunguje to ani jako horor nebo scifi. Velké zklamání, tohle se nepovedlo. ()

Hexx

Tady je toho hororu asi tolik, jako když dopiju láhef vína a ještě jí ždímám o poslední všemohoucí kapky.... Na jednu stranu vůbec nechápu nehororový námět, kdy to je kurňa v názvu seriálu, na druhou stranu když tuhle skutečnost pomíjím, je tady celkem solidní gáj-krimi! Chtěl bych radši čistokrevný horor? ANO! Ale co dá dělat, jsem nucen se podvolit jinotvornímu zpracování, neb jsem tomuto seriálu věrný od počátku, a doufat, že nějaká ta další série se vrátí zase k základu všehomírského strachu a před každým dílem bude nutné prudké nasazování si pampers, protože na čirý horor je vskutku potřeba navázat - viz prvních pár sérií. ()

Thoth

POZOR SPOILER! V poslední době mám pocit, že řada (zpočátku!) velice dobrých filmů a seriálů začne neskutečně nadčasovou myšlenkou, kterou má v první polovině i nadprůměrně dobře zpracovanou (efekty, akce, napětí, myšlenka...), ale pak se najednou cosi pokazí a druhá polovina série či filmu je tragickým zklamáním. Jakoby měl onen režisér rozdvojenou osobnost a nebyl to on, kdo dělá závěr nebo jakoby dobrého režiséra vyměnili v půlce děje za tragického. Série 11. i 10. je toho důkazem! Zejména jakýsi "mystický" konec v 9. a 10. díle této série, který by šel zkrátit tak na 20 minut, místo oněch 70ti! Onen záhadný muž v latexu je na konci seriálu odhalen jako "AIDS", sériový vrah předčasně zlikvidován v půlce série a při jeho lovu navíc postavy mluví nahlas a vůbec je nenapadne, že by mluvením mohli na sebe sériového vraha upozornit... No mrzí mě to, protože prvních pár sérií AHS bylo promyšlenějších... ()

zikacek

No, tak mě se série líbila na 4*, na 5* kdyby nebylo těch posledních dvou dílů, který by stačil asi jeden. Nějak asi chápu co tím chtěl básník říct. Pokud vám nevadí homosexuálové, a mě nevadí, je na co koukat, herci za mě skvělí, neokoukaní, především se mi líbilo koukat na Thea a Gina. Všechny postavy skvěle zahrané. Dál pozor - SPOILER. Homosexuální tématiku a jejich rychlé vymírání na nemoc jsme mohli vidět i v několika jiných filmech třeba Stejná srdce (TV film) (2014) mimochodem od stejného režiséra, jen s obměněným obsazením, ikdyž ne 100%. Přidaná linka alá Dahmer je zajímavá, a víc nechutná než zmiňovaný seriál. Myslím, že se to nešťastně sešlo, a NYC by vyvolalo mnohem větší bum, kdyby Dahmer ve stejném roce nevyšel o něco dřív. I tak by to vše bylo skvělé, ale jak už zde v komentářích padlo, ne v AHS. I tak, vzhledem k obsazení a ději prvních osmi epizod volím 4*. ()

TheDoll

Tyjo, tak to byla celkem oddychovka. To bych zrovna u AHS nečekala. Částečně nesmělé a částečně pikantné. U dvou epizod (a někteří jistě ví, kterou myslím) jsem teda oběd nesnědla (a to jsem si nachystala velmi dobrý), ale jinak si nic extra drastického nevybavuji. Háčkovat u toho šlo bez problému, člověk si poslechl dialogy, občas kouknul na obrazovku. Jestli mi něco zážitek kazilo, byla to těžká toxicita části postav. Bavily mě kostýmy i prostory. Mile mě překvapil závěr... už asi v půlce jsem začala uvažovat, že Big Daddy asi nebude úplně klasický záporák a vrah. :) Určitě se nejedná o horor, takže je to spíš American Story... ale mně to nevadí. Rok jsme si odpočinuli a další rok bychom mohli dostat něco ostřejšího. ()

Meriol

Další série ze světoznámé řady American Horror Story se tentokrát odehrává v New Yorku osmdesátých let. První dvě třetiny působí opravdu zajímavě, zápletka, postavy, hudba, prostě vše funguje. Poté ale nastane převrat v rámci rozuzlení vedlejší pandemické dějové linky, která se v prvních dílech odehrává pouze na pozadí a posledních pár dílů působí, jako by se do série nehodilo. Ztvárnění dalšího vraha v podobě nemoci je sice brilantní, ale špatně zpracované. NYC lze zařadit mezi slabší série z řady American Horror Story, ale za shlédnutí stojí. ()

HJ-FILIP odpad!

Videl jaem 3 dily z donuceni. Naprosta katastrofa. Dej ubohy, kamera na nic, v podstate se tam nic nedeje, jenim porad natahujou jak nekdo nekde stoji a kouka. ()