Hellraiser

• Slovensko Pekelník (viac)

Legenda říká, že kdo otevře magickou krychli - vypustí duchy... Nic netušící Frank doplácí na svou zvědavost a na vlastní kůži poznává bolest. Do jeho bytu se nastěhuje starší bratr Larry s manželkou Julií a dcerkou Kristy. Londýnský dům se stává peklem. Duch Franka žije, stává se mocnějším a jeho existence si neustále žádá nové a nové oběti. Julii už má ve své moci... Najde se někdo, kdo dokáže ovládnout magickou krychli? (ATTACK FILM VIDEO)

Ghostface2

Po třetím shlédnutí jsem si tento film zamiloval. Originální příběh, geniální hudba, pekelná atmosféra, skvělé triky a kvalitní gore. ()

PKD

1.film (překonaný snad jen 2.filmem), který i přes změny vůči předloze (kterou důr.! doporučuji) dodnes funguje jako přesně promazaný stroj na zvyšování atmosféry husté tak, že by se dala krájet. Musím též pochválit hudbu. Kryštof Mladý ví jasně, co dělá. Pan autor samotné předlohy, umí sakra režírovat a sám si to i změnit tak, aby nevznikl guláš. Bravo. Bez tohoto klenotu, by horrorový filmový svět, nebyl úplný. ()

iolaos

slavna lekce mistra fantasy horroru.. tento film je plny sily, emocionalni a fyzicke uhrancivosti o lasce, masochismu, poteseni, bolesti a stejne tak je oslnivou show prekrasnych, i kdyz zdaleka ne dokonalych gore efektu, masek a originalnich idei z (kreatury temnoty Cenobites jsou dodnes nejlepe hlaskujici horrorove postavy), ktere ani po dvaceti letech neztraci svuj lesk a smrnc. Barkeruv charismaticky horror Hellraiser, zalozeny na novele The Hellbound Heart je po trikove strance, zvlaste v sekvencich otevirani skrinky vecneho utrpeni, jednim z nejelegantneji zmaknutych filmu zlatych 80s. extra ordinem !! 10/10 ()

gogos

Tak todle je rachot! Výborná atmosféra, skvělý scénář, šílená hudba, super gore loutkové efekty. Opravdu jeden z nejlepších hutných hororů, co jsem kdy viděl. ()

blackrain

Získáte podivnou kostku. Rozluštíte hlavolam. Propadnete zcela jejímu podmanivému kouzlu, které vás stáhne do pekla. Budete prožívat slast a bolest zároveň. Pak uniknete z pekelného utrpení a budete chtít svůj život zpět. Pekelnící, ale nenechají nikoho jen tak zmizet. Zápletka je hodně originální. Hudební doprovod Christophera Younga je velmi podmanivý a občas nervy drásající, skvěle dokresluje jednotlivé scény. Pinhead nezabijí jen tak pro nic za nic, zabijí, protože je vyslancem pekla. Smrtí pro oběti nic nekončí. Jsou přenesení do pekelného labyrintu. ()

Lulu13

To, že je Clive Barker psychopat obdarený nadľudskou fantáziou som tušila už z jeho knižných počinov a ako režisér ma v tejto domnienke iba utvrdil. Hellraiser, jeden z najoriginálnejších hororov vôbec má v sebe veľkú dávku gore prvkov, čo pochopiteľne nemôže sadnúť každému. Nám zvráteným, morbídnym dušičkám však ulahodil. Iba na nechutnostiach sa ale určite horor stavať nedá. Som rada, že Barker to ako jeden z mála režisérov pochopil a vybudoval tú správnu mrazivú atmosféru. Nezabudnuteľné scény, nezabudnuteľný snímok. ()

raimi

Velká horrorová klasika, před kterou nezbývá nic jiného, než se hluboce poklonit. Design cenobitů je famózní. A ta hudba... !!! ()

topi

Jeden z filmů, které jsem viděl nespočetněkrát. Když vyšel Hellraiser na videokazetě, tak jsem ho sledoval denně snad tři měsíce, matka ze mě už byla na prášky, ale stejně musela uznat, že je to nejlepší horor, jakej viděla a to jich viděla opravdu dost! Pro mě horor, kterej je v mé Top 5 a to zcela bez debat! Všechny scény znám nazpamět, každý sebemenší detail a hlavně tu geniální hudbu Christophera Younga, bez které by Hellraiser nebyl Hellraiserem. Jeden z nejlepších soundtracků, které jsem kdy slyšel. Tohle je obrovskej drahokam hororových filmů!! ()

movieband

Bezduchá ptákovina, která se hraje na kultovní horor. Co je na filmu podařené, tak je jeho hudební složka, která dost dobře podbarvuje atmosféru a podtrhává děj. Spolu s podařenou hudbou, a solidní atmosférou je to hlavně mladá Ashley Lawrence, která film vcelku táhne. Pinhead se může jít s jeho pekelnými přívrženci bodnout (udělá jim to vlastně jenom dobře). Atmosféra, byla taky dost hutná, ale co je mínus je dějová linie. Nijak mě neoslovila a upřímně sem u filmu místy usínal. Gore scény byly drsné, ale nic, co by mi zamávalo s žaludkem. Nevidím tom žádný smysl, ani důvod k tomu, abych se na Hellraisera podíval znovu, nijak mě nezaujal. 40% ()

gojackill

Hellraiser je rozporuplny film, ac je nekdy opravdu desivy a napriklad nektere masky jsou opravdu povede, tak mi to nekdy prislo uplne trapny. Subjektiv ma pravdu, ten film mnoho chyb a vubec neni jasny o co tam jde. ()

Gorehound

Znovu po rokoch zhliadnuté na blu ray, takže musím zhodnotiť svoje dojmy po opätovnom zhliadnutí tejto nespochybniteľnej klasiky. Film má chladnú, špinavú a provokatívnu atmosféru, podporovanú väčšinou nesympatickými postavami, snáď okrem Kristy, ale to bol zrejme úmysel. Na skvelej úrovni sa držia masky a gore efekty, tu klobúk dolu, samozrejme na jednotku stále funguje veľkolepá hudba. Hviezdičku dolu za občasné zdĺhavé zábery. Všetko ale vyvažujú originálne a desivé postavy Cenobitov a naturalistické zábery ich sveta. Nielen kvôli nim film stále stojí za pozornosť. EDIT: Maximum a v podstate bez chyby! ()

Remedy

Původní Hellraiser má bezpochyby velmi zajímavou mytologii a vlastně i celkem silnou atmosféru. Mezi kultovkami 80. let má své pevné místo a určitě se sluší vyzdvihnout, že za ten jeden milion dolarů se Clivu Barkerovi podařilo natočit (na svou dobu) slušný gore horor s prkennými hereckými výkony (které k tomu ale chtě nechtě pekelně sedí) a ikonicky hnusnými záporáky. Jako výlet do pozdních osmdesátek to krásně funguje dodnes. [65%] ()

stration

Viděl jsem tenkrát ještě v příšerné kvalitě a německy. A byl jsem z toho hotový. Geniální hudba a Barkera jsem si oblíbil i jako spisovatele.To byl začátek mého hororového fandovství... ()

JohnMiller

prečo som si vždy myslel že Hellraiser je priamočiary slasher ? neviem. No na filmové dielo spisovateľa Clivea Barkera som bol zvedavý. Prvé čo musím uznať je že autor síce nemá až také veľké skúsenosti s filmom ale chyby tu prakticky nie sú. Všetko je tak ako má byť. A tu sa mi naskytá otázka. Prečo sa prvých 60 minút prakticky nič nedeje. Jeden chlap chce získať späť svoju ľudskú podobu. Hellraiser tu prakticky nehrá žiadnu dôležitú úlohu. Veľké plus a dôvod začo dávam 4 hviezdy je vizuálna stránka. Gore je tu naservírovaný v poriadnych dávkach. Je kvalitný a nechutný jeden s najlepších aké som zatiaľ videl. Sadomasochistické výzory pekelníkov dodávajú filmu tú správnu atmosféru. Netvrdím že priamo čiare slasheri sú to po čom túžim ale tu by sa to hodilo abnormálne. ()

AlistairMir

Halloweeny, Pátky 13, Noční můry a Texaské masakry jsem viděl, ale Hellraiser? Ani nevím proč byl jediná kultovní série, které jsem se vyhýbal. V rámci hororového maratonu jsem se rozhodl jí konečně dát šanci a i když po první čtvrthodince jsem se bál, že jsem se jí vyhýbal díky šestému smyslu, tak opak je nakonec pravdou. Měl jsem se mrknout už dávno. Je to krvavé, je to atmosférické, je to zvrácené, je to prostě fakt povedenej horor, ze kterého si v tu dobu musel divák nadělat do kalhot. Na plnou pálku to pro mě není, ale silné čtyři hvězdy si první díl série s maníkem co má hlavu samej hřebík rozhodně zaslouží. Strýček Frank byl fakt pěknej parchant a ta jedubaba co jí klátil byla od začátku filmu na ránu. Za to hlavní hrdince jsem fandil. Mile překvapen jsem zvědav na další díly. PS : Už vím kde se inspirovali tvůrci hry Residen Evil 3, protože ten jeden dacan z hellparty byl ukázkovej Nemesis. ()

Laurent

Laciný horor bez výraznějších nápadů, který obsahuje až příliš nesmyslných věcí. Za vůbec nejlacinější považuji litry slizu a hmyz ... a nakonec mě neoslovila ani asijská akupunktura. :-) ()

Suzana

Clive Barker je výtečným hororovým autorem. Jeho příběhy jsou plné obrazotvornosti a fantazie. Barker má dar vyprávět – a to i jako režisér. Snímek Hellraiser je natočen podle jeho stejnojmenné povídky a jelikož je Barker svým režisérem, jde o zpracování věrohodné. Není to sice bůhví jaká hororová špička (inu, Osvícení podle mě jen tak něco nepředčí), některé diváky může míra krvavých scén odradit, ale pro Barkera mám jednoduše slabost. Nejlépe zahranou postavou je Frank, který se rozhodl objevit nekonečnou rozkoš skrze tajemný artefakt. Rozkoš je mu poskytnuta, avšak asi né taková, po jaké zrovna prahl. Přicházejí totiž cenobité a legendární hororová postava Pinhead… Z těchto důvodů hodnotím **** ()

GILLWANDER

Obstojný britský pologuláš s fajn krvavým predkrmom a s hustou atmosférou žiaľ, bez vážnejšej dejovej kompozície. Nestačí film obliecť do cool ohavného kabátu, treba kabát navliecť na niekoho, kto s filmu nebude robiť iba reklamu na rozpadávajúci sa ľudský zovňajšok. Ohavnosť nie je všetko. Bez zmysluplnejšieho deju to má zmysel predať ako kampaň proti nadmernému požieraniu mäsa. 65% ()

BoredSeal

Nádhera. Jeden z nejlepších hororů všech dob. Originální nápad se skoro nepříjemným, ale přitom přitažlivým druhem brutality a působivými organickými efekty. Prvotřídně napsané a zahrané postavy, hlavně Claire Higgins s důvěryhodně vysvětlenou motivací. Výborný soundtrack. A samozřejmě vyslanec pekel, Pinhead, tady opravdu působí děsivě, jako zlo, které jen koná své poslání, užije si to a nesmlouvá.Tohle se prostě Barkerovi povedlo. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

08.10.2021

Remake kultovního hororu Hellraiser byl před pár dny dotočen, tvůrci tak nyní mohou oznámit plné obsazení. Režisér David Bruckner (Temný dům) spolu s autorem originálu Clivem Barkerem údajně… (viac)

HBO chystá Pekelníka

HBO chystá Pekelníka

28.04.2020

Režisér David Gordon Green (Travička zelená, Halloween) a kabelovka HBO společně chystají novou verzi Pekelníka. Toho přivedl na plátna kin jako první filmař Clive Barker, který přitom využil své… (viac)

David Goyer napíše remake Hellraisera

David Goyer napíše remake Hellraisera

07.05.2019

Scenárista David S. Goyer (Blade, Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) se ujme scénáře a produkce na novém remaku Hellraisera pro studio Spyglass Entertainment. Původní film z roku 1987 pochází z… (viac)