Zabitie posvätného jeleňa

• Česko Zabití posvátného jelena (viac)

Špičkový kardiochirurg žije usporiadaný život so svojou ženou a dvomi deťmi. Je v ňom jediná podozrivá vec: šestnásťročný Martin, s ktorým sa vídava a ktorého pomaly, ale iste zaťahuje do svojej rodiny. Bez toho, aby o tom vedel, privoláva na seba tragédiu antických rozmerov. Aj keď sa Martin zdá byť obyčajný teenager, v skutočnosti v ňom drieme schopnosť, pre ktorú neexistuje racionálne vysvetlenie. Divné rodinné svety gréckeho režiséra Jorgosa Lanthimosa sa tento krát menia v kubrickovský horor, plný existenčnej úzkosti a bezvýchodiskovosti. Oko za oko, srdce za srdce. (Film Europe)

Birter

Pokud pominu fakt, že tři čtvrtě filmu nedává smysl (což mně nevadí) a vzpírá se jakémukoliv škatulkování, tak lze asi především říct, že není tolik intenzivní jak by asi chtěl být. Problémem je, že nedokáže udržet onu absurdně-hororovou nit tak dobře abych se u toho nenudil, ale ani mi nepřišlo, že měl nějakou extra pointu, která by tomuhle sletu nesmyslnosti dala nějaký význam (třeba jako v Lobsterovi). Ačkoliv tam všichni chodí jako mrtvé duše, tak herecké výkony jsou dobré a bizarní dialogy celému filmu dávají jistým způsobem šťávu. Mám sice tento typ psycho filmů rád, ale The Killing of a Sacred Deer jinak nabízí spíše ukázku z surrealistické mysli režiséra, než mou ideu ''geniálního'' filmu. ()

rotator

Na začiatku filmu si hovorím čo je to za experiment, ale čo je horšie, keď už to niekto napísal, kto to vôbec chcel aj natočiť? A "hele", on to je mesiar a predavač v jednej osobe. Nečudujem sa, že sa "Kolinovi" urobilo zle po prečítaní scenára. Dúfam, že sa král Yorgos vykúpil. ()

Kozlowski8

Trochu jednotvárný a velmi pomalu se posunující bizarní příběh s nevysvětleným (a nevysvětlitelným) základem, absurdními dialogy a ještě absurdnějším závěrem. Tento snímek rozhodně není pro každého. Divák, neochotný utápět se v záplavě symbolů, náznaků a absurdit - si film jako celek opravdu nevychutná, byť se může kochat hereckými představeními Nicole Kidman, Colina Farella a taky irského kruťáka Barryho Koeghana. (V případě Nicole také stále skvělou figurou ve spodním prádélku). Vcelku chápu pochvalné a pozitivní pohledy na toto dílo, ale u mne pouze 45%. ()

tchempi

Další úlet z dílny cáklého Řeka. Tentokrát je ale cvokhaus zápletka chabá a nevystačí na dvouhodinový biják, a tak hodně prostoru vyplňuje unylá a nudná artová vata. ()

F2003F

Výborný názov, film menej. Dobre obsadený dobre zahraný artový thriller. Mysterióznosť pôsobí najmä v prvej polovici, druhá stráca výnimočnosť. Mnoho klišé sa dá prekvapivo nájsť aj v takomto úlete ale bez toho by sa to asi ani nezaobišlo. Po prvom som bol ohromený, po druhom ako-tak. Ono je to zo začiatku veľmi sľubný pokus o navodenie podivne tajomnej nepríjemnej atmosféry lenže slabé scenáristické okolnosti nedovoľujú aby to vyznievalo uveriteľne. Darmo máte na kope talentovaného režiséra a sľubné herecké osadenstvo ak to neni správne sofistikovane vymyslené/napísané. Čiže po druhom o jednu hviezdu nižšie a dokonca mám už pocit, že sa film z veľkej časti strácal sám v sebe. ()

hanca.uh

Pokud je režisér tohoto filmu nazýván jako "představitel řecké divné vlny" (teď už vím, že nebude patřit mezi mé oblíbené ani pochopené:-)), pak samotný film je naprosto shodně pojmenovatelný. Mám ráda N.Kidman (tady se mi ale jevila jako nesympatická namyšlená kravka), C.Farrella zase moc nemusím (a stejně na mě působil i ve snímku - jako sobecký blb, který díky svému ohromnému přebujelému vousu ztratil poslední obličejovou mimiku:-)). Ostatně i dětští představitelé (dcera a syn manželů + zloduch Martin) byli ujetí. To, že se v ději chovali, jednali a mluvili všichni nesmyslně dodalo filmu náběh ještě větší zmatenosti. No ale - vlastně to byl asi i záměr, aby všechno ve filmu působilo prostě DIVNĚ:-) (toto slovo se vyskytuje v komentářích u tohoto filmu fakt dost často). Ale abych nekončila skepticky: za mě byla teda aspoň výborná hudba, hooodně mrazivé psycho. ()

Kobzikovich

Jak film začínal, v duchu jsem se smál. Na co jsme to sakra šli? Vůbec nevím do jakého žánru bych tenhle film zařadil. Úspěšná a bohatá rodinka si žijí tak trochu jiný život. Postupně se to začne zesírat a nevíš, na koho být nasranej, o kom si myslet, že je ta svině. A už jen to se mi zalíbilo a věděl jsem, že to bude něco jiného. Film mě probodával ostrýma jehlama a oči mi vysychaly. Sakra, kdy už uvidím pořádné emoce? Kdy se už z toho konečně zhroutí? Přišlo to všechno ve správnou chvíli. Všechno bylo krásně dlouhé a pomalé. Celý film ve mě vyvolal takové pocity, jak už dlouho žádný jiný. ()

avantgardx

Nepříjemná zvrácenost, a já se v kině cítil tak trochu jako psychopat, že se na něco takového dívám, a ještě za to platím. Navíc takovou dávku fantazie abych uvěřil nosné myšlence celého filmu - čeho je onen pomstychtivý mladík schopen, opravdu nemám. ()

De Large

Fantastická "Lynchovská" réžia, dokonalá "Smithova" (Eyes wide shut) kamera, diabol Keoghan, presní Colin i Nicole. V rámci žánru film desaťročia. Neskutočné oznamovacie vety bez emócií, mimika Keoghena na Oscara, záplatka - konečne niečo nové. ()

Capri2016

Celým filmom graduje napätie od začiatku až do konca. V tom je tento film skvelý thriller. Ale ako povedala jedna pani, ktorá sedela za mnou v kine "Čo toto bolo za non-sense!" a skutočne tretia tretina filmu a záver filmu bol pre mňa úplne nelogický a iracionálny. Možno toto mal byť ten hororový aspekt filmu, ale mne tento záver filmu nesedel, lebo podľa môjho názoru by takto žiadny rodič nekonal. Hudba filmu výborne sedela ku gradujúcemu sa tempu. Z hereckých výkonov vynikala Nikole Kidman a všetci detskí predstavitelia ale hlavne Barry Keoghan v úlohe despotického a manipulatívneho týnedžerského šialenca. Keďže mi vôbec nesadol koniec filmu, ktorý z filmu urobil veľmi zvláštny, iracionálny kus - tak ja hodnotím iba 70% a to je škoda, lebo keby film skončil "normálne ľudsky" či už kladne, alebo záporne tak by som tento film mohla hodnotiť vyššie ako dobrý thriller. Iracionalita konania hlavného hrdinu možno bola zámerom filmu, ale ja som ho tento zámer potom nepochopila a podľa hlasných reakcií v kine, bude podobných divákov asi viac. ()

lukke87

Co si nedomyslíš, to nemáš... Tak bych orazítkoval celýho jelena na jeho bílou řiť. Herecky super, hudba bez chyby, Barry Keoghan tak přesvědčivej, ignorantsky, skoro až autisticky ve svým světě, přitom slušnej, že bys mu dal korunu, ale tak reálně a brilantně hraje, že je na pěst!!! Zkrátka ne pro každýho je odměřenej, mechanickej, studenej film bez obsahu, působícím plochým pohledem a absolutním nezájmem lidí tím pravým filmovým zážitkem. Celkově? Zajímavý název, který mě oslovil, ale nečekejte jelena ani v jediný sekundě filmu, bez děje, zvratů, hodně zvláštní... Pokud tu někdo srovnává s Kubrickem, neměl by nosit rukavice na nohách a boty na uších... ()

Ajculka

S počiatku som mala pocit, že ich strojový život ma brutálne nudí a váhala som nad vypnutím filmu. Ale povedala som si, že to prekonám. Som rada, že som sa tak rozhodla, lebo film ma vcucol do príbehu a hltala som ho plnými dúškami. Musím povedať, že skvelo spravený film s úplne úžasnou gradáciu. ()

louisalotta odpad!

Pokud oplýváte alespoň špetkou sebeúcty a sebeovládání, tomuto filmu se vyhněte obloukem. Ztratila jsem kvůli němu 2 hodiny svého života, které mi už nikdo nikdy nevrátí a byla bych bývala uvítala, kdyby mě před touhle "nepříjemností" (slabé slovo) někdo varoval. Tady se totiž nepovedlo vážně vůbec nic. Od stupidních dialogů namluvených unylým monotónním hlasem, šílené hudby, slabých hereckých výkonů až po celkovou slabou a často dost nelogickou dějovou linii. Během filmu (ani po něm) jsem nenašla nic, co by stálo za pozitivní komentář. Ani jsem nevěřila, že se někdy budu dobrovolně dívat na film, kterému pak dám hodnocení "odpad", ale Jelen si to skutečně zaslouží. ()

Pavlo

Film, ktory si zaklada na pomalom intenzivnom rozpravani, hereckych vykonoch a temnu atmosferu. Bohuzial je tam na moj vkus vela tajomneho-nevysvetleneho az som sa stratil v konani postav. Su tam aj zobrazene namety z biblie - teda na zamyslenie. No celkovy dojem je rozpacity, finale drsne a nemam chut si to niekedy este pozriet. Skoda - hereci to zahrali spickovo. ()

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

01.12.2018

Herec Colin Farrell, který se v posledních letech objevil v impozantním sledu filmů jako Vdovy, Oklamaný, Zabití posvátného jelena nebo Humr, se čerstvě připojil k obsazení chystané gangsterky Toff… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Odstartovala zimní přehlídka BEST FILM FEST

Odstartovala zimní přehlídka BEST FILM FEST

16.12.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 14. do 20. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (viac)

Filmový festival Be2Can bude velká nádhera

Filmový festival Be2Can bude velká nádhera

02.10.2017

Čtvrtý ročník přehlídky prestižních festivalových snímků Be2Can uvede premiérově držitele Zlaté palmy z Cannes, snímek Rubena Östlunda Čtverec, který festival zahájí, film IIdikó Enyedi O těle a duši… (viac)