Zabitie posvätného jeleňa

• Česko Zabití posvátného jelena (viac)

Špičkový kardiochirurg žije usporiadaný život so svojou ženou a dvomi deťmi. Je v ňom jediná podozrivá vec: šestnásťročný Martin, s ktorým sa vídava a ktorého pomaly, ale iste zaťahuje do svojej rodiny. Bez toho, aby o tom vedel, privoláva na seba tragédiu antických rozmerov. Aj keď sa Martin zdá byť obyčajný teenager, v skutočnosti v ňom drieme schopnosť, pre ktorú neexistuje racionálne vysvetlenie. Divné rodinné svety gréckeho režiséra Jorgosa Lanthimosa sa tento krát menia v kubrickovský horor, plný existenčnej úzkosti a bezvýchodiskovosti. Oko za oko, srdce za srdce. (Film Europe)

chytri

Jedním slovem zvláštní. Jak píše Superpero. Chladnost všech postav a celkově citově nedotčené vyjadřování působí, jako by se s hlavním problémem všichni, bez větších potřeb, smířili. Možná to byl přímo autorům záměr, protože zejména popisování situace ze strany sestry malého chlapce mě neuvěřitelně muchlalo nervy. Celý film se točí okolo jednoho zásadního problému, ale nikdo se na něj vlastně pořádně ani nezeptá. ()

Pavelkedar

Naprosto brilantní! herectví ne-sympatického Barryho Keoghana, který zastínil všechny své kolegy. Ještě o něm "uslyšíme" a to často. ()

baron156

Tenhle film jsem ale totálně nepochopil. Nicole Kidman jako vždy skvělá, ale příběh je depresivní, nudný a hrozně přehnaný. A já, který horory mám rád, jsem tady neviděl ani špetku hororové atmosféry. ()

robbez

Nevím, jak tento film vlastně hodnotit. Na můj vkus je to každopádně příliš úchylné, fatalisticky bezvýchodné a zároveň silně zneklidňující. Rozhodně to už ale nechci vidět znovu. ()

raru

Čo to malo byť? Pomsta?Oko za oko,zub za zub?Mňa to teda celkom minulo,jedna hviezda za nekomprromisnosť,ktorá ide na dreň a druhá za skvelých Colina a Nicole. A na toho zmrda Keoghana som sa skoro nedokázal dopozerať do konca,vsetci ho tu chvália a podľa mňa má do herca ďaleko ako ja k olympijskému zlatu vo vrhu guľou. ()

petrxx odpad!

2h krystalického utrpení. Větší sračku jsem dlouho neviděl. Většinou se snažím na filmu najít něco dobrého a psát inteligentní komentáře. Sračka století... rovnající se skoro bídníkům, což byla krystalická nuda. ()

Pokri

Niekde medzi 3 a 4, ale príkloním sa vyššie, lebo takýchto filmov nie je veľa a už vôbec nie v kinách. Prvých 50 minút vyznieva ako prehliadka bizarných dialógov pri extrémne pomalom plynutí deja, aby nám zrazu tvorca šplechol do tváre o čo vo filme pôjde. Potom sa to už dostáva do štandardnejších koľají. Stále je to však veľmi osobité dielo. Artový film odetý do komerčného rúcha alebo komerčný film v artovom rúchu? Niečo tomu však chýba, Lanthimos sa unáša na vlne svojej pochybnej mysle, ale zabúda na gradáciu napätia, scenár tiež mohol byť prepracovanejší. Na môj vkus príliš lyrická záležitosť. ()

Jurcekk odpad!

Čo to kurva malo byť! Nejaké podobenstvo!?...ďalší prijebaný aronofsky?! ... A zas tí herci... na bársjakú pičovinu sa nechajú nablázniť. Cenná informácia ako prišlo farrelovi nevolno... kurva!!! A diváci że óóó... A wáááu ... Súcitim s Livingdeadom ...Už nikdy žiaden lanthimos... ()

kmotrmic

Jako co, že jsem to právě viděl? Asi pořádně ani nevím, ale co vím jistě je, že mě to přikovalo k obrazovce a dlouho mi to potrvá, než se z toho vzpamatuji a vše poberu. Určitě mě čeká v brzké době druhé shlédnutí O čem to je a co jsem si z toho vzal, tu psát nebudu, jelikož by to bylo na dlouho a ani si nejsem úplně jistý, jestli jsem pochopil všechno. Filmu dominuje chladná atmosféra s výbornými hereckými výkony. Farrella v takovýchto rolích opravdu můžu, Kidman nezklamala a kdo překvapil byl pro mě neznámý Keoghan. Jeho ďábelsky úlisný, narušený záporák byl prostě top, z těch jeho výrazů mu to člověk fakt věří. Lanthimos je prostě dost jiný pan režisér a jeho filmy jsou taky jiný a ne pro každého, u mě však celkem boduje. Dávám tomu čtyři hvězdy, ikdyž Humr se mi líbil víc, a tomu jsem dal čtyři též, ale níž prostě nepůjdu. ()

Accuphose

Divnofilm, kterej ovšem nefunguje a důvodem je námět, ta zápletka je natolik stupidní, že byť zbytek filmu celkem přesvědčivě v kategorii divnofilmů funguje, nedá se tomu dát už z princupu vyšší hodnocení. Není to racionální a v oblasti iracionální nepřesvědčivé... Kdyby vymysleli o něco lepší zápletku, přidal bych klidně ještě tři hvězdičky. Nechápu, že stejnej režisér natočil špičák, kterej je o několik levelů vedle a je můj top v kategorii divnofilm. ()

Moonwalker

Mnou velmi očekávaný snímek hned po filmu ,,matka!''. Do začátku musím velmi pochválit hvězdné obsazení v čele s Colinem Farrellem a Nicole Kidmanovou. Ale už o rovnou o filmu. Ve filmu se ponoříme do role kardiochirurga, který se už nějakou dobu stýká s šesnáctiletým chlapcem Martinem, který ho však bez jeho vědomí zatahuje do rodiny. A začnou se mu dít v rodině divné věci, jako např. že mu onemocní celá rodina, a stále neví co se děje. A v ten moment jsem nevěděl co se ve filmu děje, je to celý takový wtf moment, kdy pořádně nevíte co se děje. Opravdu nevím jak vám to mám popsat, zkrátka to je tak zvláštní až se mi z toho zatočila hlava. Je to něco jako již se zmíňovanou ,,matkou!''. Taky jsem nevěděl co se ve filmu děje, ale stejně se mi to jevilo jako velmi profesiónální natočený snímek. A proto dávám kladné hodnocení, protože tam bylo tolik wtf momentů, že nebudete vědět která bije. Proto vám doporučuji se podívat, aby i vy jste si vytvořili nějaký vlastní obrázek o tomto filmu. A co se týče mladých herců a to ,,Raffey Cassidy (Tommorowland) a Barryho Keoghan (Dunkirk), tak musím velmi pochválit, zahráli to tak přesvědčivě, a na úrovni. Už vás nebudu obýrat o čas. Děkuju vám za přečtení mé recenze a pohledu na toto ňamózní dílo, doporučuju! ()

Bogrant

Kým Homár bol čudný hneď od začiatku, tak Jeleň je na režisérove pomery vo svojej prvej polovici relatívne "normálny". Až po krátkom posedení v bufete začne ozajstné peklo na psychiku, ktorú podrýva najmä tá, priam priestory zužujúca atmosféra, spojená s drastickou melódiou, ktorá sa vždy odniekaľ vynorí a zaklincuje to. Miestami dosť pervérzne, pomaly plynúce, rozoberajúce nepríjemné veci a doslova dychberúce dielo, ktoré sa ťažko spracúva. Farrell je výborný, Keoghan brutálny, Lanthimosova predstavivosť odzbrojujúca. Chýbalo však akékoľvek záverečné vysvetlenie! No i tak, dosť traumatický psychothriller. ()

nikhaj

Fu, toto bola riadna temnotka. Tazko tu aj spojlovat lebo nic sa nedozviete aj tak stoji to tu na domniekach, ale hnusne odvravanie, vyhrazky, tu su o to horsie ze od mladeho ušiaka co posoby az moc neuveritelne. Takze kdo tu robil zle alebo koho postihlo nestastie, co ja viem ()

draxxi

Ty vole...., tak to je psycho.... Mam rad horory, thrillery, kriminalky...., ale z tohodle mam faaakt husi kuzi... Nedovedu si to vubec, ale vubec predstavit... 6/5/2022 87% ()

Chicharron

Ponurý horor bez speciálních efektů...rozhodně to není film pro každého, zejména ne pro ty, co vyžadují rychle kvašenou hollywodskou zábavu. Film dokáže udržet napětí až do konce a je prostě "jiný" a určitě stojí za shlédnutí. Moje "jubilejní" 200 recenze, která tak úplně nepadla na blížící se roční výročí na tomto serveru. ()

90125

Skvele natočené a formálne fascinujúce. Pomalé tempo, precízna kubrickovská kamera s krásnymi širokými celkami, pocit akejsi úzkosti a bohovská muzika, skoro ako zo Shiningu. Toto všetko som žral. Ale inak som tomu nerozumel vôbec. Podivní ľudkovia to boli, úplne bez emócíí. Pôsobili úplne neľudsky. A týmto podivným ľudkom sa začali diať ešte podivnejšie veci ako boli oni sami. Ale ím to bolo aj tak akoby jedno. Takže asi tak pól hodiny pred koncom som už mal tušáka, že koniec bude pre mňa neuspokojivý. Ja skrátka aj do uletenosti aspoň istú mieru logiky a racionality potrebujem. Potrebujem príbeh, ktorý by ma nesral. 54 % ()

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

01.12.2018

Herec Colin Farrell, který se v posledních letech objevil v impozantním sledu filmů jako Vdovy, Oklamaný, Zabití posvátného jelena nebo Humr, se čerstvě připojil k obsazení chystané gangsterky Toff… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Odstartovala zimní přehlídka BEST FILM FEST

Odstartovala zimní přehlídka BEST FILM FEST

16.12.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 14. do 20. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (viac)

Filmový festival Be2Can bude velká nádhera

Filmový festival Be2Can bude velká nádhera

02.10.2017

Čtvrtý ročník přehlídky prestižních festivalových snímků Be2Can uvede premiérově držitele Zlaté palmy z Cannes, snímek Rubena Östlunda Čtverec, který festival zahájí, film IIdikó Enyedi O těle a duši… (viac)