Karolína chodí se Stevenem. Steven je fajn, ale když přijde řeč na jeho rodinu, začne být divný. I když Karolína čeká se Stevenem dítě, představení jeho rodičům se stále odkládá. Steven ví, co dělá. Karolína se však nedá odradit. K setkání musí dojít a všechno se začíná neuvěřitelně zamotávat. (oficiálny text distribútora)

LadyDevil

Hm, opět nechápu hodnocení ostatních..Ďáblíci jsou pro mě roztomilým filmečkem se spoustou hezkých scén..mísí se tu přesně to, co mám ráda: jistá "lehkost" filmu díky úsměvným scénkám a zároveń zamyšlení se - ať už nad životem liliputánů nebo problematikou vztahu, vyzrálostí chlapa na otcovksou roli...a Gary Oldman je tu perfektní:-) Chápu, že lidem, kterým se příčí jakékoli postižení, tenhle film asi není moc po chuti, ale krásně ukazuje, že jakkoli nemocný člověk má cítění jako my všichni ostatní a když se na to někdo dívá jinak nebo se tomu posmívá, ukazuje jenom svojí omezenost.. ()

Scar

Na tento film som sa veľmi tešil, aj keď som od neho nečakal žiaden zázrak. Možno aj to prispelo k tomu, že namiesto štyroch, nevidíme tri hviezdičky. Aj keď sa film tvári ako komédia, v skutočnosti skrýva hlboký príbeh, ktorý je viac smutný ako vtipný a zanechal vo mne nezmazateľnú stopu. Gary Oldman je úžasný ako vždy a potvrdil, že zahrá hocikoho a hocičo. Prekvapila ma aj Kate Beckinsale, ktorú väčšina kritikov opisuje ako chladnú a neosobnú. Aj keď nie sú ďaleko od pravdy, v tomto filme je iná. Je tu hrdinka v inom slova zmysle ako sme na ňu zvyknutý z ostatných filmov. Stáva sa obeťou a hrá ju statočne. S odstupom času mám pocit že bola Garymu vyrovanou konkurentkou a McConaugheyho úplne „prehrala“. ()

blackJag

Podle popisu děje na zadní straně dvd si člověk řekne, že půjde o průměrnou romantickou komedii (jakých je kvanta a v jakých McConaughey i Beckinsaleová nejedenkrát exhibovali) a přední strana obalu ho v tom skutečně utvrdí. Ale chyba lávky, film je totiž dramatem o liliputech, malých lidech s vývojovou vadou, kteří musí fungovat mezi lidmi normálního vzrůstu a přitom vycházet i s "těmi" ze své komunity. Jednoho z nich, Rolfa, hraje překvapivě Gary Oldman (vůbec ne špatný výkon) a ve snímku je bratrem McConaugheyho postavy, která jako jediná z rodiny narostla normálně a teď s obavami sleduje, jak se snoubenka v podání Kate Beckinsaleové těší z čerstvého těhotenství, protože ví, že genetika je neúprosná... Když člověk odhlédne od toho, že distributor tohoto filmu u nás (společnost Intersonic) velice podle (přitom z hlediska marketingu chytře) vytvořila kolem děje matoucí auru, aby mu zajistila alespoň nějaký ohlas, dá se na toto dílo nahlížet jako na něco s velmi zajímavým námětem. Něčím, s čím se člověk normálně nesetká a ani to nevyhledává. Aby z takového neobvyklého námětu vzešel také dobrý film, musel by být postaven na pevných základech dobrého scénáře a to není. Všechno tady působí vykonstruovaně, značným způsobem nepravděpodobně (film vyvolává dojem, že lidé malého vzrůstu mají sice zdravotní komplikace, jinak jsou ale hrozně neodolatelní) a za vším tím ještě vykukuje neupřímný kalkul. Je sice hezké, že tvůrci orodují za všeobjímající snášenlivost bez předsudků, jak toho ale chtěli dosáhnou klouzáním po povrchu, to je mi vážně záhada. II Scénář: Bill Weiner. 40% ()

haluska11 odpad!

pokud si něco zaslouží být cancelled, je to film, ve kterém gary oldman hraje trpaslíka tím, že klečí v obrovském obleku a má strašidelně dlouhé ručičky. kromě něj je tu hlavní hrdina matthew mcconaughey: žije v trpasličí rodině a sám se jako trpaslík identifikuje, i když má bezmála dva metry. když jeho přítelkyně otěhotní, odhalí se šokantní konflikt filmu: co když dítě bude handicapované jako zbytek rodiny? všechny vedlejší postavy jsou skuteční trpaslíci: třeba peter dinklage, který z filmu prý zpětně moc nadšený není. kdo tenhle jedinečný a ofenzivní film viděl, nemůže se mu divit. je to ultimátní americký bizár (v tom nejhorším slova smyslu), který už by (snad) neměl šanci nikdy vzniknout. díkybohu. ()

ThomasL

Dost nepovedená romantická komedie. Námět měl docela dobrý potenciál, ale prostě opět zůstal nevyužitý. Kate Beckinsale byla neodolatelná(tím nemám na mysli nějaký úchvatný herecký výkon, ale jednoduše byla sexy ať na sobě měla cokoliv), ale to je asi jediné pozitivum. Víc už asi nemám, co bych k tomu dodal. ()

mirkaaa

Není to pouze romantické a už vůbec ne komediální, ale spíše psychologické. Příběh o tom, co nás může v životě potkat a jak se s tím dokážeme vypořádat. Hlavní hrdinka Kate otěhotní, ale její přítel zrovna nejásá nadšením. Kate později zjistí, proč se její přítel staví k dítěti tak odmítavě a proč ji vlastně ještě dosud nepředstavil svoji rodinu. Jednou se náhodně seznámí s jeho bratrem, který je liliput a zjistí, že vlastně celá rodina (až na jejího přítele) je postižena touto formou genetické poruchy. Kate si najednou uvědomí, že jejich dítě může mít též vrozenou vadu. A v tomto okamžiku čeká hlavní hrdinku těžké dilema a spouští se tím kolotoč, který prověřuje charaktery jednotlivých postav. A divák, pokud není bezcitný si musí sám položit otázku, jak by se zachoval v dané situaci. ()

Blazin

Tento film mě velice mile překvapil, šel jsem se na to dívat s tím, že to bude nějaká typická americká romantická komedie a ono vůbec ne, nakonec jsem se nemohl od televize odlepit, když jsem se na to díval a byl jsem docela unešenej tím co z toho vzniklo. ()

Candida

Čtvrtá hvězdička jen kvůli Garymu - zajímavé téma, ale myslím, že z toho režisér mohl vytáh nout i víc... Jen jsem nepochopila, proč český název zní "Ďáblíci" ??? ()

ivonca odpad!

Romantická komédia s prvkami drámy, v hlavných úlohách Kate Beckinsale a Matthew McConaughey. Neznie to až tak príšerne, však? ALE!! Počas celého filmu som sa nemohla ubrániť pocitu, že si zo mňa niekto poriadne strieľa. Či režisér, či scenárista alebo herci so svojimi výkonmi. Niečo tak strašne slabé a stupídne som nečakala ani vo sne. Dialógy - odpad!! - nútili ma občas sa zasmiať, ale škoda len, že svojou totálnou stupiditou, ako niekto niekedy mohol niečo také napísať a použiť do filmu!! Keď Kate Beckinsale hrala, že plače - odpad!! - aj v telenovele vedia zahrať plač a smútok presvedčivejšie...a sexujúca trpaslíčia blondínka, to neviem, či niekto vôbec mohol myslieť vážne!! ...v každom prípade úbohé úbohé!! ()

BeranSon

Špičkové obsazení a zručná režie se vždy hodí. Případ Ďáblíků to utvrzuje v plné síle. První polovina je až příliš opatrná, diváka ničím nezaujme a v radikální moment změny je pozdě. Kate Beckinsale výrazně přehrává své mužské kolegy, což musím říci naplno. Nebere si servítky a role jí perfektně sedne. Ještě že tam byla! -4/10- ()

Luisis

Zajímavý scénář s krásnou Kate v hlavní roli. Trošku postavené na hlavu, ale na nenáročné sobotní odpoledne to jde - 55% ()

GOGO3000

Trochu podivný snímek se vskutku netradičním dějem. Matthew McConaughey mě v hlavní roli příliš neseděl. Po shlédnutí tohoto filmu jsem měl divný pocit. ** ()

kubilov

Udělat z Garyho Oldmana liliputa? Tak to bych teda fakt nečekal, ale tak aspoň je to další neobvyklý přírůstek do jeho zajímavými rolemi prolezlé filmografie. Vlastně tak nějak celkově udělat film jen o liliputech, jejich vztazích s „obry“, jejich zdravotních problémech a sociálních předsudcích, je vlastně vzhledem k reakcím potencionálního publika docela risk, tedy.. dost divnej risk. Gary je ale i v takovéto roli super, stejně jako sympatická a hezká Kate Beckinsdale, která každý film, ve kterém hraje, dostatečně oživí. Mě osobně pak potěšil i Francouz Peter Dinklage s úžasně vyhraněnými názory a neortodoxním chováním a také samozřejmě Santiago Segura a jeho (bohužel až příliš krátký) motelový štěk. Na druhou stranu mě dost zklamal Matthew McConaughey, jenže v jeho případě to bylo spíš kvůli brutálně nesympatickému chování, které měl napsané ve scénáři, hold dřív si fakt role vybíral dost pochybně. A já jdu hned jak to tady dopíšu okamžitě odevzdat členský poplatek do Little People's Defense League, protože to přeci nejsou žádný buržousti! Takovej bullshit... ()

natalanka

Pět. Z jakého důvodu? Originální, lidské, zajímavé, zamyšleníhodné. Opravdu vynikající Gary Oldman. Já ho z počátku ani nemohla poznat. A zjistíte, že i jako trpaslíka ho máte najednou rádi. Vkrádá se Vám do povědomí potichoučku, polehoučku. Smíchu k popukání si tam teda moc neužijete. Ale film končí optimisticky. A nakonec si člověk přizná, že trpaslíci to opravdu nemají lehké. To, že můžou mít jakékoli zdravotní problémy nám ostatním absolutně nedochází. :-)) ()

juvelinokivi

Mám pocit, že distributor filmu dost uškodil. Jak označením žánru, tak mazlivě žertovným názvem "Ďáblíci", který s tím, co se ve snímku odehrává, nemá nic společného. Takže jestli chcete sledovat bonmoty a příjemné jiskření mezi Krasavcem a Kráskou, rozhodně se na tenhle film nedívejte! V žádném případě to není komedie, natož romantická. Je to klasické vážné vztahové drama, na které člověk narazí spíše v televizní tvorbě. Už kvůli tomu, že námět je příliš "alternativní", než aby zaujal většinové publikum, a producent si proto stokrát rozmyslí, než do něj investuje. Příběh mi přišel zajímavý a věrohodný, navíc sleduje liliputy z jiného úhlu než další podobné snímky. Pokud totiž ve filmu někdy vystupují lidé malého vzrůstu, řeší se jejich začlenění do "normálně vzrostlé" společnosti. Tady se obě "skupiny" setkávají v podstatě bez konfliktů - a řeší se především zdravotní problémy liliputů. Takže vlastně stejný problém, jako když pár zjistí, že se mu má narodit dítě s jakoukoliv jinou genetickou vadou. Zpracování je takové televizní, navíc chybí ten nejdramatičtější moment, kdy se potvrdí, jestli dítě bude opravdu liliput. Přišlo mi také trochu divné obsazení Garyho Oldmana do role bratra - Garymu je tu už 45 let, zatímco jeho dvojče, Matthew McConaughey, je o jedenáct let mladší a jeho otec (Michael J. Anderson) naopak jen o pět let starší. Věkově by tedy pro tuto roli odpovídal rozhodně víc Peter Dinklage. Čtyři hvězdy dávám za to, že mám slabost pro filmy o roztodivných lidech a roztodivných vztazích - a taky proto, že zdejší hodnocení 44% mi přijde zoufale málo. ()