Prázdniny pána Hulota

• Česko Prázdniny pana Hulota (viac)

Svojrázny a roztomilo nešikovný pán Hulot sa vyberie na prázdniny do prímorského letoviska, v ktorom dovolenkujú ľudia z celej Európy. Na základe tohto jednoduchého pôdorysu jeden z najvýraznejších európskych komikov päťdesiatych a šesťdesiatych rokov rozohráva hru gagov a komických situácií, založených na špecifikách európskych národných stereotypov a drobných problémov ľudí na prázdninách, medzi ktorými nie je možné prehliadnuť samotným režisérom stvárneného pána Hulota, postavičku, ktorá nás bude sprevádzať aj ďalšími Tatiho filmami. (RTVS)

Pitryx

Pořád nechápu, čím umí tento film dát tu atmosféru. V každém případě je to zábavné dílko, které by mělo být viděno povinně. ()

Kenneth

Film je lepší než předešlý Jour de fête, i když tempo zůstává pomalé a dialogy minimální. Komedie je to zákeřná, protože Tati udeří v okamžiku, kdy to člověk nečeká a v situaci, kdy se nemůže nic stát. Ostatní pak občas reagují pohyby jak v loutkovém divadle a dokonce i některé úplně statické scény jsou vtipné. A navíc, když si Hulot pustí gramofon, hned si vzpomenu na Dastardly and Muttley in Their Flying Machines. ()

raider.minoo

Nuda, písek, nuda, plavky, nuda, lehátko, nuda, tenis... Po třetím vtípku mi již bylo jasné koho máme tu čest pozorovat a pak už to bylo jen to samé dokola. Bylo zde tolik příležitostí jak z toho udělat alespoň průměrný film, ale vše je hrozně nedotažené a zakrnělé na úrovni nicneříkajících gagů. Nemám ráda prvoplánový humor (jakkoliv laskavý), který nemá co říct. ()

pollstro

Velmi příjemná atmosféra francouzského pobřeží je už od samotného začátku vskutku nádherná a velmi okouzlující. Samotné vyobrazení prázdninového prostředí přímořského městečka, kde se každoročně sjíždí různorodé evropské národnosti, si nelze nezamilovat a do tohoto kouzelného světa taktéž míří postava Hulota, jehož zcela odlišný charakter od ostatních vzbuzuje okamžitou pozornost a nelze si ho nezamilovat, jelikož jeho zvláštnost a odlišnost v podobě způsobu chování, vyjadřování, nepozornosti a nešikovnosti je tak nádherným a velmi vtipným způsobem prezentováno. Přitom všichni ostatní kolem něj žijí svoje každodenní stereotypní životy, na pozadí v rádiích neustále slyšíme zprávy o politice a ekonomice, které mají reprezentovat problémy současné doby a je skvělé sledovat, jak postava Hulota veškeré tohle dění naprosto ignoruje, ignoruje veškeré lidi kolem sebe a jednoduše je sám sebou a životem proplouvá zcela nedotčen a přitom rozdává radost, smích a neustále strhává pozornost sám na sebe, aniž by si toho byl sám vědom. Veškeré vtipné scénky, gagy a komické situace jsou v podání Hulota něčím naprosto neuvěřitelně vtipným a neexistuje scéna, která by mě nerozesmála. Absence dialogů má občas za vliv to, že máte pocit, že sledujete němý film, ale v tomto případě se jedná o skvělý němý film. Jacques Tati vytvořil vynikající filmovou postavu, která si svým charakterem podmaní naprosto každého. Postava, která se v pozdějších letech stala přímou inspirací pro Rowana Aktinsona a jeho Mr. Beana a to mluví za vše. ()

karnifex

Viděl jsem to už jako malý kluk s taťkou a bráchou a moc se mi to líbilo. Tenkrát jsem to vnímal jako obrazy zmizelého světa a dnes to tak vnímám dvojnásobně. Nejvíc se mi vryla do paměti scéna, kdy na maškarní zábavu pořádanou v hotelu přijde jen Jacques Tati a ta krásná žena, a smutně spolu sami tancují (protože ostatní poslouchají u rádia jakési nesmyslné prohlášení nějakého ministra). Doufal jsem, že v dospělosti se v takových chvílích budu chovat jako on - nevím, jestli se mi to povedlo.. ()

brasek

Na päťdesiate roky podľa mňa nie príliš podarený snímok, pretože celé to má charakter nemej grotesky. Áno, v pánovi Hulotovi sa rozpráva ale gagy a príbeh to je všetko ako to čo sme mohli vidieť za nemej éry filmu. ()

wendikcertik

Tato komedie mě rozplakala, v tom dobrém slova smyslu. Skvělá atmosféra, vtipné jednoduché scény, při kterých se budete za břicho popadat. (teda aspoň já). ()

roduch

Pan Hulot připomíná místy staré dobré němé grotesky. Fajn film pro zlepšení nálady, stejně jako ,,Pan Hulot jede na výstavu" a další jeho snímky. ()

McGuffin

Nejsou to jen přímořské Prázdniny pana Hulota, Les Vacances de Monsieur Hulot, ale všech, kdo se spolu s ním v létě ubytují v Hotelu na pláži ve francouzském letovisku Saint-Marc-sur-Mer a na které narazí při svých nesmělých toulkách městečkem a jeho okolím. A kterým svou bázlivostí způsobí větší či menší trable a publiku veselí. Jak to též do Hulota vtělený režírující scenárista Jacques Tati jistě plánoval, přesto není výjimkou, že útrapy namísto veselí způsobuje i publiku. Popletený pohřeb, popletený ohňostroj, popletené rande, popletený tenis, popletená večeře a další zaměnitelné pokusy o vtip. Gagy holt nepadají z nebe a grotesku jen napodobit nestačí. P.S. To je odstavec o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()