Ve 14:30 Greenwichského času 9. srpna se raketoplán H. M. S. Churchill, na palubě s britsko-americkou posádkou přibližuje k cíli své mise. Tím je pozorování a studium Halleyho komety. Je zjištěno slabé radarové rušení vycházející ze závoje komety. Podrobnějším zkoumání odhaluje obrovskou loď, která se nechává unášet v ohonu komety. Neodpovídá na žádné volání a tak je posádkou považován za prázdnou skořápku unášenou vesmírem. Kapitán se proto rozhodne navštívit neznámý vesmírný koráb. Vše probíhá hladce. Posádka v obrovské lodi nalezne kromě vysušený zbytků nějaké formy života podobající se netopýrům a také tři skleněné rakve s dvěma muži a jednou ženou. Ti jsou přeneseni na Churchilla a loď se vydává směrem k zemi.

Po 30 dnech bez kontaktu s raketoplánem Churchill je rozhodnuto o záchranné misi, která má najít posádku lodi a zjistit co se stalo. Jediné co nalézají jsou poletující zbytky vysušených lidí a tři skleněné rakve. Avšak je zjištěno, že chybí záchranný modul, který je později nalezen a v něm i kapitán raketoplánu Churchill Carlsen s hrůzostrašným příběhem, který se odehrál při návratu lodi na zem. Rakve jsou přezkoumány a uschovány, ale najednou zmizí skleněný štít a žena z rakve společně s oběma muži se probudí k životu. Žena odejde z vojenské základny a nechává za sebou těla lidí, kterým vysála energii. Po jejích stopách je vyslán Carlsen společně s jedním odborníkem, který se mu snaží pomáhat a přitom na něj dohlížet, Cainem. Oba se dostávají mimo Londýn, aby poté zjistili, že jsou posledními dvěma lidmi, kteří dokážou zabránit vysátí energie z celé lidské populace. (Djkoma)

Dr.Loomis

Suprový horor s vesmýrnými upíry,Tobe Hooper ve skvělé formě,vůbec jsem se u filmu nenudil,pěkný a vydatný scénař,skvělí herci,super efekty,bitva v Londýně také excelentní,filmu dávám 90%.. ()

Domas88

Pominu vše kolem a beru na vědomi rok, ale ten scénář nikoho neomlouvá, inteligenci rozhovorů je na bodě nula a je jedno který je to rok a je to fakt o ničem. Jako to má tak vysoké hodnocení kvůli nahá žené? :D asi jo... :D nevím co se na tom komu líbí, Asi holt někomu stačí fakt málo. ()

GOGAN

Je to celkem slátanina, ale která funguje a baví. Mathilda May je ve filmu fakt dobrá, o nemám na mysli jen košilaté scény, působí záhadně, děsivě, přitažlivě a sexy. Jak již jsem napsal, připravte se na jízdu, sci-fi, horor, drama, romance, blbost, se tam někdy nuda , překvapení v očekávání a na kapitána Picarda :-) ()

Madax

Tvůrci se zřejmě nemohli rozhodnout, co chtějí točit. Prvních 20 minut vypadá jako ponurá kopie Vesmírné oddysey, poté se to změní na povedený horor ve stylu Vetřelce, načež následuje zmatená kriminálka a ještě zmatenější katastroficko-chaotický film... Opravdu škoda té žánrové nevyváženosti. Jinak asi nejlepší Hooperův film - - - tak tohle jsem kdysi napsal, po prvním shlédnutí tohoto úžasného snímku, kdy jsem byl poněkud rozhozený z podivné formy a občasnch závanů béčkovosti. Tenkrát jsem udělil trapnou trojku hvězdiček. Nyní, poté co jsem Lifeforce shlédl znova, měním svůj názor a stydím se za to, že jsem tuhle sci-fi lahůdku prvně nepochopil. Slovo "nepochopil" možná není zcela výstižné, spíš se hodí říct "nepřišel na chuť". Nemusí totiž hned sednout každému, přílišné míchání zápletek a nálady filmu je přeci jenom trochu rozpačité. Jenže při druhém shlédnutí, kdy už je divák předem připraven na to, co má očekávat, si může konečně Lifeforce řádně vychutnat v plné nádheře. Možná to je poloviční béčko, ale lepší skvělé polobéčko než nudné áčko. Pokud máte rádi horory, jděte do toho. Tobe nezklamal a natočil něco, co patří spolu s jeho Texaským masakrem mezi opravdové perly žánru. A pokud vám film zpočátku tak nějak nesedne, dejte mu ještě šanci, jako já. Už jenom proto, že v žádném jiném filmu se směsice alienského, zombíckého a upírského tématu jen tak nevidí. ()

david666

Pokud bych hodnotil v době vzniku filmu, asi bych dal hvězdiček víc. V roce 08 však to nejde. Příběh není špatný, má svou tajemnou atmosféru a navíc M.May má velice dobrou kostru:-) ()

karnifex

První dvě třetiny filmu připomínají mix Drákuly s Vetřelcem (zasazený do 80-tých let), a jsou velmi dobré. Zato poslední třetina (možná to bylo i míň, ale mě se to zdálo k nevydržení zdlouhavé) je doslova blbá a sráží celkové vyznění filmu. ()

brasek

Vcelku slušný príbeh, ale na osemdesiate roky by som očakával viac u trikových scén a vesmírneho dobrodružstva, ale keď sa tak zamyslím na európsku kinematografiu to bolo v tých rokoch bežné. Pokiaľ by to spracoval Hollywood určite by to bol skvosť ako Votrelec. ()

spawnxp

Jako film - spíš dost hrozně sestříhaná řada podivnejch, až znepokojujících scén (přiblížení Churchilla ke kometě, výslechy v blázinci, některý "vojenský" pasáže). Tam už nevaděj "herecký" výkony většiny protagonistů a jejich plky. Triky (mimo raketoplánu) jsou tragický, v nejlepší tradici britskýho hororu, kde vizuál potvory byl vždycky vedlejší (nejsou žádnej Hollywood, že), scénář a "pointa" škoda mluvit. Ambice tvůrců ale bez debat velký. Dneska asi dobrý retro, který se bohužel bere smrtelně vážně. Nicméně jsem to viděl několikrát. Možná kvůli Matyldě May? ()

veverysiak

Po obsahovej aj filmárskej stránke je to strašná kreposť, samozrejme s odstupom vyše tridsiatich rokov, pripúšťam, že v tých čarovných eighties by som to vnímal inak a nejakú tú hviezdu by som prihodil, dvacku dávam za výkon Mathildy, herecky síce ukázala hovno, ale to telo, to telo..., takže 20%. ()

meda2016

Zábava 3, herci 3, triky (obraz) 4, příběh 2, dojem a audio 3. Typické dějové béčko s horrorovou nezápletkou. Příběh záchranné mise, ve kterém uvidíte opravdu pohlednou dívku (Mathilda May) přivezenou raketoplánem na Zemi. Nebo se před ní mají zachránit ostatní? Doufám, že cenzoři nestříhali příliš! A jak je to pohledná dáma, pochopíte z obrázků pořízených v Canes 2010 - 25 roků po natočení filmu: MathyldaMayCannes.jpg ()

Rian_witcher

To správné béčkové video po jakých byla v devadesátkách v půjčovnách sháňka :-) Navíc zjevně určené hlavně pro pánské publikum. Mathilda May byla okouzlující a scénáristé si jistě psaní jejích scén užívali. ()

ellysium

Vzhledem na svou dobu je to vynikající sci-fi horor se vším co k tomu patří.Nechybí mu nic-první předchůdci všech zombíků,krásná Mathilda May,vesmírné scény,pohodička...Myslím,že Horizont Události se v tomto filmu hodně inspiroval...Pohoda pro milovníky sci-fi hororových věciček ()

technisub

Kvalita filmu, potažmo triků odpovídá době, ve které film vznikal, dokonce je i na tu dobu nadprůměrný. Co mě ale zničilo byla délka stopáže, a dokola se opakující akce..Musel jsem přetáčet, proto jen 2* ()

montel

Raketoplán Churchill se blíží k Halleyho kometě, kterou chce její posádka zkoumat. U komety objevují obrovskou vesmírnou loď na jejíž palubě objeví tři nahá lidská těla v průhledné skořápce. Rozhodnou se všechna těla přivést na zemi. Zde se všechna těla probudí k životu a začnou z lidské rasy vysávat život...Dlouho jsem sháněl tento sci-fi horor, jenže při jejím shlédnutí jsem byl tak zklamán ubohou zápletkou, že jsem to tak tak dokoukal. Trochu to zachránila celý film nahá Mathilda May. 30% ()