Záhada Silver Lake

• Česko Záhada Silver Lake (viac)

Po znamenitom metahorore Neutečieš sa osobitý režisér David Robert Mitchell vydal na halucinogénny výlet po Los Angeles: jeho meandrujúci neonoir Záhada Silver Lake sa točí okolo tridsaťtriročného Sama, ktorý sa po zmiznutí svojej záhadnej susedky Sarah púšťa do surreálneho pátrania, aby dekódoval tajomstvá, škandály a konšpirácie ukrývajúce sa v hlbinách Mesta anjelov. Hypnotický a zábavný triler bezmála lynchovského razenia poháňa tak ústredná obsedantná figúra, ako aj vycibrený soundtrack, dejové zvraty a nespočetné popkultúrne referencie, z čoho sa napokon skladá tajná história L. A. Film, ktorý je zároveň subverzívnou hračkou i netradičnou poctou ére klasického Hollywoodu. (Film Europe)

Krisslybear

Ja neviem či som zažil film, ktorý by vo mne prebúdzal feeling, aký som zažíval, len pri pozeraní Donnie Darka. Toto bol ten najzaujímavejší a zároveň naj-divnejší neo-noir mysteriózny film roka. Celý film som sa bavil, často krát som bol zmätený a zároveň fascinovaný a to je čo povedať na 139 minútovú stopu, narvaté fakt krásnymi herečkami až po strop. Skvelý soundtrack a mnoho krát som sa pri niektorých dialógoch a veciach čo postavy hovoria až pozastavoval. S istotou môžem povedať, že potom ako sa mi Andrew Garfield nepáčil v Hacksaw Ridge, tak si to tento krát vyžehlil. Samozrejme, nesmiem zabudnúť na OST, geez ten je tak skvelý a niekedy vytvára úplne zaujímavú atmosféru ktorá prevláda docela celým filmom. + za odkazy na Hitchcocka, Curt Cobain - a atď. atď. Je mi akurát ľúto toho hodnotenia, podľa mňa to ani zďaleka nebolo tak zlé. Myslím, že ale keby mal film v závere úplne nejaký skvelý clusterfuck tak by to bolo úplne k dokonalosti. ()

Kushina

To zase byla sračka plná zvrhlých přívrženců náboženství, plná šukání a naštěstí i nějakých těch hádanek. Vlastně nebýt ve filmu hádanky a paní sova, tak by to byl odpad. Nechápu, jak někdo může takhle stupidní film natočit. Čekal jsem naprosto něco jiného, tohle byly jen 2,5 hodiny života v prdeli. 25% ()

BlackAdder87

Zajímaví herci, prostředí, pěkná kamera výborný soundtrack. Na promo fotkách a v traileru to vypadá jako rodící se kultovka. Bohužel reálně je to jen velká kopa bizarní nudy o ničem. ()

BrusVejn

Síce film nedával zmysel a jednotlivé scénky po sebe väčšinou následovali preto lebo museli, ponúka film aj absolútne úžasnú a neopakovateľnú atmosféru. Priznám sa, že som metaforický význam filmu nepochopil počas pozerania, ale až keď som si o tom prečítal po skončení filmu, ale aj tak som som viaceré momenty filmu hltal. Andrew Garfield je výborný, ženské herečky krásne a kamera okúzľujúca. Škoda, že príbeh do seba nijako nezapadá a dvojhodinové pátranie po pravde nemá žiadne vyvrcholenie. ()

panki9922

Zaujímavé, ale o ničom. Alebo - zaujímavé, ale nepochopené? Výhodou filmu je výborná kamera, neo-noir nádych a práve to mysteriózno. Veľkou nevýhodou je, že to všetko vlastne na konci vyšumí do vetra. Nezostane vo vás žiadna myšlienka, pocit rozuzlenia, iba prázdno. ()

serdehelan

Nomináciu na Palmu v tomto prípade fakt nechápem. Mnoho ľudí chválilo atmofsféru. Podľa mňa to žiadnu nemalo. Kamera vyzerá digitálne nefilmovo, použitie hudby, ktorá je variáciou na staré filmové soundtracky z cca 50 rokov absolútne neodpovedá dianiu na plátne. Príbeh sa motá a motá a nikam nesmeruje, nijako to nedrží pokope. Najviac mi to pripomínalo nepodarok Richarda Kellyho Southland tales. Bolo vidieť obrovskú ambíciu, ale minulo sa s realizáciou. Len zato, že postava ma celú izbu oblepenú filmovými plagátmi a odohráva sa to v Hollywoode, tak to neznamená, že sa to približuje Hitchcockovi či Lynchovi. ()

mich4l.b

Jo, jo, jo! Tak takovýhle taškařice můžu. Celý se to vleče tak bizarním způsobem, že absolutně nemůžete tušit, kam se to vlastně dovleče. A ta scéna s pianistou? To je teda něco! I když jsem to trochu tušil, jak to v tom šoubyznysu chodí. ;-) Jen tak dál pane režisér! ()

Martynes

David Robert Mitchell se očividně našel v napodobování stylů slavných režisérů. Po Carpenterovském It Follows přichází s touto Lynchovinou říznutou Inherent Vice od PTA. Skvěle zahraná, výborně natočená a krásně absurdní anti-hollywoodská agitka, která ovšem nedrží úplně pohromadě a v zmíněné absurditě se sama často utápí. 7,5/10 ()

Dacsus

Trochu Lynchovská, trochu Hitchcockovská, tak akurátne (nie moc) artová podivnosť. Ovšem veľmi zaujimavá, a až hypnoticky atmosférická. ()

Heywood

Zajímavý film, ve kterém hlavní hrdina působí jako povaleč, ale držíte mu palce. Je tam neskrývaná kritika bohatství i bezdomovectví a ten fórek, že "herečky" mítuačky, když netočí seriál, tak dělají escort služby byl dokonalý. Režisér si to sám napsal, takže je nepochybné, co chtěl říci. Ta prohnilá nuda připomínala Višňový sad od Antona Pavloviče Čechova, takové to žití nežití bez naději na cokoliv lepšího. Doplněno lehkou detektivní zápletkou, kterou nikdo nakonec nevyřeší, neboť kdo střílel na dceru se divák nedozví a kdo a proč platil skladatele také ne. Není to podstatné, střílela moc peněz, dnes bychom řekli, že střílel globalismus. Podezřívám režiséra, že tohle poselství nebylo náhodné. ()

fikee

V prvé řadě, nevěřte nikomu a běžte se podívat na vlastní oči, tenhle film vám Spáčilka ani Verbal nezprostředkují. Za druhé, Silver Lake je nejmužštější film, no, nejspíš od Klubu rváčů. Takže pokud jste žena, možná se vám to nebude líbit. Možná se vám to nebude líbit ani když jste muž, ale pak prostě nerozumíte ani noiru, ani muzice a nejspíš nejíte maso. A vůbec jste nějak pozadu. Alláh s vámi. Pro ty ostatní, co noiru a muzice rozumí, bude tenhle film jedním z nejzajímavějších filmových zážitků roku. I když vás neuspokojí. To je v pořádku, tak to má být. ()

Mukade

záchodová scénka (Jesus) -> LMAO ............ počas filmu som tomu dával 3**, po jeho skončení však znižujem na 1, pretože rozuzlenie a záver filmu stoja za shiet (totálne to ešte zaklincovali gerontofilickou "lahôdkou" v úplnom závere). ()

Troniq

Bez pochyb zaděláno na modlu teenagerů a mladšího publika. Pár scén je určitě cool, to bez pochyby, ale už dlouho jsem neměl z celku tak smíšené pocity, jako právě při sledování Under The Silver Lake. Vem čert vykrádačku postupů Lynche nebo Hitchcocka, prostě to moc nefunguje a basta! David Robert Mitchell je rozhodně talent a určitě si splnil pár svých snů s tímhle podivným tripem po LA, ale pravdu? Těšil jsem se, až Garfield ztracení femme fatale dořeší a naskočí první titulky. Nedržet tohle po kupě boží kamery, nedal bych asi ani ty dvě hvězdy...35%. ()

Jurcekk

Má to dobrú atmosféru. Pridal by som inherent Vice a big lebowski... Hľadať skryté významy... Len som sa bavil... Taký bizár... ()

nikhaj

Ano, to je jeden z MINDUFAKOU. Dobry ulet ides si zasvojim a popri tom sa deju veci obcas aj male deti treba zbyt. Dost sexisticke ale co sakra hovorili ten papagaj ??? ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Be2Can hlásí rekordní počet zapojených kin

Be2Can hlásí rekordní počet zapojených kin

20.09.2018

Be2Can: rekordní počet zapojených kin, Zlatá palma, současný německý film, čínská senzace ve 3D a čerstvá cena Fipresci z Benátek pro maďarský film   Be2Can – přehlídka soutěžních a oceněných filmů… (viac)