Pevnost Boyard

Michael Čech

Hudba:

Paul Koulak

Účinkujú:

Libor Bouček (moderátor), Jan Rosák, Anthony Laborde, André Bouchet, Monique Angeon, Agáta Hanychová, Jakub Prachař, Leona Machálková (viac)

Legendární a ikonická soutěžní show poprvé s českými celebritami v roli bojovníků o poklad Otce Fouras. Show plná extrémních soutěží, lidských překonání a známých osobností v situacích, které jinde jen tak neuvidíte. (TV Prima)

blackrain

Původní Boyard jsem milovala a byla soutěží přímo fascinovaná, proto jsem se bála, co s tím Prima provede. Čekala jsem velký průšvih, ale nakonec jsem se bavila a hlasitě podporovala soutěžící. Libor Bouček jako moderátor je špatnou volbou. Třeba ale ze svého stínu ještě vystoupí. Jan Rosák má příjemný hlasový a herecký projev, protože je kultivovaný, ale do Otce Fourase mu hodně chybí. Ten původní byl mnohem víc záhadný, mystický a filosofující, asi za to mohla i ta slušivá maska. Přišlo mi pak hrozně vtipné, když za Rosákem přišli soutěžící do věže a oslovovali ho Dobrý den, Otče Foura. V souteži omezit mluvení a sestřihy, zabírají moc času. Nostalgie dělá divy. ()

radomiil

Totálně neschopní aktéři z českých luhů a hájů se ani zdaleka nepřibližují příjemným,bavícím francouzským (i) celebritám ()

Chen

Upřímně řečeno jsem se obával většího propadáku. Na moderátora i českého Fourase si musí člověk hodně (ale hodně) zvykat, ale to pro mě nebyl největší problém. Tím byl fakt, že chybí některé (alespoň mnou) oblíbené části soutěže jako setkání s Mistry. Ve jménu "přijatelné" stopáže byly odstraněny některé nejzajímavější aspekty. Technicky mě ale česká mutace docela potěšila (předpokládám, že je to díky zapojení francouzských filmařů) a nakonec převládá lehce pozitivní dojem. 50 % ()

dubinak

Původní Pevnost Boyard mě vždycky spolehlivě odpudila svojí nelidsky dlouhou stopáží a ne příliš atraktivním vizuálem. Prostě jsem nikdy neměla zapotřebí sledovat to v televizi více než pět minut. Když se ale začla vysílat česká příživnická verze a zrova hned první díl oplýval mými oblíbenými celebritami z českého šoubyznysu, obětovala jsem tomu zhlédnutí a musím říct, že jsem se docela dobře bavila. Jediné co mě tam sralo byl asi pan Bouček, ten mě ale sere všude. Samozřejmě tomu nemůžu dát víc než dvě hvězdy už jen z principu a hlavně jak říkám, tuto show jsem v životě nesledovala ani v originále, takže nemám právo porovnávat, proto soudím objektivně a možná se mrknu zase až tam bude někdo zajimavý. ()

otík

Kromě fantastické znělky mě to nikdy nějak extra nebavilo a v české verzi je to obdobné. Potěší to, že všemu rozumíte, znáte protagonisty i Otce Honzu Fourase Rosáka. Libor Bouček dělá přesně to, co musí a tak, jak ho znáte. Jako kulisa určitě slušné, ale pro pravidelné dívání to pro mně není. Hudba: Paul Koulak, ALP Music Publishing ()

filmmovier

Česká verze Boyardu se mi ohromně líbí. Soutěžení už sice nemá takovou atmosféru jako v původní verzi, ale mě osobně to vůbec nevadí, naopak mi to právě takhle vyhovuje. Dlouhé je to tak akorát, takže to utíká a já se u toho nestíhám nudit (anglická verze je krátká, francouzská někdy až příliš dlouhá) a pevnost je úchvatná sama o sobě, takže ta atmosféra tam prostě bude vždycky. První dva týmy a jejich všichni členové byly super (a z nich hlavně Kohák, Kraus a Kotek) a Bouček, i když je všude, to prostě dělá dobře. A nakonec mi sedl i Otec Fouras po česku. Zpočátku jsem vůči němu měl trochu výhrady, ale Rosák je prostě Rosák a je absolutně bezkonkurenční. Strašně mě to baví a těším se na další týmy, protože nic kvalitnějšího tady najdete (snad kromě Tvojí tváře) už málokdy. Je to prostě zpracované opravdu parádně, a vlastně jediná věc, která mi na tom opravdu nesedí, jsou ty nechutné digitální předěly. 85%. ()

plechulka

Když srovnám české verze Masterchefa (pro mne max **) a hlavně Survivora (pro mne ODPAD!!!), Boyard z toho ještě vyšel docela dobře.... ()

fabecc1222

Kvalita dilů často padala a rostla s tím, jací byli zrovna účinkující. Bohužel si tvůrci nejlepší partu vybrali hned na první díl, a třeba v druhé řadě už byl výběr soutěžících kolikrát dost na pováženou, a bylo vidět, že soutěžící přijeli jen exhibovat, a nahonit si svoje followery atp, než si zasoutěžit. Koncept jako takový je však zábavný, a při lepším výběru soutěžících z toho mohl být klenot. ()

ghatos

Ve své době to byla pecka. Lidi na to tady v devadesátkách koukali hodně. Dnes už je jiná doba, takže z toho Prima vyextrahovala takový derivát, co ještě trochu těží ze své značky. Fyzické ani znalostní úkoly nejsou moc těžké. CZ verze je vyloženě pro zasmání 44%. ()

Lukyn007

Není to ono, ale propadák to není. Faktem je, že se v soutěži neustále mluví a mluví než aby soutěžící úpěnlivě bojovali v těžkých disciplínách. Na druhou stranu je tu Jan Rosák, jenž je coby Otec Fouras skvělý. Nesnaží se o nějakou imitaci svých předchůdců a jde si vlastní cestou. Za mě comeback na televizní obrazovky jak má být. Jen pořád nemůžu pochopit, proč do každé show cpou jako moderátora Boučka, i když proti němu nic nemám. ()

Dagoussek

Říkejte si co chcete, já se těšila a byla mile potěšena. Bavila jsem se a těším se na další díl . Zpracování titulek podobné jak ve Hře o Trůny, to jest další bod. Kapku mi nesedí Rosák, ale vem to čert . ()

netahlo

Rosak sice pojal sveho Fourase jako pedofila lakajiciho deti na bonbony pred skolou, ale jinak pro zasmani celkem dobry. Prachar nemohl uz po dobehnuti k prvnim dverim, za to pohled na Leitchtovou v urcitych chvilich nebyl vubec marny. Kdyz bude nalada, mrknu klidne i na dalsi dily. ()

Metal Lord

Tak i ČR se zapojila a vyslala své "hvězdy" do této legendární pevnosti. Pamatuju, jak jsem jako malý žral původní francouzskou verzi a tak jsem se rozhodl dát šanci i české verzi, která byla v našich zemích stejně oblíbená jako Hry bez hranic. Panovaly jen jisté obavy z toho, aby to nebylo až tak moc okleštěné, jako podprůměrná britská verze. No, čekal jsem to o něco lepší, ale rozhodně nejsem zklamán. Bouček jako moderátor umí, soutěžící ve většině případů berou hru jako zábavu a to je to hlavní. Jen je škoda, že to produkce (hádám ale že za to může francouzský štáb, který se o to stará) nezkusila dát plnohodnotné, tedy i s Pány temnot. Je to tedy okleštěné, ale ne až do takové míry, že by to bylo na 40minut, jako v UK verzi. Zamrzí i moderní pojetí disciplín, ale to je holt posun doby a to, že to upravují sami francouzi. ()

Hanys_

První díl nebyl špatný, ale tak nějak mi to ultrarychlé soutěžení s Honzou Fura a kupou reklam jen hodně vzdáleně připomínalo tu původní verzi. A možná bez Boučka a celkově těch pseudocelebrit by to taky bylo lepší. ()

DocBrown odpad!

Otřesná přehlídka českých (nejen) primáckých pseudocelebrit v čele s Boučkem a otcem Videostopem, který si o so bě myslí, že je snad otec Fouras. ()

Krabak odpad!

No ty vole! Tohle je flusnutí originálním a původním dílům do obličeje. Co to tam je za "úkoly"? Aby se mi to líbilo, tak bych musel být nejspíš na kreku. "Houbičková místnost" je suprová pro někoho na LSD, brození se v petflaškách zas pro bezďáky. No já se nestačím opravdu divit, že na tohle někdo dobrovolně kouká. Kdyby tam obsadili normální lidi, které by to bavilo a nedělali by to jen pro tupé celebrity, které se chtějí mermomocí zviditelnit v čele se špekatým Boučkem...NE NE NE --->0% ()

Teg

U hodnocení je potřeba se odprostit od sentimentu, takže do toho. Prima si pronajala celou pevnost včetně již hotových rekvizit, úkolů, personálu, vybavení atd. Vlastně taková šou na klíč. Nic vlastního do toho český štáv kromě Rosáka nevnesl, proto nemá cenu dávat po technické stránce nějaké vysoké hodnocení. Celé to na mě působí tak, že to vzniklo jako VIP dovolená pro telebrity, které si splnily dětský sen a zároveň se to hodilo do televize, aby se tento drahý výlet několika málo vyvolených zaplatil. Je to smutné, zvlášť když vidíme, že v zahraničí to pojali jinak, zvou do natáčení "normální" lidi, takže se na to dá alespoň koukat. Palec dolů. ()

ondrula odpad!

Snesu poměrně dost. Docela bych se mohl dívat na obtloustlou Leichtovou, nevýrazného Dolanského, všudesevsírajícího Koháka, vyhaslého Kotka a dokonce i arogantního Prachaře. Za žádných okolností ale nesnesu trapného Libora Boučka, resp. pohled na jeho buličí ksicht a zoufalou snahu stát se oblíbeným a slavným. Takže nevermore. No a primácká recyklace čtvrt století staré a vyšeptalé francouzské show, to hovoří samo za sebe, je to špatný nápad. Produkce na Primě musí mít fakt koule. ()