Pevnost Boyard

Michael Čech

Hudba:

Paul Koulak

Účinkujú:

Libor Bouček (moderátor), Jan Rosák, Anthony Laborde, André Bouchet, Monique Angeon, Agáta Hanychová, Jakub Prachař, Leona Machálková (viac)

Legendární a ikonická soutěžní show poprvé s českými celebritami v roli bojovníků o poklad Otce Fouras. Show plná extrémních soutěží, lidských překonání a známých osobností v situacích, které jinde jen tak neuvidíte. (TV Prima)

ondrula odpad!

Snesu poměrně dost. Docela bych se mohl dívat na obtloustlou Leichtovou, nevýrazného Dolanského, všudesevsírajícího Koháka, vyhaslého Kotka a dokonce i arogantního Prachaře. Za žádných okolností ale nesnesu trapného Libora Boučka, resp. pohled na jeho buličí ksicht a zoufalou snahu stát se oblíbeným a slavným. Takže nevermore. No a primácká recyklace čtvrt století staré a vyšeptalé francouzské show, to hovoří samo za sebe, je to špatný nápad. Produkce na Primě musí mít fakt koule. ()

Itar

To, co zůstalo s pevnosti Boyard stejné, dokáže stále bavit. Nově vymyšlené věci v čele s Janem Rosákem jdou však kamsi pryč. Pryč od všeho, na co se dá dívat. ()

mira007

Jako malej jsem zbožňoval tento pořad a jsem rád, že to je i v české verzi, ikdyž Prima přenesla pár svých neřestí , které plodí při tvorbě svých zábavných pořadů, tak hodnotím čtyřmi hvězdami. Sentiment je sentiment. Polovina českých soutěžící jsou sice celebrity, které vůbec neznám, Bouček není můj favorit, děvčata jsou oblečena do naprosto asexuálních sportovních věcí a nejvíc mi vadilo, že některé soutěže jsou moc poplatné moderní době - viz. automaty, dotyková podlaha atd. což mi moc nepasuje ke středověkému hradu, tygrům a kouzelníkovi ( mimochodem Rosák je o třídu lepší než astmatický francouzský Fůra) Podtrženo sečteno, mouchy to má, ale já se pobavím. ()

adelina8

Čekala jsem, že to bude propadák, ale mile překvapilo. Samozřejmě na starou verzi, kterou mám nostalgicky spojenou s dětstvím, to nemá, ale myslím, že se prima za tento počin nemusí stydět. Někteří diskutéři jsou zbytečně kritičtí a srovnávají neporovnatelné. Reklam je během vysílání požehnaně, ale naštěstí jsem sledovala ze záznamu, takže jsem je mohla přeskočit a odsledovat v kuse. Poměr disciplín a kecacích částí je vyrovnaný, hluchá místa (zatím v prvním díle) nebyla, Paklíč výborný. Hodně diskutovaný je Rosák aka otec Fouras. Tam o podobnosti samozřejmě nemůže být řeč, ale na druhou stranu mi nijak extra nevadí. Myslím, že kamenem úrazu bude především výběr "celebrit". První sestava - Prachař, Dolanský, Kotek, Leichtová a Kynychová - byla vtipná, neměla potřebu se předvádět a sebeprezentovat a fakt se snažili. Uvidíme, jak to bude s dalšími týmy, na nich vlastně úspěch a sledovanost dílů stojí nejvíce. ()

Heero

Když to vezmu celkově, tak jsem byl i mile překvapen. Přesto mám nějaké připomínky, ve kterých byla francouzská verze určitě mnohem lepší. V nové PB je méně soutěží, protože hodně času zabere krafání, záběr na štíra na zdi, střih, co jste viděli, střih, co ještě uvidíte, střih, záběr na hada, střih...Jediní původní jsou Paklíč a Felindra. Boučka, co by hlavního moderátora, nemám rád a je to prostě pablb, tady mi však až tak nevadil a byl vlastně i milé překvapení. To mi mnohem víc vadili soutěžící nebo spíše jedinci, co se musí předvádět asi úplně všude, viz Prachař a jeho debilní kecy "Kristýno, když dáš hlavu nahoru, když se více předkloníš bude to zajímavější pro diváky". Jinak to všichni brali celkem zodpovědně a doufám, že příští parta mezi s sebou nebude mít takové individuální hovada, jako je Prachař. Otec Fouras byl jenom jeden a jinak už to nebude, jen jsem čekal, že hádanky nebudou jednoduché jako pro děti z první třídy základní školy a SPOILER - protože je na všechno hrozně málo času, tak indicie jsou jenom tři a opět jednoduchý jako facka. Peníze, mapa, truhla. Tak to jako jděte někam...co to asi bude...Navíc v původní verzi se indicie otevíraly hned, aby soutěžící mohli přemýšlet i v průběhu hry a ne až úplně na konci, ale ono to vlastně ani není potřeba, když je to tak jednoduchý. UPDATE: po tom, co tam ve druhé díle předváděl pan idiot Kohák snižuji hodnocení. To, že je idiot je jasný, ale že mu to režie toleruje a udělá tam z toho taškařici, to fakt nechápu. ()

mh.mail

50% — Viděl jsem různé verze Boyardu, včetně několika originálních francouzských sérií. Na těch je vidět, jak se hra postupně vyvíjela až téměř k dokonalosti a k výborné dvouhodinové zábavě včetně soubojů se strážci apod. Pak Prima zařadila pár národních verzí — britskou a já nevím jakou další. Českou verzi nelze porovnávat s originální francouzskou, ta bude vždy čnít nad všemi ostatními jako nedostižný idol. Podle mě to není v ničem jiném než v penězích. Každá televize má takový Boyard, jaký je schopna a ochotna si zaplatit. Lze tedy srovnávat s těmi národními a tady se mi zdá Primácka verze o trochu lepší, i když celkový čas pořadu je uměle natahován jednak reklamami a jednak úseky typu „viděli jste — ještě uvidíte“. Ale to jsme zase u peněz. Myslím, že byl docela dobrý tah udělat otce Fourase z Jana Rosáka a namaskovat ho jenom mírně, ukazuje to, že tvůrci byli trochu nad věcí. Hádanky jsou tedy jak z mateřské školy a překvapuje mě, že s nimi mají soutěžící problémy. Myslím si, že v současné době natočit takovýto Boyard, byť s našimi vlastními soutěžícími, je už zbytečné, protože to nic moc nového nemůže přinést. Na druhou stranu je to uděláno obstojně a moje původní katastrofické obavy se po dvou dílech nenaplnily. Na Libora Boučka můžeme mít různé názory, ale zhostil se své role celkem sympaticky. Kdyby tento Boyard nebyl, nikdo by se kvůli tomu nevěšel, ovšem není potřeba se věšet ani z toho, že je. Rozhodně je to mnohem lepší, než když se Nova rozhodla pod názvem „Co na to češi“ reinkarnovat pořad, který před lety vysílali také na Primě pod názvem „5 proti 5“, a kde moderátor Tomáš Matonoha mluví tak, jako kdyby si nasadil zubní protézu, kterou právě našel v popelnici. ()

Rockerman

V devadesátých letech jsem to poměrně dost sledoval. V dnešní době je to už jen odvar. Mě to celé zkazil hned první záběr na Boučka. Ten chlap mi nic neudělal, ale musí být, s prominutím, v každé prdeli a nemyslím si, že to je špičkový moderátor (hlavně ne fotbalový!!!). Hodnotit to nebudu, protože jsem to neviděl až do konce a na další týmy už zvědavý nejsem. ()

hábič

Pamatuji si jak jsme to jako malý kluci úplně žraly a proto jsem měl velké obavy z české verze této legendární soutěže. Dle mého soudu to nedopadlo vůbec špatně. Mě to prostě, i po těch letech, stále baví.... :-D ()

vrzka

Původní francouzká verze byla výborná, česká je trapná. Hádanky "otce Rosáka" jsou absurdní - soutěžícímu se napovídá tak dlouho jednodušeji a jednodušeji, dokud to "nějak nedá". Závěrečné luštění indicií působí spíš jako šifrovačka pro děti ze školky. Úplně chybí jakékoliv napětí a adrenalin, každému je jasné, že i sebehorší tým skládající se z českých "celebrit" se nakonec k výhře z pokladnice nějak dostane. Tak 30% času soutěže navíc zabere Boučkovo neustálé ujišťování soutěžících o tom, jak jsou všichni skvělí. Fraška... ()

Psycho.R

Myslel jsem si, že to bude trapas, ale naopak, dost mě to baví, ani Rosák mi nepříjde nepatřičný v roli otce Fourase. Už ted se těším na další část. ()

Trixinka

Měla jsem z toho docela velký strach. Jak může dopadnout české podání jedné z mých nej soutěží? Objektivně musím uznat, že to není zase tak špatné. Ano - originálu se to nevyrovná ani zdaleka, Bouček není nejlepší volbou moderátora, některé soutěžní party stojí za houby a Rosák ala otec Fouras škoda mluvit. Ale i tak se najdou světlé a vtipné momenty - prozatím např. díly s týmy Dejdara, Prachaře, Čenského, Neumannové. ()

ForGump

Velmi příjemné překvapení. Nečekal bych, že se budu u primáckého pořadu docela bavit. Pozorovat celebrity mezi hady, mouchami a dalšími hezkými zvířátky nebo jak se snaží prolézat všelijakými klaustrofobními místy je velice škodolibá zábava, ale k popukání. Původní Pevnost Boyard příliš neznám, ale vím, že se mi nelíbila už jen tím, jakou stopáž měla. Tady kdyby nebyly opět a stále reklamy a všelijaké kecy v kleci kolem a neustále úchylné záběry na plazi či pavouky, tak je to příjemná hodinka a čtvrt s docela příjemnými lidmi - soutěžícími, kteří sice vřískají a chovají se jako děti ve školce, ale neměl bych jim to za zlé. Připomínku bych měl zase k Liboru Boučkovi, k němuž se lépe vyjádří někdo povolanější https://www.stream.cz/porad-ludka-stanka/10010050-nejotravnejsi-postavy-televiznich-obrazovek . Opravdu tu žádný jiný moderátor není? A pak ještě Jan Rosák jako otec Fouras. Musím říct, že mi to přišlo jako taková verze Riskuj na cestách, ale zase Rosák je známý svým velmi spořádaným projevem a to je dobře, ale vadily mi nepříliš náročné otázky - hádanky na úrovni první třídy. Každopádně s potěšením musím říct, že očekávání na bodu mrazu naprosto přebila realita, která není vůbec hrozná. 60% ()

hltlml

Na Pevnost Boyard v českém pojetí jsem byl docela zvědavý a nakonec nejsem zklamaný. Soutěže byly vtipné a vidět v nich "známé ksichty" docela taky, ovšem to měla určitě na starost francouzská produkce, která už to nějaký ten pátek dělá. Co mi vyloženě vadilo byl podivný otec Fourat v podání šedivého Rosáka, kterému asi zapomněli říct, že to není pokračování Riskuj!... Dále úroveň logických hádanek byla opravdu pro tupce, styděl bych se je dát desetiletým dětem na táboře. No a minimálně dvě vyřčené "kurvy" nemají v takovém pořadu co dělat, za to bych Primě navalil flastr jak hovado. Jinak jsem se docela bavil. ()

Knor odpad!

Český televize už neví co pouštět, tak oprášili 20 let starou soutěž, která už nikoho nezajímá a hurá zaplnili jsme hodinu hlavního vysílacího času. Tomu už se musím smát, ubohý stejně jako ty rádoby hvězdy co tam účinkujou. ()