Nový veľkolepý sci-fi film od majstra blockbustrov Rolanda Emmericha. Zásah asteroidu zmení obežnú dráhu Mesiaca, a ten sa rúti priamo na Zem. Vesmírna posádka sa vydáva na záchrannú misiu s jediným cieľom. Odvrátiť zánik ľudstva a skazu našej planéty. (Magic Box)

AppleCore odpad!

Další Emmerich, kde miliarda lidí umře na miliardu nahodilých způsobů, ale hlavní hrdinové přežívají zcela nepřežitelné! Pominu-li tohle, společně se znásilněním základních kamenů logiky, fyziky a vlastně úplně všeho od dialogů, efektů, přes předvídatelnej příběh, až k samotný technický a dramaturgický struktuře filmu, nenabízí Moonfall absolutně nic, co by si divák měl užít. Přitom potenciál na zajímavou sci-fi v tom byl, jenom by scénář nesměl psát dvanáctiletej šedesátník se svým dvorním hudebním skladatelem. ()

Kudly4

Klasicky strašně blboučký (jako většina US katastrofálních filmů "Ať žije Amerika !") Bleh. Nesympatická Berry, ostatní postavy vám jsou taky ukradený. Ale je to dobře natočené, užil jsem si parádní CGI, záběry měsíce fakt super a finále, kdy se dostanou dovnitř, bylo hustý. ()

silentname

Tak v "Moonfall" sa očividne Roland Emmerich trošku utrhol z reťaze a spravil jeden z najbizarnejších filmov svojej kariéry. Nie preto, že sa Mesiac rúti k Zemi a má nás všetkých zničiť. Verte mi, keby to bol ten dôvod, tak by som povedal, že sme sa dočkali klasického filmu, akých sme už od neho videli kopec. Ale to je koncept, ktorý dokopy rieši maximálne prvá polka filmu. O čom je tá druhá? No, to je celkom komplikované a rovnako aj veľmi veľká dávka spoilerov. No môžeme si minimálne povedať, že je to tak absurdné, až to je istým spôsobom geniálne. Neviem ako sa ten scenár podarilo v tejto podobe dokončiť, no rozhodne by ma nenapadlo to, čo sa tu bude neskôr diať. Za čo však film musím skritizovať v jeho druhej polke je to nekonečné a otravné striedanie miesta deja. Prejdeme za našimi hrdinami na mesiaci, následne sledujeme jeho rodinu na Zemi. A znovu a znovu a znovu sa presúvame a dokopy človek nestíha nasať atmosféru ani tam, ani tam. A to je pre mňa asi najzásadnejší problém. Scenár je totálne šialený, ale zase som sa aspoň pobavil. Halle Berry a Patrick Wilson sú v pohode a snažia sa s tým filmom niečo robiť, John Bradley je celkom vtipný a okrem toho jeho povolanie doktora, ktorý je odborník na "megaštruktúry" ma celkom bavilo. A dočkáme sa aj klasických amerických katastrofických klišé. Úvodná skladba "Africa" od Toto vždy poteší a ak človek vypne mozog, tak toto je fakt veľmi unikátny film. No niektoré tie efekty boli skutočne hrozné. Hodnotím film asi lepšou známkou, než si zaslúži, ale musím uznať, že som sa na tom zabavil. Hodnotenie: C ()

Slarque

Zůstával jsem v úžasu nad tím, co všechno za ptákoviny si scenáristé vymysleli. Díky tomu nuda neměla šanci a bavil jsem se nad očekávání dobře. Pro někoho to je možná málo, ale snad každý tuší, na co leze. ()

Rocky62

Emmerichfall by byl poněkud příhodnější název pro film, protože jednak lépe ilustruje kvalitu filmu i bývalého krále katastrofických béček. Scénář alá Asylum, těžkostravitelné klišé i na režisérovy poměry a dosti nevýrazná herecká plejáda. Potenciál úspěšně pohřben...pokud tu tedy vůbec nějaký byl. 40% ()

SeBig

Nastartovalo to fakt dobrou, typickou Emmericho katastrofárnou, jenže postupem času to ztrácelo dech. Nesral bych tam asi příště ty “ufony”, proto nemusim moc Den nezávislosti. ()

Arsenal83

Asi najhorší katastrofický film za posledných 20 rokov. A ešte s akým obsadením, normálne, že na hanbu. Kde sa toto hrabe na nejaký starý dobrý Armageddon. Známe tváre sa prepožičali totálnemu béčku, vizuál úplne márny, dejovo slabé, skoro hodinu a pol v podstate hluché, bez náboja. No a Halle Berry ako kozmonautka... To bežne do vesmíru vystreľujú babičky? ()

Marze

Film vypada jajo trihodinovy,sestrihany na dve hodiny. Jakoby slo o snahu stvorit nejmene realisticky priznane brakovy vesmirny film, ktery kdy vznikl. Reziser do nej natesnal snad vsechno, co do tohoto zanru patri, az to pusobi bizarne.  Film je uplne stupidni, zapletka nedava smysl. Dialogy jsou jalove. Akcni sceny digitalne nehezke. Pro nektere divaky s vytribenym spatnym vkusem to muze byt spatny dobry film. Pripadne se na film lze divat pouze jako na esteticke poteseni. Emmerich si dava nacas s odhalenim. Tradice sci-fi dute prostory,kde se to hemzi zvuraty. ()

Chrustyn

Emmerich hloupější a nudnější než se mohlo zdát. Hlavní problém filmu opravdu není to, že je extrémně dementní a i Den nezávislosti vedle něj vypadá realisticky. Problém je v tom, že film nudí (díky čemuž je celková demence o to výraznější) a až překvapivě špatně vypadá. Chybí výrazné destruktivní scény, (které se dějí jen tak mimoděk a vypadají hůř než ve Dni poté) zajímavé postavy a vůbec divák nemá pocit, že ve filmu o něco jde, nebo že se v něm cokoliv děje. Emmerich vykrádá sám sebe a při tom vypadá jako svá vlastní laciná kopie. Moonfall tak není novým Dnem poté ani 2012 a přestože se ve výsledku více přibližuje Dnu nezávislosti blíže má bohužel ke Geostormu (přestože s ním neměl Emmerich nic společného). ()

korbitch22

Emmerich se zasekl v 90.letech, jenže v tom nejhorším slova smyslu. Naprosto šílené a ujeté dialogy, stupidní pointa, tragické herecké výkony a příšerný efekty, které jako by vypadly z nějaké deset let staré videohry na PlayStation 4. Emmerich natocil spousty vynikajících filmů. Univerzální voják, Hvězdná brána, boží Patriot, ucházejí Den poté nebo překvapivě solidní 2012 či vynikající Bitvu o Midway. Na kontě má taky 2 naprostý šílenosti, ve kterých totálně selhal dramaturgicky i scénářem a nedokázal z herců absolutně nic dostat. A to pokračování přechváleného Dne nezávislosti a naprostou sračku 10 000 let před naším letopočtem. A přesně takhle šíleně iritující a debilní je Pád měsíce. Nechápu, jak se takový herec jako Patrick Wilson dokázal ponížit těmi příšernými dialogy. Pokaždé, když herci promluví, nevěříte jim jediné slovo. Je vidět, jak sami trpí a uvědomuji si, co plácají a vy se stydíte s nima. Emmerich si posledních 30 minut hraje na vlastní Interstellar a přitom nechá postavy plácat hlášky typu "je, hele, pole!" Jak to říkal můj kamarád....on hodně kouřil trávu. Tvl. Co na tom stalo 150 milionů dolarů nechápu. Jestli Wilson a Berry nedostaly každý 45, nejde mi to do hlavy. A herec co hraje Wilsonova Syna, toho vytáhli z jaké autistické školy? Samozřejmě mě nejvíc bavila genderově vyvážená herecká plejáda. Nejvyšší posty ve filmu mají plantážníci a asijské kamarády zastane neohrožený Babysitting. Už chyběli jen nebinárni vetřelci dávnověku. Iritující kokotina. A to jsem se původně chystal do kina.20%. ()

Stanislaus

Emmerichovy (nejen) katastrofické filmy mám vcelku rád, i přesto, že jsou scenáristicky slabší a nesnaží se působit chytře. Režisér v Moonfall vykrádá své předchozí snímky, což by nebylo vyloženě na škodu, avšak v tomto případě mě výsledný produkt nijak výrazně neoslnil - a to ani svým audiovizuálním zpracováním, což zrovna u Emmericha zamrzí. Konstelací postav Moonfall hodně připomíná 2012, které bylo ale vizuálně na jiném levelu. Nápad s Měsícem nebyl úplně špatný, ale hodně to zabíjel scénář - což není u Emmericha nic překvapivého, nicméně zde to hodně bilo do očí (i uší) - a nejeden patetický moment. Lepší dvě hvězdičky! ()

rollman1

Roland Emmerich je člověk, který má na naší planetu nějakou pifku. Poslal na ní nejrůznější přírodní katastrofy i mimozemské civilizace. Tentokrát proti lidstvu poslal rovnou celý Měsíc. Problém je v tom, že po filmové stránce je to větší apokalypsa, než ta, která čeká naše hrdiny. Na Moonfall jsem šel s tím, že dám mozek do režimu off a budu se bavit v kině skvělými efekty, parádní destrukcí naší matičky Země a občas se i pousměju. Nic jiného ani od filmů tohoto režiséra poslední dobou čekat nejde. Přesto je tento kousek jeden z nejhorších počinů jeho filmografie. Když pominu fakt, že nějaký hluboký příběh, nebo logický scénář zde vůbec není a ani ho nevyžaduji, tak zde nenajdeme ani tu parádní destrukci, na kterou se každý těší. Je zde maximálně pár momentů, které potěší oko diváka, ale není to za prvé nic nového a za druhé to trvá opravdu chvíli. Tím pádem nám zbývá hodina a čtyřicet minut plná hloupých dialogů a dementních dějových obratů. Hlavní trio je celkem v pohodě, ale scénář jim nedává moc prostoru vyniknout a vlastně nemají moc, co hrát. Zbytek postav Vám bude vlastně úplně u zadku. Samozřejmě nechybí opět přítomnost nějaké mimozemské aktivity, která je opět důvodem, proč Měsíc vyhlásil válku Zemi. Je to ale tak pitomé, že to vlastně není ani vtipné .Zklamaný rozhodně nejsem, ale doufal jsem, že si aspoň užiju parádní CGI a popcornovou zábavu a nedostal jsem ani jedno. Ty dvě hvězdy jsou za maximálně dva dobré záběry na měsíc a dvacetisekundové ničení New Yorku. Já Vám doporučuji si pustit na Youtube ty nejlepší scény z filmu 2012 a uděláte mnohem lépe. Případně si počkat na podobný sestřih z tohoto filmu. ()

BMW12

Mně to nepřijde zase až tak tragické. Ano nějaké rezervy ve scénáři najdeme, ale mě film upoutal hned od začátku a zápletka mě bavila až do konce. Film má navíc sympatické obsazení. Půjdu asi proti proudu, ale mě film bavil. ()

Ivoshek

Co to je? Katastrofický film s vysokým rozpočtem to není. Komedie to taky není. Seriózní film o padající měsíci? Taky ne. Sociální drama o hroutící se společnosti? Taky ne. Tak co to celé, kurva, je? Už vím. Další zbytečný film. ()

TheEvilTwin

Roland Emmerich si na emzácích, apokalypsách a vesmíru ujíždí prakticky celou svou filmovou kariéru, a tak se není čemu divit, že i jeho další snímek je v podobném duchu. U Moonfallu se ale nebál skloubit dokupy všechny tři zmíněné do jednoho, až mám pocit, že mi po skončení filmu exploduje hlava z toho množství prvků, které jsem viděl. Jestli je to dobře, či špatně je asi otázka preferencí, ale na mě je to možná až zbytečně moc překombinované. Dočkáme se totiž jednak katastrofy na Zemi (v důsledku padaní Měsíce), tak i vesmírné plavby, mimozemských civilizací, ale i prvku umělé inteligence. Do jisté míry se mi nápad zamlouval, ale od určitého bodu už jsem v tom měl trochu guláš a říkal jsem si, jestli by zde neplatilo pravidlo “méně je někdy více”. Každopádně u podobného filmu asi není principem hledat chyby, neboť se vždycky najdou, ale užít si jej - a to se zde povedlo. Film má dostatečně dobrý vizuál, šikovné hlavní trio Berry, Patrick Wilson a John Bradley (trošku mě mrzí, že zde je Michael Peña jen jako vedlejší role, protože to je doslova chodící humorná krabička, která dokáže pobavit) i v jednotlivých případech neotřelé nápady, stejně tak i stopáž 130 minut uběhne celkem svižně (ikdyž zkrátit o 30 by bylo asi k dobru, ale budiž…). Suma sumárum jsem se bavil, víc k tomu asi nemám. Mohlo to být lepší, mohlo to být horší - takhle je to obstojný průměr, který na nejlepší žánrovky sice nedosahuje, ale já tyhle katastrofáky mám prostě rád. ()

penylane

Dlouho jsem nezažila takové zklamání. Můj nejoblíbenější režisér katastrofických filmů a vypustí tuhle hrůzu s nejhloupější pointou ever? Propadák. ()

Komiksový Morbius se odkládá

Komiksový Morbius se odkládá

05.01.2022

Fanoušci Jareda Leta a komiksového univerza od Sony (do kterého se zatím počítají jen dva Venomové) dostali ze začátku roku špatné zprávy. Snímek Morbius se totiž odsouvá rovnou o tři měsíce dál,… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

13.05.2020

Chystaný katastrofický snímek Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, 2012) Moonfall obsadil představitele hlavní role. Bude jím herec a komik Josh Gad (Kráska a zvíře). Film vypráví o tom, jak je Měsíc… (viac)

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc