Nový veľkolepý sci-fi film od majstra blockbustrov Rolanda Emmericha. Zásah asteroidu zmení obežnú dráhu Mesiaca, a ten sa rúti priamo na Zem. Vesmírna posádka sa vydáva na záchrannú misiu s jediným cieľom. Odvrátiť zánik ľudstva a skazu našej planéty. (Magic Box)

tein

Takový to mohlo být dobrý sci-fi, kdyby do toho nenarvali ty ubohý americký klišé a idiotský vedlejší zápletky. Ne, opravdu se nechceme ve sci-fi filmu dívat na trapná rodinná dramata, nepovedený nucený rádoby vtípky, dějový zvraty ála jak hloupej Honza ke štěstí přišel / z loosera hrdinou mávnutím kouzelného proutku, ani na debilní akční scény jako z Rychle a zběsile. ()

Aceboris

Zemi hrozí zrážka s mesiacom, toto všetko sa má stať behom pár mesiacov, týždňov. Čo však v takej krátke dobe vymyslieť. Samozrejme ako vždy a jediné riešenie sú atómové zbrane na jednej strane, na druhej nejaký šialený hrdina, alebo partia, ktorá je iného názoru. Mám rád katastrofické filmy a v niektorých prípadoch  ako Deň Potom  sa v celku vydaria. Tu bol rozbeh dobrý, potom asi hodina omáčok a nakoniec niečo čo aj scifi fajnšmekra prekvapí. SPOILER : mesiac ako posledná bašta starovekej civilizácie, ktorá stvorila svet. Vlastne život na zemi ako taký, by vôbec nevznikol, keby naši stvoritelia neviedli boj o prežitie a ten nakoniec prehrali, pokiaľ však chceli zachovať ľudský rod, museli nájsť planétu vhodnú pre život. Žiaľ vysvetlenie , kto stvoril tú entitu, čo ich vraždila a prečo sa nedozviete. Jedno je však isté, stvorili mesiac , stvorili život na zemi a nakoniec svoju základňu skryli pod hviezdny prach. Žiaľ ako to v takýchto filmoch chodí entita mesiac našla a rozhodla sa zabiť dve muchy jednou ranou. Zničiť život na zemi a zároveň základňu na mesiaci. Koniec SPOILERU . Celý film mohol kľudne trvať cca 100 minút a nič by sa nestalo. To by však museli vynechať srdcervúce scény syna a otca, obetovania sa pre dcéru, alebo pre osud planéty zároveň do toho pridať neskutočne množstvo kecov. Tak či onak, mne sa to páčilo. Pokiaľ to budete brať z rezervou, tak ako ten raketoplán tak to bude zábava. Za mňa 5.5/10. ()

EricCoumy

Řítící se velký bobek smáznut tím nejpruhovanějším toaleťákem . Sci-fi akční dobrodružná blbinka od mistra demolice na všechny způsoby. Emmerichovi chybí už jen slunce a může začít ničit celé galaxie. ()

jabbo123

Čekal jsem větší hrůzu a více dramatických lidských osudů. Ty tam samozřejmě byly, ale pěkné drahé scény totální destrukce je celkem vynahrazovaly. Ke konci to trochu až moc přepne na ještě šílenější obrátky a už je to docela přehnané - neříkám že scénáristicky špatně, ale protože už není čas, musí se to strašně urychlit a zhustit do pár scén. Rozhodně ale nelituju, že jsem film viděl. 70% ()

MatyRock

Mega strukturista zjistil, že měsíc padá na zem a je dutý. Absolutní bezduchost, mix všech možných sci-fi námětů, klišé trapné dialogy, až z toho uši krvácí, a příběh vykrádající snad všechny osvědčené sci-fi s debilním scénářem k tomu. 4/10 ()

Milsa

Chvíľami mi to pripomínalo Deň nezávislosti, ale nakoniec sa to vykryštalizovalo na celkom zaujímavé sci-fi, ktoré si zaslúži plný počet. ()

Stanislaff

Asi jsem pro filmové fajnšmekry hodně jednoduchý, ale filmy pana RE mě hodně baví a vždy je dokoukám do konce. V Moonfallu se mi líbil nápad se změnou oběžné dráhy Měsíce, mimozemšťani, technické provedení i hrdinové. Klasický ňouma, který zachraňuje svět jako odlehčení fungoval. Ne všichni přežili a průměrný divák, jako já, kterého tento žánr baví a nebolí z něho ruce, ani mozek, může být spokojený. A to já byl. Kdybych žil na nějaké odlehlé americké farmě mezi poli kukuřice, kde je do kina jenom sto kilometrů, tak bych dal sto procent. ()

io.

Konspirace převedená do filmu :-) . Nebo to není tak úplně konspirace? Kdo ví? Hezká podívaná. Taková klasická americká katastrofie, ale myšlenka zajímavá. ()

Duffman 97

Myslím že zdejší hodnocení jsou přehnaně kritická. Jasně není to žádný zázrak a existují mnohem lepší filmy na podobné téma ( Válka světů ). Ale jako akční výplach je to fajn. ()

Dalajlada

Autoři si přečetli, aspoň na wiki, jak funguje pohyb Měsíce a Země, taky něco o Dysonově sféře a ejhle, je tu film. Musím uznat, že to nebylo úplně blbé. Ano, je tu kupa zbytečných klišé, zbytečné linky, které jsou tu jen pro emoce. Bez nich by se film zkrátil na únosnou délku. A pak je tu i pár teorií, které by klidně mohly být pravda. A zbytek? Tož nebolo to zlé. Dá se to zkouknout, pobavit se u těch nesmyslů a taky se pozastavit nad těmi teoriemi. Dlouho jsme u filmu tolik nedebatovali. ()

HeRoS.Au

Videno 26.12. vecer po "klidnem proziti svatku vanocnich", takze to ma o 2 hvezdy vic nez bych dal za normalnich okolnosti. Vzhledem k vyse zminenemu mi to dalo presne to co jsem potreboval. Vypnutej mozek, sedet na pohovce, zrat cukrovi a koukat na barevny pohyblivy obrazky. Ale i pres tu vsechnu otupelost me bolelo slyset HB zvracet ty sracky. Poor girl. ()

Pengs

Je to Emmerich,je to blázen. Po blbosti 2012 a naprosto zbytečném druhém dílu Dne nezávislosti jsem od Moonfall nic nečekal a dlouho k němu hledal cestu. Nicméně abych o filmu mohl mluvit,tak ho musím nejdřív vidět. Nevím co se to stalo,ale dnes jsem na to měl chuť. No tu máš čerte krumpáč(nebo jak se to říká). Mě to normálně bavilo. Samozřejmě logiku opět nehledejme(to ani nikdo nechce :) ),ale je to v pohodě. Nevím jestli se na Moonfall někdy podívám znovu,ale prospávat u toho kocovinu klidně budu. ()

Komiksový Morbius se odkládá

Komiksový Morbius se odkládá

05.01.2022

Fanoušci Jareda Leta a komiksového univerza od Sony (do kterého se zatím počítají jen dva Venomové) dostali ze začátku roku špatné zprávy. Snímek Morbius se totiž odsouvá rovnou o tři měsíce dál,… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

13.05.2020

Chystaný katastrofický snímek Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, 2012) Moonfall obsadil představitele hlavní role. Bude jím herec a komik Josh Gad (Kráska a zvíře). Film vypráví o tom, jak je Měsíc… (viac)

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc