Nový veľkolepý sci-fi film od majstra blockbustrov Rolanda Emmericha. Zásah asteroidu zmení obežnú dráhu Mesiaca, a ten sa rúti priamo na Zem. Vesmírna posádka sa vydáva na záchrannú misiu s jediným cieľom. Odvrátiť zánik ľudstva a skazu našej planéty. (Magic Box)

Ronnie92

No nevím, tohle už je celkem hodně přehnané, ale budiž. Nápad zajímavý. Nicméně některé dialogy nebo monology hlavních postav byly při nejmenším zvláštní. Film se tváří jako nějaký velký výtvor, ale hrají tam vlastně jen 3 herci, ostatní jsou komparz. První 3/4 filmu děj hrozně časově skáče a jako divák jsem z toho byl trochu zmatený, protože jsem pak vůbec nevěděl, kolik času uplynulo a kolik zbývá do nárazu. V poslední části hezké záběry. Den nezávislosti 2 je za mě lepší film než tento. ()

Raziel811

Upřímně? A co, že je to hloupé. Je to barevné, hýbe se to a fajn se na to kouká jako na odpočinkový film. Navíc, kdo jiný umí takové filmy lépe než Emmerich? Asi nikdo. A když jednou za pár let přijde nějaká ta destrukce planety, vždy se rád podívám. ()

Kamil111

Proč být tak odsuzovačný? Když tomu i slovutný Franta Fuka dal celé čtyři hvězdy? O jeho příčetnosti se sice již vyprávějí bajky, ale klaka jeho fanoušků je (bez ironie) intelektuálně nekonečně zábavná, a každý génius to měl ve své době sakra těžké. Stačí zapomenout na všechny hodiny fyziky na základní i střední škole, vypnout mozkové závity pečující o logická propojení vjemů, a voilà, jste uvnitř. Užijte si to. P. S. Nelze popřít, že snímek má tempo, při němž zanikají i různé woke eskapády. ()

Dandirion

Když se váš obstarožní raketoplán, dostane do nekontrolovaný rotace, stačí najít červenej kohoutek, a otočit s ním... Tedy cesta do vesmíru už je určena pro každýho, kdo má za sebou první stupeň ZŠ, umí barvy a zná levou a pravou. Jako epizoda Ricka a Mortyho, by to bylo dobrý. Jako velkej biják, je to taková trapná zpatlanina. A ještě jedna poznámka milý Holywoode.... Fakt, že v každým filmu musí bejt drsná ženská, už jsem přijmul. Ale je rozdíl mezi drsnou ženskou, a ženskou která se prostě jenom chová jako arogantní, podebraná a protivná píča....Na tebe koukám Halle Berry! ()

Denzen

Emmerich bez veľkých deštrukcí sveta, ale s úplne zábavnou a neskutočne nablblou sci-fi linkou. Celú poslednú tretinu som čakal, čo za další twist ešte vytiahne, a Roland nesklamal. Zábavnejšie, než Geostorm od Devlina, ale veľký kus vzadu za takými kúskami ako bolo 2012. ()

Chicharron

Tak to snad ani nebyl Emmerich...anebo platí, že nevstoupíš dvakrát do téže řeky a prostě jsou ty katastrofické filmy už vyčpělá záležitost? Snůška naprosto tragických herců, vykrádačka všeho možného tvořící dohromady nudný slepenec bez ladu a skladu, na který se opravdu nedá dívat... Pravda, neviděl jsem všechny Emmerichovy filmy, ale toto byl asi nejhorší film ze všech, bylo to ještě horší než Moon 44... Nedoporučuji. ()

Lesazrk

Takže si to zhrňme – z jadre mesiaca sa vytrepe Velkoz s novým skinom, ktorý vyvraždil všetky mimozemské civilizácie. V tom však prichádza trojica na čele s upratovačom, ktorý sa naučil pracovať s vesmírnou loďou skôr, ako sa mne zapne počítač, a ku koncu filmu sa odpáli. Pomedzi to zbytok partie pristáva kdesi v Tatrách a mesiac sa behom pár sekúnd vracia na svoje pôvodné miesto. Koniec. ()

Sopholojong

"Follow Me", "Highly Classified" a "Good Luck" - ani na jedno z tychto "najklisovatejsich" emmerichovskych slovnych spojeni sa vobec nezabudlo. Jedna z najotravnejsich uvodnych expozicii  (20 minut!, vratane opravy druzice s "ciernym maglajzom") v novodobom blockbusterovom zanri. A asi najhorsi "supporting" herecky vykon roka "game-of-thronackeho" Johna Bradleyho (Razzies Award by som mu rovno hodil do hlavy). Akonahle sa vsak zdvihnu vlny, zacnu lietat helikoptery a vyleti sa do vesmiru je to celkom ultimativna "rolandovska" svanda so superbeckovym scenarom, solidnymi trikmi/zvukom, prepalenou milf kozmonautkou Berry a prdackym tatickom-zachrancom Patrickom. 5 az 6/10, i ked vzhladom pre moju slabost na Emmericha by som tu "sestku" dal, lenze tie filozoficke blaboly a vysvetlenie povodu "ciernej gebuziny" pred koncom to zase "(ne)bezpecne" vratia do 50 percent. PS: Donald Sutherland na voziku v zatuchnutej utajenej zakladni najlepsi z filmu. ()

Dr.Love

No co si budem ještě než to vyšlo jsem našel na diskuzi od jednoho z místních hezký odkaz na fotku jak Wilson kouká na Berry a ona se tak zamyšleně dívá do prázdna, ironicky je to fotka z konce celé této eskapády. A upřímně první co se mi prohnalo hlavou bylo "Hej Halí Belí k čemu jsme se to dohajzlu upsali." "Já vím Patriku, jsme úplně v prdeli." Takže jsem se nespletl. Můžeme to svést na to že je Rolo (jak jej melodicky nazval páně Verbal) unesl svázal zfetoval a vymil jim mozky a tak za to nemůžou, ale podle výpisu z účtu to asi tak nebude. Bohužel mix 2012, Dne kdy se zastavila země a zalité lehkým odvárkem z transformerů není to co jsme čekali od mistra katastrofáků. Už fakt chyběly jen ty slow-mo záběry na vážné ksichtíky s epickou hudbou na pozadí tzv. Bayovy šmakulády. V prvních dvaceti minutách dobré a pak to padá tak rapidně až to naráží na scénáristické dno. Unulé, táhnoucí se, dialogy ad absurdum, tohle už nikdy víc. Rolo mě jeden čas tak bavil takže z úcty nechávám jedna. Ale je to naposled. Je čas odejít do ústraní stát se nevím třeba poradcem prezidenta spojených států amerických na katastrofy, zkušenosti na to má. ()

Tranda

Příběh 5/10, Akce 3/10, Drama: 6/10, Humor 2/10, Zábavnost 6/10; Hudba 6/10, Vizuál 7/10, Atmosféra 6/10, Napětí 3/10, Emoce 1/10, Casting 7/10. 5/10 ()

markinho83

2 za některé! efekty, jinak blbost a dost efektů, jak z ceckoveho filmu. Přijde mi, že vyčerpali budget a dotlaskly to CGI jak z telenovely ()

Baru.Class

Po prvních pěti minutách sem byla přesvědčena, ze to bude pecka, ale dalších 125min sem litovala svého unáhleného názoru. Příběh fajn, efekty UBOHY, pozadí vypadá jak v PC her, dialogy laciné, bezduché, povrchní, co nedovolí hercům ani poradne hrát a proste všechno spatne. Par minut a efektu bylo fajn, proto jedna hvězda, ale tenhle film je totální ztráta casu. ()

Komiksový Morbius se odkládá

Komiksový Morbius se odkládá

05.01.2022

Fanoušci Jareda Leta a komiksového univerza od Sony (do kterého se zatím počítají jen dva Venomové) dostali ze začátku roku špatné zprávy. Snímek Morbius se totiž odsouvá rovnou o tři měsíce dál,… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

13.05.2020

Chystaný katastrofický snímek Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, 2012) Moonfall obsadil představitele hlavní role. Bude jím herec a komik Josh Gad (Kráska a zvíře). Film vypráví o tom, jak je Měsíc… (viac)

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc