Nový veľkolepý sci-fi film od majstra blockbustrov Rolanda Emmericha. Zásah asteroidu zmení obežnú dráhu Mesiaca, a ten sa rúti priamo na Zem. Vesmírna posádka sa vydáva na záchrannú misiu s jediným cieľom. Odvrátiť zánik ľudstva a skazu našej planéty. (Magic Box)

ProsteDub

Emmerich začíná po vzoru Ridleyho Scotta kapánek senilnět. Už by se na to měl vyprdnout. Demolování Země po tisící první bez jakéhokoliv smyslu a logiky. Jedna hvězda za audiovizuál. ()

Tomas_PO

Totálne pokazený blockbuster a katastrofické vesmírne sci-fi, ktorý síce staval na obohratých témach, no prišiel aj s nápaditou zápletkou. Avšak ako herecké výkony, tak aj dialógy, repliky a spracovanie scén padli na céčkovú úroveň. Zopár efektov doslova ohúrilo, väčšina je však výrazný podpriemer na úrovni amatérskeho točenia. Škoda, dobrých scifáčov je ako šafránu. ()

veverysiak

Dobre, dobre, scenár je na mindžu, dialógy vyplývajú z úrovne scenára, herci sú nakastingovaní účelovo, lenže to, čo dokáže Roland vydolovať z céčkových komponentov, je obdivuhodné, aj toto je kúsok, ktorý si majú užiť priaznivci ohromujúcich scén, nie psychoanalytici a akademici, treba si sadnúť, naliať dobrú whisky a nechať sa unášať do apokalypsy, takže 65%. ()

brasek

Očakával som katastrofický film s takým neškodným "happy endom" ako sme zvyknutí od Rolanda Emmericha. Príbeh je mierne fádny, rodinné emócií nefungujú a niekde je to až trápne. Herecké výkony tiež nejako neoslnili. Ale dalo sa...a potom do toho vstúpili mimozemšťania - predkovia ľudí, zlý AI roj a vznikol z toho nezmyselný guláš. ()

fafejt001

Takové  průměrné  scifi . Občas  ty  dialogy  byly  dooosti  mimo  mísu . Jak  těch  dvou  hlavních  astronautů  tak  i  manžela  té  , již  zmíněné  astronautky  ,  vlastně  ředitelky  NASA . Fakticky  stupidní . Ty  ubraly  , ty  kecy , tomuhle  filmu  dvě  hvězdy .  Čekal  jsem  tak  do  poloviny  ,  že  to  bude  neskutečná   podívaná  , bohužel  marně . Jo efekty  celkem  dobré  ,  ale  nějak  to  nedrželo  pohromadě . A  to  Emmerlich  natočil  opravdu  výborné  kousky . Je  to  ovšem  páááár   let  zpátky . Za  mne  tedy  zklamání . Tak  snad  příště . ()

Franki69

Koukám, že s třemi hvězdičkami filmu lehce posiluju rating. No ale to je schválně. Mně tenhle ve všech ohledech přepálený a přehnaný pokus Rolanda Emmericha o další eliminaci naší domovské planety, ohrožené něčím z vesmíru vlastně potěšil. A mrzí mě, že jsem to neviděl v kině, záběry na olbřímí měsíc, vysávající svou gravitační silou vodu z moře a k tomu nasávající mrakodrapy a lodě na malé obrazovce patřičně nevyzní. No ale jinak to bylo i na Emmericha pitomé, vykrádání sama sebe mu jde film od filmu hůř ( u mě se překonal ve 2012). Potěšilo mě obsazení Johna Bradleyho, který si to evidentně vysloužil svojí skvěle odevzdanou postavou Samwella Tarlyho ve Hře o trůny. Ostatně, jeho charakter v Moonfall byl Tarlymu dost podobný. Ale je v tom dobrej! Oproti tomu Halle Berryovou jsem nepoznal, což je ryze moje chyba, jen jsem si říkal, „sakra, kde jsem tuhle pěknou ženskou už viděl“. No, nějak jsem ji od X-Menů přestal registrovat. Takže, co s tím? Koukněte se na to, jestli máte rádi generickou megavýpravnou sci-fi s naprosto nepravděpodobnými twisty a akcí. Dávám 60% a připojuju se k celoplanetární prosbě… Už prosim tě, Rolande, o emzácích nic netoč. ()

bonovox

Roland natočil jednoznačne svoj nsjstupidnejsi film. Toto len tak niekto nevymysli...hlúpe dialógy, málo záberov na ničenie našej planéty a v záverečnej tretine rozuzlenie nad ktorým vám zostane rozum stáť. A k tomu kvalitní herci, ktorí asi doteraz nevadia čo natočili. 2012 bol aspoň zábavný film, Moonfall je veľká zbytočnosť. 30% ()

DJMaroko

Roland Emmerich bere asi dobrej matroš ! Zajímavé, bláznivé, béčkové, nelogické a debilní zároveň. Většina herců mi tam vůbec nepasovala, ale jen tak dále možná se opět podaří něco jako Hvězdná brána. ()

andrewXx

Meno Roland Emmerich je už len nostalgickou spomienkou na kedysi kvalitného sci-fi tvorcu. Ten sa do dejín kinematografie zapísal klasikami ako Stargate či Deň nezávislosti. Naposledy zažiaril filmom 2012, ktorý som si v jeho podaní náramne užil. Našťastie po ňom nenastal koniec sveta, ale bohužiaľ bol koncom Emmerichovej kvalitnej tvorby. Dnes Rolandovo jediné umenie spočíva v tom, že dokáže od štúdia vylákať obrí rozpočet na obrie hlúposti ako Moonfall. Aj keď začínam pochybovať, že sa mu niečo také ešte niekedy prepečie. Fakt obrovská škoda tých pár dobrých nápadov, ktoré pod taktovkou niekoho príčetnejšieho mohli po dlhšej dobe do žánru sci-fi katastrof priniesť áčkový počin. ()

Saxos

Pohoda. Vše dobře dopadlo, země polozničená, ale zachráněná, měsíc zalátal díru a vrátil se kam patří, všichni šťastní. Závěr: doporučuji. ()

allegria

Trochu zamotané, trochu legračně naivní, taková roztomilá sci-fi pohádka. Mám ráda pohádky a mám ráda sci-fi, takže - byla jsem spokojená. Rozhodně to není nuda, jako některé přeintelektualizované sci-fi příběhy, kde technika a složitost ničí požitek laického diváka. Oceňuji také efekty a rozmanité exteriéry, protože nesnáším filmy, kde se veškerý děj odehrává ve středisku NASA. Tady si na chudé scenérie rozhodně stěžovat nelze. ()

JesterKruger

Můžu pochválit herce i triky, ale to jsou jediné věci, kvůli kterým jsem dal 1*. Děj není zajímavý, a je tak nudný, až je nekoukatelný. Takže tento film se u mě tak tak vyhnul odpadu. ()

Dafaq

Videl som titulku na HBO a vravim si, to musi byt strasna sracka, pozrem hodnotenia, 49. Jako dobre idem si pozriet sracku s velkym rozpočtom vraj 150 mega. Presne tak to aj vyzera sracka, s velkym rozpoctom a ackovym Castingom. Ked sa vyznate aspon trocha vo fyzike,astrofyzike a kozmonautike,  tak pri tomto filme sa este aj dogrcate. Napad ale dobrý, teda len okolo mesiaca a Dysonova sfera fakt slusne vyobrazena. Pre mna mozno premarneny potenciál. Ale za to 3/5 ()

misiaq

jedna velka katastrofa, ale nie tym, ze mesiac pada na zem, ale tym, ze vobec nieco taketo zalostne natocili. Scenar je uplne tragicky a herci to nedavaju, uplne prehravaju, hlasky co maju byt vtipne, su uplne trapne a celkovo ide o kolosalny trapas. Emmerich ma svoj osobitny zaner a styl, ale toto... radsej mohol ist ten scenar vygrcat na zachod ako toto natocit... ()

Ace.A.T.L.

Tak až do chvíle, než se ve filmu nějaká skupina lidí někam dostane, to bylo dost fajn. Pak to padá dolu jako šutr. Hlavně ta část, týkající se daný skupiny, je totální kravina. Vizuálně je film fajn, myšlenka zajímavá, ale celkově a dohromady je to bohužel stažený do nechtěných mezí. Dialogy jsou občas stupidní, smysl jistých situací je víc než stupidní a  to je ten kámen úrazu. Když dokážu překonat jistý věci, tak na průměr to má, ale je fakt škoda, že Roland nevyužil potenciál jinak, protože to mohlo bejt od dost lepší. Za mě 3* a opatrně DOPORUČUJU ()

Komiksový Morbius se odkládá

Komiksový Morbius se odkládá

05.01.2022

Fanoušci Jareda Leta a komiksového univerza od Sony (do kterého se zatím počítají jen dva Venomové) dostali ze začátku roku špatné zprávy. Snímek Morbius se totiž odsouvá rovnou o tři měsíce dál,… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

13.05.2020

Chystaný katastrofický snímek Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, 2012) Moonfall obsadil představitele hlavní role. Bude jím herec a komik Josh Gad (Kráska a zvíře). Film vypráví o tom, jak je Měsíc… (viac)

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc