Kanibal Dahmer

15. februára 1992 v Milwaukee, v štáte Visconsin, usvedčili Jeffreya Lionela Dahmera z pätnástich vrážd a odsúdili ho na 937 rokov väzenia. Tento príbeh sa inšpiroval jeho životom...
Film rozpráva strhujúci, fascinujúci a zúfalo bezcitný príbeh o mužovi, ktorý svoju najtemnejšiu fantáziu premenil na desivú realitu.
Začalo to tým, že Jeffrey Dahmer (Jeremy Renner) sledoval mladíka v obchode a sľúbil, že mu kúpi botasky, ak pôjde k nemu domov a urobí s ním zopár fotiek. Vyzeralo to nevinne, kým ho neomámil a nevyvŕtal mu elektrickou vŕtačkou dieru do hlavy...
Jeffreyho starú mamu (Kate Williamson) i otca Lionela (Bruce Davison) znepokojí skutočnosť, že syn má v byte figurínu. Vzápätí však otec nájde svoju starú chemickú skrinku, ktorá je zamknutá. Stará mama potvrdzuje, že vždy, keď otec otvoril túto skrinku, hrozilo im nešťastie. Nikomu z nich však nenapadne, že hroziace nešťastie môže pretrvávať aj ďalej. Netušia, čo Jeffrey vyvádza a že sa vždy zameria na nejakého mladého chlapca, ktorého potom vezme do svojho bytu. Keďže je však jeho myseľ naozaj chorá a fantázia príliš bujará, jeho skutky sa vymykajú z normálu. Z normálu sa dokonca vymyká aj to, že dokáže sám o sebe povedať, že je zvrhlík, exhibicionista, onanista a vrah... Po dvoch rokoch, ktoré si Dahmer odpykal z doživotného trestu, ho zabil spoluväzeň. Zomrel vo veku 34 rokov... (oficiálny text distribútora)

uiu

Jeffrey Dahmer patří mezi jednoho z nejznámějších amerických sériových vrahů. Své oběti - muže a chlapce homosexuálního zaměření, nejčastěji afroamerické rasy - rozčtvrcoval a i dlouhé dny nechával hnít u sebe doma. Tento film nám nabízí pohled do Jeffovy hlavy, ale nesnaží se z něj dělat úchylné prase či chudáčka s psychickou chorobou. Předkládá nám ho takového, jaký byl a naskýtá nám pohled do minulosti a bytu jedné pomatené mysli. Čekáte od toho nervydrásající horor či napínavý thriller? Pak asi chápu zdejší hodnocení 2 hvězd a méně. Mně osobně příběh zaujal a výkon Jeremyho Rennera je skvělý a dokonale přesvědčivý. ()

Jazzzz

No natož, že Dahmer je považován za jednoho z nejzajmavějších seriových vrahů, tak film o něm se k nejzajmavějším rozhodně nepočítá. Dá se říci, že film se ani nesnaží o rozebrání a náhled myšlenkových pochodů hlavního hrdiny. Co se týče dějovosti tak je opravdu minimální.Film nemá prakticky co nabídnout. ()

manonfire

Opravdu mě baví sklon některých dam a dívek, propadat jisté slabosti vůči nemocným, zklamaným, trpícím a hlavně -(viďte holky)- záhadným zákoutím duší Jeffa Dahmera a jemu podobnýcm několikanásobným vrahům. No já myslím, že ta zákoutí -(nebo spíš sklepení, či přítmí odzvučených ložnic)- duše milého Jeffreyho nebudou zase tak spletitá, ať už vzhledem k jeho vyjadřovacím neschopnostem, či faktickým lapsům jeho serial killer kariéry, která měla tak dlouhého a plodného trvání jen díky policejní zhovadilosti a neskutečnému štěstí, které bylo tentokrát skutečně nasráno na jednu hromadu....hromadu sraček jménem Jeffrey Dahmer. Mám pocit, že tyto slečny a paní se místo zákoutím architektoniky Dahmerova svědomí, věnují spíš objevování neexistujících prosluněných pokojů a teras....která tam přece někde musí taky bejt. Nuž tedy bádejte, když Vás to hřeje u srdíčka. Já raději ocením snahu pojmout celý film jako atmosférickou skládačku několika one room dialogů Jeffa a jeho jednotlivých obětí. On totiž pan režisér také mohl zvolit méně decentní přístup a namísto Dahmerovi výmluvnosti se zaměřit spíš na jeho silné stránky, jakými je znalost anatomie a kulinářství. Ostatně Jeffreyho recepty ala "Pozvěte ne večeři známé a z připravte z jejich hlav vývar." by u hororových fanoušků jistě měly úspěch a byly zaručenější cestou k jejich zájmu. 50% ()

Jello Biafra

Jeffrey Dahmer bol americký sériový vrah, ktorý v rokoch 1978 až 1991 zavraždil celkom 17 ľudí. Bol to úchylný sadista, nekrofil a kanibal, ktorý sa neštítil tých najodpornejších praktík. Svoje obete štvrtil, rozpúšťal v kyseline a časti tiel si dokonca nechával ako svoje trofeje. Titulný film sa jeho prípadu venuje ozaj len veľmi povrchne a sleduje drobné epizódy z jeho vražedných výprav. Viacej sa tu však tvorcovia snažili načrtnúť jeho psychologickú stránku a myšlienkove pochody tohto vraha. Jeremy Renner zahral Dahmera obstojne, ale film ako celok nudí a nedrží pohromade. ()

Anet21

⚪Fajn hrajúci mladý Renner, televízne spracovanie a kĺzanie po povrchu. Tri body, ktoré vám po zhliadnutí zostanú v mysli.⚪Tento film je spracovaný nielen veľmi televízne a ,,trošku lacno," ale, predovšetkým, sa na Dahmera zameriava celkom povrchne, nerozoberá ani tak jeho ako vraha, to, ako konkrétne vraždy spáchal, ako ich kryl a pod., skôr chce Dahmera zobraziť ako psychopatického mladíka, ktorý spoznáva, že je gay, vyrovnáva sa s touto skutočnosťou, navštevuje gay bary, zdrogováva iných gayov, potom ich znásilňuje a popritom zisťuje, že sa mu celkom ,,zamlouvá" aj krv, ľudské vnútro, škrtenie a rozrezávanie.⚪Inak však film neponúkne veľa o Dahmerovi ako osobe či jeho živote, celá jeho minulosť dieťaťa sa ignoruje (už vtedy vraj zabíjal zvieratá), hlbšie monológy vedie iba s postavou otca, no i tie divákovi neponúknu hlbší pohľad.⚪Veľmi nešťastné je pre televízny film netypické nelineárne rozprávanie, kedy sa divák ťažko orientuje v tom, čo je retrospektíva, čo sa deje v prítomnosti, scény cez seba zbesilo skáču. Rovnako by sa pred filmom hodilo upozornenie pre epileptikov, keďže sa vo filme objavuje niekoľko dlhších záberov s blikajúcimi svetlami a lá stroboskop.⚪Pre akýsi úvod a zoznámenie sa divákov s problematikou a so životom tohto psychopata uchádzajúce, pre lepší zážitok však poslúži akýkoľvek dokument o ňom.⚪ ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...3,5*... Renner byl vybrán skvěle - Na Dahmera je neskutečně podobný a hraje ho opravdu mistrně. Problém je spíš ve scénaři a tak trochu v režii. Film se totiž nesnaží nijak mapovat, chonologicky vytyčit a zpřehlednit...Nic takového. Tento film je spíš takovým shlukem událostí z Dahmerova života. Shlukem bez začátku a konce. Prostě do jeho života na chvilku vstoupíme, zkoukneme co je zrovna vidět a zase z něj vystoupíme. Bez jiných ambic. Toť vše. Zkrátka filmu chybí příběh a to je asi ten hlavní mínus celého filmu. A je to škoda, protože mít to příběh a větší spád, mohla to být fakt pecka. ()

BlackTom

Skôr psychologickejšie a detailnejšie zobrazený charakter beštie v ľudskej koži, než krvavá honba za obeťami. Jeremy Renner je excelentný, zožral som mu to aj s navijakom, vo svojej roli je presvedčivý a výrazný. Scény sú vynikajúce (vŕtačka, tajomstvo skrine), flashbacky vôbec nevadia, ba priam sú rovnocennou súčasťou filmu, takmer tak dôležitou, ako sú udalosti z izby s červeným filtrom. Hrdina je okrem toho desne sympatický, skôr cynický, vynachádzavý a chladnokrvný chalan od vedľa, nie taký dôležitý ťuťmák ako Gacy. Nemám, čo by som dodal. Na áčkové profily sériových vrahov (Zodiac, Monster) sa to určite nechytá, ale medzi videofilmami a béčkami je to vážne klenot. ()

AngiS

Jeffrey Lionel Dahmer. Kanibal z Milwaukee.. Popravdě, mě tenhle film zklamal.. Čekala jsem něco víc.. Chybělo mi tam nějaké to "dotažení do konce" možná to jeho zatčení, možná něco jinýho.. Každopádně Ted Bundy byl o dost lepší.. ()

MareT.

Hodne nudne, nic nerikajici a uplne mimo. Velice amaterske zpracovani. Film se teoreticky nehnul z mista a jenom se keca. Cekal jsem vice. ()

HonzysKISS

Teda jako dost suchý film… Nic moc jsem se o životě Dahmara nedozvěděl. Přitom by se právě o něm dalo natočit mnohem víc věcí. Tohle je asi spíš film jenom pro ty lidi, co o něm vědí už daleko víc věcí dopředu. Kdybych si třeba přečetl knížky, tak by mě to bavilo asi víc, ale tohle je bohužel nuda. Jediný co schvaluju, tak se aspoň povedla hlavní herecká role. ()

Arach.No

Jeden z těch horších filmů z edice Serial Killers. Není to žádná řežba jak by se mohlo zdát. Jedná se o sondu do Dahmerova života. Ta se bohužel příliš nepovedla a film jenom potvrzuje to, že pokud se všechno vsadí na zajímavé téma, výsledek nemusí být automaticky poutavý. ()

janesX

Nudnejšie sa už film o sériovom vrahovi nakrútiť nedá, aj keby ktokoľvek veľmi chcel. Okrem toho že film nudí, tak neobsahuje nič z toho, čo by mohlo byť pre diváka zaujímavé (súdny proces, dolapenie, vraždy chronologicky, detstvo, basa.. ). Celý tento potenciál sa tu nepoužil ani nevyužil (alebo len veľmi čiastočne), namiesto toho divák musí počúvať prihlúple dialógy čo si scenárista zrejme len vycucal z prsta, alebo pozerať tie najnudnejšie verzie toho, akým spôsobom si Dahmer lovil svoje obete. 35%. ()

willis

Já jsem čekal spíš něco dokumentárnějšího, s fakty, psychologií atd. Takže film mě moc neuspokojil. Na druhou stranu fakta si člověk může najít na netu. (2.11.2004) ()

mazadlo

Vcelku nevyužitý zdrcující příběh zamíchaný do trochu nesrozumitelného koktejlu ve kterém exceluje Jeremy Renner který ovšem v roce 2002 ještě ani sám nevěděl čím je . Podle mě kdyby film vznikl za stejného obsazení dnes byl by hitem...bohužel takhle je to jen průměrné dílko . Chybí zde více syrovosti v násilnostech Dahmera a byt je na můj vkus až příliš uklizený....ale tak to prostě bývá když se věnujete jiným věcem než máte ;) ( Scény s homosexuály nejsou pro každý žaludek ) ()

Kejf.

O Dahmerovi jsem precetla obrovsky mnozstvi materialu a koukat na tenhle film me zdaleka tak nebavilo. Spooooousta hluchych mist. A strasne me sralo, ze sceny nebezely chronologicky. A taky, ze se vlastne v celym filmu neudala nejaka sokujici scena...Pro me vcelku zbytecny film. Myslim, ze tenhle pripad si zaslouzi daleko lepsi zpracovani. ()

Nightbreed

Strašne nezáživná hovadina ktorá akoby bola natáčaná nasilu. Ešte Jeremy Renner sa do cela snažil ale darmo keď to malo nudný scenár. ()

loki666

Pravdivý příběh masového vraha,kanibala a nekrofila.Jeffrey Dahmer zavraždil 17 mladých mužů.Byl kanibalem který čtvrtil a konzumoval své oběti,za což v roce 1992 byl odsouzen k 15 trestům doživotního vězení.Co se musí stát,aby se z přátelského,příjemného a velmi inteligentního člověka stalo monstrum?to už musíte posoudit sami,s filmu nečekejte mnoho... ()

KOZEL84

Od někoho sem si to onehdá půjčil,protože mě zajímalo co byl ten Dahmer jako zač.Díval sem se na to se strýcem a bratránkem kteří asi po 45 minutách odmítli koukat dál (neměl sem nic proti) a ještě se na mě dívali jestli sem jako normální.Dementní jako asi sám Dahmer.Nejde o nějakou krev ta tam snad ani není,ale o ty neuvěřitelně pošahané dialogy.Vyloženě WTF film.Fakt se nedivím že ho zabili spoluvězni. ()

Untentrauer

Veřejná poznámka k filmu: Je hrozné to takhle říct, ale Renner mi do role homosexuálního perverzního masového vraha a kanibala naprosto seděl. Sledoval jsem tedy hlavně jeho mimiku, řeč těla a celkově jeho herecké umění a podezřívám ho z toho, že si to náramně užil. Není role, jako role a dobrý herec by měl být schopný rozeznat, zda se na konkrétní roli hodí či nikoliv. A tím to nekončí. I přes fakt, že se na roli hodíte musíte myslet i na to, jak to ovlivní vaší kariéru. Takže kdo by chtěl hrát roli masového vraha? Pravdou ale je, že Renner tehdy nebyl nijak slavný a známý. A teď? Je Renner hrdina z Avengers, nebo Jeffrey Dahmer? Takže pokud vás moje bláboly k zamyšlení nezaujali, tak se na film ani nekoukejte. V podstatě je to pomníček vrahovi a já nechápu smysl toho, proč to filmovat. Záznamů a detailů o tomto případu je opravdu mnoho a lidská představivost nezná mezí. K tomu, aby lidem došlo, jak to bylo hrozný není potřeba film. Podle mě jsou situace a osoby na které je potřeba zapomenout a nepřipomínat si je, protože si to prostě nezaslouží a toto je přesně ten případ. Pro lidi, které to zajímá jsou mnohem lepší a odborné zdroje, než je tento film. Hodnotit tento film se mi nechce.... ()