The Punisher

• USA Marvel's The Punisher
USA, (2017–2019), 23 h 2 min (Minutáž: 47–58 min)

Tvorcovia:

Steve Lightfoot

Predloha:

Gerry Conway (komiks), Ross Andru (komiks)

Hudba:

Tyler Bates

Jon Bernthal, Ebon Moss-Bachrach, Ben Barnes, Amber Rose Revah, Jaime Ray Newman, Kelli Barrett, Paul Schulze, Jason R. Moore, Deborah Ann Woll (viac)

Bývalý mariňák, který jde po zločincích odpovědných za vraždu svojí rodiny, se ocitne v pasti armádního spiknutí. (Netflix)

teekanee

Pro mě jednoznačně nejlepší seriál letošního roku, který v mých očích překonal i skvělou druhou řadu Stranger things a sedmou řadu Game of thrones. Popravdě ani nevím co bych Katovi vytknul. Spousta lidí si stěžuje na velkou roztahanost a slabší druhou čtvrtinu. Jsem zatraceně rád, že tohle není můj případ. Hltal jsem doslova každej díl a každou scénu. Akce na mě bylo v seriálu tak akorát a že stála za to. Punisher, ale vyniká i na poli postav, kdy si některé oblíbíte a některé nenávidíte a některé jsou tak trochu mezi ( Pokud jste seriál viděli, tak víte o kom je řeč). Hodně se mi líbila zápletka o veteránech v USA a i postava, která s ní souvisela. Herecký výkony jsou na sakra dobrý úrovni. Vyzdvyhnul bych zejména Jona Bernthala, který se pomalu, ale jistě vypracovává v hollywoodskou elitu a Bena Barnese v roli Billyho, kterého jsem před týdnem ani neznal. Škoda jen, že budeme muset čekat nejmíň rok a půl na další sérii. 89% ()

Fiffty

Postavu Punishera som si obľúbil už v druhej sérii Daredevila a vedel som, že to proste nemôže sklamať. A tak sa aj stalo, naplnilo to všetky moje očakávania, každou časťou to bolo lepšie a lepšie. Nemalo to žiadneho výrazného záporáka, ale to Punisher ani nepotrebuje. Možno by trochu prospelo ak by to malo o 2-3 časti menej, ale nič to ani nepokazilo. Skvelý príbeh, skvelé bojové scény a skvelý Punisher. Už len si počkať na druhú sériu, ktorá snáď príde. ()

ventus

Nejprve jsem začal přetáčet všechny flashbacky s mrtvou ženou a dětmi, pak patriotické bláboly veteránů a politiků, patetické fráze těch hodných a spravedlivých, cynické a nepěkné pikle těch zlých ... a nakonec vlastně všechno kromě akčních scén. Ty jediné stály za shlédnutí, zbytek, nuda, vata, klišé ... škoda, mohlo to být slušné akční béčko. ()

Michal.Sikor

Musím přiznat, že tento styl se mi opravdu líbí, hodně krve, samá akce a do toho skvělé herecké umění Jona Bernthala. Tato role mu opravdu sluší a považuji roli Franka za jeho vrcholnou roli vůbec. Co se týče ostatních herců, mi splnili očekávání na jedničku. Určitě by seriálu slušelo méně epizod, občas to bylo zbytečně natahované, ale závěr seriálu byl opravdu skvostný a tím pádem si těch pět hvězdiček opravdu zaslouží. No nic, víc takových seriálů a budu opravdu spokojený. ()

Bihary

Frank se trápí, Frank bourá zeď v baráku, kterej ostatní staví, Frank si zapláče, Frank je empatický k dětem, Frank brnká na kytaru ... A k tomu všemu tlachání, analýza rodinných vztahů, psychokroužek frustrovaných mariňáků, charakterní afghánská policistka a je tu Punisher podle genderově vyvážených levičáků a jejich představy drsnosti...Nic proti změnám oproti předloze, každý ať se k tomu postaví jak chce, ale tohle není Punisher, ani náhodou. Je to jen homeopatická karikatura toho, proč tahle postava vznikla. Hromady brutálně pobitých mafiánů se nekonaly asi proto, že tvůrci oplývají empatií k socíalně složitému podhoubí současného zločinu a také si u nich poměrně často kupují inspiraci, která se aplikuje nosem... ()

hujerita

Jako že popičovica totok tu. Som kukal jak bager na hlinu a ono to šlo makalo a odsýpalo jako presýpačky. Čakal som takú klasiku pomstiteľa, ale chaseň to dal inak a super. Brutálne to bolo dosť, kamera nemala kam sa schovať a ako som nemal extra rád Bernthala tak teraz je za kurva veľkého sympoša a jebového herca. Večne dojebatý ale ustál všetko. Klobúk dole. Toto ľa sa im fakt dosť dobre podarilo celé. ()

Mykie

Tak to je komiksovka podle mého gusta. Dospělé thrillerové drama s přesahem a konečně pořádným záporákem hodným postavit se samotnému Punisherovi. Vyzněním mi to celé připomínalo spíš Punisher Max od Gartha Ennise a to je z mě jen a jen dobře. Dokonce i ta brutalita, zejména v posledních dvou dílech jakoby vypadla z komiksu. Tady je ale natočená bez jakékoliv nadsázky a myslím, si že i otrlý divák se v posledním díle musel ošívat v pohodlí své sedačky. Zásluhu na tom má záporák v podání Bena Barnse, kterému je věnována v průběhu seriálu dostatečná pozornost a jeho motivy je divák schopný pochopit. Práce s ústředními antagonisty se vyplatila především v posledních dvou dílech, které jsou parádním vyvrcholením a slastnou i když mrazivou katarzí. Všechny postavy a herci jsou parádní, s výjimkou Karen, jež se dle mého názoru do Punisherova univerza nehodí, její pohled na svět je černobílý (nevidí, že mladý voják prožívající PTSD je obětí systému a hned ho odsoudí), přitom Punisherův svět nabírá spíš odstíny černé až tmavě šedé. ()

BR23

Ani sa mi nechce veriť že toto je Marvel produkcia :D (niežeby som ju nemal rád) Fakt, fakt, veľmi dobré, oproti zvyšným seriálom od Marvelu jednoznačne najlepšie. Vôbec by som nepovedal, že najlepšie vykreslená postava, (vlastne hned dve: Frank a Lieberman) bude zrovna tu. Vôbec by som nepovedal, že ma to v jednej chvíli dokáže dojať. Aj ked mohli trošku ubrať z Punisherovej nezničiteľnosti (početné vonkajšie a hlavne vnútorné krvácania v každej tretej epizóde, niekoľko násobné fraktúry desiatok kosti, a ten pneumorax vyriešený v domácom ošetrení..... regeneráciu vojenským výcvikom nemožno vysvetliť, necítenie bolesti, silu atd áno ale super-regeneráciu nie, no budem to brať ako v rámci žánru sci-fi) nevidím podstatný dôvod prečo by som tomuto nemal dať plný počet. :) . EDIT: 2. séria je podstatne slabšia. Veľmi mi vadil ten ľúbostný vzťah vždy peknej tváričky Billyho s jeho psychologičkou. To, že skončia spolu, mi bolo jasné od prvého momentu ako sa tam tá psychologička objavila, a príde mi to strašne trápne, klišé a nasilu. To, že Billy vyzerá ako vyzerá radšej nebudem dlhšie komentovať lebo by som sa rozčúlil, len jedno slovo- hovadina. Tak ale čo by scenáristi nespravili pre divákov bez úsudku, že? ;) Všetko ostatné ale bolo fajn, Frank, tá malá (mám rád motív otcovsko- ochranárskeho komplexu- niečo ako v hre Last of Us alebo vo filme Wolverine) a aj ten kňaz, boli zaujímavé postavy. ... žiaľ ale 2. séria konkrétne Billy a jeho psychologička strhávajú moje hodnotenie na 4 hviezdičky. ()

neo101

Frank Castle je Jon Bernthal a pochybuji, že by se našel lepší představitel. Opět další z temných superhrdinů, kterému se nikdy nevedlo na filmovém poli. Lungren nic moc a Jane, kterého jsem si pletl s Lambertem, se také nepředvedl. K uzoufání. A pak najednou vyskočí Jon v Daredevilovi a máme nejdokonalejšího Punishera. Tam se předvedl v tom nejlepším krvavém světle a dostal svůj vlastní seriál. Bohužel ne tak surový a temný jakým byl Daredevil a sám Punisher polevil z krvavých jatek. Samotný seriál se zaměřuje více na psychické rozpoložení hrdiny a jiných hrdinů z válek. Takže ubývá masakrálních okamžiků, ale je to vynahrazeno hlubším seznámením s postavou Punishera. Flashbacky do rodinného prostředí a nadržená Sarah to mírně kazí, ale dá se to překousnout. Záporáci zvoleni opět na jedničku.Ať už Rawlins (pořád ho vidim jako misionáře z Ramba IV) a nebo zákeřný, arogantní, megahumusák William R. Takové psychopatické hovado nechcete potkat a být v jeho blízkosti za žádných okolností. Těšim na další sérii. A pevně doufám, že malinko přitvrdí a Frankie bude louskat lebky ostošest. ()

mayiree

Netflix má v rukávu již několik podařených (i méně podařených) seriálových „Marvelovek“, které jsou mnohým k srdci blíže než filmy výrazně stojící na CGI. Nemalý vliv na to má i čas, který mohou postavám věnovat. Sledování Punishera ve 150 minutách by prostě nemělo takový efekt. K ději by se jen těžko vešlo rozvedení duality charakteru antihrdiny s přidáním dalších vedlejších postav, které také činí pro mnohé z nás nepředstavitelné, ale právě protože známe jejich historii, vidíme v nich nejen útočníka, ale i oběť. Prostě výborné! Seriálu by ale neuškodilo být o díl dva kratší. A také… Někdy to jde s krvavými scénami přehnat. I když je to temný a brutální Punisher v podání Netflixu. ()

Mariooo

Netflix dokazuje, že na to má. S marvellovským Punisherem nešlápl vedle. Temné a drsné prostředí, plné intrik, krve a násilí. Co díl to pecka, co díl to napětí, K dobru slouží také to, že to není žádný nesmrtelný superhrdina, ale i punisher dostává na frak a léčí si rány. Posledním dílem vyvrcholí celá serie a jen náznakem se snad někdy dočkáme další. Parádních pět hvězd. ()

Lanco

Punisher s Jonom Bernthalom vychádza zo seriálu Daredevil, kde bol Punisher skvele predstavený a bol vykreslený mimoriadne zaujímavo. Sám o sebe už ale seriál o Puniherovi ako o nemilosrdnom bijcovi stráca gule, vyzerá to dokonca, že rozpočet bol poriadne osekaný, pretože polovica seriálu sa odohráva asi v 3 miestnostiach, kde postavy donekonečna vykecávajú v trapných vatových rozhovoroch kde vysvetlujú svoje pocity o tom, ako sa vyspali a že volské oko na raňajky bolo presolené. Akčné cény majú grády a keby sa seriál skrátil o 3-4 diely, alebo sa pridal skutočný obsah a skutočné budovanie postáv namiesto tej vaty a zbytočných odbočiek k postavám, ktoré vlastne nakoniec nič nespravia ( blonďavý psychopat z Afghanistanu), mohla to byť bomba. ()

Unlikelyhero

Nejsem milovníkem tohoto žánru, ale absolutní žánrová čistota, tempo, strhující příběh a v neposlední řadě uvěřitelný a skvělý Jon Bernthal, prostě plný počet ()

Buh10

Skvělý, propracovaný, Jon Bernthal aka the punisher rozhodně nenudil, myslím že by jsme těžko hledali na jeho místo někoho jiného, seriál je naprosto skvělý od začátku až dokonce, napětí, vyvrcholení, skvělé herecké výkony, za mě seriálová bomba! =)) ()

Denzen

Je to niekde medzi výborným a priemerným seriálom. Kto očakával epizódy naplnené akciou, bude dosť sklamaný. Punisher mieri oveľa viacej do hĺbky a zameriava sa na Frankove psychické problémy a jeho vzťahy k vedľajším postavám. To je všetko v poriadku, lebo Bernthal podáva výborne výkony a jeho postava je zaujímavá aj keď nikoho nestrieľa. Kameňom úrazu sú ale vedľajšie postavy. Herci sú v pohode, ale postavy, ktoré hrajú, sú strašne ploché a nezaujímavé. Príkladom je agentka Madani. Jej celá vedľajšia línia so zabitým agentom začne byť ku koncu strašne otravná. To isté platí aj o rodine Micra. Lewis je najprv v prvých dieloch dosť nudný, ale v neskorších sa dobre rozvinie. Jediná postava, ktorá je výborná už od začiatku, je záporák Russo. Dostal dosť priestoru a bol kvalitným protivníkom. Výsledkom zbytočných postáv a otravných vedľajších liniek je veľa epizód s jednoduchým špionážnym príbehom, ktorý je ale strašne rozťahaný. Dúfam, že sa toto tvorcom podarí opraviť v druhej sezóne. 80% ()

Dunpeal

Tento seriál mě opravdu zklamal, protože punisher se zde chová hodně odlišně od toho jak se choval v Daredevil seriálu. Je dost namyšlený, což mě opravdu vadí. Navíc kamkoli jde tak jde jak tank, naprosto bez přípravy, přímo tam kam má jít, aniž by se vůbec pokoušel být tichým vrahem, jako byl v Daredevil. Z každého souboje vyvázne hlavně díky štěstí a vůbec ne kvůli tomu, že by dobře bojoval. Seriál naprosto postrádá kvalitní souboje. Pokud se někomu líbila scéna z vězení v Daredevil, kdy punisher ukázal svoji běsnivost a dokázal se probojovat, tak se na tento seriál prosím ani nedívejte, protože souboje v tomto seriálu jsou naprosto nevýrazné a nudné. Po pár epizodách jsem si uvědomil, že se do sledování vlastně nutím a kdyby punisher umřel, tak mi to vůbec nevadí. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

12.03.2022

Těšili jste se coby fanoušci Daredevila nebo Punishera ze zprávy, že studio Disney ve spolupráci s Marvelem přidalo tyto netflixovské seriály na streamovací službu Disney+? Pak zjevně nejste součástí… (viac)

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (viac)