The Punisher - Season 2

(séria)
USA, 2019, 11 h 34 min (Minutáž: 47–58 min)

Tvorcovia:

Steve Lightfoot

Predloha:

Gerry Conway (komiks), Ross Andru (komiks)

Hudba:

Tyler Bates

Snaží se chránit dítě, které je obětí zlověstného spiknutí, a vypořádá se při tom se vším – i se všemi – jen aby Russoa jednou pro vždy vyřadil ze hry. (Netflix)

HenryIvan

Pri porovnaní z prvou sériou je zaujímavé to, že keď vezmeme do úvahy viaceré parametre, tak sa jedná o veľkolepejšiu sériu, no nie nutne lepšiu. Od lepšieho hodnotenia ma odradili niektoré logické, do očí bijúce, nazvyme ich, chyby. Ale inak je tu všetko na jednotku. Herci sa odviazali a to vo veľkom, dej síce nie je najlepší, aký som kedy videl, no je viac než obstojný, bojové scény a prestrelky sú až diabolsky prevedené a celkovo ma z toho človek viac než dobrý pocit. Zhodnotil by som to tak, že sa mi druhá séria Punishera veľmi pozdávala a kvalitatívne od prvej neuteká, je len škoda, že sa tretej ( pravdepodobne ) nedožijeme. Teda aspoň nie na Netflixe. ()

misbos

Kapitán Modřina Zasahuje podruhé - aneb - jak všecky zmlátit, postřílet, rozsekat, a ještě být dobrým otcem pubertální "dcery". Má to sice pár logickejch lapsů, občas je chování vedlejších postav jak na houpačce, a zkratkám se to nevyhne. ALE - akce je bravůrně natočená, choreografie bitek a přestřelek je přehledná a logická. Většina postav je "trojrozměrnejch", žádný papírový panáci. Motivace je pochopitelná. Herecký výkony jsou nadprůměrný. Nosný myšlenky jsou opravdu NOSNÝ. Takže Pilgrimovi nakonec dojde, že když vyměnil jednu ideologii za druhou, vůbec si nepomohl, Madani zjistí, že bude lepší, když do toho sviňáka nasadí tři kule sama, než aby si na to někoho sjednávala a pak toho litovala, Russo si neuvědomí nic, a proto skončí tak neslavně chcíple, Dumont zahučí do bludu tak hluboko, že už nevidí ven, a já si musím dobře zapamatovat největší moudro týhle série: Když chceš tu hru vyhrát, NEHRAJ! ()

Torpid

První epizoda koukatelná a tím se nenechte zmást. Pak to jede sešupem přímo do prdele ve stylu 10 minut blábolí nesmysly Vanda se Žandou pak 10 min. Frnda s Mrndou a pak Mrnda pro změnu s Vandou. Všichni /genderově ve prospěch žen/ tito Frndo-Vandové jsou přitom američtí špatní herci-ečky, kteří se ale tváří krutohustě sebevědomě. Pak blábolí 5 min. hlavní drtikost a následuje 5 minut akce, na kterou jste celou dobu čekali. Toť schema 2-4 dílu /víc už neuvidím/ a podle ostatních komentů to jde stejně až do závěru. ()

aR3Zz

Celou sérii hodnotím velmi pozitivně, byť nebyla tak kvalitní jako ta první. Především střed byl slabý, pomalý a ukecaný. Začátek (3 díly) a konec (poslední 4) naopak v nejvyšší kvalitě, takže celkový dojem super. ()

Urukhaj98

Po první sérii razantní sešup dolů. Druhá řada trpí především, stejně jako většina netflixáckých Marvelovek, tím, že je prostě moc dlouhá. Zdejší zápletka totiž není vyloženě zlá, ale 13 hodinových epizod vážně neuživí. Zároveň zamrzí absence klasické Punisherovy činnosti, tedy nelítosného vybíjení kriminálních živlů. To sice nebylo ani v první řadě, tam ale děj dostatečně táhly dopředu jiné věci. Ty už zde ale bohužel chybí. Samotný závěr sice dává tušit, že bychom se toho konečně mohli dočkat, bohužel ale už všichni víme, jak to nakonec dopadlo. 6/10 ()

Mouchal

Punisher se nám vrátil a dovolím si tvrdit, že ve velkém stylu. Už první epizoda diváka doslova přiková k židli a velmi dobře představuje nové postavy, které mají s Frankem skvělou chemii (Amy se postupem času stala tou nejlepší změnou oproti 1. sérii). Vrátí se samozřejmě i vícero už nám známých postav z první série, které rozehrají zcela novou příběhovou linku a Billyho transformaci v Jigsawa jsem si velmi užíval (i přes ten jeho zvláštní románek aka Harley/Joker). Jak už je na Netflixu zvykem, všichni, co se na seriálu podíleli odvedli špičkovou práci (až teda na pár logických děr od pánů scénáristů... ale o tom později). Jon je do role Punishera naprosto perfektní. Stejně skvělou práci odvedli i Ben s Joshem, kterýmu jsem toho kněz-grázla sežral i s navijákem. Co s navijákem... Rovnou s celým prutem. Ve výsledku mě seriál nadchl a chytil za koule tolik, že jsem neměl problém si dát i nekolikahodinový polomarathónek do šesti do rána. I tak mě ale pár věcí zklamalo/naštvalo. Asi první věc do oči bijící byl vzhled zjizveného Jigsawa, který jsem prostě upřímně čekal mnohem výraznější. Za druhé nesmrtelnost hlavních postav. Tohle je trochu diskutabilní, protože to najdeme ve většině akčních seriálech/filmech, ale když někdo přežije tři kulky z bezprostřední blízkosti do břicha nebo rozříznutej pupek a výstřel z broky do nohy jen proto, že to je hlavní postava, ale rázem tam umře nějakej smolařskej šmudla, kterýho to jen škráblo do nohy... No co si budeme povídat, nepůsobí to úplně dobře. A to nemluvím o rvačkách, kdy tu netrénovaný člověk schytá ránu železem do kebule takovou, že by ho rázem zabila třikrát, ale tady to postavy vnímají spíš jako polochtání od babičina kníru při vynucené puse. Další věcí jsou ty logické mezery aneb jak já tomu rád říkám "líné psaní". Nejlepší příklad toho nastal v bodě, kdy Billy vymyslel plán na zbavení Frankovi "nevinnosti". Kdo to viděl, pochopí. Druhým příkladem je souboj mezi agentkou a psychiatričkou, kdy trénovaná agentka dostane nějakým zvláštním způsobem strašnou čočku od vychrtlého zakomplexovaného nemehla. Přitom obě dvě zmíněné scény šly napsat jinak a lépe. Poslední věcí je mírná natahovanost, kdy některé scény jsou zbytečně delší než je třeba a mírná redukce dílů by celkovému výsledku zcela jistě pomohla. Každopádně těmito několika neduhy se určitě nenechte odradit od této špičkové podívané (ikdyž pro silnější žaludky), protože Punisher se kvalitou řadí k těm nejlepším seriálům a kdyby odstranil těch pár chybiček, kdo ví. Za mě hodně silné 4* a pokud se Punisher stane jediným Marvel seriálem, který přežije na Netflixu (což se pravděpodobně nestane), tak se nebudu ničemu divit, protože Frank si to prostě a jednoduše zaslouží. 86% ()

Hashirama

Podobně jako u druhé Jessicy dochází i tady ke studené sprše smývající vyšponovaná očekávání. Po třech úvodních dílech (kde se čistě rozkrývá netflixovská divácká politika - ze začátku namlsat a pak trousit drobky) následuje sedmidílná hlušina, která paralelně (ne)vypráví dvě zápletky, které na sebe mají minimální vliv, jakoby někdo namontoval dva seriály do sebe, a zároveň nemá ani jedna prostor naplno vyniknout. Balastové dialogy se motají v kruhu, a kdy už je divák povinně absolvuje, dočká se finále, které je jednak vzhledem k průběhu řady nepochopitelně uspěchané, ale hlavně dost nedůstojné (oceňuju jiný přístup než heroický souboj, ten první už by šel těžko překonat, ale stejně po závěrečných titulcích nezůstane na jazyku nic než "meh"). Scénáristické tápání je zde do očí bijící, i ta Jessica aspoň jasně věděla, co chce vyprávět. Barnes byl v první sérii jako zjevení, ale tady, kde má mnohem víc prostoru a musí uhrát daleko víc než jen samolibýho parchanta, se bohužel ukazuje, že má svoje limity a na něco prostě nestačí, ač se chudák fakt snaží. A závěrečná scéna už je jen parodická vsuvka jak z osmdesátek. 6/10 ()

ER

Tak v druhé sérii se jde hlavně "po krku" více,než po promyšleném příběhu.2 dějové linky nejsou až tak kompatibilní a spíše jde o kalkul,kdy mrtvoly v jedné lince střídají mrtvoly ve druhé,nic víc. ()

Sweat55

Místo Punishera MAX jsme dostali Punishera MEH. Přitom to má všechno. A právě to je ten problém. Druhá série Punishera jsou vlastně dvě růrné série, ale tak nešťastně slepené, že v podstatě nejdou dohromady. Spoiler: Na jedné straně máte příběh s kultem homofóbních fanatiků, kteří kvůli pár gey fotkám vyvraždí klidně celou policejní stanici. Na druhé straně se vrací Billy, který se tentokrát úplně vygumovoný snaží přijít na to, kdo mu to sakra udělal plastiku. Všechno jsou to strašně zajímavé nápady, které ale ke konci vyšumí úplně do prázdna a v podstatě jediným pojítkem mezi nimi je opět perfektní Jon Bernthal. ()

Raijin

Druha serka sa vratika k predchodziemu zaporaku, ale aby to nebolo suche a v kolotoci primotala sa druha linka. V zasade kopiruje predchodziu. Opat mame niekoho, kto tuzi po moci, a preto mu nevadi ist cez mrtvoly. Avsak druhy zaporak bol o to zaujimavejsi, na zaciatku ho nenavidite a nechapete. Na konci pochopite a navyse mi ho bolo luto. Ostatne postavy, ktore sa tam motaju ma bavia. Akcia zase strop, len skoda, ze niektori toho zvladli viac ako je mozne, ale tak stale, je to komiks. Skoda, ze to bola posledna serka. Bavilo viac ako ostatne marvelovky na netflixu. ()

Likan7

Druhý Punisher má největší problém se scénářem. Má fajn postavy, ale materiálu pro 8 skvělých dílů. Takhle je to roztahaný na 13 epizod kde téměř v polovině se prostě nic neděje. Buď se snad 3 díly schováváme v bytě, nebo další 3 v přívěsu. Bohužel i akce je málo a když nějaká přijde, ani zdaleka nedosahuje kvalit té z prvního dílu na toaletách. Krve tu je sice až až, ale to už u Punishera nemůže nikdo překvapit. Je to škoda, protože mít lepší příběh, nebo z dvojky udělat minisérii, byl by to nářez. ()

crackonosh

Katastrofální druhá série po slušně vystavěné jedničce. Ubohé, trapné, nepřesvědčivé, smutné pokoukání s absurdními sebevražednými misemi ústředního hrdiny. Tohle jsem opravdu přetrpěl. ()

DarweyD

návrat ve velkym stylu, ikdyž je druhá řada pomalejší, a mohla by být možná klidně kratší, je to jízda jaxvině... když přežijete pomalješí tempo, zbytek řady prostě nemůžete nemilovat, představitel J. Bernthal je dle mýho názoru jeden z nejlepších herců současnosti, a F. Castle je rozhodně mojí nejoblíbenější postavou na plátně vubec, opět se vrátil v největší parádě a plný výzbroji, jeho scény kdy mluví o svojí zesnulý rodině mě skoro vždycky doženou k slzám, a jeho akční scény který by záviděl i Tarantino s Rodriguezem mě doženou až k smíchu jak jsou perfektní, a s jakou precizností a stylem frank drtí svoje nepřátele Postavy Billy Russo : již ne tak zajímavá postava jako v první sérii ale vubec nenudil, jeho linka s doktorkou Dumont z psychologického hlediska velice zajímavá, herec vinikající Curtis : dobrák od kosti který ikdyž si přál skončit s dětmi a manželkou na krku, se dostal do tohohle šílenýho kolotoče plnýho krve a výstřelů, a ikdyž si to sám nerad přiznává, miluje Franka jako bratra i přes všechny jeho nedokonalosti, herec naprosto výbornej Amy : krásná ukázka toho že kdokoliv se nám dostane pod ruku, pro nás může jednou znamenat celej svět, a položili bychom za něho život Medani : krásná, sexy a ambiciózní agentka která hledá tu správnou cestu za spravedlností, herečka bravurní Karen : zde nedostala tolik prostoru, plus je mi líto absence Matta a foggyho, hodně mi chyběli a budou chybět Brett Mahoney : Cajt kterej také hledá smysl pro spravedlnost, dobrá duše, bohužel nevidí co se mu děje před nosem a jedná zbrkle, herec za 1 podtržená John Pilgrim : úžasná záporná postava která si jde tvrdě za svým, navíc se zajímavým příběhem. Komu se líbila první řada, určitě si druhou zamiluje alespoň stejně.. 90% ()

ACDCKL

Jak už to tak bývá u takovýhle seriálů, najdou se slabší díly a pak ty naprosto super. Oproti první sérii je tato série lehce slabší, ale konec série ukázal, že si rozhodně třetí sérii zaslouží a pokud Marvel bude pokračovat v rušení svých seriálů na Netflixu, tak u tohoto seriálu budu litovat nejvíce. Líbilo se mi oživení seriálu v podobě tajemného Joshe Stewarta a mladé Giorgii Whigham, Ben Barnes si zahrál své, i když mě občas jeho postava již lezla na nervy a zdálo se mi, že již u této postavy nelze vytřískat víc. Jon Bernthal jako Punisher je prostě mistrovský. Za mě druhá série i tak zaslouží 5*, ale lehce s odřenýma ušima. ()

Midar

Pokud první série byla za slabších pět hvězd, tak druhá je bohužel pouze za lepší tři. Řekl bych, že větší rozmáchlost příběhu v tomto případě spíše uškodila. Ten seriál se kvůli tomu snaží soustředit na extrémně velký počet postav a dějových liníí následkem čehož jsou pak samostatné dějové linky naprosto nedotažené či nelogické. Osobně si myslím, že na příchod Jigsawa nebyli tvůrci připraveni a v konečném výsledku jej opravdu velkým způsobem zazdili. Měli ho radši ještě nechat spát a soustředit se na překvapivě docela nevyužitého Johna Pilgrima, který se zdál být, i přes tu kapku prostoru, jaký dostal, hodně solidním záporákem. I přes všechna tyto negativa je to, ale v rámci ostatních Defenderů (s výjimkou Daredevila) velký nadprůměr, který tahá nahoru nepřekvapivě naprosto přesný Jon Bernthal spolu s pořád správně surovými a krvavými akčními scénami. Zklamání však pociťuji docela velké, protože právě druhá série měla být po pomalejší první sérii naprostou peckou, opak je však pravdou a tvůrci zde bohužel zůstali někde v půli cesty. Škoda, napsal bych, že to snad příště výjde, ale se seriálovým Punisherem je vlivem prodeje práv nejspíše definitivní konec...obrovská škoda, že se tento seriál loučí takto nešťastnou sérii. ()

Phantasma

Měl to být Frank vs Billy a celé město vzhůru nohama. Nakonec je z toho nedůstojné a podprůměrné pokračování. Obličej Billyho připomíná spíše pád z kola než to, co mu udělal Frank. Tahle série mohla mít klidně jen 5 díl, pokračování už raději nééé. ()