Bývalý mariňák, který jde po zločincích odpovědných za vraždu své rodiny, se ocitne v pasti armádního spiknutí. (Netflix)

Martinius

punisher nadchol i potesil. ma kvalitnu myslienku, dobre dotiahnutu dramaturgiu i herecke obsadenie. chemia medzi castlom a liebermannom funguje, ide o dva originalne, ucinne sa doplnajuce osudy. potesi tiez, ze serial je koncipovany v rozpore so vsetkymi zasadami sucasnej korektnosti, ktora tlaci tvorcov filmov i serialov do uplne absurdnych rozhodnuti, ci ideologickych predstav - najprominentnejsou obetou je hadam star trek discovery. poklznutia v scenari su zanedbatelne a pozitok z deja si nechaju brat len vyslovni trollovia, ci frustrovani samonasieraci hejteri. vsakze, tron? ()

Greg25

Jon Bernthal je asi nejlepší casting komiksové postavy vůbec. První série Punishera je pro většinu fanoušků téhle postavy splněný sen. Našlo by se pár drobností v ději, co nejsou tak vymazlený, ale celkově je to výborný seriál, který dělá čest svému komiksovému předobrazu. A Jon Bernthal je fakt neskutečně skvělý, výborná je i Amber Rose Revah, jejíž postava je typickým klišé, ale ona jí vytáhla na úroveň uvěřitelnosti, přesvědčivosti, které to klišé spolehlivě rozbije. Interakce mezi Punisherem a Micrem funguje velmi dobře. 100% ()

TheSpearCZ

Seriál, na který se vyplatilo čekat celý rok a moje již tak vysoká očekávání se ještě překonala... a není ani moc co vytknout. Joe Bernthal hraje svojí životní roli, ostatní postavy byly také strašně super a hrály jako o život (od Billyho Russa, Micra až po legendární Karen Page) a neuvěřitelná porce akce s pořádnou dávkou brutality hlavně na konci seriálu si u mě zajistila pět hvězd a lepší seriál tenhle rok jsem ještě neviděl. A to jak byl Punisher na konci každého dílu napůl mrtvý a stejně jel a ničil ostatní se musí líbit snad opravdu každému. What a badass. 1. série - 100% ()

Urukhaj98

Frank Castle AKA Punisher je zpět ve své vlastní sólovce a je pořád boží. A díky bohu je boží nejen on, ale i vše okolo něj. Herci, akce a hlavně scénář. Sám jsem byl překvapen, že příběh Frankovy minulosti, který působil po konci druhé řady Daredevila jako řádně uzavřený, se tvůrcům povedlo ještě více a hlouběji rozvést a to vše ve vlastně špionážním příběhu plném nekompromisně brutální akce (scéna zrození záporáka Jigsawa vyloženě bolí jen na pohled), která co do krvavosti překonává i toho zmíněného slepého strážce pořádku z Hell's Kitchen. Absolutní komiksová lahůdka. 9/10 ()

Mouchal

Jon se jako Punisher narodil. Zapomeňte na nějakého Lundgrena, tohle je ten pravý Punisher, který je drsný, nebojí se krve, padouchy střílí bez jakékoliv lítosti a hlavně - bez zbytečných keců okolo a hezky krvavě. I tak je seriálu co odpouštět, například Frankovy "zázračné" regenerační schopnosti, kdy je v jednom díle opravdu na umření a obyčejný člověk by se z jeho stavu dostal tak za několik měsíců rehabilitace, Frank udělá pár shybů, chlapácky si zařve a jde schytat dalších pár kulek (či nějakou tu bodnou ránu, jemu je to jedno). Pro potřebu seriálu to beru, nikdo se nechceme koukat jak Frank marodí, že? Další malou výtkou pro někoho může být to, že se občas špičkově trénovaní vojáci chovají jak ženy v domácnosti, co dostaly zbraň a hurá do boje (ale tak hej, koukám na Arrowa) a jeden klišé "plot twist", který asi všichni čekali. Jinak je to výborná brutální akční podívaná, která vás velmi snadno zahákuje a do reality vyplivne až po dobře strávených necelých 13 hodinách a vy pak přemýšlíte, za jak dlouho asi přijde druhá řada konečně s Jigsawem ve své pravé znetvořené podobě. 89% ()

Likan7

První Punisher trpí tím, čím trpí všichni Defendeři. Má zbytečně moc dílů. Úvod a druhá půlka série je akční brutální lahůdka, ale druhá čtvrtina je jedno velký přešlapování na místě a nuda. Naštěstí se ve druhé polovině dupne na plyn a nesleze z něj až do závěrečných titulků. Skvělá série, skvělý postavy, boží Bernthal. ()

DarweyD

I přes kontroverzi o málo punishrovství, málo krve a akce, musim dát pět hvězd, punisher sice vybočuje z temný atmosféry daredevila. Ipřesto je tohle výbornej spin-off a nenechá to na vašich emocích nit suchou. ()

johnsnow

Tak toto bola žranica vážený. Obyčajný týpek, vyzbrojený iba gunnami, päsťami a nožmi, bez žiadnych superhrdinských dodatkov a napriek tomu porovnateľné s druhou sériou Daredevila. Akurát to malo trošku menej akcie. A chválim aj humor ktorý do niektorých situácii veľmi dobre zapasoval. No a krvavosť a brutalita je samozrejmosť. ()

Hovadin

První série ukázala Punishera přesně takového, jakého jsme ho chtěli. Místy neskutečně brutální a bezcitný. Viděli jsme ale i jeho lidskou stránku, což příběhu hodně pomohlo. Největší plus pro seriál je ovšem angažování do hlavní role Jona Bernthala. Který se svým vzhledem a hlasem pro tuhle roli snad narodil. ()

adamix

Nečakane dokonalé po (takmer) každej stránke. I keď má seriál aj svoje slabšie chvíľky, od začiatku až do samého konca má rovnako výživný drajv. Bernthal je borec, toho nebezpečného zabijaka mu zbaštíte hneď na to, ako v prvej epizóde začne lámať kosti so stavbárskym kladivom a následne vystrieľa celý mafiánsky gang. Potom na scénu prichádza sympatický buddy kamarát Liebermann (alias Micro), s veľmi smutným a ťažkým osudom, s ktorým musí žiť pre ochranu svojej rodiny. Týmto dvom som to prial, od samého začiatku. Ani na minútu som sa pri nich necítil zle a dokonca som s nimi tu bolesť aj malinko prežíval. Nielen fyzickú (a že jej tu je), ale obzvlášť aj tú psychickú. Madainová je síce pekná, ale je tu vlastne tak trošku zbytočne, len aby mal seriál aj ženské zastúpenie, nehovoriac o tom, že sa stále tvári vážne (dokonca aj pri sexe s Russom). Russo je pekný zmrd, ale na rozdiel od ostatných uživateľov mi nebol nesympatický po hereckej stránke. Ako záporák ujde, ale pri finálnom zúčtovaní na kolotoči som mu to neskutočne prial (ale to holenie zrkadlom som mu vážne nezávidel). Seriál nie je len o akcii, ale keď na ňu dôjde, ide vážne o život a Punisher sa neserie s nikým. Je to proste brutalita, a nielen pri posledných dvoch epizódach. Tečú litre krvi, strieľa sa tu jedna radosť, údery padajú (až ich skoro aj sami cítite), bodných a sečných rán, zlomených kostí a výbuchov je tu viac než dosť. Príbeh je jeden veľký unikát a aby toho nebolo málo, rieši sa tu do hĺbky aj psychická stránka vojnových veteránov, ktorá sem tam zabŕdne aj do súčasnej politiky. Po psychologickej stránke nehovoriac, toto je jedna veľká a uveriteľná dráma, ale aj s niekoľkými zábavnými momentmi. Ani neuveríte, že je to od Marvelu, ale je to tak. Z jeho tvorby je to jedno z tých najlepších kúskov a vrelo odporúčam každému fanúšikovi špionážno-akčných žánrov a hlavne pre takého, ktorý má na toto žalúdok. Rawlinsova smrť s Castlovým druhým dychom za pochodu Batesovho energického soundtracku je božská, ale nič pre slabé nátury :). ()

MichaelKey

1. série - 98% ___ Bravo! Netflix ve spojení s Marvelem to zase dokázal. Trošku jsem se obával, že Punisher nedokáže utáhnout vlastní seriál, ale po zhlédnutí musím uznat, že jsem mu křivdil. Krásně to napravilo chuť po ne úplně dokonalých The Defenders. Hlavně ta druhá polovina. Už u desáté epizody jsem si říkal, že už to nemůže jít dál, ale ne, ono to jde. Vysoce kvalitní jatka a přidám se k jiným uživatelům... Jon Bernthal za tuhle roli musí dostat nějaké ocenění. Celkově pochvalu zaslouží všichni. Já fakt nemám, co vytknout. Možná jedině konec první poloviny je pomalejší, ale to se podle mě jenom zdá, protože mám takový pocit, že přesně v těchto epizodách se mi seriál dostal hluboko pod kůži. Snad to neskončí u 1.série. ()

VencaSipka

Dlouho mi to kamarád doporučoval a mě se do toho furt nějak nechtělo. Jestli to bylo tím, že jsem viděl stejnojmený film z roku 2004 v hlavní roly Thomas Jane a nebo, ne úplně vábným trailer. Ale musím říct, že první sérii jsem doslova zhltnul. Vojáci vypořádajíc se denodenně s návratem do reality. S nefunkčním a ne vždy spravedlivým právním systémem. Řezné, střelné, bodné a podlité rány, tak krvavé a reálné, že i u televize v křesle Vás přejde chuť na blue rare stejk. A s otevřenou pusou čekáte až to tam Jon Bernthal dodělá a Vy to budete moct dojíst. Skvělý herecký výkon + skvělá zápletka = 5 hvězd pro první sérii :) ()

BaronMartin

Co jsem si tak četl ohlasy na první sérku Punishera, přijde mi, že strašně moc lidí vůbec nepochopilo to, co tenhle seriál nabízí a čím je. Takže hned na začátek chci říct toto. Pokud od Punishera čekáte 13 epizod plných nonstop akce, brutality a krve, a naopak málo rozhovorů, tlachání a povídání, tak se na to radši nedívejte, není to seriál pro vás. Punisher je totiž překvapivě hodně konverzační seriál, který sází na rozvinuté postavy, jejich vzájemnou interakci, dynamiku a charakterové vývoje na velmi vysoké scénáristické úrovni. Pokud vám ale tohle nevadí nebo to jste schopni přežít, Punisher vás i dokáže odměnit naprosto fantasticky zpracovanou akcí a i nějakou tou brutalitou. Takže na začátek bych jako první rozebral právě ty postavy. Frank Castle, samotný Kat, v podání Jona Bernthala, je vynikající postava. Kromě neskutečně osobní motivace, cílů a důvodů, proč to všechno vlastně dělá, je to samozřejmě i drsňák na největší úrovni, který si po celý seriál uchovává kamenný ksicht a badass chování. Co by ale spousta lidí nečekalo, Frank zde není úplná chladná mašina na zabíjení. Projevuje zde emoce, má zde hodně skvělých dialogů a i tahle lidská stránka Punishera funguje skvěle. A musím smeknout před Bernthalem, je to fantastický herec. Jeho obličejová mimika, jeho grimasy, jeho tiky v obličeji, to jak umí pracovat s očima. Bernthal zde předvádí naprosto fantastický herecký výkon, který tvoří více než polovinu celkové Punisherovy osobnosti a toho, kým Punisher je. Většina dalších postav je taky fajn. Druhým hlavním charakterem je zde Micro, který je skvěle napsaný. Má vynikající interakci s Frankem, hrozně se mi líbí jejich vzájemná dynamika a vztah, to jak se postupem seriálu sbližují a jednoduše jsem si každý společný dialog užíval a dle mého názoru je vztah Micra s Frankem ta úplně nejlepší část celé série. Jejich vzájemné pošťuchování, jejich chemie a interakce, neuvěřitelně zábavná dynamika na sledování. A taky, stejně jako Frank, má neskutečně osobní motivaci, která je prostě skvělá. Další postavy jako agentka Madani, Billy nebo Curtis jsou taky fajn, i když někteří nemají zrovna moc prostoru. Kdybych měl nějak shrnout scénář, dialogy a děj obecně, je to velmi dobře napsané. Seriál má hned několik emocionálních momentů a říkám to ještě jednou, fakt nečekejte jenom samou akci. Punisher umí i pěkně zpomalit a jsou zde i epizody, které se skládají prakticky jenom z rozhovorů. K samotnému příběhu, ten je upřímně super. Ať už hlavní zápletka o korupci ve Vnitřní bezpečnosti a Frankově pomstě a honbě za starými známými z minulosti, tak i vedlejší linky a témata mě bavily. Asi nejvýraznější, řekněme podlinkou (prostě dějová linka, která není úplně celoseriálová :D) je tady linka kolem postavy Lewise, která určitě někomu může přijít zbytečná a nezajímavá, mě ale sakra bavila. Celé téma PTSD a toho, jak může vliv války člověka změnit po jeho návratu z ní a jak může totálně zmagořit, pohled do mysli teroristů a uvědomění si, že to taky můžou být jenom lidi, ke kterým prostě život nebyl příjemný a totálně je zničil, tohle seriál zpracovává velmi pěkně. Chci se vyjádřit k záporákům, i když si myslím, že zrovna ti nejsou úplně důležitou součástí seriálu, jelikož ten se zaměřuje víc na samotný děj okolo Franka jdoucího za pomstou. William Rawlins, tedy Frankův hlavní cíl v této sérii, je podle mě relativně nezajímavý, nemá ani moc prostoru a vlastně jediné, co nám k němu seriál řekne je to, že je to prostě pomstychtivej hajzl, co si před ostatními hraje na dobráka. A pak je tu hlavní záporák celé řady, tedy Billy Russo, který je upřímně extrémně fajn. Nejprve mi úplně nesedl, ale čím víc se objevoval, tím víc jsem ho měl rád. Ben Barnes je člověk, u kterého jsem úplně nečekal, že dokáže zahrát záporáka, ale překvapil mě :D Jeho charakter, který se na první pohled tváří jako dobrák, přitom je to ale jenom egoistický člověk, co udělá cokoliv pro své dobro, jeho zrada vůči Frankovi, odhalení, jak sehrál roli v masakru Frankovy rodiny, Billy je prostě hrozně fajn a finální epizoda a finální souboj s ním působí naprosto skvěle, osobně a emocionálně. Už jsem zmínil ty souboje, tak pojďme na ně, protože upřímně, Punisher prostě musí mít dobré akční scény. A ano, jsou super :D Každá epizoda má minimálně jednu akční scénu, která je něčím nápaditá a která vám prostě utkví v paměti. Ať už se odehrává v lese a jedná se o takovou stealth sekvenci, ať už je to epická přestřelka v továrně, ať už je to infiltrace domu, kde se pracuje s kouřem a lejzrovými zaměřovači. Všechny akční scény jsou navíc velmi pěkně zpracované, jsou přehledné, krásně natočené a skvěle provedené. A ano, s brutalitou a hektolitry krve se tu samozřejmě nešetří, takže seriál určitě není pro slabší povahy :D Třeba taková mučící scéna v předposlední epizodě je něco, co i pro fanoušky eRkového ratingu je hodně silný kafe :D Akorát, řeknu to znova, fakt nečekejte, že té akce tu je nějak extra hodně. Musíte si na ní nějakou dobu počkat, ale fakt to stojí za to. I přes to, že si myslím, že Punisher je fakt dobrý seriál, tak má jeden zásadní problém. A to je samozřejmě ten stejný problém, jaký má doslova každý Netflixovský Marvel seriál. Tempo. Samotný děj se neskutečně táhne, jsou zde vyloženě výplňkové epizody (doslova první epizoda vůbec, ale jakože VŮBEC nesouvisí s čímkoliv dalším v sérii), některé momenty jsou zbytečné a dokázal bych si představit celou sérii o 4 díly kratší. Taky je samotný děj občas trošku nelogický, někdy se stane, že postavy se v jednom díle něco dozví a v tom dalším o té situaci mají až podivně moc detailů, o kterých prostě neměli šanci se dozvědět. To jsou ale opravdu jen malé vady na kráse. Jinak je první řada Punishera naprosto fantastický seriál. Výborná akce, hromada brutálních, krvavých a nechutných scén, drsné a cool momenty, prostě to, co k Punisherovi patří. Překvapivě je zde ale i hromada rozvinutých postav, tuna skvěle napsaných dialogů, výborný příběh zpracovávající velmi dobře dost závažná témata jako je PTSD, válka, chování státu k veteránům, atd. Pokud očekáváte nonstop akční scény, Punisher není pro vás. Pokud ale chcete dostat silný příběh s tunou extrémně zajímavých postav, na kterých vám bude záležet a budete si užívat každou jejich interakci a dialog, a do toho navíc chcete i fajn akci a nějakou tu brutalitu, Punishera budete milovat. Překvapivě skvělé a rozvinuté postavy, výborná interakce mezi nimi a velmi zajímavý a dobrý příběh. A samozřejmě, fantastická akce, tuna brutality a krve. Tohle trochu lidštější zpracování Punishera je prostě boží. Hodnocení: 81% () (menej) (viac)