Napriek zákazu svojho otca Nemo hneď prvý deň v škole opúšťa bezpečie korálového útesu a vydáva sa do hlbokej vody, aby kamarátom dokázal svoju odvahu. Nanešťastie ho odchytí športový potápač a Nemo skončí v akváriu v prístavnej zubnej ordinácii v Sydney. Jeho nešťastný otec s pomocou modrej korálovej rybky Dory, trpiacej stratou krátkodobej pamäti, vypláva na jeho záchranu. Cestou čelia mnohým nebezpečenstvám a stretajú najrozličnejších obyvateľov morských hlbín. Medzitým Nemo spolu s ostatnými obyvateľmi akvária – pračudesnou partiou morských tvorov – pripravuje plán úteku späť do mora... (TV JOJ)

HMoody

Nema si nejde nezamilovat.... pestrobarevný,živý,dynamický,originální,vtipný,dojemný příběh z hlubin oceánu a jedné stomatologické ordinace. Pro mě osobně to nejlepší od Pixaru. Na celkovém příběhu není sice nic zvláštního. ale jednotlivé pasáže putování Nemova otce jsou propracované do nejmenších detailů. A ještě jedna věc dělá pro mě tento animák výjimečný a to, že už nepokračuje. Žádné další díly jak je zvykem. Bravo!! ()

marien1039

Já bud vždycky fandit více studiu Pixar než jiným jako Dreamworks a podobně. Hledá se Nemo jsem viděla chvíli předtím než to přišlo do kin (přiznávám, bratr to kdesi splašil) a byla jsem z něho nadšená. Jako jasně svým způsobem je to strašné klišé a nesmysl v jednom. Malý ubohý tělesně postižený rybí chlapec se vydává do světa, kde ho nelítostně unese zubař-potápěč, aby z něj udělal dárek pro svou neteř, ale jeho bázlivý natvrdlý otec se přenese přes svou fobii z oceánu a vydá se ho zachránit. Na své stezce potkává žraloky-vegetariány a dementní modrou rybu, která trpí výpadky paměti. A samozřejmě jak se sluší na amercký doják to má happy end, který by udělal ostudu i příběhu o Popelce. Ale což, je to precizně 3D vymodelovaný film, v některých chvílích je i velmi zábavný a na to jak se při zaslechnutí českého dabingu většinou celá osypu, tak tento je udělaný fakt dobře. Ivan Trojan v roli Marlina je skvělý a temně sametový hlas Karla Heřmánka coby vůdce akvarijní rybí smečky mně nahodí husinu vždycky. ()

Hrobař

Po první projekci spíš slabší 4 a teď po dlouhé době s očekáváním všeho nejhoršího musím uznat není to tak špatné. Ohromně baví různé charaktery ryb co fotřík Nema na své cestě potká a obvzlášť potom hlasy českého dabingu. ()

Tozmi

Film se mi velice líbil a do dnes na něho rád koukám, když jsem byl malí a šel na jeho premiéru nevěděl jsem tehdy jak moc velký trhák se z něho stane Andrew Stanton a Lee Unkrich odvedli v režii výbornou práci děj plyne příjemně, sem tam zápletky kde se podíváme do různých částí moře při čemž nás film lehce se samotným mořem seznámí a zvířaty jenž v něm najdeme. Rozhodně nemohu vytknout ani hudbu a vtip kterým film disponuje takřka celou dobu, Hledá se Nemo se stal velkým trhákem ve své době a již dnes se na něj sice nemůžeme nejspíše podívat v kinech za to doma v pohodlí u telky a počítače jej vidět lze. 5/5 Hvězd. ()

Chrostys

Nejlepší animovaný film všech dob. Viděl jsem ho X-krát a pokaždé se u něj pobavím. Film má výborný příběh, výbornou animaci a každá scéna srší vtipem. Pobaví všechny věkové kategorie. Dokonce mu i moc sluší český dabing. Není mu co vytknout. Kdo by ho ještě neviděl tak nad jeho shlédnutím neváhejte ani vteřinu. ()

Hobzik

Tento film zhodnotím jasně a stručně. Skvělé provedení animace, hudby, scénáře a prostě všeho. Děj je zábavný jak pro děti tak i pro dospělé a u dost scén jsem se opravdu dobře pobavil. Film nabízí pro diváka po celou tu dobu skvělou zábavu. Pro děti asi ideální ztvárnění podmořského života a odpoledne plné dobrodružství. I když nejste zrovna fanda animovaných filmů tak pokud se vám nebude chtít na záchod, věřte, že od obrazovky neutečete. Ať už je vám 5 nebo 35let,rozhodně považuji za důležité tenhle snímek vidět. Pane Adámek, sednout za pět! ()

Otan

Musí být animáky i pro ty menší děti,a tak taky tento film beru.Tato část publika si jistě na tomto pro mne malilinko nudnějším a do předu odhadnutelném příběhu něco najde.66% ()

baroko16857

Animované zahraniční filmy zaznamenávají v poslední době dosti znatelný pokrok. Doba Ledová, Příběh žraloka, Za plotem.... Ale Ratatouille, Vzhůru do oblak a Hledá se Nemo po zásluze vedou. Korály, zvířata, lidi, ale hlavně voda, vypadají tak plasticky opravdově, až se divák v některých momentech zdráhá uvěřit, že jde o animaci kreslené filmové předlohy. Prima humor (Dory, Brusíček, Gill, Hvězda....). A dabing? V případě animovaných filmů zastávám zcela opačný pohled na dabing, než jaký avizuji např. v komentáři k Ohrožení Britannicu. U pohádek a animáků se dabéři obvykle vskutku "vyřádí". Nádhera a vtip. ()

Marco20

Tenhle Pixar je můj nejoblíbenější. Jistě, Toy Story, Úžasňákovi i Ratatouille jsou skvělé, ale jedině v Nemovi je hlavní postava a její příběh tak upřímný, že mě zcela strhl. Marlin je není hnán ambicemi nebo potřebou, ale něčím daleko silnějším, otcovským pudem a starostí o syna. Zní to pateticky, ale přesně tohle pixarovská dobrodružství potřebuje. Jedině s tím dokáže Newmanova hudba dojmout, jedině s tím je každé komediální odlehčení vítané. Druhý takový animák není. ()

ajaxx

Když už nic jiného, všech 5* bych dal Dori. Ta ryba je prostě neuvěřitelná. Perfektní animace, jako vždy nezapomenutelný dabing a celý příbeh je celkově originální. Animák, na který se dokážu podívat vždy, když mi není do smíchu a zaručeně je mi po něm alespoň příjemněji. ()

Lady Marcy

Špičková animace, skvělý dabing, krásný příběh, fascinující podmořský svět, na němž je super to, že jednotliví mořští živočichové nejen odpovídají těm skutečným, ale dokonce se i tak chovaj! Jedno podívání nestačí...Měl bys plavat, měl bys plavat! ()

andk

Další nesmírně příjemná pixarovka. Úžasný podmořský svět s ještě lepšími postavičkami/rybami. Film mě překvapivě více bavil v českém znění s vynikajícím Ivanem Trojanem. ()

Priest

Na animáky mě užije, navíc, když se k tomu přidá perfektní děj, dobré postavy a parádní hlášky, tak je z toho potěšení mé i mladších diváků. ()

AdaProfa

Naprosto bezchybný film a snad můj nejoblíbenější animák. Jako dítě jsem na něj koukal furt a dobře si vybavuji, jak jsem se třásl, když malý Nemo plul ke člunu a byl zde lapen potápěčem. Báječně je zde vykreslen celý ten podmořský svět se všemi těmi úžasnými tvory (žraloci i želvy byli fakt skvělí a samozřejmě také Dora). Opravdu výborný film! ()

Sansnom70

Jeden z prvních kreslených filmů u kterých jsme z dětmi trávili skoro každý druhý den a vůbec mě to neomrzelo. nyní jsem ho už dlouho neviděl, protože nám dětičky trošku povyrostli, ale pokud bych dostal příležitost se na něj podívat, určitě bych i s dětmi zasedl k televizní obrazovce. Hlavně také kvůli několika hláškám, které ve filmu jsou k zaslechnutí. Náš dabing pak dělá z filmu extra třídu. Pokud tedy mohu, tak všem kteří mají rádi takové kreslené filmy mohu tento snímeček jen a jen doporučit. ()

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Pokračování velebeného hitu Úžasňákovi 2 je nyní oficiálně nejvýdělečnějším animovaným filmem v Americe. Nejen to, jsou zároveň prvním animákem, který si tam došel pro 600 milionů dolarů. Celkově pak… (viac)

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (viac)