Prisľúbená princezná

(TV film)
  • Česko Slíbená princezna (viac)
Rozprávka
Česko / Slovensko, 2016, 106 min

Moderne spracovaná rozprávka s dobrodružným príbehom zavedie diváka na exotický ostrov, kde žije kráľ, ktorý má dvanásť dcér. O ruku najmladšej z nich sa uchádza nebezpečný pirát Za Bié Ocradé a sirota Juraj, ktorého touto úlohou poveril jeho pán knieža Honorád. Juraj sa do krásnej princeznej zamiluje a musí bojovať so svojím svedomím - či dá prednosť láske alebo poslušnosti. (STV)

Mrkvič

Dosti netradiční česká pohádka. Někde se tu po pár minutách objevil komentář hanící hudbu, ale třeba zrovna ta byla místy hodně zajímavá. Jak nemusím klasickou princeznu se zlatými vlasy, tak zde verbování pomocníků jak z nějaké antické báje, doprovod k akci na elektrickou kytaru a nebo zábavné mezihry laškovně nadabovanýma zvířátkama. Sice tedy taková všehochuť, ale ani jsem u filmu neměl chuť usnout (ač jsem to plánoval). ()

MikyAff

Pokud si před sledováním dá člověk pořádnou dávku nadhledu (nebo jakéhokoliv alkoholu) a bude celou věc vnímat spíš jako parodii na Zlatovlásku, než-li samostatnou "pohádku", dá se to skousnout. I když jsou tam šílený kostýmy. ()

oveckaoa odpad!

Tak tohle je peklo proti tomuhle jsou i ty fantasy filmy od Asylumu kvalitní jelikož si ze sebe dělají aspoň srandu zatímco zde to vypadá a nejspíše to tak i bude , že to myslí smrtelně vážně. Už úvod je příšerný kdy 12 ženských různého věku pozoruje loď a jedna říká to není loď to je velryba normálně bych se nad tím nepozastavil , ale později zjistíte, že ta loď tam připlouvala pravidelně tak by ji měly snad poznat ne? (mimochodem chlápek si zde zdá zničeho nic lajnu asi na to přispěly i Piráti) A pokračujeme dále všechny ty dcery vypadají jak kurvy pobrané někde na E55 a i se tak chovají král chce syna , aby měl kdo dědit (otázka zní je o co stát však tam měl zhruba 3 vojáky s takovou armádou asi díru do světa neudělá nikdo) tak se upíše tomu pirátovi, že mu dá nejmladší dceru výměnou za to, že mu poradí jak zplodit syna následuje úchylná scéna kdy se na tu dceru usmívá a snaží se ji nabalit (Čt nás tím pádem učí, že pedofilie je v pořádku pokud se máte rádi Bohuš Matuš by měl radost ) a později si ji vyzvedne. Posuneme se v čase nevíme o kolik ani radši a ten pirát připlouvá pro dceru a mezitím tam připlouvá ještě další, který tu dceru chce pro svého pána. V pohádce se zabíjejí lidé, zvířata (král si z ničeho nic zabije ovci,pak odstřelí pavouka, zabije i koně a nikomu to nepřijde divné Čt nás tím pádem učí, že zabíjení zvířat je v pořádku, ale kurva není) .Piráti vypadají jak parta bezďáků navíc mají kulomet, který použijí (nabízí se otázka proč mají ty muškety , když ten kulomet by odvedl daleko více práce kdy se to vůbec odehrává?) a jeden z nich má i sluneční brýle (kde je nabral?). Máme zde i taneční scénu, která jako by vypadla z remaku Alladina. Princezna je snad největší fail v tomto filmu všech zbývajících 11 je krásnější než ona (i ostatní ženské co se zde objeví) a tohle je snad nejhnusnější princezna co kdy byla v české pohádce navíc ke konci vypadá jak chlap a působí to úchylně (Pravděpodobná inspirace animáku Na Vlásku akorát tam to mělo opodstatnění tady ne) . Celé to ani nedává smysl proč si ten pirát třeba nevzal tu princeznu násilím myslím, že není těžké sejmout 3 vojáky a jednoho nohsleda (král by moc práce nezabral) to samé platí i tom druhém. Jo a mimochodem nově se zde i krvácí Jiříka málem zabijou jedna z dcer rozsekne dva chlápky na půlky a následuje scéna jak jsou oba od krve. 0 procent někdy v životě bych si přál potkat ty lidi co tomu daly 3 a více hvězd (beztak to jsou trollové a fake profily většinou) a optat se jich na rovinu co se jim na tom mohlo líbit. P.s. Jedna z nejvtipnějších scén je jak se princezna zamiluje vidí Jiříka zdálky na lodi a hned řekne, že je ten pravý jo holka tak lehké to v životě není. P.s. 2 kde vůbec zmizela ta pirátská loď to ji potopily i s nimi nebo chyba v matrixu, že už tam nebyla. P.s. 3 ani Jiřík nepůsobí sympatickým dojmem , že první dva úkoly zvládne jen s pomocí zvířat přežiju, ale ve 3 soubojích co podnikne všechny prohraje v prvním málem umře v druhém umře pak ho oživí a ve třetím se ten král radši utopí sám (asi ho to nebavilo nedivím se mu) () (menej) (viac)

Eleanor05 odpad!

Hrůzostrašný scénář, neskutečně trapné rádoby vtipy, nevídané kostýmy (normální trička a svetry ze soudobých obchodů), vesměs špatní herci a lituju sympatického Honzy Ciny, že ho neobsadili do lepší pohádky. Ty "královské dcery" vypadající i jednající jako prostitutky, té šílenosti už jen nasadily korunu. Neuvěřitelný nevkus po všech stránkách. Odpad jasný už po pár minutách sledování, naneštěstí jsem to ovšem viděla do konce. ()

zdenny odpad!

Při udělení velmi nízkého hodnocení mám ve zvyku své rozhodnutí odargumentovat. Každý viděl, že v tomto případě to fakt nemá cenu. Toto není slíbená, nýbrž zpičená princezna. Jestli budu popotahován za vulgární výraz, měli by být popotahováni tvůrci za zpronevěru. Anebo minimálně za drzost něco takového vůbec natočit. Kdyby každý pracoval takto mizerně… ()

Pedross800

Když tak nad tím dumám, je to jasný! Rejžové letošních vánočních pohádek se museli vsadit o to, kdo z nich do role princezny obsadí šerednější a nudnější babu, jinak to není možný. Zmar nad zmar a když si představím co peněz muselo stát to natáčení v Chorvatsku..... ()

Ev.D. odpad!

Jen pro začátek Erben se obrací v hrobě. Možná, že i znovu umírá dlouhou a bolestivou smrtí. Začínají první minuty našeho premiérového skvostu a obrazovku zaplní napěchovaný dekolt paní královny, která zrovna sedí na svém choti. Už to vypadá celkem zajímavě na pohádku. Zlatovláska se svojí parukou nevypadá velmi přirozeně a v souladu s její krásnou čepičkou a batohem princeznu zrovna nepřipomíná. Největší zážitek byl ale moment, kdy král pošle svých 11 dcer, velmi spoře oděných, aby šly zatancovat na klín partě pirátů. A to ani nemluvím o panu knížeti a jeho partě mafiánů. Vážně, toto je nejhorší pohádka jakou jsem kdy v životě viděla. A tento komentář je hlavně proto, že tento velmi nevkusný výtvor má být určen dětem. Upřímně kdybych to viděla v pěti letech, budu potřebovat dětského psychiatra. Děs a hrůza. Že něco takového vznikne, to už se stává, ale vydávat to za pohádku a ještě to označovat za premiérový večerní film, to už je vážně moc. ()

Autogram odpad!

Veľký úlet. S rozprávkami pre deti by sa takto experimentovať nemalo. Vznikla tak antirozprávka, ktorá môže deťom domáce rozprávky akurát znechutiť. Keby pridali pár šťavnatých nadávok a nahých scén, ku ktorým sa aj tak schyľovalo, mohla to byť avantgarda pre dospelých. Vyzerá to tak, že film vznikol len na to, aby sa celé osadenstvo vybralo na dovolenku do Chorvátska za štátne peniaze. V kútiku som dúfal, že by sa našlo aspoň trochu atmosféry Erbenovej Kytice, ale nie, nenašlo. Čistý odpad, ktorý som statočne dopozeral do konca napriek ukrutnej dĺžke. –––– Utopenci nešňupú. ()

PollyJean

čt se z loňského roku zjevně nepoučila a nasazením naprosto nevánoční pohádky ve vánočním čase ji opět spolehlivě popravila. Kdyby ji pustila někdy v létě v páteční podvečer, mohla dostat na čsfd mnohem lepší hodnocení než na Boží hod, kdy je divák naladěn na příjem výhradně lehkých a nenáročných kousků. Druhou zásadní chybu čt udělala tím, že se nás snažila přesvědčit, že uvidíme pohádku, čímž vytvořila očekávání běžného stereotypního pohádkového modelu. Jenže Slíbená princezna kráčí ve stopách střelených pohádek typu Taneček přes dvě pekla, O chytrém Honzovi atd. Čeho si na ní cením nejvíc je schopnost vytvořit funkční a vnitřně konsistentní svět. To se poslední dobou českým pohádkám daří jen málokdy, ale právě Slíbená princezna je v tomto velkou výjimkou. Zde funguje všechno precizně, motivace a prokreslení postav, i jejich vývoj, i když je často nutné uchýlit se k hodně velkým zkratkám. Pohádka záměrně staví na vtipu a ironii všech druhů a barev, takže se shazují všechny hodnoty, které v pohádce známe a požadujeme, až na ústřední motiv velké lásky na první pohled a konečného vítězství dobra nad zlem. Že se ne všechno povedlo je věc druhá, některé momenty byly opravdu přestřelené, ale osobně mi třeba přijde nechutnější, že v Pravém rytíři jeden z falešných kumpánů střelí zákeřně vílu do zad a na konci odchází naprosto nepotrestán, nezměněn. A že princezna není hezká? Taky jedno velké klišé, stojící za nabourání, zvláště v konkurenci jedenácti sester. Ostatně nehezkých princezen jsme už taky viděli v pohádkách spoustu. Česká pohádka to má v dnešní době těžké. Snažit se točit jako dřív přináší krajně rozpačité výsledky a pokud to někdo náhodou zkusí jinak, tak ho diváci ukamenují. ()

giovanni3

Námět klasické pohádky Zlatovláska si scénáristé upravily, což by nebyl problém, ale musí to být citlivě (= ne vzít název a udělat to jinak což se zde +/- povedlo když vezmu jen kostru děje). Jenže když tu zmíněnou kostru "obohatí" "Piráty z Karibiku" a všechny z té Božmie oblečeme alá Sherlock Holmes a dodáme i zvědy. Aby toho nebylo málo, tak z Pirátské lodě střílíme kulometem, ač na lodi máme muškety a bambitky. Dále z dcer krále se stanou pomalu tanečnice z Moulin Rouge. Zvířata mluví jak parta puberťáků s mizernými hlasy... Mravenci mají dle scénáře tlapičky. A dál snad o tom "něco navíc vůči Zlatovlásce" snad ani nebudu psát. Tak veškeré toto koření je pořádný odpad. Z děje Zlatovlásky se mi nelíbilo, že krkavec se zaváže pomoci Jiříkovi a nakonec mu jen tak pomůže zcela jiný pták bez souvislosti se záchranou krkavce... No čím víc o tom dumám, tak tím víc se blížím odpadu, ale za tu kostru děje dám 1*. Je to, ale spíše ze soucitu. ()

netahlo odpad!

Vanocni inferno pokracuje ... A to upozornuji, ze obecne mam tendenci ceske filmy spise nadhodnocovat. Ostatne ono to plati i v tomto pripade. Tu jednu hvezdu bych asi racionalne obhajit nedokazal. EDIT: Po precteni vejblitku od uzivatele I just exist a jeho teze, "že každý zdravě uvažující člověk s otevřenou hlavou a smyslem pro humor u této pohádky nemohl být jinak než spokojen ..." mi nezbyva nez tu jednu hvezdu, udelenou ze zoufalstvi, odebrat. ()

marrjaana

Já jsem naprosto spokojená, zasmála sem se a oproti štědrovečerní pohádce sto a jedna. Princezna měla koule, na prince e dá koukat, a rozhodně to má děj co dává smysl- aspon trochu, je to plné humoru a navíc steampunkovými kostými jsem byla naprosto nadšená a unešená :D. PS.: těch pět hvězd je prostě jen z trucu- vím, že to na ně nemá, ale rozhodně si to zaslouří víc než jen 20% ()

LexBarker odpad!

Vrchol českého pohádkového pekla... Tak tady je všechno špatně, herci, kostýmy, dialogy, hudba, příběh... I ten nejhorší Troškův film je proti tomuhle majstrštyk. Od téhle chvíle už na české porevoluční pohádky nekoukám! ()

MaMitti odpad!

Hodnoceno prvních 15 minut, kdy jsme s dětmi nevěřícně zírali a zírali...pak jsem vítězoslavně přepnula na Prázdniny v Římě a hle...mé děti (10 a 7) byly černobílou pohádkou pro dospělé nadšené...jaká krása...a jaká úleva zjistit, že pořád je to dobré - pořád i děti ještě dokáží rozlišit, co je už přes čáru a o pohádku určitě nejde, díkybohu. ()