Viktor Taransky je režisér, scenárista a producent, kterého v poslední době pronásleduje pořádná smůla. Jeho poslední film byl propadák, teď mu utekla hvězda jeho nového filmu, rozmazlená Nicola. Viktor rozmary herců nesnáší, proto by se bez ní klidně obešel, jenže studio se obává pomsty herečky, a tak raději zruší smlouvu jemu. Zatímco si Viktor vyklízí kancelář, nabízí mu neznámý muž možnost využít "umělé herce". Zničený režisér mu nevěnuje velkou pozornost. Po několika měsících je mu doručen od neznámého balíček s harddiskem a speciálním programem, v němž počítačem simulovaní herci vypadají jako skuteční. Viktor si vybere simulaci číslo jedna, étericky krásnou Simone, kterou obsadí do hlavní role a natočí s ní film za své peníze. A pak se stane něco nečekaného, z jeho nového snímku je obrovský divácký hit a z neznámé herečky superhvězda... (oficiálny text distribútora)

owwidius

Velmi zaujimavy filmik! Urcite sa to oplati vidiet, ale len ma to utvrdilo v tom ze A. Nicol by mal pisat scenare ale rezirovanie nechat na niekoho ineho. Napisal scenar pre vsetky svoje filmy a predtym aj k Truman Show, ale presne tak ako pri In Time, aj tu som mal rovnaky pocit ze sledujem skvely napad nedotiahnuty do konca. Pricom netrebalo vela, len par scen/postav (alebo ako to nazvat) neodflaknut. Trochu mi to pripominalo epizodu z Outer Limits. Pozeram ze to ma popis 'komedia', ale co si pamatam tak mi to tak vobec neprislo. V kazdom pripade super poviedka v dnesnej virtualnej dobe a uz sa tesim na dalsi jeho film. ()

hazaba

Geniální film s geniálním hercem Al Pacinem, scénářem a režií Andrewa Niccola. Přesně odráží dnešní realitu, ať už kultu krásy nebo povrchnosti. ()

Rockerman

Tak tahle virtuální Simone mě fakt dostala! Počítačová animace nebo simulace je dnes již běžná a možná by nebylo od věci nahradit ty zhýčkané, rozmazlené a přeplácené hollywoodské hvězdy něčím takovým, jako je Simone. Kdo by se pak ale na to díval, že? Bylo zábavné sledovat, jak nikomu nebylo divné, jaké rozmary Simone má, protože na to byli zvyklí i u jiných "celebrit". Velmi pěkná mystifikace by možná byla dokonalá, kdyby Viktora skutečně popravili, ale i tento závěr je dobrý a já ani na vteřinu neuvažoval o jiném hodnocení, než o plném počtu! ()

Nerd4Dreaming

Hlavní myšlenku filmu pronese ke konci sám hrdina: "Všechny jsem se snažil přesvědčit, že existuješ... ale je to jinak, snažil jsem se ukázat, že existuji já" .. Na pozadí tohoto originálního, místy velmi vtipného dramatu můžeme vidět narážky na dnešní vývoj filmu, CGI animace všude, vrtochy herců a orientaci na bussines, místo uměleckého zdělení. Snímek, který určitě stojí za shlédnutí, a to nejenom kvůli osvědčeným umělcům, jako jsou Andrew Niccol a Al Pacino! ()

GIK

Začátek byl docela slibný. To bude asi dobrá komedie s Al Pacinem, říkal jsem si. Od chvíle, kdy na scénu nastoupila Simone však začala naprostá fraška. Co začínalo jako nevinná blbůstka o virtuální herečce, se postupně vyvinulo do obrovské kraviny, kde stupidita postav, které nebyly schopny poznat, co je Simone zač, stoupala do nebeských výšin. Zajímalo by mě, co to bylo za filmy, které pan Taransky se Simone točil, vždyť tam přece kromě ní nebyly žádní herci, když nepočítám prasata. spoiler: odsoudit někoho za vraždu osoby, kterou nikdo nikdy reálně neviděl, to už jsem nevěřil vlastním očím. Snad ještě nikdy jsem u sledování filmu tolik netrpěl. Stále jsem věřil, že se tvůrcům ke konci podaří z toho marastu nějak vybruslit, ale nedočkal jsem se. Bylo to jen horší a horší. Zkrátka nesmysl všech nesmyslů. Ocenit můžu pouze herecké výkony Al Pacina a krásné Rachel Roberts II. ()

Barak

Ten potenciál tam byl určitě větší. Uvítal bych vtipnější záležitost (k tématu to sedí více), ale autoři zůstali spíše v dramatické rovině.. jako ta atmosféra tam sice je, bavil jsem se u toho, ale přecejen to nebylo úplně ono. Rozhodně však příjemná podívaná.... ()

asfalt

Niccola začínam mať rád. Už po prvých minútach filmu som ostal prikovaný v kresle a sledoval ako obarený. Snáď sa môžeme tešiť na viacero takýchto podarených kúskov. ()

Skleni

OBROVSKÝ, no nevyužitý potenciál. Film vás zavádza do rovín nechcených a tie podstatné ako napr. plnohodnotný koniec, necháva zamlčané. Ničím ma tento film neohúril okrem námetu. Prevedenie je ...také...dokonalé. Ale v tom plnom význame slova. Všetko je dokonalé a krásne. Svet je milí a krásny. Vytvorená herečka je krásna a dokonalá. al pacino.. je znova taktiež dokonalý. ale tak to je zas náš milí Al:). Takže proste film vám nič nedá. Ale zase ani moc toho neponúka. 58% ()

muskcz

Sci-fi satirická alegorie, námětem jako vystřižená ze seriálu Krajní meze. Zajímavý nápad, který by se pohodlně vešel do jedné epizody zmíněného seriálu, na 2 hodiny to ale samo o sobě nestačí. Naštěstí vše zachraňuje nepřekonatelný Al Pacino a absurdně-komediální pojetí celého snímku. Potěší i přítomnost dalších hvězd a hvězdiček. :) Když už je tu v některých komentářích řeč o technických podrobnostech, tak např. ten závěrečný chvat, kterým Evan Rachel Wood "odvirovala" počítač, mě naprosto rozsekal. :D Je však nesmysl hodnotit technickou stránku u filmu, kde technická sofistikovanost je tím posledním, co by mohlo zpochybnit jeho kvalitu. ()

truby

Dobrý nápad.Tady si někdo si dokázal udělat srandu jak z tvůrců a představitelů filmu ( tedy i režisér sám ze sebe), tak z konzumentů: diváků. Ale na komedii to bylo trochu těžkopádné a nic na tom nezměnil ani dobrý herecký výkon Al Pacina. ()

Mandalorian

Přečetl jsem spoustu názorů a spoustu různých pohledů na film. Za sebe ale musím říct: Film ukazuje přesně o to, o co mu šlo : Je pravda, že režiséři dělají slavné herce a ne naopak. A je pravda, že moc herců to ocenit neumí. Nacíc poukázání ne to, že člověk věří tomu, co vidí v televizi a podobně, byla podle mě v dnešní době dost na místě. Výstižný snímek ukazující chyby dnešní doby jak v postupu času ohledně filmu, tak právě v důsledku na obyčejné lidi. Rachel Roberts působila děsně uměle a bylo to schválně. To se mi taky moc líbilo. Film byl stoprocetněl na místě a stoprocentně mě nezklamal. Za mě 100%. ()

Hightower

Zda-li se vidina A.Niccola jednou vydaří, pak mi zřejmě nic jiného nezbude, než se někde v lese zabarykádovat v chajdě s televizí, DVD přehravačem a agregátem a pod.; a kochat se filmy se skutečnými herci. Netoužím po tom, aby mi jednou v budoucnosti ve filmu skotačila hybridní žena vytvořená ajťákem. Mor na toto. Honba za ideálem odrývá člověku pojímání reality. Ta se pak stává jakousi nežádoucí přítěží. Toto zřejmě chtěl ukázat....Chtě-li A. Niccol divákům sdělit, jak to chodí v bájném Hollywoodu, pak si nemusel dělat škody. Snad asi každý tuší, jak to chodí tam, kde se točí jen prachy - lidi jdou i přes postele apod. Akorát ke zvracení...Nejlepší hláška ve filmu: "nám podvrh nevadí, pokud nám nelžeš". Cožpak jde klamat a mluvit pravdu? Není to totéž: "nám nevadí, když jedete doleva, hlavně když jedete doprava?"...V hodnocení jsem na vážkách. Nemůžu tento snímek opěvovat, jako jiné snímky "rejži" Niccola, ale zase jej nemohu zatracovat... ()

Bird_house

Začátek je takový dost pomalý a ne příliš záživný - nevěřil jsem, že se vůbec dočkám konce.. Nicméně se to rozjelo a film je dosti zajímavej - výborný nápad - vytvořit dokonalého herce/herečku, která nebere žádnej honorář a celkový náklady nula, nula, nic.. Jen tvorba toho SW by byla zřejmě poněkud nákladnější.. ()

pepa3rd

Příjemně osvěžující námět, který bohužel přišel o nějaký ten rok dříve, než vyspěla počítačová technika, která by jej umožnila zpracovat uvěřitelněji. Jistě, film i přes své zaměření na technologie v žádném případě nestaví na počítačových tricích, ale soustředí se především na postavy a jejich vývoj, který je podán z hereckého hlediska výborně. Jenže v dnešní perspektivě bohužel vyznívá zpracování nevěrohodně, což chtě nechtě místy příliš ruší divácký zážitek. 65 % ()

Ondr@932

Tak tomu říkám kvalitní a hlavně originální námět! Film mě zaujal hned od prvních minut. A byl to opravdu povedený filmový zážitek! Několikrát i velmi vtipné. Prostě perfektní sci-fi komedie kterou mohu jen doporučit! Dávám 8/10 ()

Kingjiri

Docela zajímavá a originální scifi komedie, který by neuškodil víc crazy humor - decentní a inteligentnější humor je fajn, ale k takovýmu námětu by se víc ztřeštěnosti hodilo. Zase bych ale musel lhát, kdybych tvrdil, že jsem se nezasmál (hlavně v závěru - obvinění z vraždy). Herecky dle očekávání slušný, filmařina taky dobrá, jen byl nejpíš skromnější rozpočet a tak se nedostalo na lepší vizuální efekty nebo výpravu. Jinak jsem však vcelku spokojenej a ještě jednu projekci někdy určitě dám, tři silnější hvězdy. ()

dakarin

Výborná práce, Al Pacino snad ve své nejlepší roli, skvělý scénář, čistý filmový rukopis, zajímavé myšlenky o tom, nakolik se stáváme obětí své vlastní virtuální reality - opravdu velmi zdařile v mnoha rozměrech zpracované, jako bonus lidsky milá Carherine Keener. Tedy respektuji kvalitu i inteligenci filmu, avšak tentokrát také maličko zohledňuji subjektivní pocity z vyznění díla do jisté hluboké bolestnosti a prázdnoty. ()

Ihuj

J*A*S*M mi mluvi z duse. Hloupa a nevhodna kombinace zanru zabiji myslenky i kompaktnost filmu. Je to pomerne dobre, ale vzhledem k aktualnosti nametu z toho slo vytriskat mnohem vic, kdyby reziser nevolil tolik naivni pojeti. Cely film jako by byl prehravajici herec. ()