Japonsko - rok 1870. Občianska vojna mohutnie každým dňom. Jej epicentrum tvorí úsilie cisára pomocou svojej novozriadenej armády zlikvidovať kastu samurajov, ktorí odmietajú dobrovoľne vydať svoje územie. Na pomoc cisárovi prichádza veterán americkej občianskej vojny, kapitán Nathan Algren (Tom Cruise), ktorý so sebou prináša nielen najnovšie zbrane, ale aj ochotu a vôľu naučiť cisárovu armádu s nimi zaobchádzať. Po úspešnom tréningu nastáva prvý ostrý stret so samurajskými bojovníkmi, ktorí ale Algrenom vycvičenú armádu dokonale rozprášia. Zranený Algren sa ocitne v ich zajatí. Namiesto istej smrti však dostane možnosť spoznať samurajský spôsob života, ich kódex a motiváciu. Postupne je svetom samurajov stále viac fascinovaný. Na obzore sa však schyľuje ku konečnej bitke a Algren sa ocitne pred najdôležitejším rozhodnutím v živote. Na ktorú stranu sa má pridať? (oficiálny text distribútora)

Wally

Moc hezký film, který vás zaujme skvělou výpravou, kostými, prostředím, bojovými scénami a v neposlední řadě i skvělým hereckým výkonem T. Cruise a K. Watanabeho. Pro mne to byl krásný filmový zážitek... ()

hefoo

"Náležím válečníkovi, ve kterém se dávná cesta spojila s cestou novou." Jedným slovom: "Nádhera". Tento film som videl viac krát a stále som sa ho nenabažil. Edward Zwick vytvoril niečo až priam neskutočné. Neuveriteľne silný príbeh, výprava. Tomovi úloha fakt sadla a to čo predviedol Ken Watanabe alias Katsumoto bolo niečo neuveriteľné. Tento film má úplne dostal, "silné" bojové scény a záverečná bitka ma dostala a neskutočne dojala a uronil aj slzu. Všetko doplňala nádherná hudba Hansa Zimmera. 100% ()

Ragdoll

Toma Cruise moc v lásce nemám, většinou mi na plátně dost vadí, ale tady to kupodivu funguje. Ken Watanabe je ovšem pravý mistr, všechna jeho vystoupení končí aplausem a zde se s Tomem krásně doplňují, radost pohledět. Miluji válečné filmy (spíše ty ze starší doby než z druhé světové války) a tenhle je hned po Statečném Srdci můj nejoblíbenější. Opravdu mě to vzalo, protože filmů, u kterých se člověk rozpláče moc není a kde ano, tam jde krásně vidět pravý záměr filmu, jímž nějaký hlubší smysl pochopení, že diskriminace a tyranie, která tomuto světu bohužel vládne, je naprosto zbytečná a krutá. Srdcovka. ()

Chipsonator

Skvělá hudba + skvělý střih + epické souboje + skvělý herc i + výborný Ken Katanabe + excelentní Tom Cruise= Poslední samuraj. Ano je to tak tohle všechno a mnohém víc najdete v tomhle úžasném filmu. Ze všeho nejvíc jsem se bál délky, že to bude zbytečně dlouhé a že tam bude mnoho nudných pasáží. Ani jedna tam ale nebyla a já si přál aby ten film měl aspoň 3 hodiny. Ano až tak mě poslední samuraj pohltil. Tvůrci si dali na všem záležet, dobu vystihli perfektně stejně jako život samurajů kteří žijí v krásném údolí, daleko od civilizace, jídlo si pěstují sami a ctí své zásady. Během sledování Poseldního samurej jsem měl opravdu velkou chuť se ocitnout v domově samurajů a žít tam s nimi, pěstovat rýži, učit se bojovat, a ctít jejich kodex. Tvůrci dokázali to abych si ke všem samurajským válečníkům a i všem ostatním žijících v údolí vytvořil nějaký vztah, a pokaždé když umřel nějaký samuraj, bylo mi za něj smutno. Edward Zwick stoviř krásný film, o samurajských hrdinech, o lidech kteří ctí zásady, a o jednom Američanovy který si vesnici samurajů zamiluje a bude ochotný za ní položit život, a k tomu všemu nám k tomu hraje podmanivá hudba mistra Zimmera.PS: Taky jste ke konci řvaly rozsekejte je ? /97% ()

YoZo8

Historicky film naplnený japonskou kultúrou, ktorá bola od dávnych čias spätá so samurajmi. Pekná filmová ukážka, ktorá poukazuje na kultúru samurajov. Ich život, zábavu, lásku jeden k druhému a vzájomnú úctu. Priebeh mladého kapitána Nathana Algrena, ktorý sa omilosteniam dostane do samurajskej osady, kde sa Katsumodo snaží získať informácie o svojom nepriateľovi. Neskôr sa antipatia mení na priateľstvo. Nathanovi sa vzťah ku japonským divochom tiež zmení a to až natoľko, že sa rozhodne hájiť ich zaujmi v rozhodujúcej bitke. Nádherná kamerová práca, brilantný výkon Toma Cruisa a ostatných hercov. Výborná réžia od Edwarda Zwicka a veľmi príjemná hudba Hansa Zimmera. Takže film je po všetkých stránkach perfektný. Príbeh po celý čas graduje a na konci je to doslova emocionálna bomba. ()

Kuny27

Dokonalý, možná jediné co bych vytknul je, že kapitán měl více trénovat, stal se z něj profík dost rychle, ale jinak asi nic. Celé bych to shrnul : "a co ti řekové u Thermopyl , jak dopadli ?" "Nepřežil ani jeden !" ()

Torako.chan

Já prostě zásadně nesouhlasím s Cruisem jako "samurajem" a posledním už teprv ne. Ať si říká kdo chce, co chce, třeba jsem zakomplexovaná nebo cokoli, je mi to jedno. Cukala se mi ruka k označení "odpad", ale...možná je to shovívavost, možná něco jiného, jedna hvězda za tu snahu nebo taky odvahu tohle natočit. I kdybych se překonala a zapomněla na svou asijskou úchylku, tak jako tak z toho pro mě nevyšlo nic lepšího než nudná americká rádoby love story, zasazená do japonského prostředí, kde se sluní mistr Cruise. Nemám proti němu nijakou averzi nebo tak něco, ale toto prostě ne. ()

Nassau

Co čekat od filmu, ve kterém hraje Tom Cruise samuraje? Přesně to, co Edward Zwick natočil. Veskrze klasický velkofilm o dobru a zlu, odvaze a ideálech zabalený do krásných scenérií a hudby Hanse Zimmera. Prostě klasika, na kterou se dobře koukalo, poměrně rychle utekla a především se člověk místy dobře bavil. Možná by bylo lepší, kdyby hlavního představitele nehrál zrovna jeden z nejklasičtějších amerických hrdinů, ale to by zase nenalákalo takové davy. Každopádně na Toma Cruise v samurajském brnění jen tak nezapomenu:) (70%) ()

adam9

Hollywodský kýč? A co jako?! Nedávno jsem si řekl, že zařazení Toma Cruise do své top 10 nemusí být ještě zcela na místě, no role Nathana Algrena mě definitivně přesvědčila. Poslední samuraj je filmem, který zahrál naprosto přesně na mé city. Někdy se válčit musí a zde tomu nemohlo být jinak. Archetypální postavy a ničím nepřekvapující scénář zde nemají žádnou negativní sílu, ba naopak. A když se k celé škále nádherných a barvitých pozitiv jakou jsou herci, kamera, akční scény a japonská kultura přidá epický soundtrack Mistra Hanse Zimmera, není divu, že se na konci všechny emoce spojí nejen v pořádnou husí kůži, ale i slzy. Edwarde Zwicku, děkuji. ()

Loki_Six

"They say Japan was made by a sword. They say the old gods dipped a coral blade into the ocean, and when they pulled it out four perfect drops fell back into the sea, and those drops became the islands of Japan. I say, Japan was made by a handful of brave men. Warriors, willing to give their lives for what seems to have become a forgotten word: honor." ()

iXtr3m3

Tomuto filmu som kedysi odolával dobré tri-štyri roky od premiéry, kým som sa k nemu dokopal. Potom som sa chytal za hlavu, prečo som blbec nešiel na to do kina. Podmanivé stvárnenie tak odlišnej kultúry v navyše ešte tak odlišnej dobe. Prerod človeka do samej podstaty na úplne iného človeka. A v neposlednom rade fantasticky zahrané aj Kenom Watanabeom aj Tomom Cruiseom. Vynikajúce. ()

BlueZero

Keď sa slabý císar nechá ovplyvniť po moci túžiacim človekom, tak umiera zbytočne veľa ľudí. A tak to bolo aj v tomto snímku. Mňa nadchla hlavne výprava a samozrejme bojové scény, ktoré boli náročné a napriek tomu prevedené skvele. Samozrejme nesmiem opomenúť ázijskú kultúru, vďaka mojej slabosti pre ňu som sa mohol dokonale pokochať pohľadom ako žijú ľudia s pokorou, s úctou zatvárajú aj dvere. Kiež by existovalo niečo podobné aj v "západných" kultúrach. Filmu sa dá vytknúť jedine jeho "hollywoodskosť". ()

Hopper

Aj keď by sa dalo polemizovať o pátose, priehľadnosti a scénaristickom zjednodušovaní, fakt je ten, že na film sa napriek stopáži veľmi dobre pozerá, nenudí, Zimmerova hudba je božská, obrázky sú pôsobivé a aj na Cruisea sa dá pozerať. Charizma má určite, aj keď na Watanabeho nestačí. Nadpriemerný veľkofilm. ()

Rssa

Cruise že neumí hrát? Ať už si o něm lidé myslí cokoliv, tady jako zarostlý bývalý americký voják, veterán z občanské války, který se postupně stále více ponořuje do samurajské etiky a způsobu života, hraje přesvědčivě a velice dobře. Akční scény jsou výborné, kamera jako vždy u Zwicka NÁDHERNÁ a i nějaká ta slzička na závěr určitě upadla. 95 % ()

Theraphosa

Toto je již můj druhý komentář k tomuto snímku. Halt, názory se měněj. Zde se změnily k lepšímu. Asi po čtvrtém shlédnutí vyzvedla samuraje z průměrného hodnocení skutečnost, že zaobírat se pouze velice naivním závěrem by byla škoda. Předtím jsem byl docela skeptický a byl jsem toho názoru, že to závěr naprosto pohřbil. Ale nejspíš nebylo jiné cesty jak dosáhnout toho, čeho Zwick dosáhnout chtěl. Příběh je asi stejně naivní jako onen závěr, ale zobrazení života samurajů je doslova vynikající. Tom Cruise byl taky, ač to nerad přiznávám, perfektní. Ovšem nejlepší hereckou roli zde měli Hiroyuki Sanada a Ken Watanabe. To byli čistokrevní samurajové. 75% ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi… (viac)

Kdy bude další Jack Reacher?

Kdy bude další Jack Reacher?

15.08.2015

Tom Cruise momentálně točí kriminálku Mena pod dohledem Douga Limana (Na hraně zítřka) a už na podzim ho čeká další akční štace. Znovu si totiž zahraje Jacka Reachera, bývalého armádního… (viac)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (viac)