Česko, dnes. Nově jmenovaný ministr školství a mládeže Lubor Šnajdr brzy po nástupu zjišťuje, že rozpočet ministerstva je téměř vyčerpán projektem České nebe, jehož cílem je vyslat českou posádku na Měsíc. Vychází najevo, že posádka už usilovně trénuje v budovách areálu Brdy 1, který v účetnictví vychází na pět miliard, ale v realitě vypadá jako rozpadající se areál zrušené základní školy. A že centrifuga, kterou ředitel projektu ing. Sumec zanesl do účetnictví v hodnotě 250 miliónů korun, je ve skutečnosti upravený řetízkový kolotoč z majetku firmy Atrakce – Farkaš a syn. Je pochopitelné, že ministr Šnajdr má na Sumce řadu otázek. Ale protože Sumec promptně odcestoval na ostrov Martinik, kde si z peněz ušetřených z úřednického platu postavil luxusní hotel se soukromým kotvištěm, musí si své otázky zodpovědět Šnajdr sám. Hlavně tu jednu: jak dostat tu partičku ztracenců do konce roku na Měsíc a nemuset tak vrátit Evropské unii dotaci... Kosmo vypráví v nemilosrdné nadsázce příběh velkého projektu malého národa. Nelítostně se věnuje českým mindrákům, nezůstává však uzavřeno v české kotlině, ale vtahuje do své ironické hry i Američany, Rusy, Číňany, Poláky a Slováky. Je vyprávěno po dvou liniích: Hrdiny té první je čtveřice nekompetentních kosmonautů, kteří putují vesmírem v absurdní raketě spolu s živou slepicí, jejíž účast na vesmírném dobrodružství si vymínil sponzor letu, přední český drůbežář. Hrdiny té druhé je ministr školství a mládeže se svým tajemníkem, kteří let jistí zespodu a zajišťují mu jak politickou podporu, tak naplnění tvrdých podmínek sponzorské smlouvy. Žánrově Kosmo připomíná klasické české crazy-komedie, ale s temným podtónem společenské kritiky, trochu Zelený Raoul, trochu Červený trpaslík, trochu Jistě, pane ministře, ale zcela stoprocentně Česká republika roku 2016. (Česká televize)

Junglista

Šnajdr s Repelentem by měli za tohle dostat Zlatý kuře a výjimku z EET... pár frků je naprosto geniálních (raketa ze Škodovky nebo výtah z Transporty), ale jinak to trpí nevyvážeností. Na český poměry ale pořád hodně vysoko. A zklamal mě dost nevýraznej Jakub Žáček, od toho jsem čekal víc. ()

Hanys_

Po dvou dílech čiré nadšení, od třetího pak spíš pomalé střízlivění. Ve výsledku ale pořád hodně dobré. A hlavně originální a ryze české. Kdyby si to udrželo kvalitu prvních dvou dílů a upustilo vysloveně trapnou postavu miss slepice, byla by to pecka. ()

ondrula

Po té masivní propagaci snímku, vyprodaných kinosálech, rozjásaných útržků recenzí a sebechvále Baldýnského jsem překvapen, jak moc špatné Kosmo je, hlavně jak ubohý je jeho humor, stavící na zoufalé parodii české provinčnosti a malosti. ()

DannyBoy80

70%. Za mě ok, pobavil jsem se. Nejvíc asi, když posádka řvala "Kočička" ve vesmíru. Navíc to obsahovalo hodně politické satiry a té je dnes velmi potřeba. Prostředí, které tady panuje je nejideálnější za poslední roky. Více takových nekorektních počinů. ()

Disease

V porovnání s Kanceláří Blaník ne tak vtipné, ale zato nadčasovější. Od provního, poněkud rozpačitého, dílu až k bravurnímu závěru. Celkově dobrá práce. ()

Prochy38

Pohodová záležitost. Těch dílů je fakt malinko, jde jen o jednohubku, co si fakt dáte za odpoledne a večer. Není to žádná pecka, ani vtipná hitparáda, ale ty sympatické obličeje to vynahrazují. Škoda J. Plodkové, nikde a nikdy jsem nepřišel na to, proč zmizela. Na seriál rád někdy zavzpomínám a klidně jím zabiju nějaké nedělní odpoledne znovu :) ()

EllienPM

Brilantní hra. Absolutní závan. Čerstvost, svěžest, skvělost, vtipnost. Neotřelost, nenucenost, lehkost a nadnesenost. Vymazlený dialogy do posledního písmenka. Nejde vypíchnout nejlepší hlášku - scénář je jedna velká hláška. Jaroslav Rychtář na iDnes napsal: "Ona je to satira? Myslel jsem, že jde o dokument." Fantastická a nedoceněná hudba! Vynikající obsazení. ()

mira007

Seriálu o české kosmické posádce , která dobývá měsíc jsem dal po shlédnutí prvních dvou dílů dvě hvězdy s hodnocením snaha byla, ale má to mnoho dlouhých nudných míst. Včera jsem dokoukal poslední tři díly z pěti a zvedám na tři hvězdy. Kdybych měl dát jen hodnocení za ty tři tak dám hodně silné čtyři hvězdy, protože jsem se nasmál skoro jak u Kolečkova Trpaslíka. ()

bobstock

Trefné fóry, které nenechají nikoho čistého, jako myslím bez hoven. Jen ty občas nechutně natahované scény v tichu. Asi jsem už nakažen umělým smíchem z Červenýho trpaslíka, kterého mám od dob Comebacku plný zuby, jenže tady bych to občas násilně vsunul. Já vim tohle není sitcom. Jináč ministr Myšička s Hánou parádně pilotují let na měsíc, když zrovna nenakupují křídy a učebnice. :) 75% ()

Mikino00

Škoda slabého úvodního dílu. Jinak totiž seriál nabízí dobře mířenou satiru a vtipnou podívanou vyhnanou do mnoha absurdních situací a parodující snad vše možné. I přesto, že si všichni herci opravdu ve svým rolích vyhráli, nejvíce se mi líbila postava ministra a miss Kurník 2015. ()

ArthasKarfa

Mankote to je tak trefné na tu naší Česko-evropskou politiku, kolem EU dělám už pár let, ale nikdy mě nenapadlo jak se dají její vyhlášky a nařízení vtipně zironizovat, rozhodně si myslím, že my Češi nikdy nevymřeme, když vidím tenhle miniseriál. ()

zelvicka.

Za dlouhou dobu české dílko, u kterého jsem se dusil smíchy. První díly se zdají být poněkud mdlé, sem tam něco vypluje, ale vypadá to jako zábavný příběh o tunelu, dokud nepřijde a doprdele, my na ten Měsíc fakt musíme. Dvojice Lubor a Libor je excelentní, opravdu jsem chvílemi slyšel Ano, pane ministře. A poslední dvě epizody aneb příhody slovanských národů ve Vesmíru opravdu nenechaly moje oko suché. Mimochodem absolutně boží byl komentář jedné mojí kolegyně: "A o čem to je?" - "Češi mají kosmický program." - "Když já na to sci-fi moc nejsem." ()

laepus

Musím za pět. Jestli někdo čekal něco (snobsky) promyšleného a chytrého, tak asi nepochopil zadání a perex celého seriálu - Češi letí do vesmíru. Existuje snad větší šílenost? První díl je nejslabší a vše se jen tak lehce rozjíždí. V druhém dostávají na prdel všichni - Rusáci, Amíci, Unie; ve třetím to schytávají Číňáci, ve čtvrtém Poláci a v pátem Slováci s agentem burešem. A ve všech samozřejmě zavšechokolnostívychcaní Češi. Ano, smějeme se tady sami sobě a komu se to nelíbí, kdo to nezvládne, ať se nedívá. ()

Ukko

Stejně jako u seriálu 4. hvězda i zde platí, že buď budete seriál milovat, nebo nesnášet. Já se řadím do první kategorie, takže tuto minisérii vřele doporučuji. Kritika české společnosti v tomto seriálu valí na plné obrátky, herecké výkony jsou dobré a některé hlášky opravdu vtipné. Pokud nepatříte do skupiny zakomplexovaných nacionalistů, budete se bavit. V opačném případě „Choďte do p…“. ()

dehlie

Neuveriteľná pecka! Ťahúňmi sú Myšička, jeho "Humphrey Appleby" a neuveriteľne pitomá "Miss Kurník 2015". Pozriem ešte raz, dvakrát, trikrát... ()

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate

07.02.2018

Pátý ročník festivalu science fiction filmů zavítá do pěti měst. Jako každý rok představí časem prověřené klasiky i filmové novinky, a nově i dokumenty, workshopy, velkolepý koncert nebo diskuse se… (viac)

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál

24.04.2017

Produkční dům Davida Ondříčka Lucky Man Films má za sebou práci na celovečerních trhácích, jako jsou Samotáři, Jedna ruka netleská nebo Anthropoid. Novinkou v už tak pestrém portfoliu je seriál… (viac)

Filmový festival Finále Plzeň oslaví třicetiny

Filmový festival Finále Plzeň oslaví třicetiny

14.04.2017

Jubilejní třicátý ročník filmového festivalu Finále Plzeň se uskuteční v termínu od 20. do 26. dubna 2017. Hlavním pilířem největší přehlídky českých a slovenských filmů bude i letos soutěž… (viac)