Krásna a bohatá blondínka Melanie Daniels prichádza do malého mestečka v severnej Kalifornii za priateľom Mitchom, ktorý tam trávi víkendy. Krátko po jej príchode sa ukáže, že vtáci v oblasti sa správajú veľmi zvláštne. Melanie napadne čajka a v mestečku sa začínajú zhromažďovať tisíce vtákov, ktoré útočia na všetkých, ktorí sa objavia vonku. Jeho obyvatelia musia čeliť neočakávanej a nevysvetliteľnej prírodnej katastrofe. (STV)

zajpton

Můj úvod do Hitchcockova světa. Expozice a budování postav na jedničku, vizualizace nadčasová. Oceňuji vytvoření atmosféry bez hudebního podkresu- v jednoduchosti je krása. Celkový závěr a katarze u mě však vyzněla lehce do prázdna. Alfred zůstává u minimalismu a napětí, já však postrádal dramatičnost a větší charakterové obraty (ve filmu nechybí, jsou však pouze naznačovány). Díky scéně v baru však musím dát 4*. ()

BigJohn02

Jediný opravdový horror, který "mistr horroru" Hitch v životě natočil, a stojí za to. Natočeno tak šikovně, že si divák ani neuvědomí, že jediná hudba, která ve filmu zazní, jsou šustící ptačí křídla a jiné ptačí zvuky. Hitch prokázal svůj cit na budování napětí a na výběr skvostných koček. ()

opatstviolov

Ano, děj je trochu rozvleklý, samotná zápletka podivná, efekty diskutabilní, ale mě to prostě bavilo, baví a bavit bude. Hitchcock dokáže i z týhle prapodivný slátaniny udělat něco na co se bude vzpomínat ještě hodně dlouho. 10/10 ()

Milan.Nedwi

Ale notak, tohle je to slavné veledílo? Dobře nejsem vychovaný 60s létama takže , nemůžu posoudit, co lidem , kdysi stačilo na to se bát , Ale promiňte, tahle fraška byla tak strašně nelogická. Už ten ůvod kdy se ústřední dvojice seznámí tak divně, klišoidně nereálně. Nevím, asi nad tím moc přemýšlím, ale neumím si představit , proč by se tak měli ptáci chovat. A ještě to ani nevysvětlí. To je ta genialita ? Triky zestárli ale musím uznat že na ten rok genialní asi byli. Za mě největší objev je Tippi Hedren kdy mě neustále dokázala okouzlit i na úkor divných dialogů. 45% bohužel Hitschcoku, tohle pro mě nebylo .. ()

mp5991

Pamatuju, že za mého dětství jsem o tomhle filmu slyšel jako o jednom z nejznámějších hororů, takže jsem ho logicky dříve či později musel vidět a upřímně nic moc. Kvalita zde hodně kolísá a to po všech stránkách, zatímco některé scény s ptáky musely být na tehdejší dobu fakt špička, v jiných absolutně selhává koordinace mezi ptáky a herci a snaha kompenzovat to střihem působí ještě víc amatérsky. S tím související herecké výkony jsou někdy slušné, jindy až vtipně odfláknuté a u běžných dialogů často působí spíš jako záznam z lokálního divadla, což značně podporuje kvalita obrazu (nebo kulis, záleží, kde to točili). Největším problémem je ale skladba děje, skoro se dá říct, že film končí tam, kde by měl správně začínat. Až cca poslední čtvrtina totiž má nějakou atmosféru a závažnost, většina filmu jsou nedůležité dialogy a celkově to až na ojedinělé menší nálety působí spíš jako pokus o slice of life romantiku, byť má alespoň poměrně originální postavy. Naopak tu naprosto postrádám vysvětlení, proč k útokům ptáků dochází. Celkově se na to dá dívat, ale není to nic světoborného. ()

B1uce

Hitchcock opäť ukazuje svoj režisérsky talent a film je plný krásnych záberov, zaujímavých pohybov kamery či kompozícií a drobných detailov - papagáje v aute sa nakláňajú na stranu, do ktorej zabača hlavná hrdinka. Postavy sú veľmi dobre napísané a zahrané a divák ich bude s radosťou sledovať a dúfať, že sa im do cesty nepostaví nejaký vták. Poteší aj malé cameo samotného Alfreda na začiatku filmu, keď venčí svojich psov. Problém však nastáva pri budovaní atmosféry a vytváraní skutočného strachu alebo hrôzy. Práve tu Vtáci zlyhávajú a sú tak jediným Hitchcockovým filmom, ktorý v tomto smere nefunguje. Nepomáha tomu ani tempo, ktoré je príliš pomalé a všetko sa neuveriteľne vlečie a vy len čakáte, kedy sa to rozbehne, ale nestane sa tak. Samotné triky a efekty tiež nezostarli najlepšie. Celkovo asi najhorší Hitchcock, ale na druhú stranu treba zdôrazniť že je to stále nadpriemerná záležitosť, ktorá má svoje kvality a rozhodne to nie je nejaký odpad. /80%/ ()

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006

Šílená představa, řekl by si běžný divák, na jehož názor stejně vysoce postaveni mužové filmařského průmyslu moc nedají. Jenže když je hlavní role v takovém projektu nabídnuta australské krásce Naomi… (viac)

Ptačí zob

Ptačí zob

06.07.2006

Už jsme tu dlouho neměli remake. Těšíte se? Bude to maso. Ale co maso, přímo masochismus (diváků vůči sobě), sadismus (filmařů vůči divákům) a narcisismus (filmařů vůči nim samotným). Ale nebudeme to… (viac)

Remake Vtákov!

Remake Vtákov!

27.04.2005

Nesmrteľný hororový príbeh o agresívnych vtákoch terorizujúcich malé mestečko a jeho obyvateľov dostane nový kabát. Štúdio Universal Pictures totiž pripravuje remake klasiky VTÁCI od majstra filmovej… (viac)