Bývalá členka špičkového vraždiaceho komanda sa jedného dňa rozhodne navždy skoncovať s krvavou minulosťou a vydať sa. Jej svadobný deň sa však premení na krvavý masaker. Keď sa po rokoch preberie z kómy, túži len po jednom - pomstiť sa každému, kto jej ublížil. (STV)

Marlowe

Film obsahuje geniální obrazové i hudební kompozice, kundolap, jednu hodně, ale hodně nasranou nevěstu, meč Hattori Hanza, Billa a kila zabíjení. Určitě však neobsahuje nějakou stavbu příběhu, ten ale přebijí zábava a poutavost jednolivých scén. ()

severiano

Tak tady se Quentin Tarantino vyřádil! Dodnes si nejsem jistý, který z dílů mám raději. A přitom paradoxně jsem oba filmy dlouho odmítal, aniž bych je viděl. Možná mi byly špatně podány při vyprávění, ale pak to najednou přišlo - skvělé propojení děje, hudby, šokujících záběrů... Každou chvíli člověk musí přemýšlet, jestli to ještě může zajít dál nebo jestli už je to "za čárou" a pak vás z toho přemýšlení vytrhne dlaší moment, který ty předchozí "hodí za sebe" :-) Nelze na to koukat bez nadsázky a bez jisté dávky uvolněnosti, ale to už prostě Tarantinův styl. ()

Varanka

Jednu hvězdičku dávám za kameru a hudbu. Jinak ta nepřemožitelnost hlavní hrdinky mě irutuje. Dívat se pořád dokola, jak jedna ženský s mečem v ruce přemůže sto chlapů, to je hrůza. ()

Wiceman

Já prostě teču z toho soundtracku. To je přímo slast poslouchat. I po letech to funguje stále dobře. Jeden z nejlepších filmů Quentina Tarantina. Vražedná cesta B*****x K***o a.k.a. Bride a.k.a. Černá Mamba je správně krvavá, trhlá a epická. Obzvlášť souboj s Crazy 88s. Hektolitry stříkajícího sirupu a song Death rides a Horse prostě nejde nemilovat. Překvapivě musím říct, že jsem Umu Thurman už od Pulp Fiction moc nemusel, ale tady mi fakt sedla. Dokonce i jindy zakřiknutá Lucy Liu v roli šéfky Yakuzy je přímo dechberoucí. Prostě samurajskej film šmrncnutej s westernem. To já rád. Plná palba 5* ()

darius1706

Jak málo stačí k tomu, aby se nějaký film stal tak oblíbeným. Film se dá rozdělit na 3 části, kde se něco děje. Jinak je to neskutečně utahaná slátanina. Co musím vyzdvihnout, je hudba a také je to pěkně natočeno. Nicméně ten zbytek mě nijak zvlášť neoslovil, co je to platné, když se tam nic moc neděje a řada věcí je neskutečně přitažená za vlasy. Jasně, být to v bláznivé komedii, tak ještě budiž, ale tohle má ke komedii fakt daleko a ta nadsázka, kterou jsem sice pochopil, mi sem vůbec nesedla. Škoda, ač jsem tohle sepsul, je vidět, že QT umí, ale v tomhle kousku jsme se hodně minuli. ()

Caesarion

K posrani bomba. Úžasně natočený. Zábava na prvním místě, dějově dokonalé, herecké výkony kapitola sama pro sebe. Vše je tak moc výrazné a samo se to vyzdvihuje jednim prvkem za druhým, ať uz kamerou nebo černobílimi a kreslenymi vlozkami, bojovanim za prosvitajicimi zdmi na nebo vzkutku nejlepsim a nejkrasnejsim momentem filmu na půdě s meci za té krásné melodie. Nasili, vtip, drama, boj, láska, čest, síla, vliv starých kung fu filmů, pomsta, slavni herci z asie a ameriky, a nejlepší scénář a režie. Vsechno tu je. Po Pulp fiction nejlepší Tartinuv film. ()

Daky

SPOILER: Uma Thurman Která má lístek s názvem zabít pět lidí je velice drsná schopná a bojová žena. Prvního člověka kterého chce zabít je Vivica A. Fox. Scéna nic moc zato scéna s šílenou osmaosmdesátkou je trochu drsná a bojová, kde i samotná Uma Thurman si nedokáže zprvu poradit s jednou členkou mafie Gogo (Čiaki Kurijama). Lucy Liu má krásnou zimní zahradu kde probíhá souboj mezi Uma Thurman a Lucy Liu. Uma Thurman má však výhodu, že Hattori Hanzo se zařekl, že už žádný meče vyrábět nebude, a přesto jí vyrobil meč zadarmo. Pokračování Kill Bill 2. ()

colis

Tento film jsem viděl ve svých 12 letech po boku svého táty. Když jsem viděl to - co se dělo na obrazovce, tajil se mi dech! Sexy Uma Thurman, všude násilí krev, drsné hlášky, sprostá slova. Do dnes to je můj nejoblíbenější a nejlepší film a Quentin Tarantino se stal mým hrdinou ()

Foltest

Skvělé. Opravdu vynikající. Až na, pro mě, nepříliš uspokojivé vysvětlení nezabití Nevěsty v nemocnici je film bezchybný. Z filmu ostře čiší, že byl rozpůlen a na vše má dostatek času. Bojové scény, doprovázené bravurním hudebním doprovodem, jsou naprosto fenomenální. Výlet do Japonska má tak ohromně silnou atmosféru, až je to takřka neuvěřitelné. Snímek se s ničím nepáře a velmi dobře dodržuje téma i styl filmu. Kill Bill nezná mantinely a je dokonalým příkladem akčního filmu. Na další díl jsem enormně natěšený. ()

cartouche

To byl takhle jednou režisér, který natočil jeden výjimečný film, a potom se z toho snažil žít čtvrt století. Ve svých dalších dílech už nic převratného nevymyslel a diváky se především snaží šokovat krvavými scénami. Kill Bill není nic jiného než poněkud komicky působící filmové béčko, ale že to fanoušci režisérovi sežerou, to bylo jasné už před premiérou. Na drama je to zcela nerealistické, na komedii se to bere příliš vážně. Takže netuším, co to vlastně mělo být, a dokoukat jsem se na to musel se sebezapřením. ()

TheFilmThief

Křehká blondýnka s parádní mačetou, navlíknutá ve žluté motorkářské kobinéze. Jde si pro svou odplatu - zabít pár opravdu zlých lidí. Sledovat šílené japončíky, naštvané japončíky, sekající japončíky, brečící japončíky. Vzduchem létají končetiny a krvavé gejzíry. Tenhle úlet, nicméně Tarantinovi odpustím, díky těm fantastickým soubojům, doprovázených skvělou hudbou a taky uvidím, co dalšího přinese druhý díl. ()

Calabria

Je trochu zvláštní, že po nemocnici má žluté auto a seznam s jmény pak letí do Okinawy, kde pri cestě zpět píše teprve seznam. ()

corbi

Ze začátku, když jsem si všiml, že opět je film řazený do kapitol, jsem si řekl:"no jo typickej Tarantino, jinak to ani neumí." ale musim říct, že celý film jsem byl zaražený do sedačky a hltal další kousek. skvěle zpracováno, Uma Thurman hraje skvěle, fakt výborná herečka. skvělá hudba a místy opravdu zajímavě graficky zpracováno. Scénář skvělý. Prostě fakt good job! ()

HAMLOCK

Krásný pozůstatek devadesátek. Nabušená možná lehce hloupá akce ,kde se nepřátelé vrhají po jednom ,všude stříká krev a lítaj hlavy. Barevný orientální styl ,kde je vidět jak si všichni vyhráli s kulisami a vytvořili pastvu pro oči. Samurajská atmosféra ze ,které si film dělá srandu ,ale ctí ji. Za mě se jedná o definici akčního filmu.. ()

Daumatin

Tarantino sa v tomto filme poriadne vybláznil a mám pocit, že to možno až moc prehnal. Mám na mysli ten Tokio fight a to uletené striekanie krvi pri odseknutí končatiny. Ďalej rôzne gýčovite scény a k tomu tam hrala celkom cool hudba. Pre niekoho blbina, pre iného skvelý akčný film. Každopádne po druhej projekcií budem múdrejší... ()

BStone

Strhující příběh pomsty je v podání Tarantina absolutní filmařskou lahůdkou. Neskutečná jízda, kterou si dopřávám opakovaně. 90% ()

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

12.12.2019

Kultovní scenárista a režisér Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu, Hanebný pancharti) se nikdy nebál veřejně sdílet své názory a především nápady. I proto se letos hojně diskutovalo o možnosti… (viac)

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

13.07.2017

Quentin Tarantino obvykle točí drsné a ďábelsky zábavné žánrovky, jeho devátý film by však měl být dost jiný. Režisér Pulp Fiction nebo Kill Billa totiž chystá drama o kultu Charlese Mansona, jenž v… (viac)

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (viac)

Tarantinova další štace – gangsterka

Tarantinova další štace – gangsterka

13.12.2012

V uplynulých měsících byl nucen vybojovat bitvu se svým vlastním filmem. Původní střih měl hodně přes tři hodiny. Quentinovi se údajně nestříhalo dobře, protože jeho tradiční spolupracovnice Sally… (viac)