Božský Bruce

• Slovensko Bruce, Všemohúci (viac)

Bruce Nolan (Jim Carrey) je reportér zpravodajské relace Eyewitness News lokální televize z Buffala, který je známý pro své humorné a prosté příběhy. Jeho reportáže dělají radost všem kromě jeho samého - mnohem raději by vystřídal moderátora, který již brzy odchází do důchodu, nebo se aspoň zabýval důležitými zprávami z celého světa. Bruce je nespokojený téměř se vším, co se v jeho životě děje, a málokdy si nechá ujít příležitost si na svůj život postěžovat. Jeho přítelkyně Grace (Jennifer Aniston), která provozuje pečovatelské středisko, je se svým životem spokojená a Bruce miluje i přes jeho negativistický přístup. Zatímco on sní o tom, že se jednou stane zpravodajskou legendou, ona je ráda, že může pomáhat lidem. Bruce dostane příležitost natočit u Niagarských vodopádů reportáž k 23. výročí vypuštění proslulé lodi Maid of the Mist. V klíčovém okamžiku však dojde k nepříjemnému zvratu a celý výstup se změní v největší katastrofu jeho kariéry. Po tomto fiasku následuje jedna pohroma za druhou. Rozzuřený Bruce viní ze svých životních útrap Boha a dává to hlasitě najevo. Poté se v jeho životě náhle začnou objevovat podivná znamení, která jej dovádějí až do zvláštní staré budovy. Zde se Bruce setkává se správcem domu (Morgan Freeman), který mu po chvíli odhaluje svou pravou identitu - je to samotný Bůh. Všemohoucí slyšel všechny Bruceovy stížnosti a má pro něj nečekanou nabídku - jeho vlastní místo. Bruce je obdarován božskými schopnostmi a musí dokázat, zda by úlohu Boha zvládnul lépe. Poté, co se Bruce přesvědčí, že není obětí noční můry ani psychotického záchvatu, začne se učit používat božské schopnosti ve svůj prospěch. Brzy však přijde nevyhnutelné - Bruce se ocitá na křižovatce a musí se rozhodnout, zda se stane největším a nejmocnějším pošukem ve vesmíru nebo se vrátí ke svému lidskému životu. (oficiálny text distribútora)

Dexter666

Bruce nesklamal. Síce mu chýba istá ľahkosť z Klamára, ale napriek tomu je to stále dôstojne zvládnutá (romantická) komédia, ktorá má čo povedať - ak sa trocha sústredíte, tak skutočne tam tá jedna-dve vetičky hlbšieho zmyslu sú. Ako väčšina Carreyho komédií, je to v podstate one-man show, v ktorej sú ostaní herci len sekundanti (zvláštne postavenie by so pripísal iba Morganovi Freemanovi). A keďže je to komédia ad absurdum, podstata je práve v gagoch a dobrom spáde. Väčšina gagov je fajn, avšak filmík sa trocha vlečie (bolo by to oveľa horšie bez hudby Johna Debneyho). Príjemná oddychovka po náročnom dni v práci. Veľmi solídnych 60%. ()

l.bejk

Co takhle se stát bohem mohli by ste úplně všechno co se Vám zlíbí,všechno změnit,všechno mít.JIm Carrey aliaz Bruce Nolan tuto možnost dostal jak si stim poradí? ()

Manas50

Průmerná komedie na jedno zhlédnutí, první půlka je zábavna a má spád, ale pak se začnou řešit citové problémy a je z toho uspávajcí nuda. Jim Carrey zahrál celkem dobře, i když v jeho starších filmech se mi líbil více, Morgan Freeman v roli boha nezklamal, ale postava Jenifer Aniston, ačkoliv ji mám rád, se mi ve filmu nelíbila a působila dost nadbytečně. 55% ()

imaginer21

Tož dobré. Its goooood. Dokonce pár scén, co se aspoň pro mě stalo kultovních. A to už znamená jistou kvalitu. Samozřejmě bez Carreyho by to bylo možná i na odpad, což dokazuje jeho pokračovatel "Božský Evan". Carrey je prostě Gooood a Aniston B E A utiful. ()

benqsiemens

Většinu délky stopáže nenudící, přesto dětinská sračka, kterou stačí jednou viděti, trochu se zasmát a jít od toho. Carrey se zas pitvoří jako vždy, ty jeho stále se opakující xichty a gegy s nima spojený už mě taky začínaj pomalu ale jistě směřovat k názoru, že už nemá cenu na komedie s timhle šaškem koukat. No asi jen díky Freemanovi se tento film dá zvednout zlehka nad jednohvězdičkové kanálie a nemusim ho pro sebe odsouvat do propadliště filmových dějin a jiných shitů. ()

paddy35

Komedie, která nepřináší nic zajímavého a sází na pořád stejné vtipy. Ale to neznamená, že je to nevtipné, to ne. Místy se opravdu pobavíte. K příběhu se radši vyjdařovat nebudu, je příšerný ()

Vala

Nejúžasnější komedie s Jimem Carreym v čele.Viděla jsem to snad 100x a pořád mě to neomrzelo!Tenhle film by si zasloužil alesopň 80%!!! ()

CrashONE

Jim Carrey je vynikajicí herec a v tomto filmu mi to opět dokázal. Nechyběla ani moje oblíbená Jennifer Aniston a celé to uzavřela krásná Catherine Bell. Myšlenka režiséra se povedla, film k pobavení - splněno. ()

japekli

Jasný, kýčovina, ale jen málokdo nechtěl bejt všemocným, akorát jsme :-) nevěděli, co za úskalí to může přinýst. Jojo, všechno si představujem jak ´Hurvajs válku´ a Carrey to zahrál tak skvěle, že ani já bych to nedokázal. ()

Coald

Moje oblíbená komedie z mládí. Totálně bláznivá komedie u který se nenudíte. Není to dokonalý film, ale když máte chuť na komedii, šáhnětě po této. ()

Aidina

Kdybych mohla být na týden Bohem, co bych udělala? No tak to by bylo asi hodně zajímavé, mohla bych dělat zázraky... Ale nevím, zda těm ostatním by se to taky líbilo. Aby to nakonec nedopadlo jako v tomto filmu, kdy jednomu z gansterů vyleze z řitního otvoru opička. No pár adeptů by se určitě našlo. Nicméně Bůh v podání Morgana Freemana byl takový dobrý seriozní chlápek. ()

Meratin

Obávám se, že musím nesouhlasit s názory typu : průměrná komedie a moralitka pro naivní američany. Jistě, je to komedie, ale když se nad tím zamyslíte, kdekdo by si z toho mohl něco pobrat. ()

MorraEddie

Fajn komedie s pár dobrými nápady a povedenými vtipy,kterou doceníte hlavně po shlédnutí Božského Evana. Jim Carrey je stále skvělý komik s gumovou tváři a Jennifer Aniston je krásnější a krásnější. ()

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Smutná zpráva z filmového světa. V úctyhodném věku 90 let zemřel herec Philip Baker Hall, známý z jeho mnoha vedlejších rolí i jako jedna z nejvýraznějších tváří své generace. Diváci si jej mohou… (viac)

Dokonalý trik Carreyho a Carella

Dokonalý trik Carreyho a Carella

13.10.2011

Nejúspěšnější bavič 90. let a jeden z nejúspěšnějších komiků současnosti se potkali už na placu Božského Bruce a u mikrofonu Hortona. Ale až teď to spolu rozjedou naplno díky komedii Burt Wonderstone… (viac)

im Carrey souhlasí se vším

im Carrey souhlasí se vším

20.07.2007

...a to jak v otázkách vzkříšení své kariéry, tak i v nejnovějším projektu, s nímž spojil své jméno. Filmy, v nichž se má vyskytnout kdysi nejúspěšnější komik planety, přibývají s týdenní frekvencí.… (viac)

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (viac)