Motorkářský gang "The Bombers", vedený ničemným Ravenem Shaddockem (Willem Dafoe), unese rockovou hvězdu Ellen Aim (Diana Lane). Její osud leží v rukou netradičních hrdinů: žoldnéře Toma Codyho (Michael Paré) a jeho pobočníka, ochmelky McCoye (Amy Madigan). Společně s Elleniným manažerem, Billy Fishem (Rick Morranis) se pustí do světa deštivých ulic, žhavých bouráků a ostrých zabijáků. OHNIVÉ ULICE - tento kultovní film vyniká nejen skvostným hereckým obsazením, ale také hity Stevie Nickyho, Toma Pettyho a Ry Coodera, které nazpívaly takové hvězdy jako The Blasters či The Fixx. (oficiálny text distribútora)

Zombi

Akční Pomáda. Kdysi jsem to měl pujčené na videu a těšil se, že to bude pořádnej akčňák, tenkrát jsem byl celkem zklamanej, protože tak akční to zase není a navíc je to tak trochu muzikál. Teď jsem to viděl znovu a je fakt, že film má své kouzlo, je to taková akční Pomáda z padésátých let s trochu westernovým příběhem a spoustou hudby. Výbornej je záporák Dafoe v latexových montérkách a s upíří vyzáží, pěkná je taky stylizace celého filmu a zvláštní atmosféra. Je to mezi 3 a 4 hvězdama, ale protože jsem byl napoprvé trochu zklamanej, dám ty 3. ()

sona123

Mělo to něco do sebe. I když jsem xkrát během sledování měla cukání film vypnout (staré, gangy, potyčky, téma tuctové, jen aby bylo o čem hrát), ale pak mi to přišlo natolik klasické a stylové (místy hraničící s parodií), navíc se slušnou hudební stránkou, že jsem to dorazila do konce a docela jsem si to užila, včetně mladičkého hejkovského Willema Dafoe. ()

aLPaC

Senzační 80s songy, hutná noční atmosféra, vynikající stylizace a v hlavní roli jedno z největších dřev, které jsem kdy na plátně viděl. Kdyby místo Parého hrál Codyho někdo jiný, asi by to bylo za pět, protože jinak je to fakt pecka. ()

Renfield

Škoda, že odlesky pomády nezůstaly jen ve vlasech Willema Dafoa alias Ravena. Romantická linka mi sem nesedla stejně jako přílišná muzikálnost filmu. Každopádně u ní alespoň platí, že tu osmdesátkovou atmosféru ještě vylepšuje, jenom je občas náročnější na poslech. To především při "koncertních pasážích", když se jedná o doprovod k záběru na ohnivé ulice, je to naopak dokonalé. Právě ty ulice, v nichž se prohání motorkáři v jedinečných kostýmech (a zase ten Raven), jsou na filmu nejsilnější. Kde ztrácí jednoduchý děj, tam zapracuje kamera a vizuál celkově. Zkrátka atmosféru to má jako málo co! 65% ()

Gore

Vidět to v 80.letech a ještě v první polovině 90. let, tak bych to jako kluk možná žral, ale dnes to působí již jen jako béčkové retro na kterém usedl prach času a pouze to dokazuje fakt proč Michael Paré zmizel z obrazovek videopřehrávačů a dnes po něm už neštěkne ani pes a že Diane Lane byla setsakrementsky sexy. ()

Brejlil

Tohle je tak úchylný. Spojit vizuální reference na konec 50. let s hudbou Jima Steinmana a dalších podobných, to byl nápad. Nevalný a nepříliš zajímavý scénář naštěstí zachraňuje jeho dosti neortodoxní pojetí, a to především střih a kamera. A samozřejmě Willem Dafoe, protože jeho bílý ďábel v černých kožených montérkách, to se hned tak nevidí. ()

maty39

Tento film jsem viděl kdysi dávno, bůhví kde. Pamatoval jsem si z toho jen úvodní písničku, únos zpěvačky, bandu motorkářů a souboj s kladivy. Po dlouhé době se mi to dostalo opět do ruky a musím říct, že výsledek byl ještě lepší, než si pamatuju někdy z dětství. Streets of Fire je taková ujetá, osmdesátková variace na Casablancu v hlavní roli s Rytířem z Hustonu Michaelem Pare, který je větší hezoun než drsňák (takový podivný osmdesátkový kolorit), ale jinak je to celkem atmosferické. Je vidět, že Water Hil se na place neflákal a i když mu scénáristé občas házeli klacky pod nohy, tak vizuálně je to dokonalé a atmosféra odpovídá typu filmu a době vzniku (včetně soundtracku). ()

Raziel_cz

Osmdesátkový akčňák mixnutý muzikálem? Boží. A to muzikály ani nemám rád. Streets of Fire ale šlape naprosto skvěle – děj se nikdy nezastaví kvůli hudebním číslům (tradiční muzikálová tu ostatně ani nejsou), je tu spousta dobré akce, rokenrolu a dobré akce v rytmu rokenrolu, drsní hrdinové, úchylný Willem Dafoe a všechno se to hýbe dopředu neuvěřitelným tempem díky přímočaře naivním – inu, muzikálovým – dialogům. Nemluvě o tom, že se to celé odehrává v retrofuturistické fúzi padesátých a osmdesátých let. Geniální. ()

Hapretor

od poloviny nudná kokotina, ujetý mix "drsného" 80tees akčního filmu a muzikálu ... koukat se na W. Dafoeho v těsném obleku a ulízanýma vlasama je po hodině už dost utrpení ... ()

helloween93

“Throwback Thursday #3” - Walter Hill je dle mého názoru dost přeceňovaný režisér, sice natočil pár pecek (Warriors, 48 Hours), ale taky hodně nezáživných propadáků a Streets of Fire je jedním z nich. Film je zvláštní mix krimi s gang tématikou a hudebními čísly jak z Pomády. Hill snímek stylizoval do podivného bezčasí, vypadá to jak western v nějakém šedivém a temném industriálním městě. Michaél Paré je příšerný herec, naprosto se nehodící do hlavní role drsňáka, který přijde spasit město před motorkářským gangem vedeným Willem Dafoem s bizardním účesem. Jde v podstatě o další variaci na westerny, jak je u Hilla zvykem, bohužel s nudnou akcí i scénářem. Film jsem znal hlavně díky songu “I Can Dream About You” od Dana Hartmana z GTA: Vice City Stories. Jak jsem již psal, Streets of Fire v kinech vyhořelo a tenhle žánrový experiment Hillovi nevyšel. Viděno na Netflixu. 2* ()

MickeyStuma

Motorkářský gang unesl zpěvačku rovnou z pódia během koncertního vystoupení a to neměl dělat. Do akce na její záchranu nastupuje bývalý žoldák s tváří Michaela Parého a není sám. Nostalgická akční jízda plná barevných neonových světel, deštivých ulic převážně pod nadzemkou, drsný hlášek, silných motorek a neskutečné filmové zábavy. Co se týče námětu, nad tím se dá pozastavit co že je to za blbost, ale v rámci takového snímku, ve kterém jde čistě jen o nadhled a čistou zábavu, něco takového bohatě stačí. Navíc když jde, použitím masových scén z ulic, něco jako o akční odpověď na muzikály. Použitý soundtrack plný osmdesátkových hitů tak není žádná náhoda. Režisér Walter Hill vytvořil něco jako akční ódu na hudbu a mechanismus. Naprosto jednoduchý děj, místy tvořící přímočarost ve svém vývoji, se jeví upřímně a okázale. A i když je zábavy přehršel, u kterých si nejeden divák řekne něco o tom, že něco takového snad nikdo nemohl myslet vážně, se to podařeně vyhýbá sebeparodii i parodii zároveň. Byť se to varovně drží u samé hranice. Film sice ve svém konceptu zvláštní, ale právě s oním nostalgickým neonovým vizuálem docela přitažlivý. Dalo by se říct takřka jako komiks. V tomto případě filmový komiks. Jedinečná a vizuálně pozoruhodná směs akce, hudby i emocí v netradičním něco jako akčním rockovém muzikálu. Ano, svým způsobem působivá ozvěna na Hillův starší počin ´Warriors´ (1979). Tohle nemít ve své videotéce? Velká chyba. ()

Denny

Rocková zpěvačka je unesena motocyklovým gangem a na pomoc se jí vydá Michael Paré, známý "béčkový rváč." Docela svižná podívaná zachycující kouzelný svět padesátých let, včetně výborné muziky. ()

radaza

Jako parodie dobrý...zvlášť Dafoe v těch rybářských kalhotách je fakt děsivej...:-)))) Podle tohohle filmu se divím, že neskončil s Parém v béčkách. Body jsou za hudbu a sladké nevinné mládí :-). ()

Darckol

67%? A odkedy? Viem, že je to starší film, ale aj tak som čakal aspoň nejaký ten herecký výkon či zmysluplnejšiu akciu... Jedno šťastie, že to ubiehalo v pomerne slušnom tempe, ináč by som musel ísť ešte nižšie - pre mňa jednoznačne strata času :-/. 3,0/10 ()

Martensson35

Prostředí složené z nevkusu a špíny let 80tých šlehnuté lety 50tými (či opačně?) neni špatný základ pro novodobou pohádku,nicméně zbytek pokulhává.Michieal Paré je dřevo,u Amy Manigan přes svou odpudivou stylizaci nedohlížím (je-li nějaký) herecký výkon,Moranis je abych tak řekl mezi slepými jednooký král.Obsazení jednoznačně táhne dobře vystavěný záporák Dafoe a celý film parádní soundtrack (tady všechny palce nahoru).Takže 65%. ()