Jižanská pohostinnost

• Česko Operace Southern Comfort (viac)

Někde uprostřed bažin v Louisianě musí skupina členů národní gardy bojovat s domorodým obyvatelstvem o život… důvod je prostý, ukradli jim čluny. Něčím se tento boj o život v bažinách začíná silně podobat válce ve Vietnamu. (oficiálny text distribútora)

S.Quentin QUALE

Trochu jinak uchopený hixploitaton survival, než na co jsem byl zvyklý. Hlavními hrdiny jsou členové národní gardy, kteří při překonávání neprůchodných bažin ukradnou čluny vidlákům, což se pro ně stane osudovou chybou, jelikož zmínění vidláci jsou drsní lovci, kteří jsou v bažině jako doma. V dalším průběhu sledujeme postupné tenčení se skupiny díky důmyslným pastím a podléhání psychickému vypětí vojáků, nakonec se podíváme i do vidlácké vesnice, kde už se dá napětí krájet. Dá se doporučit! 75% ()

pornogrind

Hledal jsem nějak obstojnej hixploiťák kterej jsem ještě neviděl a narazil jsem na Southern Comfort. Tento film už odkládám spoustu let a tak konečně nastal čas abych si tenhle dlouholetej rest vyškrtl ze seznamu. V tomhle Hixploitation/Survivalu vidíme jednotku vojáků čelícím útokům místních. Popravdě mohli si za to sami. Partička je to různorodá a tak není nouze o hádky, spory a konflikty. Koho nebude nudit brouzdání po bažinách a čekání na další atak místních tak ten si to užije jako já. ()

Chrustyn

Walter Hill je "osmdesátkovej" klasik, ale tahle kombinace válečného filmu a jakéhosi vidláckého thrilleru, určitě není tím filmem, na který bych si vzpomněl, když vidím režisérovo jméno. ()

jonyyy

První půlku se kromě jedné střelby nic nestalo, pak začli všichni bláznit. Vojáci se spíš než jako národní garda chovali jak výlet z ústavu pro duševně choré. Postavy se podle mě dost nepovedly, až ten konec za něco stál. IMDB hodnocení (7,1) nerozumím. Průměrné hixplo. 55% ()

SOLOM.

Southern Comfort mě rozhodně překvapil svým celkovým zpracováním a přestože rozhodně nejde o žádnou bombu, kterou bych si zařadil do své TOP, tak se k tomto filmu určitě v brzké době opět vrátím. Asi největším plusem tohoto filmu je nádherná krajina, místy opravdu povedená atmosféra a k mému překvapení i samotné stupidní chování postav. Právě chování jednotlivých postav totiž umožnilo vytvoření několika opravdu nezapomenutelných scén. Na druhou stranu zde však lze spatřit i několik opravdu velkých nelogičností, nad kterými je však potřeba mávnout rukou pokud si chcete tuhle buranskou pohostinnost užít až dokonce. 7/10 ()

Karamanlis

V rámci ranných hixploitationov jednoznačne pecka (vnímam to tak aj napriek tomu, že herec Powers Boothe, ktorý si tu strihol hlavnú rolu na mňa odjakživa pôsobí antipaticky), takmer sa vyrovnajúca kultovému staršiemu Deliverance, ktorý však aj do nemalej miery vykráda. Southern Comfort je správne naturalistický, buranský, tiesnivý a napínavý, hlavní hrdinovia sú praví mestskí tvrďasi, pošahanci a idioti zároveň (minimálne polovica z nich si za svoje počínanie smrť oprávnene zaslúži) a zlovestné bažiny Louisiany sú prostredím pre tento typ filmu ako stvoreným. ()

curunir

,,...SPÚTAJ ZAJATCA!" ,,A AKO TO MÁM ASI UROBIŤ, KEĎ MÁ IBA JEDNU RUKU?!" __ Hillove filmy boli doteraz pre mňa skôr sklamaním a aj keď ,,Južanskej pohostinnosti" udeľujem napokon obligátne 3*, nepozeralo sa na ňu vôbec zle a s prepracovanejším scenárom by išlo o nadštandartnú záležitosť. Atmosféra rozľahlých bažín je spracovaná na výbornú, dokonca oceňujem skutočnosť, že väčšinu času bojujú vojaci v podstate proti ,,neviditeľným nepriateľom". Ako však uviedli iní, film obsahuje kvantum nelogických momentov, absurdných skutočností, iracionálneho správania postáv a pod. (za všetko spomeniem jediný kompas, o ktorý okamžite prišli). Jednoducho nedokážem uveriť tomu, že si banda cvičených profesionálov je natoľko bezradná uprostred neznámeho terénu. Záver sa nesie v pozoruhodnom paranoidnom duchu. (425. hodnotenie, 60. komentár k filmu) ()

ledzepfan

Normální blázinec toto... V žánrech chybí tag komedie, protože(asi nechtěná)vtipnost je to co celý film strhává a zároveň drží nad vodou svou zábavností... Je to konina, ale garantuju vám, že u toho zůstanete až do konce aby jste náhodou nepřišli o nějákou odzbrojující hlášku. Krom dvou chlapů má celá jednotka IQ houpacího koně a po úvodním blábolení o štětkách dojdou k loďkám v prázdném loveckém tábořišti na břehu močálu a zahlásí něco jako:"Lodě..Myslíte, že můžou plout? ".. Potom francouzsky mluvícím vidlákům nechají na břehu malinký vzkaz v angličtině a lodě si vypůjčí( čti čmajznou) aby stihli ty štětky.. Když jsou 100 metrů od břehu vidláci se objeví v tábořišti a tázavě koukají co se to kurva jako vlastně děje.. A tak jeden mentální frajer z naší jednotky vytáhne lehký kulomet a začne po nich-pro srandu-střílet slepýma(což burani absolutně nemůžou tušit-žejo)..A pak se všichni stááášně diví, že ti zlí burani střílí po nich....Wut???!!! To co následuje je prostě další jednoduchá "vidlácká naháněčka" lesem bez jakéhokoliv přesahu či cenného vkladu. Vojáci se chovají hůř než já, když jsem si jako kluk hrál na vojáky.. Orientace v krajině probíhá v duchu poučky:"Musíme jít na východ abychom došli na sever" :D :D No prostě utrpení-co vám budu povídat..... Má to ale parádní hudbu, Dva hlavní "hrdinové" jsou vcelku sympaťáci a posledních cca 10-15min. má dokonce i zajímavou-skoro paranoidní- atmosféru(což jsem po tom předešlém plácání v blátě už absolutně nečekal), která celý film zpětně trochu tahá z hoven. ()

zlabus

Velké zklamání. Idiotské chování postav bije do očí a celkově logika jde evidentně mimo tenhle snímek. Škoda, anotace zněla skvěle a obsazení a jméno režiséra také lákalo. ()

Orlau32

Protože mám ráda jakékoli válečné filmy, koupila jsem si nedávno DVD s tímto filmem. Musím po pravdě říci, že mě zlákaly dvě hvězdy, které se filmu hrají a to: Keith Carradine a Powers Boothe. Ať jsem čekala cokoli, tak rozhodně jsem nečekala horror. Bažiny Louisiany skutečně připomínají Vietnamskou džungli a při vší té hrůze mi tam chyběli krokodyli. Slyšela jsem, že jich tam je obrovská spousta. Režisér Walter Hill to natočil brilantně. Ačkoliv to na první pohled vypadá jako béčkový film, není tomu tak. Kdo je zkušený divák, tak částečně odhadne jak to dopadne, ale nicméně je to uděláno dobře. Kdo neviděl, doporučuji. ()

YURAyura odpad!

0/10 Tak takovouto $racku jsem od Waltra vazne necekal. Zajimavy ac hodne za vlasy pritazeny namet srazi na same dno mocalu totalne vypatlane chovani jdnotky gardistu v konfrontaci s fransoizsky mluvicim obyvatelstvem luisiany, pri nemz se HODNE strili slepyma nabojema... "Musime se rozdelit" "Ted uz je to kazdy za sebe". Thrriller k smichu ()

Diamant

Nevhodný žart - streľba so slepými nábojmi na domorodcov - znamená pre vojakov na prieskume v Louisianských bažinách začiatok pozemského pekla... ()

gumli

Mne sa tento film dosť hodne páčil.Síce vo filme sú členovia národnej gardy prezentovaný ako veľký hlupáci,dokonca ako stupídny hlupáci,ale film to nie je zlý.Obrovské močiare v Louisiane,v oblasti Bayou sú nádherné.Film je považovaný za alegóriu o vojne vo Vietname.Národná garda je vlastne americká armáda a miestny Cajuni sú Vietnamci ktorý bojujú proti agresorovi.To znamená,že Národná garda je agresor a miestny Cajuni ich majú právo likvidovať.Aj mne to pripadá ako nejaké paranoidné posolstvo.Niekedy mi film trochu pripomína Deliverance,ktoré je ale lepšie a hlavne tajuplnejšie.Veľmi dobrá scéna je intenzívny útok psov.Myslím si,že Walter Hill úmyselne urobil z tých gardistov hlupákov,neverím že by to mohlo byť ináč. ()

Martin741

Reziser Walter Hill /Utek, Ridic/, kedysi tocil fuckt dobre filmy, kde krasnym dokazom je aj tento Southern Comfort. Sympaticky hororovo ladeny pribeh, kde musia clenovia miestnej gardy uprostred baziny bojovat s neprivetivymi a neprijemnymi miestnymi obyvatelmi US vidlakova /teda pardon, chcel som samozrejme napisat Juh USA - Louisiana/. Dobri herci ako Keith Carradine /Emperor of the North/ a Fred Ward /Escape from Alcatraz/ film pekne tahaju. Prvu polhodinu sa tam sice hovno dohromady deje, ale potom sa rozbehne prava masakrozna jazda. Baziny su fascinujuce a dojde aj k par umrtiam, aby sa divak nenudil a aby ho film udrzal v napati. Par logickych kyxov uz divak odpusti - teda ja isto, lebo od prirodzenia som tolerantny. 89 % ()

bogomira

Walter Hill at his best. Dalo by se snad říct, že to je taková klasická vyvražďovačka, ale to děsivý zlo je tady primitivita. To je ale jen jeden úhel pohledu. Taky by se dalo říct, že to je obraz vpádu vetřelců do zaběhnutý komunity. Tenhle film je klasika. ()

Flaxik

No tak si to shrneme: Jste jižanský vidlák, ideálně negr s křivou hubou, který žije v močálech Luisiany (a modří už vědí, byla tam ta Luisiana, tak jsem nemohl odolat). Váš den sestává z výroby loděk, pytlačení bobrů a norků a lovu ryb (za pomoci dynamitu, ale proč se dřít s udicí, že). Zničehonic se u vás před barákem objeví banda zpovykaných vojáků, kteří by ani neudrželi krok, natož pak hubu. Protože jsou to naprosto neschopná hovada, vezmou vám lodě, které jste matlal celý minulý rok a když na ně koukáte, jak vám odplouvají v dáli, ještě po vás začnou střílet samopalem. No nezabili byste je? Fanoušek buranských vyvražďovaček bude potěšen především tím, že po dlouhé době nejsou honěni pošahaní teenageři a teenagerky, ale slepými náboji ozbrojení vojáci (bez vojaček, takže si to honění asi dovedete představit). Nebude potěšen tím, že se vojáci chovají přibližně stejně debilně jako pošahaní teenageři. ()

Juto

Je to vojnový film bez vojny, no napriek tomu zaujímavý. Popri svojich žánrových koreňoch a hlbších významoch je film dobre prepracovanou štúdiou postáv a prostredia. Film funguje ako čistý akčný film aj ako mimoriadne efektívna alegória americkej angažovanosti vo Vietname. 6/10 ()

HorrFi

Jižanská pohostinnost mi sedla.. narazil jsem na ní úplnou náhodou, takže jsem neměl přehnaně velký očekávání, ale o to víc jsem pak byl překvapenej.. vynikající survival uprostřed louisanských bažin (o survivalu v takovým prostředí jsem i trochu snil).. nic se tu zbytečně neprotahuje, na začátku se seznámíme s členy jednotky a pak se jde rovnou na věc a začíná boj vojáků proti přírodě a místním buranům.. jedna smrt je tu tak drsná, že na ní hned tak asi nezapomenu.. ()

trojtmberk

A vážně to měli bejt vojáci, mě to přišlo jako když si partička skautů hraje v lese na vojáčky a protože byli drzí, tak jim někdo dal přes prdel. ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (viac)