Najhorší zvuk, ktorý môžete počuť v raji, je zaklopanie na dvere. Jennifer Lawrence a Javier Bardem hrajú v thrilleri matka! manželský pár. Ich idylické spolužitie v krásnom dome v lone prírody naruší príchod nezvaných hostí, ktorých počet neustále narastá. (Cinemart SK)

eMeMko

Jsem velmi rád, že se Darren Aronofsky vrátil do starých kolejí nízkorozpočtových snímků, protože jeho předchozí hollywoodský Noe byl celkem utrpení. Ale k věci. První hodinka a půl tohoto filmu byla ve znamení klasického psychologického dramatu s mírnými náznaky mystična. Co se však odehrálo v poslední půlhodině bylo naprosto neuvěřitelné, šílené, neotřelé a rozhodně nečekané. Šokující tedy Darren stále umí být. Herecky se jedná o koncert a to všech zúčastnných, Jennifer Lawrence počínaje a Michelle Pfeiffer konče. Vtažení diváka do děje a udržení jeho pozornosti tedy není žádný problém a kvalitní atmosféru podtrhuje perfektní kamera i střih. Finální hodnocení: Skvělý film, kterému k dokonalosti chybí kromě drobností pouze fakt, že ho netoužím vidět znovu. ()

matolos1

Ako čítam komentáre, všetkých asi moc bolela hlavička pri pozeraní tohto filmu a nevedia si odvodiť súvislosti z vizuálneho ponímania príbehu. 63%?? Kašlať na to... Jeden z najintenzívnejších filmových zážitkov roka 2017 a možno nebál by som sa nazrieť aj na dlhšiu časovú os. Filozofická nálož zasadená do komorného prostredia ( veľmi trefne myšlienkovito vymysleného). Nielenže Darren potvrdzuje, že jeho tvorba je jedinečná a bude sa o nej vedieť vždy toho veľa nahovoriť, ale zároveň prostredníctvom dvoch hlavných postáv precízne reflektuje súčasný stav myslenia ľudí a ich zásadné chyby. V súčasnosti je to zjav, o ktorom sa dokáže v ostatných filmoch len snívať. Nie je síce úplne jasné, kto je kto ale predsa len..... TIE POSTAVY!!!!!! Ich dokonalé vykreslenie, psychológia medzi nimi, zásadovosť a dôraz, ktorým Darren nás prostredníctvom dialógov a sústredenej kamery na ich dôležitosť upozorňuje je absolútna extáza. Obdivuhodné dielo. Ešte menšia vec celkovo k príbehu: Tomuto filmu sa podľa mňa nikdy nedočká uznania. Darren tu doslova stavia celú ideu na tom, ako sú chápané božské zákony a podobenstvá v spoločnosti, ktorá svojím ignorantským správaním spôsobuje katastrofálne následky na našu planétu ( takže v ľudskej). Takže nič, čo by dokázal zniesť bežný radový konzument. ()

JohnCoffe

Po tomhle by Aronofskimu měli sebrat svéprávnost a zakázat mu režírovat.To že spousta herců hraje jak o život nepřebije fakt, že jste sledovali něco co ani nejde nikam zařadit a už vůbec ne k ničemu přirovnat.Přijde mi že si to natočil jen tak pro sebe. ()

Sefik odpad!

Zřejmě hodnotím jiný film než ti, co tomu dali plnou nálož... :-) Já se pouze ptám: Co to jako mělo znamenat? Drama? To rozhodně, ale pouze pro mne jako diváka v křesle. Horor? Už jsem se dlouho tak nevylekal jako když jsem se podíval na hodinky a nebyl ani v polovině. Mysteriózní? Po pár panácích Diplomática bych taky viděl do zdí a podlah. Podobenství? Škoda, že nebylo podobné s Hunger Games, J. Lawrence mohla všechny ty kretény včetně svého manžílka zmasakrovat na jednu hromadu. Psychologický? To jo, smysl filmu je fakt na Chocholouška! ()

TheKniGht

- Film symbolizuje, jak se subjektivně cítí vynervovaná žena ve vztahu s psychopatickým asociálem. - Film upozorňuje na nebezpečí otrokářství a třídních rozdílů v dnešní společnosti. - Film symbolizuje, jak ničíme svou planetu Zemi (Lawrenceová), zatímco Bardem symbolizuje Boha. - Film symbolizuje nebezpečí ilegálních imigrantů, Bardem je Angela Merkelová a Lawrenceová je Evropská unie. ()

Kennedy_R

To byl tedy úlet. Zvláště finále. Aronofsky opět ukázal, že dokáže natočit jakékoliv šílené téma a převést do něho svou fantazii. Jediné, co mně lezlo krkem bylo neustálé omlouvání a prosby Jenifer Lawrence, které ji degradovalo na úroveň domácí puťky. Přes všechny slabiny dávám za originalitu 4 hvězdy. ()

Honzulik

Horor Matka - tak to je přesně to co nesnáším! Přehnaná snaha vytvořit něco ohromujícího, až se to úplně vymkne z rukou a až se to vše promění v nekonečnou kokotinu... No dokoukal jsem se zapřením až do konce a nakonec pro některé dobré efekty dám jednu hvězdu... Jinak odporný film, s odporným Javierem Bardenem! ()

Plaque

Prekombinované až za hranice únosnosti. Ono asi všetci vieme, že Aronofsky je trochu magor a nemôžeme od neho čakať nič iné, ale tu sa sám zamotal vo svojich šialenostiach. Pritom nápad a aj spracovanie nebolo vôbec zlé. Len, jednoducho, menej je niekedy viacej. Ak by prvú časť filmu nezameriaval toľko na jednu stranu, aby to v druhej polovici stočil na druhú a potom sa to snažil nejako vypointovať, mohlo to byť absolútne dokonalé. Teraz sa v tom divák topí, tápa a hľadá odkazy, snaží sa spájať obrazy a vytvárať myšlienky. Síce je to super mentálny tréning, kde musí byť pozornosť a myslenie napnuté na maximá (čo skutočne oceňujem), ale aj tak je to v konečnom dôsledku chaotická kopa ontologických hovien. ()

Crytic

Tohle není ani tak film, jako spíše umělecké dílo. Příběh nabírá otáčky neuvěřitelnou rychlostí z naprosté letargie do neuvěřitelné šílenosti. Neustále se tu střídá v extrémním kontrastu na jedné straně hrůza, která spočívá v osamělosti a na druhé straně hrůza, která spočívá v chaosu. Film si nebere žádné servítky a na závěr už divák neví co je skutečnost? Na co se to vlastně dívá? O co v tom filmu vlastně jde? Atmosféra úžasná. Děj poutavý. A shlédnutí pouze na vlastní nebezpeční! ()

papuchalk

Našel jsem asi jen dvě základní roviny, ve kterých se na film dá dívat. Ta základní je vztah ženy a muže, kteří spolu tvoří domov. Žena je většinou ta, která se snaží nastavit nějaká pravidla a kulturu domácnosti (rozuměj pořádek), dbá o děti, a chlap je většinou ten, kterej realizuje svoje touhy a zájmy, a kromě toho se snaží víc, nebo míň ty pravidla domova dodržovat, nebo i záměrně porušovat. Čili celkem trefný popis, ale není to zas tak objevný počin. Navíc v této rovině jsem si vzpomněl na film Antikrist od Triera a ten je daleko údernější a jde daleko víc do hloubky vztahu. No a pak je ta rovina jakoby náboženská, ale já bych ji nazval spíš společenskou. Lidi mají na Zemi naprosto unikátní podmínky k životu (nastavila matka příroda podobně jako matka nastavuje řád v domácnosti) ale lidi se tady chovají přesně tak jako v tom filmu. Z pohledu přírody iracionálně, nelogicky, sebedestrukčně, ničitelsky. Líbila se mi ta chaotičnost chování davu. Jednou ten dům ničí, za chvíli přinášejí dary. Jednou se chovají jako vzorní hosté, za chvíli rozpoutají v domě válku. Nebo uctívají narozené dítě, zachvíli ho zabijí a pojídají jeho tělo a pijí krev. Události jsou zobrazovány jakoby v horečce. Vše se děje přehnaně iracionálně a nejde najít žádnou linii posloupností, proč se najednou lidi chovají, jak se chovají. No prostě jako v našem světě. Abych mohl dát plné hodnocení, tak by film musel mít trochu ucelenější výsledný dojem, co chce vlastně říct. I přesto, určitě jeden z nejzajímavějších filmů poslední doby. Podobné bijáky se už moc netočí, což je škoda. ()

honzic

Bohužel zmatený scénář a ne moc dobré herecké výkony, nulové napětí a směs naprosto zmatených záběrů dělají z nadějného filmu totální nudu a propadák, kde ani člověk netouží to dokoukat. Nechápu, jak tohle někdo může natočit. Hodnocení: 20 % ()

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

12.01.2021

Režisér Darren Aronofsky (Requiem za sen, Fontána) prostřednictvím své produkční společnosti Protozoa Pictures spojí síly se studiem A24 při natáčení dramatu pod názvem The Whale. Snímek bude… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson