Re: Zero kara hadžimeru isekai seikacu

• Japonsko Re: ゼロから始める異世界生活 (viac)
Japonsko, (2016–2024), 26 h 3 min (Minutáž: 24–50 min)

Predloha:

Tappei Nagacuki (kniha)

Rie Takahaši, Júsuke Kobajaši, Rie Murakawa, Jumi Učijama, Inori Minase, Činacu Akasaki, Mamiko Noto, Takehito Kojasu, Hideaki Tezuka, Jumiko Kobajaši (viac)

Velmi náhle a bez varování je student Subaru Natsuki, který se právě vracel z obchodního domu, přenesen do jiného tajemného fantasy světa. Bez jakéhokoli vysvětlení, jak se zde ocitl, čelí mladý chlapec největší výzvě svého života. Vše se ještě zhorší, když je během prvotního průzkumu svého okolí přepaden skupinou lupičů. Naštěstí jej v nejhorším zachrání mladá bělovlasá dívka s tajemnou magickou kočkou. Aby se Subaru dívce odvděčil, tak jí nabídne pomoc při pátrání po kapsáři, který dívce ukradl jistý pro ni důležitý předmět. Když se však dostanou zloději na stopu, jsou přepadeni a oba umírají. V momentě, kdy se již chlapec rozloučil se světem, se však náhle stane něco nečekaného! Subaru stojí opět na začátku své cesty v tomto tajemném světě a je na stejném místě i v čase, kdy se objevil poprvé... (Jeoffrey)

Saskie-

První cca půlka tohoto anime se mi moc líbila. V druhé půlce to jde kinda do kytek, ale i tak se jedná o jedno z těch (pro mě) lepších anime, které dokážou člověka chytit a nepustit až do konce (hlavně kvůli té první půlce). Moc mě mrzí, že je ta druhá půlka tak ...pokažená... nepřátele jsou velmi zmateční a iritující a pěkně trapní, všechno je příšerně natažené a zcela chybí ta hrůza a stres ze smrti. Přála jsem si, aby se objevila ta zlá čarodějka a aby se Subaru změnil v toho draka, co má sežrat svět (nebo co to má udělat), nebo aby se aspoň doopravdy zbláznil z toho stresu ze smrtí, aby se v ten nejhorší možný moment probral na ulici, nicméně mi nebylo přáno! (nevím, jestli bude druhá série, ale přála bych si ji) Četla jsem pár recenzí, kde si lidé hodně stěžují na generické postavy s generickým dějem, který se snaží být hustý svými krvavými scénami a mučením postav. No, já nevím jak ostatní, ale mě se tohle anime líbilo i přes všechny své chyby daleko více, než např. SAO, Konosuba, či Shokugeki no soma (ugh), které jsou podle mě mnohonásobně horší. Ale to bude asi tím, že si to psychické mučení postav užívám a toužím po tom, aby se zhroutily a aby to bylo co nejvíc reálné. Za tu první půlku si 4* zaslouží. Nejsem si jistá, jestli bych tu druhou dala, kdyby viděla celou sérii najednou, ale po jedné epizodě týdně to bylo taky pěkné. ()

SaMaeL98

Dokonalé anime se super příběhem, sympatickým, ač občas dost ubohým, hlavním hrdinou a hlavně se super hrdinkami. Už jsem si objednal nějaká manga (víte jak to myslím) a i novely... ()

Krnac

8,3/10 - Prepáčte ale tento popis nejde spraviť krátky. Seriál má výborne napísané zápletky ktoré nie sú práve najoriginálnejšie ale skôr je výborné ich načasovanie vďaka čomu ich nečakáte. Hlavnou slabinou je hlavná postava Subaru, celý seriál je robený okolo neho a viete toho cca toľko čo on, viem že vďaka nemu toto veľa ľudí pokladá za niečo úžasne a teraz citujem jednoho recenzenta s YT ,,človek ktorému sa tento seriál nepáči kvôli Subarovy tak sa nechce pozrieť na svoje vlastné chyby" s čím nesúhlasím áno je chyba to hneď vypnúť ale Subaru robí proste priveľké blbosti, jeho linka je za mňa dobrá ale sú tu scény kvôli ktorým máte chuť seriál vypnúť a nikdy znovu nezapnúť čo je jasná chyba, proste tá postava je o tom že je to so sociálneho hľadiska debil ale je inteligentný a má dobré srdce ale veľa scén pôsobí ako keby mu kleslo IQ a sú tu scény kvôli ktorým chcete seriál vypnúť atď., ale však vyplatí sa ho vidieť do konca keďže tieto scény majú svoj zmysel a veľa epizód je reálne 10/10 a úplný vrchol toho čo som v seriálovej tvorbe videl, bohužiaľ veľa ,,hrozných" scén je tu navyše a dali sa spraviť lepšie, stačilo Subara mierniť, ale inak úžasný seriál, už len kvôli dejovej linke a tomu ako si Subaru uvedomuje veci ktoré mal v živote zistiť už dávno, záporáci sú dobrý, síce väčšina s nich klišé, postavy všeobecne by potrebovali ubrať silový level lebo veľa scén sa takto nedá brať vážne, súboje majú choreografiu len občas a väčšinou anime klasika že buď je to supersilný mág, človek čo keď machne mečom poškodí cieľ 10 metrov ďaleko alebo assasín čo sa všetkému uhne atď., ale inak nieje seriálu čo vytknúť. ()

RoyBatty444

Pekné morálne rozhodnutia so srdcervúcim prevedením. Zápletka má spád a opakovanie neotravuje.  Postavy na môj vkus moc kričia a ženské postavy sú moc nežné. ()

Flatron

Re: Zero kara hajimeru isekai seikatsu - je pre mňa zatiaľ najlepším anime nie len jarnej, ale aj zimnej anime sezóny 2016. Áno, hlavný hrdina, sám ako postava zatiaľ moc nenapreduje a chová sa miestami až kreténsky hlúpo, ale zvyšok postáv v anime je zaujímavých a u niektorých príde aj na celkom zaujímavé prekvapenia. Každopádne v porovnaní s mangou si myslím, že manga je o niečo brutálnejšia a temnejšia oproti anime. Zatiaľ 5*. ()

sh3riff

Začátek byl dobrý .. zajímavý .. ale někdy od 8. dílu to začalo být velice dětinské .. místo toho aby se lidé "zocelovali" tím čím procházejí, tak jenom čím dál tím víc propadají panice, bulí a chovají se jak děti. Člověk co 10x umře, by neměl tolik prožívat, když někdo v okolí umře nebo znova umře .. je to takové trapné klišé. Nemluvě o tom, že hlavní postava si celou dobu myslí, že je ve video hře kde nic není skutečné a moc dobře si uvědomuje, že když umře, vše se resetne a lze to napravit. Tak proč to tolik prožívat? Mám rád anime, ale tohle mi v poslední době začíná vadit a úplně mi to kazí zájem. Aspoň že konec nebyl tak ufňukaný. ()

Dejv007

Pro mě velice rozporuplné anime. Na jednu stranu tu máme pěkně nakreslený seriál s množstvím více či méně sympatických postav a s příběhem, co má potenciál. Na druhou stranu všechny klady přebíjí nejvíce nesympatická hlavní postava ever. S potěšením jsem sledoval každou jeho smrt. Prvních deset epizod jsem měl často chuť to vypnout a smazat, dalších deset epizod bylo tak nějak zajímavých, ale posledních několik dílů jsem si opravdu užil, protože se to všechno někam hnulo. Takže anime jako takové fajn, ale člověk musí překousnout skutečně špatného hlavního hrdinu, který nic nezvládá, svou sílu neumí používat, říká zbytečné a nudné vtipy a celkově je dost "cringe". Což se právě podstatně změnilo poslední tři díly... Ale měl jsem rád Rem. :) ()

enevy

Pokud nevadí vidět jednu z nejméně sympatických hlavních postav celou sérii v jedné teplákovce, či šusťákovce tak prosím. Hlavní hrdina vlastní nadpřirozenou schopnost o které však nesmí nikomu říct (jinak ho tajemná síla zabije), takže vlastně o ní nikdo neví, což není taková výhoda. Zemře li, resetuje se na poslední pozici (checkpoint). Je to zajímavá schopnot, ale je potřeba se přes ty nesympatické postavy (hlavně ta hlavní) překousat. Animace nijak osilnivá, spíše horší. Každopádně všechny ty nevysvětlitelné záhady nutí sledovat dále. Subaru má často migrénu, ale to mu ani nemůže být za zlé, když ne jednou zemřel, bez toho aniž by se s někým o tyto zážitky podělil. Za mne si s tím šlo více vyhrát. Je to hodně miš maš bordel, ale druhá série (aspoň od poloviny) leccos nového představí. ()

10z10Recenze

"Who.. is Rem?".... Ach, kéž by jsme nežili ve světě, kde se lidé radši dívají na průměrné počiny jako třeba AoT a přehlížejí masterpiece záležitosti, kterým je například, právě Re:Zero. Už první epizoda, která má něco málo pod 50 minut, mě naprosto vtáhla a uteklo to vlastně rychleji, než když se divám na 20 minutové epizody, u jiných anime. Na první pohled sem si myslel, že se jedná o další klasické anime, kde si chlapec z jiného světa ochočí harém holek, jako by to byli domácí zvířata (Ano KonoSuba, dívám se na tebe). Jenže sem nemohl být ve větším omylu.. Ústřední plot, který se točí kolem toho, že se hlavní hrdina po smrti vrací zpět časem, není žádnou novinkou, ale přes mé sympatie, právě k filmu Edge of Tomorrow, který má relativně stejnou premisu, jsem se rozhodl, že dám tomuto anime šanci. A mohu říct že toho absolutně nelituju, už hodně dlouho sem nezažil tak obrovskou horskou dráhu emocí a poté co sem sjel obě série za tři dny, v sobě ted cítím prázdnotu, kterou asi jen tak nezaplním. Časté cliffhangery na koncích epizod, vás přinutí, aby jste hltali jednu epizodu za druhou, jenže vám to nevadí, protože všechny charaktery jsou tak nádherně prokleslené, spolu s úžasnými dialogy, že vám připadá, jako by se jednalo o skutečné lidi. To je koneckonců asi největší síla tohoto anime, charaktery, jejich interakce a jejich tragické příběhy. Samostatně bych tu chtěl vyzdvihnout hlavní postavu tohoto anime, Subaru, jelikož se podle mě jedná o jednoho z nejlepších mc, kterého sem měl v kterémkoliv anime možnost vidět, jsem si vědom toho, že ho hodně lidí nenávidí, protože bývá "ubrečený", ale reálně, kdo by na tom byl v jeho situaci, mentálně dobře?. A samozřejmě nesmíme zapomínat na nejlepší holku, Rem. Hype na třetí sérii. 95% ()