Príbeh Katherine G. Johnsonovej (Taraji P. Hensonová), Dorothy Vaughanovej (Octavia Spencerová) a Mary Jacksonovej (Janelle Monáeová), troch geniálnych Afroameričaniek, ktoré pracovali v NASA a svojimi matematickými výpočtami pomohli vyslať astronauta Johna Glenna na obežnú dráhu. Výrazne tak pomohli zamiešať poradím americko-sovietskeho súboja v dobývaní vesmíru. Trojica vizionárok nedbala na rasové či rodové predsudky, viedla boj za rovnaké práva a príležitosti a stala sa veľkou inšpiráciou pre ďalšie generácie. Misiu Apollo pozná každý. Okamžite sa nám vybaví zoznam odvážnych astronautov, ktorí vykonali prvé obrovské kroky pre ľudstvo vo vesmíre - John Glenn, Alan Shepard a Neil Armstrong. Katherine G. Johnsonová, Dorothy Vaughanová a Mary Jacksonová sú však mená, ktoré sa nevyučujú v školách a väčšina ľudí o nich dokonca nikdy nepočula - hoci ich odvážne a nenahraditeľné úlohy takzvaných "ľudských počítačov" v NASA významne pomohli k vyslaniu prvého amerického kozmonauta na obežnú dráhu. (TV JOJ)

Hpatrik

Velmi dobré. Drama které se snaží vypořádat se dvěmi dramatickými liniemi dohromady, tedy snahu o vypuštění člověka na oběžnou dráhu, a boj o zrušení rasové segragace. Solidně natočené, pěkně obsazené (snad až na Parsonse), dokáže to být i příjemně emotivní, nicméně někdy se tlačí na pilu zbytečně moc, některé postavy by potřebovali víc prostoru a některé zase míň, a konec je na můj vkus až příliš přeslazený. ()

tranquill

"Tady v NASA čůráme stejnou barvu!" Napřed jsem myslel, že to bude další nabubřelý film o amerických hrdinech, ale dozvěděl jsem se zajímavé informace v kontextu s rasovou segregací Ameriky té doby. A herecké výkony byly také výborné. ()

Kalimero13

Mám slabost pro tématiku dobývání vesmíru, stejně jako tématiku outsidera stoupajícího vzhůru díky své inteligenci navzdory nespravedlnostem. Toho se mi tu dostalo vrchovatě, plus skvělé herecké výkony a hrozný pocit, jak absurdní věci se děly ještě pár desítek let nazpět. Přitom tím očividně škodili sami sobě. ()

Akaja

Pro nás je asi segregace, jakou ve filmu vykreslují, nepochopitelná a nesmyslná a přitom není až tak drsná, jak nejspíš ve skutečnosti byla (a to to ještě ve Virginii tak špatné nebylo). Z hrdinek samozřejmě udělali polobohyně, které sice vydělávají mnohem míň než běloši, zároveň ale mají ve skříni na dva tucty nádherných perfektně padnoucích šatů. Za módu jedno velké díky, byla to pastva pro oči. ()

Likan7

Takhle se dělá kasovní trhák. Skrytá čísla stála 25 milionů a vydělala téměr desetinásobek. Před rokem se nadávalo, že Oskaři jsou bez černých zástupců, tak tam teď napráskali všechno, co je jen trochu černé. Hidden Figures ale nejsou vyloženě špatný film, i když nevím, jestli si to zaslouží nominaci. Přestože má film něco přes 2 hodiny, odsýpá celkem pěkně. Nenudí a je dostatečně zajímavý, aby člověka zabavil. Všechny 3 herečky jsou sympatické (Janelle Monáe k tomu fakt krásná) a bez problému utáhnou celý film. Naštěstí se film soustřeďuje hlavně na Carterovou (Taraji Henson), která je i herecky na takové úrovni, aby to zvládla. Potěší i vedlejší role Kevina Costnera a Mahershalu Ali, kteří jen doplňují fajn casting. Nevím, jak moc se film drží skutečných událostí, a ve skutečnosti je mi to celkem jedno. Faktem ale je, že nebýt více rovin příběhu (rasismus v tehdejší Americe je zcela normální), hlavní příběh by asi dvouhodinový film neutáhl. Takhle je to ale sympatická jednohubka, která neurazí, trochu vzdělá a zaujme. ()

ER

No vida,kosmický program NASA byl úspěšný i díky několika barevným občanům USA, o tom jsem fakt neměl ani tucha. Konfliktní střety (segregace) tady nemají kdovíjaké dramatické rozměry, nicméně v kontextu filmu vypadají (a zvlášť z pohledu dnešní doby) jako něco nemyslitelného. Dějově je to na pohodu,ale s feelingem vysoké kvality, která baví od první minuty. ()

mira.l

Zajímavě pojatý příběh, o to zajímavější, že skutečný, třech geniálních mozků, které měly několik problémů. Byly schované v hlavách, které náležely k černým tělům, navrch to byly ženy a aby toho nebylo málo, nacházely se v USA v 60. letech v době přísné rasové segregace. Dá se s trochou nadsázky říct, že to byli soudruzi v SSSR (kteří byli tak nějak o fous napřed), kteří nemalou měrou přispěli k tomu, že se geniální černošské matematičky dostaly až do vrcholných funkcí v NASA. Do jisté míry se nabízí srovnání s Černobílým světem, který je sice obsahově někde jinde, ale poukazuje na stejnou problematiku. Černobílý svět se mi líbí přece jenom víc, ale i tady jsem byl spokojený, poctivé 4*. ()

bearmeedek

Do černých filmů se v poslední době jaksi nehrnu, ale to není případ Skrytých čísel. Všichni "černí" zde pracují na plné obrátky, oslava Ameriky není vlezlá, nedíváme se na vymyšlené akce, protože jde o skutečný příběh. Naopak překvapí, jak amíci ukazují, že ještě v nedávné době měli striktní dvoubarevná pravidla. Na tento film se příjemně dívá. 70%. ()

BDMarty007

Taková příjemná limonáda. Je celkem zajímavé si připomenout, že to není vůbec dávno, kdy ještě i v USA a dokonce v NASA existovala rasová segregace. Kdo by tehdy věřil, že o 50 let později bude "barevný" Američan prezidentem! ()

E lan

Příjemný výlet do historie amrické NASA a černošského personálu. Film má spád a tolik potřebné sympatické herecké obsazení. ()

degster

Príjemný mainstream, ktorý pôjde v telke v sobotu o 20:00, aby o pár mesiacov šiel v nedeľu popoludní. A ja si to v pozadí nechám zapnuté. ()

Dolby.130

Životopisne filmy moc nemusím ale keď má nejaký zaujme tak si ho musím pozrieť a tento film má veľmi zaujal. Film podľa skutočnej udalosti skryte čísla o pokuse byt prvý vo vesmíre bol excelentný. Dramaticky dej odľahčil ľahký ale fungujúci humor ktorý tam veľmi pasoval. Hans Zimmer a spol dali tomu filmu skvelý soundrtuck. Herecké obsadenie má jednicku. Jim Parsons bude Sheldon už vždy aj tu mi ho veľmi pripomínal najpr len on má pravdu ale potom sa začal meniť k dobrú a tri afroamerické ženy obrátia NASA hore nohami a ukážu že nie su žiadne sucharky a budú bojovať za svoje práva ukáže sa že bez nich sa do vesmíru nepoletí a ani najmodernejšie stroje nenahradia ľudskú myseľ. ()

netWoor

těžko v této korektní době zjišťovat, jak reálný ten životopisný film je, neboť není ani tak o číslech či o NASA, ale o rasové segregaci. Jestli to tam bylo takhle, jsou amíci magoři (což neudiví), a současná "korektnost" (tj. od zdi ke zdi) je alespoň trochu pochopitelná. Film samotnej ... no nevim no, nebejt tam Kostner, tak snad i o hvězdu míň (ne že by tam něco hrál). ()

Ceberus

Tři a půl hvězdy. Kvituji, že se film rozhodl jít více cestou humoru, přestože tématem je rasová diskriminace. Téma je tak nastoleno, představeno a má dostatečný efekt bez toho, aniž by jej film násilím rval divákovi do krku. Ano, nedělám si iluze o tom, že film je přesně podle skutečných události a spíš očekávám, že je poamericku přibarvený patosem, ale film pod ním nehořkne a je i tak dobře stravitelný. O Costnerovi už z dob Vodního světa vím, že umí dobře zahrát mrzouta, takže zde šlo o výborné obsazení role. Naopak Jim Parsons (všem známý jako Sheldon Cooper) bohužel podle mého prostě nemá vizáž na to hrát padouchy. ()

st3f0o

Všetka česť tým trom ženám. Škoda, že sa tvorcovia v tom skutočnom príbehu dostatočne neinšpirovali a celkom zbytočne to prekalkulovali až do niektorých veľmi nevierohodných scén, čo zráža celkový dojem už aj z tak jasného halyvúdvzorčeka. A tie oskarkulačky mali tiež radšej nechať vypnuté. ()

RAFT

Režisér Theodore Melfi ,který natočil předchozí snímek miluj svého zabijáka a naservíroval nám další snímek,který si tímto zpravil reputaci.Hidden Figures,tři mladé černošky které se chcou prosadit v americe.Kevin Costner ,tak zase měl konečně dobrou roli. Za mě 70% ()

boo-boo

Sympaticky obsadený kalkul zasadený v neopozeranom prostredí (ktoré je naviac momentálne dosť v kurze), ktorý ide po cenách tvrdšie než po divákovi. Mojou najzásadnejšou výtkou je, že navzdory dosť odvážnej stopáži - tých 127 minút je pocitovo niekde pri troch hodinách - film z Katherininho profesionálneho života pokryl žalostne málo. ()

hero_bk

Prvoplánové a na zakázku. Nebýt to natočené jako agitka o tom, jak byli chudáčci černoušci strašně utlačovaní, tak po tom ani pes neštěkne. Všechny postavy jsou jen karikatury jak z Farmy zvířat (černý hodný, bílý zlý). Parsons hraje příšerně prkenně, což u něj není žádná novinka. Na druhou stranu, z čistě filmařského hlediska docela dobrá práce. Lepší dvě. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord