Skupinka šesti mladých studentů je pozvána Lordem Lincolnem na půlnoční představení panoptika, které vystavuje hrůzostrašné figuríny. Není to ovšem jen tak obyčejné muzeum voskových figurín, nýbrž místo samotného Ďábla. Jeho cílem je získat 18 lidských duší, které potřebuje k oživení svých "dětí" (nejrůznějších příšer). Jediní, kdo můžou tento ďábelský plán překazit jsou Mark Loftmore (Zach Galligan) a Sarah Brightman (Deborah Foreman). V roce 1992 bylo natočeno pokračování s názvem Voskové muzeum 2: Ztraceni v čase. (Pedestrian)

jefff

Voskové muzeum je hrozná konina. Hororová komedie s blboučkým dějem a docela atraktivními kulisami Wax Muzea. Znovu už ale asi ne. ()

Dr. Wolfenstein

Tuhle hororovou komedii jsem viděl už před hodně dlouhou dobou a stala se jedním z mých nejoblíbenějším filmů v mém oblíbeném žánru. Origininální, zábavné, krvavé, jedinečné. ()

Han22

Ten námět je geniální. Voskové muzeum s expozicemi, do kterých když vstoupíte, ocitnete se v mini hororu. Z dětství si pamatuju spíše geniální druhý díl, ale i tady je na co koukat. Postupně se objeví vlkodlak, upíři, mumie, černobílý zombie segment a taky pro mě nepochopitelně markýz de Sade. V závěrečné řeži uvidíme další plejádu monster včetně například Audrey II (Malý krámek hrůz) nebo zubatého dítěte (série It´s Alive). Jednotlivé segmenty jsou skvěle natočené a pro hororového fandu zvlášť se zálibou v osmdesátkách je to lahůdka tento film sledovat. A tak dokážu odpustit i mínusy jako naprostá absence logiky (nikoho neštve zmizení dvou policajtů?), mizerné herecké výkony a nezvládnutou hromadnou bitku ve finále. Bavil jsem se parádně a to je důležité. PS: V titulkách vykopávkoidní pecka z 60. let It´s My Party od Lesley Gore - příznačné jméno pro horor :-) ()

VIPerson

Jako se já (čech) stydím za pana Trošku,Magnuska a za většinu televizních inscenačních pohádek z osmdesátých a devadesátých let natočených v Čechách,tak by se amíci měli stydět za tohle...opravdu. ()

Arach.No

Chvílemi to byla i docela sranda. Hlavně to nesmíte brát jako horor, ale jako komedii. První scéna s vlkodlakem se mi líbila, ne proto, že by byla nějaká dobrá (to taky není, spiš naopak), ale proto, že jsem viděl čím vším si musel John Rhys-Davies projít, než se dostal k Pánovi prstenů. Pár dalších krvavých scén je opravdu povedených - například ta u Draculy, ale celkové vyznění filmu hodně sráži některé opravdu dementní scény a postavy. Mimo jiné například Markýz de Sade, na kterého jsem se celou dobu těšil. Bohužel právě z téhle úchvatné postavy francouzských dějin Hickox udělal obyčejnýho idiota, kterej umí sice jakž-takž šermovat, nakonec ale zemře absolutně stupidní smrtí. Co mi dál vadilo? Tak třeba celá závěrečná bitva. Už od "nájezdu staříků" bylo jasný, že tohle nebude ani trochu vtipný, nebo akční. Bohužel to bylo naprosto zoufalý! ()

Asmodin

Film se mi vcelku líbil, ale velké finále zabilo nejenom příšery, ale i moje nadšení ze snesitelného scénáře a pěkných masek např. vlkodlak, mumie aj. ()

Stocki

Námět jistě nápaditý, ovšem zpracování bohužel nijak převratné. První polovina se poměrně vleče a dosti nudí. V té druhé půlce sice přibude trocha akce, avšak stále to není nic, co by mě zvedlo ze židle. Atmosféra osmdesátých let je celkem v pohodě, ale kdyby tam přiběhl Jason se svým vybavením, jistě by film o dvě třídy zvedl. Komedie to zcela jistě není, párkrát jsem se pousmál, toť vše. Horor? Není se čeho bát, maximálně dvě očekávané "skoro lekačky", takže nám zbývá jen to označení fantasy a dobré masky. Plusem je alespoň sympatická dvojka v podobě Zacha a Deborah. Škoda, tohle mohlo být mnohem lepší. ()

Bozvav

Filmu rozhodně nelze upřít jisté kvality. Pravda dnes už jsou triky spíše úsměvné, ale nutno dodat, že jednotlivé scénky z voskového panoptika mě fakt pobavily. Nejvíce asi ta upíří. Každopádně snímek nebyl těžkopádný, měl jasnou dějovou linku a herci sice neodvedli bůhví jakou práci, ale ušli. Jako mínus bych viděla dosti slabý rozjezd, typický pro tu dobu a poněkud patetický závěr.Stejně tak jako nevyužitý hororový potenciál. Ovšem jako celek povedené. Za mne tři a půl hvězďule. PS: mohli by udělat remake, s dnešními triky by to mohla být velmi strhující podívaná, pokud by to teda nenatočili jako politicky korektní, genderově vyváženou slátaninu pro slaboduché intouše. ()

Rockerman

Tento film byl koncem osmdesátých let minulého století velkým hororovým hitem. Dnes se už na to díváme s úsměvem, jak naivně působí některé scény, ale hlavně dialogy. Přesto si film zaslouží vysoké hodnocení, protože ani po 24 letech neztratil na působivosti a stále překvapuje svou nápaditostí, o solidní trikové práci (bez počítačů) nemluvě. ()

helloween93

Jeden z mých nejoblíbenějších hororů 80. let o panoptiku, které skrývá velmi nehezké tajemství. Film mi zaujal už svým námětem o živých rekvizitách a jeho provedení bylo rovněž skvělé, v momentě kdy se skupinka teenagerů v muzeu rozdělí, už se dá tušit, že bude problém. Škoda, že dvojka už tak zábavná nebyla. ()

Rathalos

Voskove muzeum bol moj oblubeny horor mojho detstva,bol som z neho uplne paf,teraz v dospelosti uz nema na mna taky velky vplyv,ale na tie roky je to vyborna zalezitost,hlavne namet filmu i spracovanie je skvele...:-) ()

Leoric

Velevážené obecenstvo, pokud si přejete strávit správně dekadentní večer, a zatraceně dobře se u něj bavit, vstupte dále! U nás můžete vidět největší hvězdy hororového nebe, všechny pěkně vedle sebe, a pokud se vám nebudou zdát figuríny dostatečně reálné, vím, jak vás šoupnout rovnou do děje! ()

SharpChick

Jak je zde už napsáno geniální okamžiky se střídají s naprosto hroznýma, každý klad najde svou negaci.... Nápad dost originální, ale provedení místama divné. Film mi zkazila hned ta část s vlkodlakem, protože ta maska je vážně příšerná.. Vypadá to jako ušatá opelichaná veverka s ostrýma zubama.... Ale zase následující Draculův příběh byl naprosto geniální a sqěle udělaný... Nejvíc sem se v průběhu filmu těšila na de Sada a nakonec ten jeho výstup byl o ničem... Zavěrečná bitva byla už úplně největším zklamáním, bylo to naprosto absurdní a navíc jaxte viděli jezdit toho mrzáka v tom obrněným vozíčku... noo... radši nic (jediný světlý bod téhle scény je když Draculovi-netopýrovi ustřelí hlavu... tohle jsem si opakovala asi 10x).... 40% za DRACULU !!!!!!!!!               EDIT: po shlédnutí dvojky zvedám hodnocení... protože tohle je proti tomu ještě hoodně kvalitní... 60% ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner