Po snímcích ŽIVOT NENÍ KRÁSNÝ a JEHOVOVA POMSTA připravilo ZNK Productions zcela nový film pod názvem MÁMA MÁ RAKA, který se nese v duchu již zmíněných dvou kraťasů. Příběh se točí okolo alkoholika Kamila, celoživotního lůzra, jehož matka dostane rakovinu konečníku. Jelikož nemají peníze na operaci, tak se Kamil rozhodne vydělat kýžený obnos v ilegálních zápasech. Tento silný snímek je plný odvahy, vytrvalosti, opravdového přátelství a porozumění. (oficiálny text distribútora)

H34D

To, co jsem napsal o Pohlově Životě, který není krásný, platí do písmene i zde. Oceňuji zachycení typicky české hospodské atmosféry. Je to absurdní, vtipné v rovině zoufalosti a je to trefné, protože tyhle výpitky můžete bohužel najít téměř na každém rohu. Pohl šel tentokrát ještě více do absurdna a nešetřil ani dost nechutnými vtípky. Kdyby k sobě dostal zkušeného scenáristu, nemusel by v určitých momentech vařit z vody a mohla by z toho vzniknout konečně vtipná a odvážná česká komedie. 7/10 ()

JohnMiller

Tak dlhé čakanie sa vyplatilo, rovnako ako moja jasná voľba na večerný film s frajerkou. Rovnako ako Řezníkove predošlé filmy (Život není krásný a Jehovova pomsta) aj tu nájdeme plno skvelých vtipov, tony čierneho humoru a zábavných charakterov Mártyho kamošov (a fotra ktorý tu nesmel chýbať) takže o herecké výkony mi tu tak ani nešlo. Otec a syn či Jarda Malík sa vrátili v plnej kráse.... Škoda, že sa jehovisti neobjavili na scéne... Trocha mi tu vadí krátka stopáž ( chápem, že mnohým 38 minút vyhovuje ale ja som si prosil ešte viac) a ten nemastný neslaný koniec akoby na rýchlo pozliepaný, mi tiež nesadol ale inak paráda. ()

rublik05

Zde se dostáváme k pomyslnému vrcholu, respektive k pro tuto chvíli nejvtipnějšímu snímku Martina Pohla. Máma má raka svým zpracováním už nepůsobí až tak moc amatérsky, herci mi rovněž nepřišli tak strašní, jak tomu bylo u předchozích dvou snímků, takže v tomto ohledu milé překvapení. Dalším překvapením byl humor. Toho je tentokrát opravdu hromada, pochopitelně dojde i na pověstné nechutnosti a perverznosti, kdo však viděl Život není krásný a Jehovovu pomstu, asi už ho v tomto ohledu nic nepřekvapí. Z mého pohledu se zatím jedná o Řezníkův nejpovedenější počin. Je to sice nechutná kravina, avšak nejpřijatelnější. 5/10. ()

KNTRFKT

Kdo neviděl Život není krásný a Jehovovu pomstu si nemusí zoufat, film navazuje leda tak tím, že se sem tam objeví známé tváře z Mártyho předešlých dílů, to je ale všechno. Pohl tu zas vyzmrdil naprosto nekompromisní výtvor, který nemá u nás obdoby. Na pomyslné škále od jedné do deseti zvedám prostřední fakáč k nebi a jako správný ateista říkám "nachcat Kristu" a modlím se, abych nedostal rakovinu prdele. Řezníkova filmografie je ale natolik specifická, že pokud je někdo vůči produkci ZNK takzvaně corpus tabula rasa, určitě ho film nijak neosloví, znechuceně si zastrčí péro zpátky do kalhot a n vrchol jeho pyramidy potřeb se dostane možná tak chuť jít se vysrat. Celkově se nedá říct, že by se stylem humoru třetí film nějak lišil, Pohl starší opět homokláduje na výbornou, dokonce se objeví i taťka se synkem a jako vždycky správně zabijou. Řezník nezklamal! Vy zmrdi. ()

alchac

Co všechno jste rozhodně nikdy nechtěli vědět o nejúchylnějším černém humoru a báli jste se na to byť jen pomyslet v podání Tarantina z Rumburku s neodmyslitelnými třešničkami v rektu v podobě jako vždy dokonale bukanýřícího Pohla seniora, milujícího otce (alias vlhkého snu mnoha zasloužilých pracovnic OSPOD) a posledního žijícího übersoldata od elektrikářů. ()

• V čase 27:59 je zřetelně vidět, že teplota v sauně je pouze 23°C. (DJDVD)
  • V čase 25:16 je na detailním záběru vidět, jak si Kamil s poručíkem Danem plácají pravačkou, což není možné, protože poručík Dan má na pravé ruce pahýl. (DJDVD)
  • Slovo „vole“ se ve filmu vyskytuje 217x, což je zhruba každých 11 sekund. (L_O_U_S)