Jehovova pomsta

(amatérsky film)
všetky plagáty

Nový připravovaný film z produkce ZNK velice volně navazuje na události z předchozího snímku Život Není Krásný. V hlavní roli se objevuje ortodoxní jehovistický mladík, který stojí na pokraji osobní krize a prožívá příběh plný poznání, boha, zakázaného ovoce a nezkrocené sexuality. Ve filmu nebudou chybět jak oblíbené postavy z předchozího filmu, tak i svérázný černý humor, který však bude tentokrát více spjat s gradujícím dějem. (oficiálny text distribútora)

Mononoke.

Sice nevím, jestli je režisér studentem FAMU, ale Jehovova pomsta by mohla těmto filmům konkurovat, ale přiznejme si to, stále jde o studentské pokusy v nichž mnohdy pouhý talent a dobrá kamera nestačí. Zápletka velmi slabá, herecké výkony (očividně známí režiséra) děsné :), střih a kamera docela dobrý, tak co zbývá? Dobrá sranda? Možná, ale přeci jen většina vtipů bylo dost ohraných a fekální humor no comment. Díky čemuž se Jehovova pomsta nemá šanci vymanit z kolonky zábava pro mládež do 18 let. Hodnocení tohodle filmu je hodně mimo, vzhledem k tomu, ze hodnotí sami tvůrci filmu, aktéři nebo přátelé tvůrců. Snad to klesne ;) (10.9.2010 98%) ()

Necrotongue

Pustil jsem si Jehovovu pomstu a došlo by mi, že jde o amatérský film i bez těch závorek. Chvílemi už toho bylo až moc (myslím tím tu neprofesionalitu), ale navzdory tomu jsem se po většinu času dobře bavil. Obsazení hlavního hrdiny bylo dokonalé, Rostislav Neidhardt mě přesvědčil o tom, že bych na něj i jeho časopisy mohl opravdu někde narazit. Ve výsledku to tedy byla sranda, ale leccos by se dalo zlepšit, proto jen ten mírný nadprůměr. ()

JASON_X

Od 'Života který není krásný' trochu pokrok, hlavně díky lepším (ne)hercům se suverénně hrající (ne)herečkou Renatou Drösslerovou v čele. Taky kompaktnější a dějovější příběh. Ale zase tomu příběhu tak trochu scházejí koule. Stále jsem čekal kdy "to" (něco) přijde, kdy už konečně dojde na nějakou tu drsnou Jehovovu pomstu, abych byl na konci trochu rozčarovaný z té celkové krotkosti, čekal jsem drsnější jízdu. Ale pobavil jsem se dobře. ()

rublik05

Jehovova pomsta má bohužel hned několik zcela zásadních nevýhod, kvůli kterým z mého pohledu zaostává za svým předchůdcem Život není krásný. V první řadě je to především délka, která je zbytečně přestřelená, díky čemuž je snímek natahovaný a ne tak úderný, jak by si zasloužil. Humor šel v drtivé většině případů mimo mě, pobavilo mě jen vyloženě pár momentů, což je na hodinový film docela málo. Výkony herců jsou prakticky srovnatelné s předchozím snímkem, obdobně je na tom i zpracování. Upřímně jsem čekal větší nechuťárnu. 2/10. ()

eagle-eye

Viděno chronologicky, ale hodnoceno od zadu... Co dodat, opět mistrovské dílo za pár korun, leč oproti zbytku se to trošku vleklo, ale předpokládám, že to byl záměr... Všechny palce nahoru... Top scéna asi se Štěpánkem na zastávce, kde místo čokoládové zrmzliny olízal na zemi psí hovno... No napadlo by to někoho upřímně? :-D ()

• Zhruba v polovině filmu, když si Robin sedá vedle paní Posseltové, můžeme v obrazu za nimi vidět obrys kameramana. (ČSFD)
  • Interiér sálu království svědků Jehovových se natáčel v kostele sboru Českobratrské církve evangelické v Rumburku. (Tisbejsky)
  • Ve snímku se objevil i režisér Martin Pohl, a to ve scéně, kdy Robin přijde do baru na jedno pivo, jako osoba s tričkem s nápisem „Legalize Heroin“. (skinny9)