Zhruba půlhodinový film vychází ze série počítačovejch her ZNK. Hlavním hrdinou je Jarda Malík (v podání Jana Sembdnera), který je nucen během jednoho dne sehnat 150.000 korun, jinak bude nemilosrdně podřezán. S navrácením mu pomůže jeho nejlepší kámoš Tony (Jiří Hruška). Ve filmu se dále objeví např. Aleš Klika, Roman Forejt, nebo Václav Upír Krejčí jako vypravěč. Ve snímku není nouze o vulgární mluvu, černočerný humor, násilí a drogy - přesně tak, jak to znají hráči herní předlohy. (MoRTy)

Endyis

AAAAA v České republice se nám narodil nový Scorsese a jmenuje se Martin Pohl :). Teď vážně: Nu takhle, já nechci hned odrovnat něčí snahu, pač chápu, že něco vytvořit dá obrovskou práci. Dobře: technická stránka věci byla dobře zvládnutá, kamera a hudba by ušla, ale zbytek - bylo to celkem zoufalé; dva vtipné momenty je málo, ale největším problémem byl nevymyšelný příběh a ty herecké projevy, i přes to že jsem u amatreského filmu tolerantní, zde byly špatné přes míru. Co se násilných scén týče, tak chápu, že se jedná o nadsázku a násilí, když je umě použito mi nevadí, ale zbití těhotné je dost i na otrlého (chápu, že chytrému dojde, ale uvidí to pár vylízaných blbců, kteří se ještě nechají inspirovat::)) ) a ty násilnické scény musí mít trochu úroveň, být udělané trošku vkusným stylem, zde jsou takové sranodvní. Pár dobrých nápadů + dobrá technická stránka - scénář a herecké výkony - 1-2* ... za pokus, příště více štěstí... ()

Tom_Lachtan

Hodnotit tohle objektivně? Ale kdeže, tady já hodnotím hlavně kult, hodnotím některé herní díly, hodnotím to, jak jsem se u téhle záležitosti řezal smíchy (půlka lidí v místnosti byla při sledování na vozíku, hehe), hodnotím brutální nekorektnost, o níž si může S. B. Cohen ve svých filmech nechat znát, hodnotím brutálně zábavné zjevení Upíra Krejčího, hodnotím těch pár hodin které jsem věnoval herním ZNK... A to si snad těch pět zaslouží, ne? ()

C0r0ner

Na to, jaká je to příšerná sračka (v dobrém, viz New Kids, Bulšit...), to má parádně zvládnutou výstavbu příběhu a režii. Když se k tomu přidá úžasná vtipnost, brutality a nadávání, tak mi z toho vychází opravdu kvalitní počin a jedna z nejlepších českých komedií (fakt!). Řezníka jako umělce neobdivuji, ale filmy točit umí kurevsky. 90% ()

Davies182

Ani jsem to nedokoukal..! Vzdal jsem to cca šest minut před koncem. Možná třikrát jsem se zasmál (hlavně u černohumorných scének), ale většinou je snímek prvoplánovitě sprostý a nechutný. Originální PC hry znám velmi zběžně díky české warez scéně a jejím nezávislým vývojářům - to jediné mě k filmu přilákalo. Nemá smysl dále psát, u tohohle se může bavit jedině člověk zpitý pod obraz. Jestli je to alespoň trochu vážně myšlený studentský projekt, tak pro příště doporučuji zkusit remake Sbal prachy a vypadni!. ()

Frajer42

Takový snímek ze života, který nám představuje jeden úplně normální den úplně normálního pána. Určitě každého z nás někdy vyrušili ze spánku dva až tři svědci Jehovovi, kteří nám přišli sdělit nějaké hluboké poselství či alespoň dobrou zprávu. Jarda Malík se nerad nechává někým budit, takže už samotný úvod neměl chybu. Vlastně bych celému tomuhle počinu vytkl pouze herecké "výkony", kdyby se tu o výkonech dalo hovořit. Role jsou na první pohled obsazeny více než obstojně. Bohužel je to ovšem pouze optický klam. Nikdo ze zúčastněných není profík. Ambice snímku ovšem rozhodně nemířily někam k nebesům. Jediným cílem bylo evidentně diváky pobavit. A pokud člověk zrovna není erudovaný moralista nebo čůrák, tak věřím, že se zasmát dovede. Mě osobně černočerný humor sedl náramně, ale už před zhlédnutím jsem s tím počítal, neboť tvorbu pana Pohla znám již z dřívějška. Dokonce jsem v mládí letmo nakoukla na stejnojmennou herní sérii a utužil tak svoji morálku již v útlém věku. Vlastně se snímek nese v duchu slavné herní série. Jarda Malík dostává od svého nagelovaného kamaráda questy a shání penízky, aby nebyl ubodán dvojicí skinů s pozoruhodným smyslem pro gastronomii. Rád bych v souvislosti s tímto snímkem poukázal na letošní studentský filmový maraton (2016), žádný ze snímků nesahal tomuto ani po kotníky. Dlouho jsem se u žádného českého díla tolik nezasmál. Na studentský film, který vznikl prakticky pro zábavu, je to skoro až neuvěřitelně dobrá práce. ()

• Ve scéně, kdy Radek podává Jardovi pytlík s marihuanou, můžeme vidět, že když jej nese, pytlík je plný pouze z poloviny, avšak hned v dalším střihu, kdy jej Jardovi podává přes plot, je pytlík úplně plný. (ČSFD)
  • Film byl natočen v Rumburku v létě roku 2008. (skinny9)
  • Jedná se o první český film, který byl natočen podle počítačové hry. (skinny9)