Akú cenu musí zaplatiť detektív vyšetrujúci prípad vraždy prominentného sudcu, ktorý spáchala jeho dcéra? Trojdielny psychologický seriál, v ktorom divák síce pozná vraha už od začiatku, ale až do konca je v napätí, pretože postupne odkrýva okolnosti a dôvody, ktoré ovplyvnia životy hneď niekoľkých postáv. Dvadsaťročná Lily pribehne v šoku uprostred noci do bytu svojho otca, policajného vyšetrovateľa Richarda, kde mu oznámi, že v sebaobrane zabila svojho milenca. Potom, čo Richard zistí, že zavraždeným je prominentný sudca Kowalský, rozhodne sa dcéru kryť. Zahladí stopy a telo zakope. Keď Kowalského zostatky nájdu, je vyšetrovanie pridelené kriminalistickému tímu, ktorý vedie práve Richard. V priebehu vyšetrovania zisťuje, že postupne získavané dôkazy, sú v rozpore s verziou jeho dcéry. (RTVS)

MirkaP odpad!

První díl budiž, druhý dost děsný. Pak jsem se přesvědčovala, ať se podívám i na třetí, ale po půlhodině jsem to prostě vypla, to se nedalo. Nesympatické postavy zahrané nesympatickými lidmi (zejména představitelka dcery mi byla nesnesitelně protivná), nezajímavé dění, jednotlivé postavy mi byly vlastně úplně ukradené a bylo mi jedno, co udělaly nebo cokoliv dalšího. Absolutní zklamání. ()

subic

Začátek vypadal velmi nadějně, navíc Ondrovi tyhle policejní role docela sedí. No jenže spát s manželkou parťáka asi není úplně OK. A ještě k tomu krýt dcerku, která má trochu zvláštního koníčka, nechá se sbalit, pak chlapa nadopuje prášky na spaní a prostě ho obere. Jenže ten poslední byl soudce a ještě k tomu se nečekaně probral, takže ho prostě sejmula. To je prima námět, takže se čeká, jestli se to provalí a co vyštrachá parťák. Jenže scénář ten konec tak nelogicky domotal, že pak mám vlastně z tohoto příběhu celkem smíšené dojmy. ()

ostravak30

V první řadě srdce ostravákovo plesá, že si filmaři vzpomněli, že kromě Prahy jsou v Česku i jiná města. Asi to bude tím, že studovali filmovou školu, kde se nejspíš nevyučuje zeměpis. A pak je tady výborné herecké obsazení spojené s dramatickou až mystickou hudbou. Už počátek slibuje značné drama do poslední minuty. Tentokrát to totiž filmaři zvolili opačně. Není vražda a pak napínavé odhalování vraha. Je vražda, u které divák zná pachatele a navíc kriminalista vyšetřuje sám sebe. Jako by čeští tvůrci námět okopírovali z Hollywoodských trháků. A stejně jako americké velkofilmy, i tato mini série nabírá obrátky. Místy sice opět zpomaluje, aby v závěru zbourala všechno, co jí stojí v cestě. A divákovi v očekávání také. Nakonec se všichni své spravedlnosti dočkají, tedy téměř všichni, ale i tak si myslím, že konec tvůrci vymysleli Šalamounsky, trochu neočekávaně, ale rozhodně mohl být trochu rozvinutější. Konec se zkrátka nepovedl. Také jako ostravák musím říct, že se nepovedlo zapojení Vítkovického nádraží, které ve filmu působí až fantaskně využito, přitom je téměř opuštěné. Ale hlavně...k úplné dokonalosti a maximálnímu hodnocení, chybělo, aby zmizela ta omáčka soukromých vztahů jednotlivých hrdinů. Pak si myslím, že by to série rozhodně dotáhla na Hollywoodské rozměry. Takhle je to velký a kvalitní počin "jen" na české poměry. ()

AgnesDee

Až na ten silný pražský přízvuk, na který si teda herci mohli dát bacha, když už se to odehrává v Ostravě, tak je to celkem dobrá detektivka s morálními otázkami. Jen to rozuzlení bylo slabší, čekala bych že se do toho tvůrci obují trochu víc. ()

Mamlas

Velmi pomalé a velmi zdlouhavé 4hodinové rodinné drámíčko, rozdělené na 3 části, pojednávající zejména o vypatlané dceři a jejím nepříliš důvtipném policejním otci. Další nezajímavé osobní vztahy si tam kromě nich taky řeší i jiné okrajové postavy. Vleče se to jako flus, hercům není moc rozumět, přetrvává stálá nuda, mnoho a mnoho desítek minut zbytečných, protažených či zpomalených záběrů. A ani se jim nepodařilo tam vtěsnat nějaký rozumný konec. Ztráta času. Kdyby to rozumně ukončili, tak z toho materiálu mohl být tak jeden průměrný 40minutový díl do nějaké krimisérie. (14%) ()

Pete

Snaha o detektivní thriller skandinávského střihu skoro, ale opravdu skoro vyšla. Temné prostředí plne lží, nevěry, a podvodů. Křiví policisté, malí zlodejíčci, i mafiáni, napojení do statní struktury, a navrch hajzl investigativní novinář. Technické zpracování (kameru, hudbu) musím pochválit, včetně svižné režie, herci velmi vhodně vybraní. Zejména potěšil výborný Vetchý, konečně v trochu jiné roli, než obvyklý Sparťan Mirek Dušín, nebo zmatený dobrosrdečný čert. Scénář je ale zbytečně překombinovaný, honí příliš zajíců najednou, navíc je místy trochu děravý, a přenos reálií ze severských států Evropy do Ostravy plné Pražáků nevyšel úplně realisticky, kulantně řečeno. Přesto převládá spokojenost. ()

koho13

Ten třídílnej seriál už nebudu dokoukávat. Připadá mně, že ČT už točí seriály který se odehrávají jen v noci. Pokud jsou záběry na světle, jsou to tak vyblitý barvy, že se na to nedá koukat. ()

jfaba

Minisérie. První díl byl dobrý, druhý nuda a nic neukázal a ten třetí něco ukázal, ale zase nic nevyřešil. Policie se rozpadla? I na policajta se choval Vetchy nelogicky. Ale pro jednou to šlo. Víckrát ne. A ten zvuk? ()

Gortyna

Největší slabinou seriálu byl scénář. Nedokázal si poradit se všemi třemi dějovými liniemi a konec byl úplně nedotažený. Děj byl dost sci-fi. Sad i ten nejnatvrdlejší policajt by brzy zjistil, že Vetchý vyšetřování maří a i ten nejneschopnější policejní šéf by se musel zeptat, co vlastně Vetchý celou dobu dělá - nemluvě o tom, že pohyby (nejen) služebních vozů je dneska snadné monitorovat. Nemělo to ani logiku ani potřebné odlehčení, jako měly Rapl a Svět pod hlavou. Pro mě byl největším zážitkem z celého opusu vynikající výkon Martina Fingera - bez něj bych ještě hvězdičku ubral. A to už vůbec nemluvím o příšerném ozvučení nebo dikci herců. Místy jsem měl dojem, že některé pasáže jsou maďarsky. ()

Muff

Podle mne to bylo prostě něco jiného, než se tu neustále opakuje. Neustálé napětí, gradace děje při rozkladu chtěného, pochmurná hudba, neotřelé exteriéry Ostravy, zajímavě rozběhnuté dějové linky, jen mi v určitých situacích nesedlo chování některých postav, nepřipadlo mi prostě logické a přirozené. Ale i tak, hodně dobrý. Koneckonců i ten název mi po skončení připadnul velmi přiléhající (i vzhledem k dalšímu předpokládanému pokračování děje). Jen doufám, že série nebude mít pokračování. TENHLE konec mi připadne nejlepší - jakoby otevřený, ale přesto - pokud člověk domyslí, jak se situace nejspíš musí vyvíjet - vlastně i uzavřený. Slovo "Spravedlnost" tak dostává další rozměr. Byla by škoda zaplést se do komplikovaného děje plného oslích můstků, vařit z vody a spokojit se s nelogičnostmi jen proto, aby bylo nějaké pokračování. ()

swinevenca

Proč, do všech koncesionářskejch děr umorousanejch, nemůže ČT jednou udělat pořádně nabitou dvouhodinovou detektivku?! Solidně vymyšlený případ s výborným obsazením by ten potenciál měl, ale je spoustou dějových i obrazových zbytečností rozplácnutý na tři večery, z nichž ten druhý je jako vždy přešlapování na místě. Jestli má film působit depresivně, bohatě na to stačí policejní interiéry a Vetchého vaťák. Jestli je něco vskutku originálního, je to konec, protože ten není ani otevřený, ani alternativní, ten prostě není. ()

Eire

Prekombinovane, PREtitrovane od ZACIATKU do (ne)Uveritelneho KONCA... zakladna NOVINARSKA poucka ze Saturnina: Uveritelne VECI se daji vymyslet NEuveritelne se musi stat... Tohle se stalo? Ale dam 75% protoze sem se zasmial. Vazne se to BOHUzel brat nedalo... Finger ma zaujal viac v METANOL-e a Vetchy v Pripadech 1. oddeleni... skoda. ()

fafejt001

NENÍ už těch krimi nějak hoooodně ???? Zdá se mi to ,, fak ..t ,, přehnanéééé . VACULÍK je současně na ČT 1 i na Primě . JE TO FAJN . PO prvním díle zatím dvě . Asi nejnižší hodnocení tady , no co už .PO třetím díle hvězdu navíc . Vetchému to prostě sedí . ()

EddieIron

Tohle je nesmysl od samého začátku! Ani ten nejblbější policajt na světě neudělá takovou pitomost, jakou tady udělal Vetchý /i když o čem by to pak bylo, že?/. Krom toho má seriál katastrofální zvuk a taky podivný scénář /Za Vaculíkem přijde otevřenými dveřmi sekretářka, že má na lince Morozova. Nejdřív je seřvána, že nezaklepala a pak požádána, aby zavolala Morozova.../.......Druhý díl mi stačil k tomu, abych se s tímto dílem, které mi připomíná hry, napsané Járou Cimrmanem, rozloučil. ()

RF

Zápletka zajímavá, bohužel mě vůbec neoslovil styl jakým je seriál natočen. Hudba zdůrazňující každou druhou scénu mě vyloženě vytáčí. Škoda. ()

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky

10.03.2018

Předáváním výročních 25. Českých lvů provázela slovenská moderátorka Adéla Vinczeová. O hudební složku večera se postarala nominovaná muzikantka Vladivojna La Chia. Večer také narážel na současnou… (viac)