Lovci myšlienok

• Česko Lovci myšlenek (viac)

Hrdinové tohoto filmu jsou členové FBI, kteří mají za úkol stát se odborníky na sériové vrahy, tzn. přijít na motiv, pochopit jejich myšlení a na tomto základě, vraha chytit a usvědčit. Tým sedmi mladých lidí je proto poslán na opuštěný ostrov, kde mají pod dozorem arogantního a sobeckého profesionála podstoupit závěrečný test. Jejich úkolem je vyřešit fiktivní případ sériového vraha. Horor nastává v okamžiku, kdy se na scéně objevuje vrah opravdový a postupně likviduje členy skupiny. Na každého z nich používá jiný druh děsivé pasti. Jak přibývá mrtvých a zároveň i stop, začíná být jasné, že vrahem je někdo z týmu a ne neznámá osoba. Podaří se dosud žijícím přátelům včas odhalit, kdo z nich má na svědomí mrtvé kamarády? (oficiálny text distribútora)

Dudek

Znáte ty filmy, které jsou sami o sobě hloupé, ale snaží se dokázat víc. Režisér se i přes natvrdlý scénář pokouší dát každému záběru cool nádech a vyvolávat v divákovi pocity, i když to vůbec není třeba? Jistě ano, snad každý se stal obětí podobné ptákoviny, která podráží sama sebe svou ''působivostí''. Lovci myšlenek spadají přesně do této kategorie, snímek, který nemá čím zapůsobit si hraje na velkolepé drama s přechytralým zabijákem. Nevadilo by mi, kdyby zůstalo jen u vykrádání scénáře divácky oblíbených hororů, ale režisér tady zašel ještě dál. Neustále předstírání něčeho jiného, než toho co se opravdu děje je spolu s hrůzným klišé (STOP! Spoilerovat nebudu), které tak nenávidím. 40% - za tu ďábelskou chytrost dementního vraha. ()

kinej

Takovou blbost jsem už dlouho neviděl. Nemám rád tyhlety rádobypsychologické "thrillery", které se snaží diváky šokovat za každou cenu, a to i na úkor věrohodnosti. Svou stupiditou mi to připomnělo Vraždy podle Jidáše. V těchto filmech vždy tvůrci hodí jednoznačně vraždu na někoho, a pak vinu nějakým, jedno jak moc zcestným způsobem hodí na někoho jiného. Nejčastěji je za tím plán geniálního vraha. K tomu všemu zde absolutně absentoval jakýkoliv náznak napínavosti a lekavých momentů. Raději se koukněte na Gotiku, to sice taky není moc dobrý film, ale alepsoň jde se tam párkrát leknout. ()

SOLOM.

Samotný děj i scénář jsou tím nejzajímavějším, ale i nejhorším na celém filmu. Co se týká samotných smrtí hlavních protagonistů musím uznat, že některé jsou geniální, že by záviděli i scénáristé filmů jako SAW či Nezvratný osud, ale některé jsou naprosto stupidní a nereálné. Nabízí se ale celkem působivá děsivá atmosféra, která postupně odhaluje zvrácenost a chytrost vraha, zároveň však i naivitu jednotlivých postav, které mají být údajně jednou nejlepšími vyšetřovateli FBI. Také výkony herců bych označil za velice rozdílné. Někteří podali podle mě velice dobré výkony, ale najde se tam i pár takových, kteří zahráli otřesně. Přitom jde spíše o neznámé herce. ()

Listeroman

Slabší a trochu předpovídatelné. Docela dobrý nápad ze kterého chtěl režisér vytěžit až příliš moc. Umím si představit, že někdo jiný by s podobným scénářem dokázal udělat mnohem víc. Takhle vzniklo jen televizní béčko. Co na filmu oceňuju, že nebyl tak úplně nudný. Donutil mě přemýšlet a předpovídat situaci. Sice jsem měl vraha vytypovaného od začátku, ale jistý jsem si být nemohl až do poslední části filmu. ()

S.Quentin QUALE

Inteligentní, nadprůměrně obsazený krimi thriller, představující pohodovou podívanou pro thriller fans. Partička FBI rekrutů je ponechána na pustém ostrově (opuštěné město), aby rešili fiktivní případ, načež začnou sami postupně umírat - musím říct velmi osobitými způsoby. Viděno jako novinka, takže konkrétnější už být nemůžu. 70% ()

• Clifton Collins Jr. má svou zbraň Glock, když zjistí, že nemá náboje, vezme si v márnici zásobník od mrtvého kolegy, pak se plazí k výtahu, ale najednou má v ruce Berettu a ve scéně, kdy sedí ve výtahu se střídají záběry na jeho zbraň z profilu, kdy je vidět Glock a na celou postavu zepředu a to je zase v jeho ruce Beretta. (JohnSmith)