Stranger Things

Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

Filmer01

Videl som 1. sériu a nejako neviem pochopiť pre koho je tento seriál vlastne určený. Pre dospelých mi to príde príliš detské a pre deti príliš strašidelné. 2. sériu pozerať nebudem. 50% ()

wholock6

Pomalu se začínám sama sebe bát když si pouštím o půlnoci osmou epizodu v řadě. Ne važně je to úžasné. Už dlouho mě seriál takto nechytnul. ()

winstonsmith

Winona Ryder - 0 hvězdiček - sice je to fantastická studie hysterie, ale koukat na to několik hodin je jen pro otrlé. Hudba - 5 hvězdiček -špička! Dětští hrdinové - holka je fakt dobrá. ()

timmy321

Dobrej rozjezd, tajemno, skvělá atmosféra z osmdesátých let. První série mě celkem chytla. Akorát mi trochu vadily přechody mezi vyhypenýma a klidnějšíma scénama. Víc důležitých a překvapivých scén za sebou snižuje jejich efektivitu a kouzlo. To byl asi jediný mínus, celkem za první sérii velká spokojenost, 85%. Při sledování druhé už ale nadšení ubylo - nepřidali skoro nic nového, naopak. Z jedné nebezpečné příšery z první sérky se staly desítky příšer, co by měly představovat mnohem větší hrozbu, ale ve finále skoro nikomu neublížily a většina městečka je ani nezaregistrovala. Nová superpostava 008 z první epizody nesehrála v příběhu (zatím, třeba se to v další řadě změní a budu příjemně překvapenej) žádnou roli a dávala fanouškům jako jsem já falešné naděje, že se seriál dostane do jiné roviny. Druhá série: 75% ()

Rathe

Tohle je naprosto něco dokonalého. Nejen, že bratři Dufferovi vytvořili neuvěřitelný mood 80. let, ale také se jim povedlo vytvořit nezapomenutelný "The Upside Down" svět, kde noční můry ožívají. Líbí se mi, jak se zde každá generace může najít v nějakém z hlavních protagonistů. Nejvíce jsem si oblíbil ženské charaktery - Nancy, Joyce a Eleven. Ale všechny herecké výkony mě pomohli vcítit se do děje. 1. série Konec 1. série vytvořil pěkný taháky na druhou sérii, takže jsem se nemohl dočkat. Duffarům se podařil vytvořit ještě větší nepřítel než byl Demogorgon. Vynikající bylo, jak všichni protagonisti vytvořili jednu skupinu. 2. série 100% ()

Dolis87

Bagetku rozřízneme, vložíme salát, sýr, Stephena Kinga a kousek X-MENů. Vznikne nám sendvič, který vypadá zajímavě a je cítit jako parfém z osmdesátek. Bojíme se ho ochutnat. Nakonec se odvážíme, jsme překvapeni. Chuť je fantastická... máme ji... všude... nebráníme se jí... P.S. Sean Astin už na steroidech nejede :( ()

Calabria

Tenhle seriál si mě hledal, až si mě našel. Žádný mobily a jiné chytré věci, ktery tě ze všeho vždycky vysekaji, a zapojit do toho tu tajemnost druhého světa je rozhodně to nejlepší co mě v seriálech mohlo potkat. Líbí se mi, že hodně seriálů je na začátku zajímavých uprostřed o ničem a na konci zajimavých. Tady je to zajímavy od začátku do konce (začátek a konec nejvíc). ()

Petrval

Vynikající mysteriozní horror s vynikajícími hrdiny odehrávající se v zajímavè zas tak neokoukanè retro době. Děj mě absolutně pohltil,a byl doplněn famozním soundtrackem. Opravdu mě potěšily i herecké výkony (M.B. Brown,David Harbour a další). Těším se na další serii která si zatím drží nejvyšší laťku. Jen tak dál ... ()

GeorginaAnne

Na seriál jsem se hodně těšila, už jen kvůli Winoně Ryder a také vysokému hodnocení, které dávají víceméně všichni. Vypadalo to, že tímto výběrem tedy nemůžu udělat chybu a budu nadšená. Jak šeredně jsem se spletla. Místo nadšení se dostavilo zklamání, které díl od dílu sílilo takže končím 7. dílem první série, víc vidět nepotřebuji :-/ Za mě s přivřenýma očima 35%. ()

EYO EYO

Za mňa prvá séria veľmi dobra, výborná atmosféra,super postavy ,výborne herecké výkony ,výborný dej ,a občas miestami aj celkom strašidelné a napínavé ,celkom dobre zakončeníe /80%.2 séria: ešte lepšie ako prvá ,super som sa bavil ,zase výborný dej ,super sfilmované,prišlo mi to ešte viac hororové/strašidelné,super CGI /100%(už sa teším na tretiu) ()

LenaSovi

Pecka.. každý seriál jsem hltala a s každým dalším dílem mnoho otázek.. herecké obsazení mladých herců, kluků, bylo pro mě uplně top, hráli tak přesvědčivě, že jsem jim věřila každé slovo.. Sci-fi moc nemusím, ale tohle bylo udělané tak dobře, že jsem hltala každou minutu. Soundtrack vynikající a kamera, dialogy, hlavní posty, které přirostly k srdci.. kvůli tomu stojí za to koukat. ()

JanHavelka

Seriál, který se stal oprávněně kultem! Po dlouhé době se někdo odvážil přijít s příběhem, který má hlavu a patu, a nepostrádá skutečné napětí. Tajuplná dějová linie seriálu inspirovaná „skutečnými“ experimenty o kterých se šušká mezi milovníky záhad je navíc zpestřená o skvělou atmosféru osmdesátek. Soundtrack je nahraný na původní syntezátory, občas zpestřený původní hudbou (Modern English, Peter Gabriel …), a působí tak naprosto autenticky. Hlavní dětští hrdinové hrají přirozeně a děj postrádá klasické klišovité postavy i zápletky. Pokud jste milovníci tajemna, nesmíte si nechat Stranger Things ujít. ()

TonySoprano odpad!

SPOILER ALERT ! tretia seria totalne sklamanie. dejovo nic nove. je to sice fantazy, ale logika ze rusi kopu 150 poschodi do zeme v indiane a nikto na to nepride, velmi zly napad. monstrum bolo slabe po CGI stranke aj vobec, ziadna temnota, zahada, vsetko prvoplanove. totalne posraty zaver, jak GoT, niektore postavy podaju fyzikalne nerealny vykon, v zapati ich zrani / zlozi malickost, suboje bez logiky, vsemocne monstrum si nakoniec nevie poradit s par deckami, pomoc. skoda casu ()

Socirel

Netflix už je tradičně zárukou kvalitní audiovizuální stránky, tentokrát se jim však povedlo i to ostatní. V hlavních rolích hašteřivá, poměrně nesympatická děcka a hororová témata která už tu byla několik krát před tím. Ale dohromady to vše funguje skvěle. Skvělá atmosféra osmdesátek, překvapivě kvalitní herecké výkony, zajímavý vývoj jednotlivých charakterů a skvělá chemie mezi nimi. ()

dolor

Stranger Things Pre mňa jeden z najzaujímavejších seriálov za posledné roky. Dorazila tretia séria, na ktorú som sa tešil ako Dustin na svoju partiu. Znova to bolo plné skvelých scén a dialógov. Deti rastú a mňa veľmi baví sledovať vývoj, dospievanie, tie vzťahy sú tak skvelo a prirodzene napísané, chémia medzi všetkými funguje bravúrne a cast bol vybraný dokonale. Štvrtú sériu chcem, hádam originalita neupadne. Verím, že tvorcovia si pripravia dokonalý scenár a my budeme môcť sledovať ďalšie skvelé časti. Každý soundtrack je vždy trefa do čierneho. Čo ale na tomto sérií vyniká od začiatku sú počas všetkých častí hra s kontrastom a farbami, skvele je to do detailu nadstavené a je to zážitok sledovať. Tretia séria je pre mňa zatiaľ najlepšia. 9/10 Na konci poslednej epizódy potitulková scéna. Grrrrr! ()

LadyCarousel

Čekala jsem na třetí sérii po první absolutně skvělé sérii a po sérii druhé, která měla zvláštní, pro mě ne moc záživný začátek, ale pak se to rozjelo a pořád to bylo dobré. A teď, co bude. Dobře, bez mučení přiznám, že prostě jsem asi tak nějak čekala co bude. Stará příšera se objeví, nebo bude nějaká nová a děti opět budou bojovat. Jasně, už od začátku bylo jasný, že hlavním úkolem bude zase zavřít bránu. Ale to, co děti, teens a dospělí prováděli, u toho jsem koukala a ani nedutala. Jo, obsahuje spoilery (pokud tu však nečekáte recenze typu seriál se mi líbil, tak by to mělo být jasné, že tu budou). Ocenila jsem nové postavy, nejvíc se mi líbila Lucasova sestra, ta měla vtip. A paradox, že ona a Dustin se chovali více dospěleji než jejich starší kamarádi. Zápletka s lovestory zmrzlinářů... ruku na srcde, kdo by to čekal? Za to opět chválím. A ta atmosféra! Vlasy Billieho! Auta! Kolotoče!. Chvíli by mě až mrzelo, že jsem ty americký ejtýs nezažila. Našla jsem v seriálu možná pár chybek, aka mikrovlnka a čisté oblečení uniforem právě postřílených "komoušů". Celkem mě překvapilo, že Will najednou nedostal už tolik prostoru. Myslím, že je i z herců nejmladší a ve trojce měl tu roli "pane, pojďte si hrát", kdežto ostatní postavy se někam posunuly a měli přítelkyně. Billieho smrt mě až zamrzela, skvělé herecké výkony a záměr scénáristů, že smrt hajzla vám je vlastně líto. Překvapili mě "vykonavatelé záchrany světa" a v hlavě mi řval hlas sakra otoč těma klíčema, na co čekáš! Napětí by se dalo krájet. A pak mi došlo že je tam můj milovanej Hop. Jak nefér může být, když Joyce už podruhé ztratí chlápka? A konec dojemný, rozlítostněný. Přímo dělaný na reunion ve čtyřce. ()

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

05.06.2024

Marvel potřebuje hit jako sůl. Poslední díla jako Ant-Man a Wasp: Quantumania nebo Marvels byla přijata s nemalými rozpaky a ani na streamu komiksové studio příliš neoslňuje tak, jak bylo dříve u… (viac)

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu

14.10.2023

Streamovací gigant Netflix dobře ví, jaké seriály patří mezi jeho nejzajímavější. Stejně tak si jsou hlavouni z programového oddělení vědomi, že nic nejde natahovat věčně, většinou navíc nechávají… (viac)

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry