Ako básnici čakajú na zázrak

• Česko Jak básníci čekají na zázrak (viac)

Štěpán, Kendy a Karas zostali aj po dvanástich rokoch sami sebou a nerozlučnými kamarátmi. Ich nevyčerpateľný zmysel pre humor a schopnosť sebairónie, možno už s ľahkým nádychom skepsy im pomáha sa vyrovnať s ich neusporiadanými životmi. Komédia opäť prináša obyčajné ľudské príbehy, milý humor a poteší skvelými dialógami z pera Ladislava Pecháčeka. (Continental film)

medveed

Nebýt nostalgie, tak je to těžce průměrný film. Sympatický doktor už je hodně unavený a ani tentokrát nesloží pro svou novou lásku básničku. Film tak drží nad vodou plejáda vedlejších postav z předchozích epizod a fakt, že jde vlastně o rozloučení s celou sérií, která se táhla přes generace sledujících. 60% ()

JB001

Nenadchne ale taky neurazí. Nostalgie a sentiment ovšem dělá divy a musím konstatovat, že se jedná o důstojný závěr série o básnících... Jsem víc než spokojen a s Rybářovou bych to dal taky klidně dohromady ()

Baroque

môžete tam napchať x kalibrov a klasikov filmového plátna, pekné baby, ale kde nič nie je, ani smrť neberie. pár vtipných citátov, ktoré ale akosi neznejú autenticky, skôr tak nejako lacne, nestačí. kde ty staré časy jsou... smutné. teraz už naozaj. ()

draxxi

Zavidim... Zavidim Stepanovi krasnou sousedku, spolehlivy kamarady, usmev i byti nad veci... Myslim, ze sesti basnici se povedli. Zasmal jsem se, dojal jsem se, bavil jsem se... Jsem rad, ze starnu s touhle partou... 28/9/2022 71% ()

Gareth_Jones

3x som to začal pozerať, 3x som to skúšal dopozerať a 3x sa mi to nepodarilo. Nedalo sa to. Už piata časť mi prišla zbytočná a plná product placementu. Táto šiesta časť bude dúfam posledná. Stále sa to točí akoby kolo toho istého, Emil Nádeníček stále skúša niečo nové, raz je podnikateľ, raz je politik, Vaculík je nemastný neslaný, teda kvázi zbytočná postava... A postava Štepána Šafránka je už napísaná tak smutne a depresívne, že už len asi postaviť k stene a pic. ()

Thalin

Rozhodně nejslabší díl, kde se už  jen vaří z vody a charaktery jedou v zažitých a nudných kolejí. Nějaké ty vtipné momenty by se tu daly spočítat na prstech jedné ruky. ()

Gugos

Popravdě jsem film ještě neviděl a už se na něj moc těším ale pro mě jsou básníci něco neskutečně skvělého co se mnou roste a stárne...a když tady vidím ty hnoje co tady na ně někteří kydají tak se mi chce z nich zvracet....žádný díl mě nikdy nezklamal ba naopak jsou skvělé...tak i ten poslední vím že bude super... ()

Purple648

Není to tak dlouho, co jsem se vrátila z kina. Na začátek nutno připomenout, že nejsem Štěpánkova generace, ale Básníky jsem viděla všechny a mám je ráda. Začnu jakoby od toho horšího.. Nedalo mi to a před návštěvou kina jsem přelétla očima jednu recenzi na idnes.cz, která ohledně některých věcí nešetřila kritikou. Chvilka napětí. Pak přišel film. Ihned jsem se zorientovala. Zrzka po smrti. Malý kluk, jeho táta, akce: hledá se nová máma, akce: hledá se mladá holka pro Jiřího Somra, Dr. Max a Mazda. Ano, scény v lékárně byly do očí bijící, tak jako znělka Rádia Impuls. Ale co si budeme povídat (V Hotelu Transylvánie 2, animovaném filmu vytvořeném pro děti, byl product placement každou chvíli. Ještě k tomu ve filmu pro děti, kde se jim podvědomě podsouvalo, jak jsou super mobily značky Sony ;-)). Já nemám ráda product placement, ale řekněte mi, to měly ty názvy léků či značku auta zamaskovat? Tohle bych v tomto případě neřešila. Vraťme se k příběhu. Kamarádka mi řekla, že se jí moc nelíbila skupina v obsazení Abrhám, Hrušínský a Lábus. Pravda, občas mi to přišlo jakýs takýs. Ale Abrahámova hláška se Zahradní slavností se mi líbila. Teď ta chvála. Jak už jsem psala na začátku, Básníky mám ráda. Ale upřímně, řekněme si, pětka se tak nepovedla, tohle se ve srovnání s ní povedlo DOSTI a pro opravdu kritického diváka: Mohlo to být natočené hůř. "Zázrak" bych nezařadila mezi ty "další ne už tak povedený díly jednoho výbornýho filmu." Ba naopak. Pavel Kříž zestárnul, ale je s ním pořád sranda. Lindě to slušelo a byla mi v této roli sympatická. Somr byl výborný. A charita má mnoho podob. Nechcete slepičku? P.S.: Pět hvězd za slib, že už nenatočí sedmičku. Myslím si, že tímhle si Dušan Klein ostudu neudělal, ale Štěpánka o holi bych už asi nemusela rozdejchat. ;-). ()

TWANG1977

Sem tam nějaký otravný PP sem tam nějaká zbytečná scéna ale jako Husákovo dítě odkojené na básnících s tím dokážu žít a odpustítit 3,5 hvězdy určitě protože zdravý organismus přežije každá léčba !!!! jo a Ruchovci Májovci a Lumírovci fakt nepatří do biologie :D nebo jo ? ()

Petropolian

Mně se to líbilo, je jasné že v dnešní době se lze těžko obejít bez sponzorů a "skrytá reklama" ve filmu mi nevadila. Jako vždy výborný Pavel Kříž ()

saafi

Nic jsem od tohoto filmu nečekala, ale bylo to příjemně strávené páteční odpoledne v kině. Film se nám moc líbil a rozhodně byl lepší než ten předchozí. ()

k.rakonos

Velmi milé překvapení, parádní šestý díl této kultovní pohodové komediální série, nemám moc co vytknout. Po úvodní trilogii nejlepší díl série. Příjemná podívaná, inteligentní humor, špetka smutku z nelehkého stárnutí, ale celkově skvělý, 95%. Výborní herci, Pavel Kříž opět na výši, ten u mě stoupl i názorem na imigrační invazní vlnu, úplně jiný než většina kavárenských sluníčkových umělců. Okouzlující Linda Rybová. Už se těším na sedmičku :-) ()

MonDie72

Musím říct, že jsem to čekala teda daleko horší. Na film jsem šla tak trochu s podezřením, že to bude asi stejná hovadina jako Sněženky a Machři po 25 letech, ale nakonec to bylo v celku milé překvapení. Jen ta Rybová je tam, dle mého, trochu prkenná, avšak mužské obsazení to plně vynahradí... Jojo ty muži vážně zrajou jako víno! ()

bratr_jezek

Jsem rád, že se nový díl Básníků vrací k příjemné a oddechové struně, kde se objevuje humor i nostalgie, prostě to, co se nejvíc osvědčilo v původní trilogii. Křečovitá 4 snažící se představit "kapitalistické" Básníky a slabá 5 možná mnohé od návštěvy kina odradí, ale jsou tu minimálně 3 věci, které za mne mají palec nahoru: 1) návrat některých postav (Vendulka Utěšitelka je pořád ještě kus) 2) návrat ke Štěpánkovu vkusu (nahradit 3 křehké blondýnky černovlasou mužatkou Brodskou či uvřeštěnou zrzkou nebyl dobrý tah, Linda Rybová podává skvělý herecký výkon a je k nakousnutí) 3) návrat laskavého humoru (ženy víc ocení linku hledáme tatínkovi novou maminku, chlapy zase oslavu narozenin profesora Ječmena) ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

Zemřel režisér Dušan Klein

Zemřel režisér Dušan Klein

10.01.2022

Ve věku 82 let zemřel oblíbený režisér Dušan Klein. Kvůli svému židovskému původu byl jako dítě internován v koncentračním táboře Terezín. V 50. letech se objevil v dětských rolích ve filmech Můj… (viac)