Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiálny text distribútora)

Movie Gourmet

Moc si dějově film nevybavuji, spíš jen postavy a střípky, útržky, což vypovídá o tom, že mě to asi zas tak nechytilo, ale úplně špatné to zas taky není, takže se dá (asi?) doporučit. S většinovým názorem se zde ale neshoduji. Verdikt: 3* a 70 %. ()

Nethar

Prolínání fikce a reality, Tim Burton, Ewan McGregor, hezky to vypadá, svým způsobem jakási vypravěčská variace na Forresta, líbilo. ()

H4ku11

Dlho som sa k tomu to filmu nejak nedostal a to bola veľká chyba. Veľká ryba je veľký film o veľkom človeku, ktorý vie rozprávať malé príbehy tak ako by boli veľké. Viac Edwardov Bloomov by nám bolo treba vo svete. ()

Cement73

Krasny a dojímavý príbeh o človeku s krásnou fantáziou. Prvky fantasy a vizuálne bohatstvo snímku dovolia človeku si ten príbeh pozrieť veľakrát bez rozdielu kde človek začne pozerať. Veľmi pekné, rozhodne doporučujem. Plus bonus na koniec: krásna skladba od Pearl Jam. ()

Oralfabet

Zase totální skvost, co mi příliš dlouho unikal. Vtipné, dojemné, překvapivé, krásné... Co víc si může člověk přát? Jo a Ewan McGregor vždycky potěší. 10/10 ()

Sochorisko

Nádherný celovečerní rodinný film, který mi tak trochu svým pojetím připomíná snímek Life of Pi. Velice abstraktní pojetí dějových linií, kterých je ve snímku požehnaně. ()

bobstock

A tak se stalo, že vznikli hrdinové a legendy z kouzelných vyprávění našich předků, včetně všech smyšlených náboženských činů, které přetrvávají dodnes. Člověk je tak velký, jak velký po něm zůstane odkaz a kolik lidí na něho bude myslet i po jeho smrti. Fantastický vypravěč Edward Bloom zbavený strachu ze smrti jde do všeho po hlavě a cestou potkává neobyčejné figurky, které vykreslí do dětského světa svému synovi. Kouzelný Gump v podání Tima Burtona ve skvělém obsazení a s lahodnou původní hudbou Dannyho Elfmana. 80% ()

Kill Bill

Úchvatný film, který mě dostal naplno v kině a se stejnou silou i teď na DVD. Dnes už legendární styl Tima Burtona se nezapře a je doveden téměř k dokonalosti výborným scénářem, dokonalým castingem a skvělou hudbou (soundtrack už si hoví vedle DVD na čestném místě). Dokud se budou vyprávět nádherné příběhy a točit takovéhle krásné filmy, tak snad máme ještě šanci :) ... Kdo se při závěrečném synově vyprávění ubrání slzám, nemá srdce. ()

FunThomas

Jednoduše skvělé, originální, plné myšlenek, kouzel a krásy. Ewan zahrál svou roli opravdu dobře. Na tenhle film se můžu dívat znovu a znovu... ()

Kroupa

Když se Burton drží při zemi, vznikne extravagantní, ale zajímavý a podnětný film. V jeho případě bych byl pro omezení tvůrčí svobody :) Přestože má film značně pomalé tempo, vyplatí se počkat až do konce, protože tam čeká silná a dojemná scéna. ()

hnkflknk

Další úžasná věc Tima Burtona, v kterém je obsažena spousta barev a pohádkové fantazie. U jeho filmů se mi asi nejvíc líbí to, že v některých scénách nevíte, jestli se máte usmívat a nebo brečet. Poetičnost, barevnost, fantazie a pohádkovost dávají dohromady pro mě nejlepší koktejl jaký může být. ()

Pawlisman

Vynikající počin. Jakoby celý film byl velice zdařilou adaptací nějakého literárního díla. Svou fantazijností, pohádkovostí a zároveň inteligentním humorem mi tak trochu připomíná např. knihu Sto roků samoty. Divák musí samozřejmě s autorem sdílet podobnou náturu a náhled na věc, aby ho film (stejně jako mě) okouzlil, zarazil do sedačky a uvedl do dvouhodinového vytržení a zábavy. Moc pěkné. 9/10 ()

chalp

Čím menej o tomto filme viete a čím menej sa na neho pripravujete o to viac budete prekvapený, aspoň u mňa to takto fungovalo a to na 100%...najkrajšia, najmilšia a najdojemnejšia rozprávka akú som kedy videl. ()

FElix06

A man tells his stories so many times that he becomes the stories. And in that way, he becomes immortal. Mám rád filmy, nejsou to jen natočené příběhy či skutečné události. Co je důležitější je to, že jsou to útěky a film - útěk vyprávějící o jednom velkém útěku ze světa o fantazii, tajemství, snech, prášilovství,dětství novodobého barda a jeho syna je Velká ryba. Burton se představil trochu jinak, než ho znám a jsem touto změnou vskutku potěšen.Time, svůj širák odhazuji v dál a se zasněným úsměvem na rtech a slzami v očích jdu vstříc neznámu. Kruci, nemůžu psát komenty hned po shlédnutí filmu, jsem vždycky nějak naměkko. Pro filmy jakým je Velká ryba, mi stojí za to žít. ()

Strike

Co tento film činí nadprůměrným, je výtečné sentimentální finále, díky kterému dávám čtvrtou hvězdičku. Jinak je to místy dosti nudné a nezáživné + dokázal bych si asi představit i někoho jinýho místo Ewana McGregora- moc mi tam nesedl. ()

dude1

Veľká ryba nie je na rozdiel od ostatných Burtonových diel temná, práve naopak, je ako čarovná rozprávka krížená s Forrest Gumpom. K tomu tradičné skvelý McGregor a máme na svete ďalší z mojich obľúbených filmov. :-) ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney

08.02.2019

Ve věku 82 let zemřel britský herec Albert Finney, známý například z filmů Velká ryba nebo Dobrý ročník. Finney byl pětkrát nominovaný na Oscara, v roce 2003 pak získal Zlatý glób za hlavní roli v… (viac)

Na ohnivé kometě v Era ART klubu

Na ohnivé kometě v Era ART klubu

14.03.2015

V pražském Era ART klubu právě probíhá pravidelná úterní „jízda" Na ohnivé kometě! Od 3. března do 28. dubna zde můžete zhlédnout výjimečné sci-fi a fantasy snímky doprovázené následnou diskuzí se… (viac)

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů