Princ Ludvík Otomar Karel XII., zrodený Vznešený, má veľmi blízko k svojej milujúcej mamičke, kráľovnej Ľudmile. Lenže Ludvík je už tak trochu „prerastený“ princ, má 39 rokov. Bojí sa skoro všetkého, do ženenia sa veľmi nehrnie a väčšinu života trávi pofľakovaním sa po prepychovom zámku a priľahlých zverniciach. Múdry kráľ Radomil mu preto na narodeniny pripraví nečakaný darček – princ sa jedného rána prebudí v lese v obyčajných šatách a v sprievode drsného rytiera Hudrovala sa má vydať do sveta, aby zistil, o čom je život a možno konečne aj dospel. Na jeho veľkej dobrodružnej ceste ho čakajú zážitky, o ktorých doteraz čítal len v knihách. Stretne sa s mocným čarodejníkom, zlými čarodejnicami, duchom i samotnou pani Smrťou. A možno nájde aj lásku svojho života... Čo na to všetko povie milovaná mamička? A bude kráľovský otec s jeho „výkonom“ spokojný? (Bontonfilm SK)

E lan

Já dám ** za český film a počin pana Budaře. A vlastně i tu hudbu, ta nebyla zlá. Vše ostatní je bohužel mimo, zpackané, trapné, zdlouhavé a celkově špatné. Škoda… ()

rublik05

Jan Budař mě upřímně velmi mile překvapil. Dle zdejšího hodnocení to vypadalo na další těžce průměrnou českou pohádku, o to víc mě výsledek ve finále potěšil. Princ Mamánek příběhově zpočátku nepřináší nic zas až tak nového či neviděného, originalitou oplývá především druhá polovina, o to víc však mají šanci vyniknout jiné aspekty. Největší síla příběhu, resp. filmu jako celku spočívá jednoznačně v hercích a jejich výkonech, kdy exceluje nejen Jan Budař, ale i Ondřej Vetchý, nebo také skvělý Vladimír Javorský. Vizuální stránka je moc povedená, atmosféra střídá hned několik poloh, od příjemné až po tíživou, všechny polohy fungují skvěle. Nejedná se každopádně o typickou pohádku, tak jak jsou u nás točeny. Snímek není prvoplánově cílen primárně na dětské publikum, určité části či prvky pochopí spíše dospělí, každá věková kategorie si zde podle mě přijde na své. Princ Mamánek je velmi milé překvapení. Jednoznačně patří k tomu lepšímu, co u nás v této filmové kategorii v posledních letech vzniklo. 7/10. ()

Trixinka

Tak tohle jsem opravdu nečekala. Ano, bylo mi dopředu jasné, že tak dlouho připravované dílo J. Budaře nebude jen tak obyčejná pohádka, ale tohle překonalo moje nejdivočejší představy. Nevadil mi ani tak přestárlý princ s pleší, rytíř připomínající vandráka nebo děvečka v hospodě mluvící jako dlaždič. To co mě celou dobu pilo doslova krev bylo hororové provedení a značná kostrbatost v ději. "Pohádka" vyvolává řadu otázek, na které jsem nedostala během děje a ani na konci odpovědi - proč chtěl král po princi aby se setkal zrovna se Smrtí; k čemu tam vlastně byl rytíř v podání Vetchého (dle mého názoru paradoxně nejlepší postava) - nezdálo se mi, že by nějak výrazně hlavnímu hrdinovi otevřel oči; proč musel onen posvátný strom mluvit nepovedeným hlasem J. Kemra; proč musely ony "princezny" ala čarodějnice tak pištět a kopírovat často vyčítané pištící postavy v pohádkách Z. Trošky; proč byly scény u paní Smrti zobrazené jako kdyby se někdo sjel houbičkama......  Kladně musím ovšem ocenit výkony herců, především Vetchý, Kubařová, Polívka a Javorský tahají toto dílo do vyššího hodnocení. Velká škoda, že nevyšlo původní obsazení a rolí krále a královny se nemohlo ujmout duo Abrhám Šafránková. Jan Budař v hlavní roli neurazil ani nenadchnul, pořád se připitoměle usmíval, výraznější herecký projev neměl. Co napsat závěrem - pohádka v žádném případě ne, spíše hororový příběh s pohádkovými prvky. Jedna projekce tohoto hororu mě bohatě stačila, víckrát už ne. ()

caba

Pohádka měla dobrý námět,hororové prvky ,výborný duch v podání  V.Javorského.Holohlavý princ ,prostě něco jiného, neotřelého.Lepší hodnoceni jsem nedala díky šíleným ,uřvaným čarodějnicím.Těm jsem nerozuměla slovo.Připomínaly postavy režíséra Trošky.Škoda... ()

Monggol

"Další Budařova ambice." Chápem o čo mu išlo a bol to dobrý nápad. Avšak nie najlepšie spracovanie. Skrátka, keby aspoň ten pobyt na druhej strane skrátil, vynechal tie psychoanalytické kraviny a dal tam jednoduché jasné posolstvo, bolo by to lepšie. ()

crackonosh

Těžko hodnotit tento nefilm, jak by jej asi označil Véna Klausů. Soubor mimoidních scének, které na sebe smysluplně nenavazují, nectí ani jeden žánr, do kterého se pouští, a výjimečně blbý střih (zejména v úplném závěru) působí amatérsky a zmatečně. Snímek by chtěl být chytrou a moderní pohádkou s přesahem a spikleneckým pomrkáváním na diváka, ale selhává téměř ve všech aspektech fikčního světa. Postavy nemají žádnou ani trochu uvěřitelnou motivaci, a tak prostě ústřední postava Mamánka (za asistence mluvícího stromu a šišloidních čarodějnic jako vystřižených z Princezny ze mlejna) doklopýtá tam, kam od začátku má, aniž by to někoho zajímalo nebo na tom bylo cokoliv invenčního. Humor neexistuje, horor se nedostaví, není to ani pohádka, ani satira, jen bezobsažná, špatně natočená nuda, která subjektivně trvá dvě a půl hodiny. Shodou okolností jsem teď zhltl famosní polskou sérii 1670, která je sice určena dospělému publiku, ale dokonale ukazuje, jak se dá dělat novátorská a satirická historisující legrace s přesahem do ryze současného světa. A co víc: v každém jednom záběru působí mnohem lépe, výpravněji a profesionálněji než cokoliv z Prince Mamánka. ()

Shakaar

Film který pořádně neví čím chce být. Na pohádku to není dostatečně vtipné, na filozofické drama to nemá dostatečnou hloubku u postav a na horror to není dostatečně strašidelné. Zajímavé byly překvapivě scény s Javorským, který možná jako jediný do toho investoval maximum co umí. Jinak Budař je klasicky divný, Vetchý i Kubařová vypadali jako by si narychlo odskočili z natáčení Bambitky 2, ale bůhví, nebyli to nejhorší, to nejhorší byla přítomnost čarodějnic, které jak se tady asi všichni shodli dostali až nezdravě mnoho prostoru a byli kombinací skřehotání Bohdalky s infantilním přehráváním charakterů převzatých někde z filmů od Trošky. Prostě neskutečný guláš kterému snad porozumí jedině Budař. Tím spíše to vypadá hodně špatně právě pro to že si film sám napsal, zrežíroval a udělal i hudbu. Kdyby zařídil kameru možná by to i dopadlo lépe, protože ty střihy mnohdy nevypadaly zrovna ideálně. Nevím, já jsem hned poté viděl ve vysílání ČT Adélu ještě nevečeřela a v kontrast s tím Mamánek hodně se vytratil  z paměti, člověk prostě neví o čem chce film být a hlavně po shlédnutí ani nemá důvod si to pustit znovu aby na to napodruhé náhodou přišel. ()

quixote

Na rozdíl od ostatních mi dost vadilo použití superprovařené klasiky (proč si nesložit hudbu sám, když to umím? – asi osobní důvody), ale to není podstatné. Jinak po všech stránkách příjemné překvapení a palec nahoru. ()

VeeDee

Jsem taková rozpačitá. Některé scény byly husté, nápady zajímavé, na druhou stranu něco bylo hodně trapné, až nekoukatelné (šišlající čarodějnice) a něco dosti nezábavné... Nic jsem o pohádce nevěděla, než jsem si ji s dětmi pustila, a podle názvu jsem čekala spíš komedii. V každém případě je to spíš pro dospělé, rozhodně ne pro malé děti. ()

Amonasr

Skvělá a originální pohádka, v níž Jan Budař osvědčil svůj překvapivě všestranný talent. Nebýt až přehnaně hnusných dvou krčmářek a trapně vrávorajicích dvou pomocníků hrobaře, dal bych i za plný počet. ()

Lolos

Velice sympatická úvaha na téma smrt. Bylo fakt vidět, že Budařovi na projektu záleželo a vložil do toho spoustu ze sebe. Z nenápadné tuctové pohádky se tak vyklubalo opravdu milé překvapení. Zatímco první půlka filmu je spíš pro pobavení malého obecenstva, druhá část, která bude bližší víc odrostlému diváku, přivede k zamyšlení i poučení. ()

Emafera

Čekala jsem trochu něco jiného, ale zklamaná nejsem. Zhruba první půlka filmu opravdu připomíná veselou vtipnou pohádku (obzvláště tančící princ nebo pinoš vyloudí úsměv na tváři i po těžkém dni). Druhá půlka, kde jde o polemiku se smrtí je vážná a připomíná spíše divadelní inscenaci. Pro menší děti může být až děsivá. Vhodná pro starší děti, dospělé nebo milovníky Vetchého nebo Budaře, kteří jsou zde standardně dobří. ()

šakal007

Pohádky jsou jedna z mála věcí, které my Češi umíme. A Budař je dobrý nejen jako herec, ale i jako producent. Za triky by se nemusel stydět ani Hollywood, story je fakt dobrá i poučná, podle českých tradic. Mě ten film bavil. Navíc se mi líbilo, že až na závěrečný love song byl vyfutrovaný krásnou klasickou muzikou. Jděte na to. Vánoce jsou tu ()

scarlock

Čekal jsem to ještě o trošku zajímavější. Je to jiné, je to pohádkový film, ne pohádka. Pěkný námět, občas pokulhává zpracování (vizuál u paní Smrti mě vůbec nebavil). Krásná Veronika Khek Kubařová to spravila, já ten její úsměv prostě žeru. Přidala tomu hvězdu navíc. ()

incognito

Moje očekávaní bylo prakticky nulové. Ale ani tak mě finální produkt nedokázal ani nějak minimálně překvapit. Hlavní premisa filmu a to, že princ je mamánek není podle mě využita dostatečně a není vytěžen komediální potenciál. Celkově mi přijde, že film vlastně neví co chce být. Jasně má to být jiná pohádka, ale jaká? Lehce hororová? Okay, to by šlo. Ale v tom případě to není dost. Humorná? Taky tam toho není dost. Musím říct, že jsem se vyloženě nudil. Jediné pozivitum je dvojice Vetchý / Kubařová, která si napravuje pošramocenou reputaci po Bambitce 2. Dvojice čarodějnic je víc otravná než vtipná a ještě člověk musí být pekelně soustředěný, aby vůbec pochopil co říkají. ()

Romanstekl

Čarodějnice příšerné, to se mi nelíbilo vůbec, bylo to úplně zbytečné a navíc. Naopak p.Vetchý tradičně skvělý. p.Javorský neuvěřitelný, skvělé udělané, zahrané. Celkově mě film zaujal svojí originalitou a tím, že nešel cestou klasické pohádky. Na 4 hvězdy to ale není, i tak ale (až na čarodějnice) dobře odvedená práce. ()

ANTYCHRYST

Příjemné překvapení:) Budař je uchyl a nezklamal :) jen nechápu místní hodnocení...skvělé herecké obsazení..pěkné české lokace .. zajímavá hudba.. Dětenicka krčma.. na první pokus to je hodně dobrý:) 70% ()