Až na dno

• Česko Až na dno (viac)

Keď sa v Normandii počas pobytu pri oceáne britský tajný agent James náhodou na pláži spozná s podmorskou biologičkou Danielle, ich cesty sa na chvíľu spoja a vytvorí sa medzi nimi veľmi silné puto. Čas ich zblíženia je však limitovaný práve a len na týchto pár dní na tichom francúzskom pobreží. Po nich prichádza čas odlúčenia s neistotou možného stretnutia v budúcnosti. John odchádza do východnej Afriky na nebezpečnú misiu zameranú proti islamistickým teroristom. Danielle zase odpláva na výskumnej lodi opačným smerom a pripravuje sa na riskantný zostup na dno Grónskeho mora. James sa ocitá v zajatí džihádistov, ktorí ho držia v neľudských podmienkach. Danielle sa zase stáva dobrovoľným väzňom obmedzeného priestoru výskumnej lodi a podmorskej ponorky. Obaja síce v úplne odlišných ale niečím si zvláštne podobných situáciách čerpajú silu zo spomienok na prežité spoločné chvíle a v nich prebudeného citu. James i Danielle sa tak ocitajú v temných hlbinách, kde je ťažko niekoho nájsť a zachrániť. (Cinemart SK)

filipvrbik

Díky skvělým Jamesi McAvoyovi a Alicii Vikander je tento trošku nudný film celkem v pohodě koukatelný a zajímavý. Snad mi tam chybělo jen více akce a romantiky. Je tedy trošku zvláštní sledovat v podstatě dva příběhy zároveň, ale jinak to vůbec není špatný film (podle mě podhodnocen)...70% ()

Dunadan

Prvá tretina je skvelá, a to najmä vďaka spoločným scénam McAvoya s Vikanderkou. Chémia medzi nimi funguje parádne, no akonáhle sa príbeh začal sústrediť na každého zvlášť, tak sa to celé akosi rozpadalo. Škoda, ten začiatok má výborne navnadil. ()

Gore

Film od naprosté nudy zachraňuje ústřední duo, na které je radost koukat. Není to sice tak nudné jako předešlý počin Wenderse, a ačkoliv se to snaží přespříliš filozofovat, stále je to snesitelné. Ovšem typ filmu, který už vidět nikdy nechci, a to ani přesto, že zde hraje má oblíbenkyně Vikander a je kouzelná. ()

bllm

Jsme milosrdná a dávám 3, protože ten začátek je pěknej, a docela dobře jim to funguje, dobrá chemie, James ucházející jako vždy, ikdyž ždnej zázrak, ale to bude taky postavou. A Alicia úžasně spontání a roztomilá, taky jako vždy (což už opravdu potvrzuje moje podezření, že tak trochu nic jinýho neumí, protože takováhle, v podstatě stejná, je v každým filmu co jsem s ní viděla, no uvidíme, není všem dnům konec, třeba se ještě ukáže, že to tak není (trošku mi to přijde jako u dětských herců - když se říká, že jakoby nehrajou, že jen jsou sami sebou a spíš "si hrajou", tak stejně tak u ní mám trochu pocit, že ona prostě taková je). Zpátky k filmu. V momentě, kdy se ty dva odloučí je v podstatě po filmu, protože nejpozdějc někde v půlce člověku začne v hlavě blikat velkej červenej nápis PROČ? a jak to pokračuje, tak se zvětšuje a zvětšuje, až pak nakonci vybouchne v ohňostroj spousty menších PROČ PŘOČ PROČ, který se pak spojí v PROČ PROBOHA TOHLE NĚKDO NATOČIL? CO TÍM CHTĚT PROBOHA ŘÍCT? NENI TO VLASTNĚ NAPROSTO ZBYTEČNEJ FILM? Až teď jsem si všimla, že je to Wenders. Ale vzhledem k tomu, že předchozí film jsem ani nedokOukala, tak to neni zas tak překvapující. ()

Eluin

Čistě po řemeslné stránce je film velmi dobrý, bohužel jej za mě dost sráží slabý scénář. Ano, herci fungují, kamera je super, i hudba se mi líbila, ale chybí tomu obsah, což je na filmech to hlavní. ()

BOURQUE

Pokus o spojenie dvoch rozdielnych svetov s jedným spoločným bodom (voda). Dvojica A. Vikander / J. McAvoy sú dobrí, spoločná hra im ide. Na ich „obetavosti“ úspech filmu nevisel. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

Heroine

Není to moc populární názor, ale hrozně moc nesnáším Alicii Vikander. Mám pocit, že by se mi možná film líbil víc, kdyby Danielle hrála jiná herečka, ale možná by se musela změnit postava celá. Film dokáže téměř vtáhnout, i když závěr je jedno velké rozmázlé zklamání, ale postava Danielle je rušivě nesympatická. ()

Gedes

Když jsem viděla hodnocení, moc jsem od filmu nečekala. A o to víc mě překvapilo, že to nebyla žádná nuda. Celý film jsem prožívala s hrdiny. Romantická linka na začátku byla velmi příjemná, zbytek hodně intelektuálně založené, hovoří se zde o jsoucnu, bádání, samotě, emocích, pocitech a závažný celosvětový problémech, to všechno se tak nějak propojuje. Trochu mě zklamal závěr, ale jinak to bylo dobré. ()

Biopler

Chémia medzi McAvoy a Vikander v pohode. Je to milé, úsmevné, dá sa na to pozerať. Zvyšok, teda príbeh to je už otázka na rejžu, že čo to malo byť. Na jednej strane sledujeme neustále neúspešné pokusy o spojenie zo strany Danielle, táto línia príbehu prakticky nič neponúka. Druhá strana, teda Jamesove africké dobrodružstvá, sú o čosi zaujímavejšie, ale koniec koncov vedú do slepej uličky ako i celý film. Snímka však spraví perfektnú reklamu istému hotelovému komplexu v Normandii. ()

anitae

Krásné exteriéry v Normandii, i hotel kam se ráda podívala. Slečna profesorka měla moudře vypadající brýle, agent taky nebyl k zahození, ale celé mi to přišlo že tvůrci hodně tlačili na pilu aby z toho byla nějaká cena. Unavovalo mě neustálé snažení se dovolat do Afriky i podmínky pobytu agenta v zajetí u teroristů. A ten konec... ()

Ema57

Film má napětí i psychologický rozměr a chválím distributora za trefný název. Oba hrdinové se dostanou až na dno a je jim dána možnost se odrazit. Anebo ne? ()

Razzor_82

"Každý člověk je kouskem kontinentu a k něčemu patří." Jedno náhodné setkání a milostné vzplanutí dvou povoláním odlišných lidí, které spojila voda.  Romance mezi kouzelnou Vikander a sympaťákem McAvoyem je pěkně jiskřivá. Škoda tak slabé pointy. Čeká se na dojemné setkání ke kterému nedojde. Pokud přežijete to filozofování tak je to film na jeden melancholický večer. 6/10 ()

retrogirl2

Mám pocit, že to tu většina nepochopila. Všechno sakra není o příběhu, co takhle prožít emoci, pocit, vjemy? Chvíli nedýchat a nechat se unášet... Ústřední dvojice je taaak krásná 😍 ()

MilesTeg

Až na dno. Až na dno pomalého děje, až na dno střihu, až na dno závěru. Dva naprosto odlišné osudy, které by nudily i samostatně, ten podvodní předělaný na dokumentární film by snad obstál. Nehrála Vikander v nějakém Terminátorovi? Mimiku jako by se učila od Mistra :-) Chvíli jsem si říkal, že se Siddigem přijde aspoň trochu zápletka, ale ne. Pustit si to příště, tak nejspíš usnu. ()

mira.l

To fakt nějak nebylo romantické či dramatické, to bylo především unylé a nudné. Pořád jsem čekal, kdy TO přijde, a ono TO nepřišlo. Od úplného propadáku to u mě zachránila Alicia Vikander. Jo a proč to sakra mělo úvodní a závěrečné titulky částečně v azbuce?? ()

hazdrova

Ja musím povedať, že som videla potenciál. Videla som aj hercov. Videla som aj kameru a krásne prostredie. Ale tento film dokazuje, že to nestačí. Linka je trhaná, príbeh dobre nenadväzuje, a úplne z toho kričí, že to že nie je zámer. Proste to posrali na plnej čiare. A ešte mi aj ležie na nervy tá krivozubá Vikander. 2,3* ()

elimS

35% - komentář 20ti slovy: Seznamování natahované...příběh McAvoye slušný a silný...příběh Vikanderky mi byl u "řiti". Pointu celkem chápu, ale tahle "filozofie" mě nebavila. ()

McAvoy a invaze z vesmíru

McAvoy a invaze z vesmíru

12.09.2016

James McAvoy není ve sci-fi žánru zrovna nováčkem. V X-Men: Budoucí minulost nebo X-Men: Apokalypsa si ho užil dosyta, teď ho ale čeká velký test bez vyholené hlavy, kolečkového křesla a mutantích… (viac)