Neviditeľný

• Česko Neviditelný (viac)

Keď Cecilia (Elisabeth Moss) pochopila, že chodí s psychopatom, bolo už žiaľ neskoro. Odrezaná od sveta v luxusnom sídle majetníckeho vynálezcu pochopí, že ak chce prežiť, musí ujsť. Podarí sa jej to, a keď sa od ex partnerovho právnika navyše dozvie, že ten jej odchod neuniesol a spáchal samovraždu, môže sa po rokoch znovu slobodne nadýchnuť. Okrem toho je ešte aj veľmi bohatá, lebo jej mŕtvy milenec z nejakého zvláštneho zvráteného dôvodu zanechal obrovský majetok. Tak prečo je stále taká nepokojná? Prečo má stále nervy na prasknutie? Prečo sa okolo nej dejú veci, ktoré si nevie vysvetliť a ktoré majú stále desivejší priebeh a dôsledky? Existujú len dve vysvetlenia. Buď sa Cecília celkom vážne zbláznila, alebo sa v jej blízkosti pohybuje niekto doslova neviditeľný, niekto, kto má jediný cieľ – pripraviť Cecíliu o všetko, na čom jej v živote záleží. Lenže ako sa dá bojovať s nepriateľom, ktorého nevidíte a ktorý je možno len výplodom vašej fantázie? (Cinemart SK)

radinpr

Začnu hned kladnými vlastnostmi tohoto filmu, možná i proto , že těch záporných jsem moc nenašel. Takže ,to co mě velmi mile překvapilo, bylo jaké zajímavé a neokoukané nápady režisér dokázal vymyslet, jak je dokázal načasovat a zasadit do příběhu tak, aby smyslně a logicky navazovaly s jednotlivými částmi děje a také to nejdůležitější, aby vytvořily tu správnou atmosféru , kde napětí graduje stále víc a víc a vy si říkáte, sakra co bude dál. Na začátku filmu vás asi ,,provokace,, Neviditelného příliš nepřekvapí, ale postupně se tyto ,,provokace,, stupňují a od určitého okamžiku , v kterém si řeknete: ,, ajo tak to je chytrý, to jsem nečekal´´, pokračuje další okamžik , kdy se koukáte lehce v šoku s tím , že to jste OPRAVDU nečekali. A od té doby film nabere nové obrátky a vy jen přemýšlíte, co se stane příště, jak chtějí tuhle scénu překonat, přičemž překonávat tyto scény se filmu daří na výbornou. A po pár těchto scén si říkáte : ,,jak tohle jako skončí" .Některé situace vás nejspíš napadnou a možná tušíte nějaké střípky z toho, jak by mohl film dopadnout. I přesto však jsou závěrečné scény dost zajímavé a udržují laťku se dříve zmíněnými vygradovanými momenty napětí. No a vše završí úplný konec filmu, což je jako taková třešnička na dortu . Herecký výkon hlavní herečky byl dost nadprůměrný, její autentické třesy rukou, dívání se do stropu a další herecké dovednosti byli snadno uvěřitelné a pomáhali k vcítění se do její role. Pokud bych to měl shrnout, je film příjemným překvapením pro ty, kteří chtějí trochu toho napětí. ()

HLADOVYvlcak

Něco tak dementního můžou žrát tak maximálně tupí voliči demobloku a svědci Covidovi. Ti taky věří každé ičovině, kterou smrt Prymulex vypustí ze svého ďábelského chřtánu. A ještě mu tleskají za to, že zničil celou zemi. ()

radek.896

Napínavá atmosféra s úžasnými dějovými zvraty a mnohdy nečekané změny z toho dělají opravdu skutečnou lahodu v napětí plus atmosféře. Konec dost překvapivý, ale první půlka filmu se dost vlekla, proto ubírám o hvězdu. Při scénách na psychatrické klinice jsem si hned vzpomněl na skutečnou lahůdku v hororech - Nenávist. Režisérsky to vypadá na nástup dalšího Jamese Wana a ještě jednou musím vyzdvihnout neskutečnou atmosféru, kterou podtrhuje výborná hudba. ()

Salsecnew

Velice povedený snímek, avšak něco tomu uchází. Možná to je ta jeho depresivnost. Dále spoiler! Myslím si, že kdyby dali tu zápletku jakoby nadpřirozenou a ne moderní science, tak by mohli mít lepší horor, přece jen si představte, kdyby vás pronásledovala nehmotná bytost, všude by vás našla a nemohli byste s ní bojovat, ani jí utéct, taková zoufalost a lámání si hlavy, jak z toho ven, to by mohlo být lepší. Celkem zklamání, že zápletka je jiná než jak se zdá..... ()

Flexis

Zajímavý horrorový snímek s příměsí sci-fi. Po zhlédnutí zjišťuji, že jsem žádný horror tohoto typu neviděl. Furt samé duchařiny a neviditelné entity. Zpočátku jsem měl pocit, že to je další horrorovka o levitujících židlích, vidličkách a talířích, ale pak mě to dostalo a už jsem to musel dokoukat do konce. Závěr byl skvělý, prožíval jsem stejný pocit jako ta hlavní postava. 75 % ()

Majestic

Tak tohle byl místy fakt nelogický průser. Hudba, resp. zvuk byl fajn, ale nelogičnost chování ufňukané herečky, která snad neumí točit nic jiného, než silné ženy sražené na kolena (Služebnice). Nemluvě o stupidních časových nesrovnalostech, teleportačních jasnovideckých schopnostech apod. Šup na další řadu Služebnice... ()

floppy4

Síce niekde v polke filmu už viete koľká bije, no napriek tomu do poslednej minúty je to také, že neviete ako to skončí. Bol som predtým veľký skeptik a očakával som všeličo, ale bol som príjemne prekvapený a pochvaľujem si fajnový filmový zážitok plný napätia, búšenia srdca, dark atmosféry a hádania že ako to asi celé dopadne. Proste super, ak máte radi napätie tak určite odporúčam pozerať :) ()

JerryPilsen

Špička v žánru který nemusím.Ale žádný duchové tam neběhali,tak aspoň že tak. Poctivý scénář byl až na hraně přepracovanosti,ale všechno do sebe zapadlo. ()

norbik

Nenavidim horory. Jako fakt nenavidim. Ty postavy jsou vzdy tak stupidni, ze nemam nervy se na to koukat. Ta za koule me drzici frustrace je ubijejici. Veci u nichz mi stal: Libova, fakt libova kamera. Nedelala trhaci caviky jako: jee, budu koukat presne tam kde neni, i kdyz je to uplne obvious, abych se pak dramaticky pretocila. Zadostiucineni na konci, ale zaroven zklamani, ze to bylo moc easy stupidni.. (vole tak frajerka nejdriv lita jak hadrova panenka a pak.. neviditelnost asi pridava agi a crit) Spoiler: Tak typek musi mit vse pod kontrolou, ale nema si vsimnout, ze holka, kterou picha, nemuze otehotnet? WTF?????? Lezu vole na pudu, kde je jen jedna dira (domyslete si vtip na neco, co ma diry dve) a nevyuziju prilezitosti (kdyz uz vole vim, ze tam asi je invincible man) a toho zmrda nezabiju? Jako proc? Jsem takova blba hysterka? - jako nutno priznat, ze v 2/2 to bylo vynahrazeno a ulevou jsem musel umyt zabileny monitor.. Trosku, velice naivne, jsem doufal, ze si kostym oblece hned a bude fight dvou rogun (ne, takhle se to necte, ale hraci masivni multi hry vedi) Ta segra byla fakt blba, posere se z debilniho emailu, kdyz pred ni stoji vyklepana segra, ktera ani nevi, jestli je den nebo noc, a pak s ni jde do restaurace? Asi mela sve dny.. to hrdlo si fakt zaslouzila.. Vetsinou takhle brutalne nekomentuji a na dalsi horor se podivam zase az tak za 5 let. Te piece! ()

Figuto

Z takových blbostí jsem už vyrostl. Dlouhé záběry na NIC po dvě hodiny. Překvapivá scéna při večeři se sestrou. Divné, neuvěřitelné. ()

PORTER44

Nebral bych to jako horor ,spíš napínavý thriller ,hlavní představitelka chce utéct od svého psycho manžela,jenže ten se jí tak snadno nevzdá,sfinguje svou smrt a vynaleze jakýsi neviditelný oblek a začne řádit,efekty docela dobry,hlavní postavu mohli vybrat hezčí herečku o tom žádná ,celkoví zážitek z filmu trochu kazila. ()

C.A.T.

Můj poslední film v kině před korona histerií. A byl to super zážitek. Moss zase válí,ale ta si mě už ziskala za svoji Služebnici. Příběh super, napětí super, psycho slušné. Opět se budu opakovat, ale Whannell by se měl soustředit tímto směrem- jde mu to. ()

opatstviolov

Leigh Whannell je zatím na režirském křesle třída a i když se mi Neviditelný líbil o něco méně než Upgrade, je to stále dobrý horor. Bohužel mi to přišlo trochu delší, než by to být muselo, ale jinak v pohodě film. 6/10 ()

Jirkacek

Snímek Neviditelný z roku 2020 jsme doma shlédli na doporučení uživatele CommanderCZ, který jej už předtím viděl a docela se mu líbil. Dali jsme tedy na je moudré rady a jednoho dne se dvouhodinový film rozběhl na obrazovce naší korejské televize. Vše začalo útěkem hlavní hrdinky Cecilie (Elisabeth Moss) z luxusního domu, protože pochopila, že dosud bydlela s majetnickým psychopatem Adrianem (Oliver Jackson-Cohen), který byl zároveň vynálezcem moderních technologií. Útěk byl úspěšný a utrápená žena se schovala v domě svého přítele z dětství, detektiva Jamese Laniera (Aldis Hodge) a jeho dospívající dcery Sydney (Storm Reid). Skrývala se pouze dva týdny, protože pak se dozvěděla, že Adrian spáchal a poněkud nepochopitelně jí odkázal 5 milionů dolarů, které jí měl předat právník Tom, jenž byl zároveň bratrem zesnulého (Michael Dorman). Zdálo se, že Cecilia bude mít klid, ale pak se kolem ní začaly dít podivné věci. Měla pocit, že Jamesově domě ještě někdo je, ale majitel ji ujišťoval, že je jen traumatizovaná a paranoidní. Pak omdlela na pracovním pohovoru z důvodu vysokého obsahu diazepamu v těle a o něco později v koupelně našla stejnou zakrvácenou lahvičku od zmíněného léku, kterým omámila Adriana při svém útěku. Psychicky vyčerpaná žena se domnívala, že Adrian předstíral svou smrt a využil svých znalostí optiky, aby se stal neviditelným, aby ji mučil, ale tuto myšlenku nikdo nebral vážně. Jednoho dne někdo praštil dívku Sydney a protože byla spolu s Cecílií v jednom pokoji, podezření padlo na ni a James ji vyhodil z domu. Následně svedla souboj s neviditelnou postavou ve vlastním bytě a na základě těchto zkušeností odešla do Adrianova domu, kde objevila supermoderní oblek, jež dělal člověka neviditelným. Oblek si vzala a schovala ve skříni jejich bývalé ložnice a pak se sešla v restauraci se svou sestrou Emily Kass (Harriet Dyer), které všechno chtěla říct, jenže se opět objevila neviditelná postava, která podřízla Emily hrdlo a vložila nůž do Ceciliiny ruky, takže ji policie obvinila z vraždy. Cecilia byla umístěna do psychiatrické léčebny, kde čekala na soud a kde se dozvěděla, že je těhotná. Pak za ní přijel právník Tom, který jí nabídl, že její obvinění zruší, pokud odmítne dědictví a když bude vychovávat Adrianovo dítě. Cecilia nabídku odmítla, ukradla mu plnicí pero a večer předstírala pokus o sebevraždu a najednou se v její cele objevila neviditelná postava, kterou opakovaně bodla perem, což způsobilo poruchu obleku. Následovaly dramatické souboje mezi neviditelným mužem a policií, čehož Cecília využila a utekla z léčebny. V deštivém večeru se ještě jednou setkala s pronásledovatelem, který jí řekl, že zabije Sydney, pokud se mu nepodvolí. Do konce filmu zbývalo několik málo minut a vše pak vyvrcholilo dramatickým soubojem a úplně na závěr nám filmaři připravili překvapení v podobě…..Více už prozrazovat nebudu, abych vás nepřipravil o zážitek na konci filmu, který trochu vylepší váš pohled na úroveň filmu. Bude to totiž potřeba, protože film nabídl několik opravdu napínavých akcí, ale jinak to byla celkem nuda. Něco tomu chybělo, jakoby jsme si uvařili své oblíbené jídlo, na které jste se celý týden těšili, ale zároveň jste do něj zapomněli dát jeden druh koření, což ovlivnilo výslednou chuť pokrmu. Ocenit však musím herecký výkon Elisabeth Moss, která vše zahrála opravdu vynikajícím způsobem a vypadal fakt hodně špatně, což vlastně bylo v pořádku. Ono těch herců ve filmu zase až tak moc nebylo, vše se točilo hlavně kolem Cecílie a jejich soubojů s neviditelným. Velká škoda, že snímku nebyly dodané všechny ingredience, moje hodnocení mohlo být ještě lepší. Suma sumárum, napínavý film Neviditelný ode mne dostal tři neviditelné hvězdičky ***. () (menej) (viac)

matko2351

K filmu som sa vrátil až po dvoch rokoch. Film som v kinách nestihol a potom som na neho úplne zabudol. Našťastie sa objavil na netflixe a hneď mi pripomenul že som ho niekedy túžil vidieť. Bolo to užasne, krvavé, miestami strašidelne s vynikajúcim šokujúcim koncom. Presne toto si prajem vidieť . ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Fantastická čtyřka, vlajková loď příštích marveláckých let, opět získává reálnější kontury. Ústřední kvartet je již jasný, v hlavních rolích se objeví Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Ebon Moss-Bachrach… (viac)

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

14.12.2023

Nadcházející filmový příspěvek do světa monster od studia Universal mění svého hlavního představitele. Podle oznámení z roku 2020 si v nové verzi hororu Vlkodlak měla hlavní roli zahrát populární… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy