Neviditeľný

• Česko Neviditelný (viac)

Keď Cecilia (Elisabeth Moss) pochopila, že chodí s psychopatom, bolo už žiaľ neskoro. Odrezaná od sveta v luxusnom sídle majetníckeho vynálezcu pochopí, že ak chce prežiť, musí ujsť. Podarí sa jej to, a keď sa od ex partnerovho právnika navyše dozvie, že ten jej odchod neuniesol a spáchal samovraždu, môže sa po rokoch znovu slobodne nadýchnuť. Okrem toho je ešte aj veľmi bohatá, lebo jej mŕtvy milenec z nejakého zvláštneho zvráteného dôvodu zanechal obrovský majetok. Tak prečo je stále taká nepokojná? Prečo má stále nervy na prasknutie? Prečo sa okolo nej dejú veci, ktoré si nevie vysvetliť a ktoré majú stále desivejší priebeh a dôsledky? Existujú len dve vysvetlenia. Buď sa Cecília celkom vážne zbláznila, alebo sa v jej blízkosti pohybuje niekto doslova neviditeľný, niekto, kto má jediný cieľ – pripraviť Cecíliu o všetko, na čom jej v živote záleží. Lenže ako sa dá bojovať s nepriateľom, ktorého nevidíte a ktorý je možno len výplodom vašej fantázie? (Cinemart SK)

sadsammy

takové filmy naprosto zbožnuji. já jsem úplně nadšená, podle mě je to skvělý thriller. Hra hlavní herečky na úrovni a celkem námět velmi zajímavý protože konkretně se dotyká moderní doby a různých géniů, kteří fakt vymýšlejí takové úžasné věci, ale bohužel používají je ke škodě. Jinak co se tyče příběhu je velmi prostý, žena trpí a stradá v domácím násilí a snaží se utéct od problémů a hlavně její manžela, který v podstatě i působí ty všechny potíži. Hlavně jak se to rozvíjí dál a pro mě to bylo velmi napínavý a nepředvidatelné. ()

Dalajlada

První půlka je naprosto dokonalá. Perfektně budovaná atmosféra však vezme za své mávnutím kouzelného proutku a pak už se film veze na vlně klišovitosti. Film se totiž z tajemného a "strašidelného" změní na vyvražďovák bez jakékoli atmosféry. Navíc je druhá polovina strašně průhledná a dá se předpovědět, jak to celé dopadne. Zpracování je velmi dobré. ()

bonsetti

Hodně rozporuplný film. Hlavní herečka je tak odporná, že se mi to chtělo několikrát vypnout. S lepší herečkou bych tomu dal asi i víc hvězdiček. Podle mne je tady tento film dost nadhodnocený. Zřejmě se šeredky líbí ... ()

majlaan

Úvodní úniková scéna nemá chybu. No a pak to můžete vypnout. Pak je to totiž průhledné až na půdu a nudné k uzoufání. A k tomu ještě hkavní hrdinka, na kterou fakt není příjemný pohled. To nezachrání ani poměrně zajímavé rozuzlení. Po Upgradu nehorázné zklamání. ()

lineker

Pokud by se film žánrově udržel na pozici zhruba v první půlhodině dobře pracujícího horou, který přináší slušné psycho a jednu fakt hustou lekačku,, tak je to možná i na plnou palbu. Co by thriller, nebo sci-fi již bohužel takových kvalit nedosahuje a i když Elisabeth dělá co může, tak z těch kllišoidních uliček již film na přímou, údernou cestu nevyvede. Pro mne však o hodně lepší než předešlý elektronický Whanellův upgradeovaný neskvost. ()

zdendyss93

V první polovině by se dalo napětí krájet, geniální start. Průběh filmu stále drží diváka ve strachu, až nejistotě, těžce jsem soucítil s hlavní hrdinkou ( expřítel je opravdu parchant :-) ) a dokonce nám Whannell naservíruje i solidní akční scény. Za lehké zklamání považuji konec, který sem buď dostatečně nepochopil, a nebo je zkrátka dost tuctový. Nicméně jednoznačně doporučuji... Konečně horor, co si získá pozornost diváka a vy se budete bát, slibuju ;-) ()

MatyRock

"Upgrade na druhou". Neviditelný nese nápadné prvky režie, které jsou pro Whannella charakteristické. Především je patrná stylistická inovace v podobě kamery, která pečlivě následuje pohyby hlavní postavy, což poskytuje poutavý vizuální zážitek. Vynikající vizuální provedení akčních scén s neviditelným zlem dodává filmu na atraktivitě. Základní premisa, jak napovídá již samotný název, je částečně odhadnutelná, avšak i přes to v mírné míře diváka překvapí. Celkově lze říci, že atmosféra a vizuální podoba filmu jsou jeho nejsilnějšími stránkami. Neviditelnost, jak je prezentována, vyvolává intenzivní hororové pocity a poskytuje divákovi patřičný punc napětí. Přestože se film nevyhne několika nelogičnostem, ty jsou v kontextu žánru přijatelné a nijak narušují celkový dojem. Herecké výkony představitelů jsou na vysoké úrovni a přispívají k uvěřitelnosti. I přes několik malých nedostatků film poskytuje kvalitní filmový zážitek, který diváka vtáhne a udržuje jeho pozornost. 7,5/10 ()

Buckner

Tento film prišiel, ja som ho videl a napokon zvíťazil. Venujem tomuto filmu plnú paľbu. Elisabeth Moss to zahrala na jednotku z hviezdičkou. Je to poctivý thriller, ktorý vám nedovolí odísť od obrazovky. Nemám mu čo vytknúť. Jednoznačne najlepší film za rok 2020 aký som videl. ()

tXtX

Prva polovica bezchybná, tá druha už “iba” veľmi dobrá. Naozaj výborný upgrade starej klasiky prerobenej do moderného a s prižmurenim oka realistického kabátu. Až taku kvalitku som naozaj nečakal.. mať tam tak sympatickejšiu hlavnú hrdinku, ktorá tak strašne “neprehráva”, bolo by to kľudne aj za 5*... ()

EternalS

Opět se výborná první půle s umně gradovaným hororovým napětím přehoupne do akční druhé půlky, což je bohužel škoda. Výborná režie, brutální hudba a nápaditá kamera, která místo sledování hrdiny přesune svůj záběr a snímá prázdný kout pokoje. Geniální! Malinko si ale musím šťournout do scénáře. SPOILER: Jak se povedlo hlavnímu padouchovi nafingovat vlastní smrt, aby o tom psaly i noviny? Nicméně je to jen malá kaňka na jinak velmi povedeném snímku. Vřele doporučuji. ()

Zaks

Toto sa moc nepodarilo. Zrejmý problém tkvie v hlavnej herečke, ktorej výkon sem vôbec nepatril. Čo aspoň trochu bolo fajn, tak to bola atmosféra spolu s hudbou najmä v prvej polovici filmu. ()

Drolit

Vynikající horor, zatím nejlepší tohoto roku, který se ke mně dostal. I když nápad filmu není originální, tvůrci ho dokázali zpracovat tak nápaditým a zajímavým způsobem, že mi nezbývá nic jiného než jim uznale zatleskat. Celý film nejvíc vyzdvihuje úžasný herecký výkon Elisabeth Moss, která to, co tam prožívá, dokáže zahrát naprosto dokonale. Další aspekt, který filmu zajistil takový úspěch, je určitě kamera, záběry na to, kde nikdo není, i když člověk tuší, že tam stojí neviditelný, jsou krásně mrazivé. Film rozhodně doporučuji, ještě dlouho po jeho zhlédnutí budete mít pocit, že vás někdo neviditelný pozoruje. ()

Andrew88cz

Hodně zajímavej a nápaditej film, dle mého možná i pětihvězdičkovej... Parádní duchařský scény, skvělej oblek a zajímavej konec. Na toto se rozhodně ještě někdy podívám a kdo ví, třeba to hodnocení ještě o ten stupínek zvednu. (8/10) ()

fanmov

Nechápu obsazení hlavní role tak hnusnou herečkou. Obsazení v hororech ano ale spíše pro role čarodějnic a podobných oblud. Nebude třeba líčení. ()

Aceboris

Psychické týranie, drogy na dennej báze a hlavne všade samé kamery , takto nejak vyzeral všedný deň Cecílie. Kto by to vydržal , takže jednej krásnej noci sa dievča rozhodlo zo zlatej klietky ujsť . Všetko vychádzalo skvelé až do chvíle príchodu domáceho maznáčika do garáže. Ten nechtiac spustil alarm na aute a naša hrdinka namiesto tichého úniku , zrazu čelila hukotu , ktorý by zobudil aj mŕtveho . Nasleduje rýchli útek , a čakanie na auto v ktorom mala prísť jej sestra. Škoda , veľká škoda. Tak dobre rozbehnuté a tak do doslova dodzubat, to snáď ani možné nieje. Začiatok , super , pokračovanie tiež , všetko krásne do seba zapadalo až do chvíle použitia pera v kobke. Od tej chvíle to išlo dole vodou a už som len neveriacky krútil hlavou čo sa to vlastne deje. Za mňa 6/10 . Inak v poslednej dobe všade píšu horor , ale opäť. Toto okolo hororu ani nešlo , je to čistokrvný triller, ale horor určite nie. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Fantastická čtyřka, vlajková loď příštích marveláckých let, opět získává reálnější kontury. Ústřední kvartet je již jasný, v hlavních rolích se objeví Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Ebon Moss-Bachrach… (viac)

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

14.12.2023

Nadcházející filmový příspěvek do světa monster od studia Universal mění svého hlavního představitele. Podle oznámení z roku 2020 si v nové verzi hororu Vlkodlak měla hlavní roli zahrát populární… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy