Neviditeľný

• Česko Neviditelný (viac)

Keď Cecilia (Elisabeth Moss) pochopila, že chodí s psychopatom, bolo už žiaľ neskoro. Odrezaná od sveta v luxusnom sídle majetníckeho vynálezcu pochopí, že ak chce prežiť, musí ujsť. Podarí sa jej to, a keď sa od ex partnerovho právnika navyše dozvie, že ten jej odchod neuniesol a spáchal samovraždu, môže sa po rokoch znovu slobodne nadýchnuť. Okrem toho je ešte aj veľmi bohatá, lebo jej mŕtvy milenec z nejakého zvláštneho zvráteného dôvodu zanechal obrovský majetok. Tak prečo je stále taká nepokojná? Prečo má stále nervy na prasknutie? Prečo sa okolo nej dejú veci, ktoré si nevie vysvetliť a ktoré majú stále desivejší priebeh a dôsledky? Existujú len dve vysvetlenia. Buď sa Cecília celkom vážne zbláznila, alebo sa v jej blízkosti pohybuje niekto doslova neviditeľný, niekto, kto má jediný cieľ – pripraviť Cecíliu o všetko, na čom jej v živote záleží. Lenže ako sa dá bojovať s nepriateľom, ktorého nevidíte a ktorý je možno len výplodom vašej fantázie? (Cinemart SK)

SpicyNugget

Cecilia si vzala psychopata. Jo, to byl průser. Když zjistila, s čím to žije, bylo už pozdě. Byla izolovaná v jeho sídle a nemohla nikam. Jednou zosnuje plán na útěk a ten jí vyjde. Když se po nějaké době dozví, že psychopat natáhl brka, konečně cítí úlevu. Navíc zdědila všechen jeho majetek. Skvělé. Tak proč se pořád bojí? Proč má pocit, jako by pořád žil a dýchal jí na záda? Zbláznila se, nebo je poblíž ní někdo neviditelný… Skvělé sci-fi, bavilo mě to. Děj byl svižný, námět skvělý, obsazení sympatické. Líbil se mi konec, přiznám se, že takový jsem nečekala. Velice zdařilý film. ()

Veber

První polovina hodně dobrá, tajemná, strašidelná a přotom vlastně stačila v němterých momentech absence zvuku. Druhá půlka místy mnohem méně uvěřitelná, ,závěr očekávatelný, ale kdyby byl jiný, tak by mě asi naštvali. Možné spoilery: nemělo by to fungovat tak, že neviditelného v dešti voda obtéká a stává se tak částečně viditelný? Násilné scény mi přišly příliš akční, trochu robotické a vypadaly jako by bojival nějaký superhrdina (kolik z nás zvládne odhazovat druhého na dva metry daleko a tak?)? Elizabeth Moss mám ráda hlavně ze Šílenců z Manhattanu, nicméně mi nepřijde jako fame fatale (ale jsem jen ženská, muži mají asi jiný vkus). Ale mírně vyšinité ženy zvládá (Stíny nad jezerem, Příběh služebnice a nyní toto). ()

Sunwheel

Multi-žánrový príbeh zvládnutý chválitebne. Kým sa to držalo v horore, bolo to vlastne výborné. Ako náhle sa to prehuplo do akčného thrilleru, trošku sme si z nadšenia vydýchli a potom už si len užili tú dobrú jazdu. Autor si rád dopraje na záver nejaké to SURPRISE, ktoré možno kinderkom až tak nebolo. ()

Lilith03

Film mi zrovna nesedl do nálady, to je ovšem můj problém a nechci kazit hodnocení dobrého filmu. Jinak je totiž film dobře udělaný, po stránce psychologie se má člověk nad čím zamyslet. Nejsem úplně spokojená s herečkou hlavní role, moc se mi tam nehodila, zahrála to ovšem dobře. Dám filmu šanci snad ještě jindy, až mi více sedne do nálady. Obecně ho mohu doporučit. ()

PTuranyi

Výborne natočený horor s kvalitnou atmosférou a zaujímavým príbehom, ktorý dopláca na všetky klasické hororové klišé od neporaziteľnosti "príšery" hoci ide o obyčajného človeka, ktorý sa správa ako terminátor. Podobne hlavná hrdinka a všetky obyčajné postavy sa správajú ako obete a váhajú s použitím obranných prostriedkov až do okamihy keď je to zbytočné. Produkcia sa výborne hrá so zvukovou podporou nálad a skvele používa  kvílivé pazvukové plochy a elektronické tepajúce basové bíty, aby zvýšila napätie. Elisabeth Moss v hlavnej úlohe nie je žiadna pipka, ktorý by pasovala do role obete, ale rola jej nedáva ani priestor byť Ripleyovou. Na druhej strane v závere výborne hrá svoju neurčitú postavu veľmi dobre. Zbytok postáv sú figúrky, ktoré herci vzhľadom na scenár hrajú celkom uveriteľne. 75% ()

F2003F

Spolu s Host efektne pamätné prekvapenie začiatku koronového obdobia a dosiaľ jedno z mála svetlejších momentov stále viac klesajúcejšej ponuky (tým aj dopytu) hororového žánru. Tvorcovia sa zväčša snažia urputne pokračovať v dávno zabudnutých a zrušených sériách a tento film je vhodným príkladom, že aj inšpirovanie sa takmer storočným kultovým dielom je možné poňať originálne s pútavo nepredvídateľnou atmosférou a výstredne fungujúcim vplyvom. Ďalší dôkaz, že za pomerne málo peňazí sa dá vytvoriť hojné množstvo uspokojivej muziky. ()

Lucia.Parnic odpad!

Toto je zatiaľ najhorší Bloomhouse...nie sú v tom žiadne posolstvá, žiaden druhý plán, žiadne odkazy na domáce násilie...nie je v tom štipka umenia.. ()

Slepejsek

Nejnovější varianta dávno provařeného. Bohužel na ní není vůbec nic, co by její vznik dokázalo podpořit. 1) základní problém - film je strašně roztahaný, natažený obrovským množstvím vaty - vážně jenom trošku přeženu, když řeknu, že by stačila poloviční stopáž... 2) casting asi pod drogami, protože k takové Elisabeth Moss je těžké najít sympatii jako divák, natož propadnout k ní bezmezné lásce 3) chybí příčiny - celý film je postavený na tom, že hlavní ženská postava utekla z manželství, které ji dusilo - ale kromě slovního vysvětlení to není nijak podepřeno - což mimo jiné totálně zabíjí úvodní útěk - sledujeme vyplašenou ženu, která utíká od chlapa - bez jakýchkoli souvislostí či uvedení; pro diváka to znamená, že nemůže vědět komu (ženské? chlapovi?) fandit. Měl by se strachovat o ni, aby se jí útěk povedl? Anebo o něho, aby se konečně probudil a zarazil to? Divák tak zůstává nezávislým pozorovatelem, který se může pouze modlit, aby se buď něco stalo anebo scéna konečně skončila. 4) podobnou autorskou neobratností je těhotenství hlavní hrdinky, které tu hraje jenom tam, kde se to zrovna hodí, a tam, kde ne, tam prostě není (na hrdince nenajdete žádný projev těhotenství x hlavní padouch sice chce děcko, ale mává s matkou jako s pytlem mouky) 5) na posouzení jsou tady fyzické projevy "neviditelného", mimo jiné jeho síla (?) 6) jako promrhanou příležitost vidím "neviditelnost", která je totálně odfláknutá - místy vypadá i jako nehmotnost, místy je schovaná pod záběry do prázdné místnosti bez jakýchkoli náznaků kromě šílení hlavní hrdinky 7) žánrově: označit to jako horror je výsměch divákovi, jako psychologický thriller to silně kulhá (rozpoložení hlavní hrdinky se rozhodně dalo propracovat a využít lépe) ()

PoprockCZ

Spíš než horor je to předvítelný napínák s několika nechutnými podříznutími, ale jak říkám dají se odhadnout a nekoukat se na ně + neviditelný zloduch za mě super, protože násilí není tolik vidět. Film jako celek působil hrozně uměle: VFX soubojů neviditelného s lidmi, přehnané nemotivovované svícení X přesto zašumělý tmavý obraz (nebyli pořádně nasvíceni ani herci ani scéna), prázdné stěny a prostředí v záběrech, dialogy stylu "on mě obtěžoval" - "to bude dobrý!", zvuk který absolutně nepasoval k obrazu (nevěřila jsem epičnost hudby doznívající akci) atd... Scénář je založen na stalkingu osoby neviditelným mužem a tím se oběť ostatním jeví jako blázen. Mrzí mě, že třeba nebyl lépe vybudován vztah mezi sestrami, abychom u nich cítili větší pouto. Vizuál se drží orange-tealu, tedy modrooranžové, kamera často krouží kolem postav. Rušivě na mě působila příliš malá hloubka ostrosti,, kdy postavy často nebyly plně ostré a protizáběry střídaly velkou a malé rozostření. Na to, že jsem byla do kina ukecána a o filmu nevěděla prakticky nic, to bylo celkem koukatelné a určitě fajn kino s přáteli: pár lekaček (osobně jsem se nebála ani jednou) a jinak spíš oddychovka, při které můžete rozebírat technikálie a dialogy. Film samotný však nic moc. ()

baron156

„Budu vždy s tebou“. Universal monsters znovu ožívají a dávají tomu pěkný grády. Originál z roku 1933 se řadí mezi ty lepší Universal horory a tohle je důstojný remake. Ikdyž Elisabeth Moss nepatří mezi top krasavice, tak přesto předvedla výborný herecký výkon. A o super efektech nemluvě. ()

bichalmajus

Fuu, tak toto bola silná atmosferická pecka a pre mna aj veľké prekvapenie. Film má od prvej minuty držal a nepustil, scény v dome a najmä po tme boli neskutočne napätá a aj keď to ku koncu trochu vyprchalo tak vyvrcholenie stalo zato. Za mna veľmi prijemne prekvapenie, 85%. Konečne skvela ukážka moderneho hororu, ktorý nemusí mat jediný jumpscare a dokáže si udržať pocit strachu počas celej doby snímky. ()

breckakamil

Absolútne nepochopená pointa filmu.... Milionář, celkem uplácanej chlap, génius v cechu, vynálezce tisíciletí ! A ty vole se jde posrat z takový žáby.... Film jinak fajn, já bych si dovedl víc vyšťavit nápady typu - oparovej výdech, nebo stání na dece a tak dále. tohle byla cesta. :) ()

Lukkyn

Leigh Whannell ví co a jak v žánru horor/thriller!!!Od Saw toho dokázal hodně a nově mi vytřel (nebo spíš nevytřel) zrak!!!Takhle vyschízovanou hlavní hrdinku jsem dlouho neviděl klobouček patři Elisabeth. Příběh tuctový on pracháč ona s ním už nechce být , on je nervák, ona uteče, on jí stalkuje...jenže Whanell posunul slovo Stalker na vyšší úroveň. Tíživá atmosféra z toho přímo čiší a věřte, že sousedy od nás od naproti vykradli a představa, že by někod vymyslel takový slušivý obleček a stále vedle postele já tušil kulový a mizely mi věci . Brrrr úplná husí kůže. Výsledkem je horor bez známky scifi , který by se klidně do budoucna mohl přihodit. Žádná kopie muže bez stínu , ale pocitvý mrazivý thriller. Za mě plný počet!!! ()

Standey

Možné spoilery... První hodina neskutečně nadupaná a napětí by se dalo krájet. Celou dobu víte že tam je, zatímco hlavní hrdinka začíná tušit. Bohužel pak začně film pomalu ztácet dech a napětí se přesouvá do vizuální podívané kde už je jasné, že neviditelnost nespočívá jako v předchozích filmech v jakémsi zázračném preparátu, nýbrž v sofistikovaném obleku. Vlastně mi chvíli připadalo, že koukám na predátora. Finále nebylo zlé, ale oproti Saw mu chyběl ten správný wow efekt. Každopádně zasloužené 4 z 5. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Fantastická čtyřka, vlajková loď příštích marveláckých let, opět získává reálnější kontury. Ústřední kvartet je již jasný, v hlavních rolích se objeví Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Ebon Moss-Bachrach… (viac)

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

14.12.2023

Nadcházející filmový příspěvek do světa monster od studia Universal mění svého hlavního představitele. Podle oznámení z roku 2020 si v nové verzi hororu Vlkodlak měla hlavní roli zahrát populární… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy