Neviditeľný

• Česko Neviditelný (viac)

Keď Cecilia (Elisabeth Moss) pochopila, že chodí s psychopatom, bolo už žiaľ neskoro. Odrezaná od sveta v luxusnom sídle majetníckeho vynálezcu pochopí, že ak chce prežiť, musí ujsť. Podarí sa jej to, a keď sa od ex partnerovho právnika navyše dozvie, že ten jej odchod neuniesol a spáchal samovraždu, môže sa po rokoch znovu slobodne nadýchnuť. Okrem toho je ešte aj veľmi bohatá, lebo jej mŕtvy milenec z nejakého zvláštneho zvráteného dôvodu zanechal obrovský majetok. Tak prečo je stále taká nepokojná? Prečo má stále nervy na prasknutie? Prečo sa okolo nej dejú veci, ktoré si nevie vysvetliť a ktoré majú stále desivejší priebeh a dôsledky? Existujú len dve vysvetlenia. Buď sa Cecília celkom vážne zbláznila, alebo sa v jej blízkosti pohybuje niekto doslova neviditeľný, niekto, kto má jediný cieľ – pripraviť Cecíliu o všetko, na čom jej v živote záleží. Lenže ako sa dá bojovať s nepriateľom, ktorého nevidíte a ktorý je možno len výplodom vašej fantázie? (Cinemart SK)

Glenn_Coco

Proč má Neviditelný takové hodnocení asi nepochopím nikdy. Začátek fungoval, zlom nastal v momentě, kdy se za hlavní hrdinkou objevila "pára od pusy", v ten moment to pro mě mohlo rovnou skončit. S posledním kouskem naděje jsem doufala, že se jednalo o sen *velký spoiler* nejednalo. Neměl se film zabývat, cituji:"Jenže jak můžete bojovat s protivníkem, kterého nevidíte a který možná navíc existuje jen ve vaší hlavě?" Tak proč je nám ukázáno, že to tak nebude, už v prvních dvaceti minutách? ()

Blackcream

Musím říct, že jsem po dokoukání byl celkem zklamán. Když člověku hned zkraje ukáží, na jakém principu tady neviditelnost funguje, tak to jednomu celkem zkazí to napětí, kdy je zvědavý, co se asi za tím vším skrývá. Je zde několik zajímavých momentů avšak stejné množství nelogičností. Konec je tady více než předvídatelný. Holt žádný M.N. Shyamalan. ()

lex85

Podobný film jsem dlouho neviděl :)) od začátku až do poslední scény jde atmosféra, zvuk celkové pojetí naprosto super. To jak film pokračuje a celá zápletka graduje Vás udrží v napětí až do finále. Škoda jen pár detailů které nedovolí dát pět z pěti. Nechci sem psát postřehy abych Vás ubránil spoilerům ale pokud se na film podíváte tak vám bude vše jasné :) ()

perceptio

Mě to bavilo.... Začátek trochu nejasný, ale zase napínavý. Občas sem tam nudná pasáž, ale je to v normě. Dále tu máme lekačky, i nějakou tu krev, mlácení... No prostě to, co k tomuto filmu patří. Ale všeho je tak akorát a docela to funguje. Jen bohužel Elizabeth Moss mě tedy vůbec nezaujala a byl to podle mě trochu špatný výběr. Jinak jo, dobrý to bylo. ()

pavel431

Typický film typu "ježiši kriste, skoro celej film jí to nikdo nevěří" !!! S tím pokud se vypořádáte, tak si to celkem užijete. Samozřejmě na konci všichni prozřou a....a tak dále......Někomu je hlavní hrdinka sympatická, mě moc nebyla, ale každý podle svého gusta. Atmosféra toho neviděného je celkem slušně pojatá, pár momentů mi ale vyloženě rvalo duši......Takže pěkný pokus a další verzi jak se Zneviditelnit. ()

BStone

Leighu Whannellovi se podařilo natočit skvěle vygradovaný, napínavý snímek, který mě nepustil až do konce. Po povedeném Upgrade se tak jedná o další výborný zářez. 75% ()

Pucmeloud

První půlka byla opravdu nervy drásající podívaná, v podstatě jedna herečka a rozlehlý dům....no už dlouho jsem neměl takovou "husí kůži"! Druhá půle už byla tak trochu "terminátorovská". Ale já jsem se dobře bavil. ()

loki3016

fakt nemam rad tuto herecku..ale toto dala bravurne. Pekne vysrobovana klasika s kopou klise ktore vobec nebolo na skodu. Ale na styri hviezdy to nema. ()

Goodboyko

Dej je extremne predvídateľný, všetky tajomné tromfy Vám scenár vyhodí na oči skôr ako to mal zrejme zamýšľané. Oceňujem herecký výkon "služobníčky". ()

BigJohn02

Nebylo to špatný, zápletka je celkem vynalézavá a neobsahuje to stupidní lekačky, kterými někteří režiséři nahrazují nedostatek invence. Velká část filmu se odehrává v přítmí nebo potmě, což obecně nemám rád, ale tady se to snese. Je ale hloupý, že pointu filmu vyzrazuje už jeho název. Největší problém ale představuje Bětka Moss. Je to asi dobrá herečka (i když jejího vyděšenýho a ztrápenýho výrazu mám plný zuby z Příběhu služebnice), ale představa, že milionářský playboy si ke svému vyšilování vybere právě ji, když na světe je tolik hezkých holek, to mi hlava nebere. Castingoví experti maj holt podivnou představu o kráse. ()

Matrix44

Celý film bol pokazený výberom neskutočne nesympatickej hlavnej hrdinky Elisabeth Moss na ktorú sa nedalo pozerať. A potom aj nezmyselným záverom. Škoda :( ()

brondy odpad!

milujem mysteriózne, milujem thrillery, ale toho bolo tak prehnané, že dám jedine odpad... scéna v liečebni ako všetci strazcovia len postávali a čakali až sa sami postrieľajú.. atď.... choďte do boha..... ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Je pryč, Cecilie. Viděl jsem jeho tělo. Poslouchejte, nenechte ho vyhrát tím, že ho přivedete zpět k životu." S hlavní hrdinkou Elisabeth Moss se poprvé setkáváme při nočním útěku z vězení, které je vlastně luxusní hypermoderní sídlo. Vězení to bylo proto, že jí tam manžel týral, což se na ní podepsalo. Po letech manžel vědec přijde na to, jak se udělat neviditelným, takže narafičí vlastní smrt a od té chvíle Elisabeth libovolně pronásleduje a všelijak terorizuje. Pochopitelně začne i zabíjet lidi okolo ní. Elisabeth Moss není sexsymbol, ale byla věrohodná jako zdeptaná oběť, pro niž se strach stal její přirozeností, i jako bojovnice, která se musela tomuto strachu postavit. K tomu jí pomáhala hudba i kamera. Neviditelný je tedy kvalitní strašidelnou podívanou, ač ne moc překvapivou. - 70%. ()

StandikK

Slabši film. Děj příliš utahaný, hlavní hrdinka neskutečná socka, řada vražd byla naprosto nepřirozených. Jedenkrát a dost. ()

v3ru_z1

Mám ráda filmy, kdy jste napjatí a jen čekáte, co se bude asi dít dále, ale kamera pořád stojí na místě a k tomu do pozadí hraje dramatická hudba. Přesně tohle je typ filmu, kdy to platí. Některé scény předvídatelné, jiné nikoliv. Pro slabší povahy je to spíše lekačka. ()

megacik

Jeden z mála filmov, čo som nedokázal pozerať v noci, a asi jeden z posledných hororov, kde som sa aj trochu bál, teda aspoň v tej prvej polke ..... Pripadalo mi to ako zhmotnený sen schizofrenika. Každopádne dávam takmer plný počet, nečakal som, že sa ešte niekedy budem pri filme báť. Hlavná herečka mi nebola až taká sympatická, ale zahrala to fajne. Tož, príroda ubrala na kráse(nie však veľmi, však jej už ťahá na 40), ale zase pridala niekde inde. Slabšie hodnotenie dávam iba preto, lebo na to, ako to bolo rozohrané, čakal som inteligentnejší záver, čakal som minimálne to, že ona sa oblečie do toho obleku, hneď, ako ho nájde, a spočíta im to. Rovnako, od polovice filmu sa už dalo celkom predvídať, ako to v skutočnosti je. ()

suffragium

Ano, je tam napětí. Ano, film celkem dovedně balancuje na hraně několika žánrů. A ano, Elisabeth Moss umí dobře hrát nervní, hluboce traumatizované ženy. Přesto filmu chybí něco, co by z něj udělalo víc než jen průměrnou podívanou. Není to atmosférou nebo hereckými výkony; ani režie není špatná. Je to čímsi základnějším: chybí tomu opravdu originální nápad. Žánrová hybridizace – v tomto případě propojení sci-fi námětu a thrillerového klišé o pronásledované ženě – je jistě jednou z možných cest, jak ozvláštnit filmový narativ. Ovšem pak přichází na řadu srovnání s původními náměty a původními žánrovými půdorysy. Pokud výsledný efekt není dostatečně přesvědčivý, vzniká otázka: proč to vlastně bylo natočeno? Podobným způsobem se žánrová hybridizace dostala do slepé uličky v oceňovaném (a po mém soudu přeceňovaném) filmu 10 Cloverfield Lane. Pocit, že vidíš dva známé filmy v jednom, zkrátka přetrvává a poněkud mate. Námět neviditelnosti je mnohem lépe zpracován v klasických adaptacích literárních předloh: Wellsově (The Invisible Man) a Havlíčkově (Neviditelný). ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Fantastická čtyřka, vlajková loď příštích marveláckých let, opět získává reálnější kontury. Ústřední kvartet je již jasný, v hlavních rolích se objeví Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Ebon Moss-Bachrach… (viac)

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

14.12.2023

Nadcházející filmový příspěvek do světa monster od studia Universal mění svého hlavního představitele. Podle oznámení z roku 2020 si v nové verzi hororu Vlkodlak měla hlavní roli zahrát populární… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy