Transformers: Monštrá sa prebúdzajú

• Česko Transformers: Probuzení monster (viac)

Autoboti a Deceptikoni nie sú jediní Transformeri, ktorí sa skrývajú medzi nami. V hlbinách amazonského dažďového pralesa už tisíce rokov potichu prežíva druh Maximalov, ktorí si za svoje pozemské útočisko zvolili zvieraciu ríšu. Nanešťastie sa v našej slnečnej sústave objavila hrozba, ktorá ich vyhnala z ich domoviny v podobe Unicronu, nemilosrdných požieračov všetkého živého. Príbeh nových Transformerov sa odohráva v 90. rokoch minulého storočia v čase, keď Optimus Prime ešte nebol skutočným vodcom, ostrieľaným početnými bitkami na život a na smrť. Aby dokázal po boku Maximalov čeliť existenčnej hrozbe, bude musieť najprv skrotiť svoje ego a rešpektovať vodcu “zvieracích botov”, Optimusa Primea. Okrem toho sa Transformeri budú musieť vyrovnať s tým, že sa o ich existencii dozvedeli dvaja obyčajní smrteľníci, Noah a Elena. Obaja sú dostatočne šialení na to, aby im pomohli bojovať s oveľa silnejším nepriateľom, hoci na to nemajú predpoklady. Ide predsa o ich planétu. (CinemArt SK)

Matevoj

Film, který velmi promrhal svůj velký potenciál. Co nový díl Transformers, to horší a horší. Transformers bylo vždy "robotické p*rno", bohužel tento díl, tak nazvat nemůžu. Michael Bay a jeho filmy, místy až přeefektované měly něco do sebe. Nedivím se mu, že originální G1 (krabice) Transformery upravil, teď to vypadá spíše jako animák. Vše působí uměle a prázdně, jde vidět, že efekty se velmi šetřilo, místy VELMI odfláknuté. Příběh není sám o sobě, tak špatný. Dějová linka je "not great, not terrible". Výborný výběr postav, konečně můžeme vidět jiného, hlavního záporáka, než Megatrona. ()

Konstantine

První Transformers byly ve své době senzační podívanou po všech stránkách. Druhé a třetí pokračování se snažily všechny silné stránky filmu ještě více umocnit, ale v zásadě dobrý… Trilogií to však mělo skončit. Každé další pokračování bylo jen ždímání peněz z relativně dobré značky. Sestupná tendence kvality celé série u Probuzení monster dosahuje svého zenitu. Slabiny zůstaly, přednosti se vytratily. Zápletka je pořád stejně jednoduchá, aby ji pochopili i černoušci v chudinských čtvrtích na předměstí New Yorku – po prvních deseti minutách každý očkovaný běloch ví, jak film skončí.  Opět se zde nehraje o nic míň než o záchranu planety, opět je zde ultimátní artefakt – krychle, jiskra, už mi to splývá… Scénář je slabý. Scény, které byly v prvních třech filmech pateticky dojemné – některé proslovy, souboje, zde zcela selhávají. Zatímco humor dříve zajišťoval John Turturro, nebo v některých případech i LaBeouf, zde jsou veškeré pokusy o vtipy (zejména v podání robota Mirage) veskrze trapné. Herecké obsazení je nejhorší z celé série. A. Ramos nesahá Labeoufovi ani po kotníky a velice rychle na něj zapomenete. No a jestli si myslíte, že si ohřejete oči na Megan, či jiné podobné modelíně, tak smůla. Zde hlavní ženskou postavu ztvárňuje nesympatická, ošklivá, obtloustlá, černá opice. Efekty – důvod, proč se na Transformery chodí do kina – jsou horší než u prvního filmu z roku 2007(!) Klasický CGI bordel, akorát horší a bez nápadu. Jedna hvězda je za ty nádherné peruánské exteriéry. ()

Lucie777

Vyrazili jsme do kina na 3D verzi a musím konstatovat částečné zklamání. Musím pochválit parádní zpracování transformerů. Při transformaci vše krásně zapadá. Zkrátka: úchvatné!. Jinak kvituji jednodušší příběh, který pobere většina děcek a potěší pamětníky původních Bayových Trasformerů. Díky 3D však příběh i film samotný působí fantasticky. Po vizuálni stránce jde o skvělý zážitek. ()

DannyS odpad!

Vyrůstal jsem na Transformers filmech od Baye, takže mám nějaký vztah k téhle značce. Ovšem po dnešní projekci jsem byl opravdu zklamaný. Charaktery jsou nudné a nezajímavé(hlavně tedy charakter Dominique Fishback). Hudba, která zdobila Transformers od Baye také vymizela až tedy na úplný závěr filmu, kdy uslyšíme skladby od Stevea Jablonskeho, které jsou mimochodem úplně random umístěny. Nový design transformerů se mi vůbec nelíbí v live action podobě. Film strašně rychle uteče, což vede k tomu, že snímek je strašně prázdný. Steven Caple Jr. si občas myslel, že asi režíruje Creeda nebo nevím co tam dělaly ty hip hop tracky v závěru. Celkově Caple za mě neodvedl moc dobrou práci a zdá se, že to bude obyčejný rutinér. Nechápu proč ve filmu nejsou běloši a když ano, tak jsou to úplně hloupé charaktery, které se objeví ve filmu na pár vteřin. Akce filmu se ani zdaleka nepřibližuje k původním filmům. CGI je horší. Scénář je taky kapitola sama o sobě, kdy to je předvídatelné a opět strašně prázdné. Jde vidět, že se ve filmu dost stříhalo, kdy si nedokážu představit zda je to horší či lepší. Vypadá to, že tenhle film je rána vedle a s live action Transformers se na nějakou dobu pravděpodobně rozloučíme. ()

Milan2511

Takhle tenhle film není dokonalý a rozhodně by mohl být mnohem lepší ale když jsem slyšel že budou další Transformers tak jsem po díle poslední rytíř čekal něco mnohem horšího. Pozitiva u tohohle filmu jsou ty že dej už není místy tolik nudný a nezajímavý jako u předešlých dvou a přiznám se že téhle vzhled Transformerů se my líbí i o něco více. No ale negativa tu jsou docela taky hlavně asi podle mě ten hrozně místy zmatený a uspěchaný děj ale není se čemu divit když film má jen dvě hodiny to je na dnešní akční filmy docela málo a je to na tom znát . Další negativum je místy nesmyslné dialogy které by bylo lepší tam vůbec nevidět a poslední negativum je i již zmíněné pozitivum a to je vzhled Transformerů. Někomu se ten nový lehce animácký vzhled může líbit jako mě ale někomu zase taky ne je to o vkusu. Ale jedna věc je jistá a to že tenhle díl je jeden asi z těch všech nejlepších na jedničku nemá a na Bumblebee (2018)Bumblebee (2018) už rozhodně ne ale patří rozhodně mezi ty lepší. ()

Honza03

Když jsem viděl trailer, myslel jsem si, že to bude odpad, jenže mě se to nakonec líbilo. Sice vím, že se to nelíbilo každému, ale každý má svůj názor. ()

555borac555

Vím, že bych měl být na tenhle film asi už trochu mimo cílovku, ale je se u toho bavil jako by mi bylo zase deset. První filmy série byly o něco dospělejší než tenhle. Přesto ve výsledku je tohle za mě po jedničce nejzábavnější díl. Sympatický lidští hrdinové a roboti. Scény kdy se tranformeři přeměňují nejsou tak vizuálně promakané jako v dílech, kdy u režie byl ještě Michael Bay. Naproti tomu akce působí o dost přehledněji než v jeho filmech a práce s kamerou při akci je taky na vyšší úrovni.  A přímo finále filmu je je jeden akční orgasmus. Tak dobrou akci jsem hlavně kvůli trailerům nečekal. A když zazněl ve filmu titulní soundtrack, tak ta nostalgie byla nádherná. Dávám 8/10. ()

Belphegor

Transformerům číslo 7 se nedá odepřít, že se na ně dobře kouká. I se ztrátou režie Micheala Baye jsou akční scény zajímavé a krásné, a možná to sérii dokonce prospělo, protože Bay měl ve zvyku rvát akci za akcí, zpomalovat každý záběr a vůbec se nevěnovat vyprávění. Film nyní není až tak přervaný akcí a explozemi a po této stránce mě na rozdíl od předchozích dílů bavil. To opomenuté vyprávění ovšem zůstalo. Dialogy působí jako výplňová vata, která slouží jen k tomu, aby se tomu dalo říkat film. Však i námět je naprosto stejný jako u předchozích filmů - jistou věc, jež se stane v následujících dvou hodinách McGuffinem, je zapotřebí získat dřív než ti druzí zlí roboti. Přesně tohle je obsah všech Transformerů. Nic přidaného nehledejte. Shrnutě říct, že pro náctileté to bude mít stejný efekt jako orgasmus. Přitom by stačilo se věnovat postavám a vyprávění a hned by to mohlo být o dost lepší, i s tisíckrát opakovaným stěžejním dějem. Ani jednoho herce z hlavní dvojice neznám, ostatně věřím, že by jejich výkon mohl být o dost lepší, kdyby někdo napsal něco v čem lze něco hrát. Co s takovým filmem? No jako oddechovka, u které se nemusí přemýšlet to vlastně jde. Kvůli VFX bych si to pustil i znovu, je ovšem radno říct, že mimo to člověk kouká do telefonu. ()

jara12

Od nových Transformers jsem nečekal téměř nic. Náhradu za Michaela Baye v podobě nového režiséra jsem naprosto chápal, díky strašným posledním dílům. Bohužel se to ale stále nevydařilo. Snímek působí velice nedodělaně a je to znát hlavně na samotných efektech. Scénář se dosti podobá minulým dílům s jedinou změnou, což je nová lokace, která aspoň jediná vypadá k světu a je zajímavá. Dvouhodinová stopáž vůbec neutíká a Maximals se objeví až po dvou třetinách filmu, pokud nepočítám samotný začátek. Lidské postavy jsou tragické a nelze jim fandit. Film vás hodinu a čtvrt nudí nezajímavým scénářem, aby na vás nakonec vybalil 30 minut dlouhou bitvu, která je skvělá. Sám jsem si pak říkal, proč to tak dobré nemohlo být od začátku. Celkově nudný film, který se v tomto nadupaném blockbusterovém létu nemá šanci umístit na vysokých příčkách. ()

Lukango

Po celkem povedeným Bumblbeem tu máme dalšího adepta na držáká vyšší kvality než od vybuchujícího Baye. Z trailerů úplně cítit kvalita nešla, avšak po shlédnutí filmu musím říct, že tu jisté zlepšení je, ale stále se jedná o chybující film. Příběh tu je lepší, ale i tak tu máme průměrnost, která sice se snaží být něčím víc, ale náhle sklouzne do bazénu klišé a velkolepých replik, které nám neustále připomínají, že se jedná o to největší, nejhrozivější a nejvelkolepější, co jsme kdy viděli. Bál jsem se, že hlavní protagonista bude naprosto bez života, ale byl jsem mírně překvapen, člověk si ho celkem oblíbí, samozřejmě v mezích transformerského světa. Samotné naverbování lidí k transformerské misi, tu je celkem k smíchu, co se týče motivace postav. Logika se často vytratí předtím než začne vůbec vztupovat. Humor tu rozhodně nechybí a oproti Bayvým humorem jsem se lehce i zasmál. Ze záporáka jde i celkem strach (silná slova), a jeho motivace je sice klasická, ale funguje. Hudba, střih, kamera tu jsou někdy rozpoznatelné a jde vidět, že někdy se tvůrci snažili, bohužel mě to přijde, že si tvůrci myslí, že když do filmu vrazí 2 nebo 3 cool tak mají nad vším vyhráno. Na Transformery se jdete podívat na super efekty, bohužel tady to úplně neplatí, film má většinou slušnej vizuál, ale potom tu jsou momenty a není jich málo, kde vám prostě Bay chybí. A Baye musím zase trochu vyzdvihnout, protože co měl Bay jako nikdo jinej je střih, kamera, hudba, akce a efekty a tady to prostě chybí. Jedná se o film, který je zábavný a nikdy nenudí. Celkově se jedná o transformeří film, který se snaží nejet v zajetých kolejích, avšak každou chvíli přehodí výhybku a je zase vše při starém s výjimkou technického zpracování, tam mi prostě ten Bay chybí. Známka: 6/10 ()

Enon

Nikdy jsem nekoukal na Transformers seriál, nikdy jsem neměl doma Transformers figurky od Hasbra a nikdy jsem nečetl žádné knihy ohledně tohoto vesmíru. Ovšem sérii filmů od Michaela Baye bezmezně miluji, je to jedna z mých nejoblíbenějších filmových sérií a všechny ty filmy jsem viděl už nespočetněkrát. Transformers jsou pro mě definicí toho, jak se mají dělat poctivé akční kinozážitky s hromadou speciálních efektů a i když poslední pátý díl byl pro mě extrémní zklamání a po příběhové a scénáristické stránce šlo o absolutní podprůměr, stále to mělo takové to Transformers srdíčko a když už nic jiného, tak to stále prostě vypadalo neskutečně dobře. Nový restart ve formě Bumblebeeho byl fajn, jenomže mi tam chyběla ta dravost a energie, se kterou to právě dělal Michael Bay. U tohoto filmu to ještě nebylo tolik zásadní, protože se jednalo spíše o osobní příběh, ve kterém nebylo potřeba aby každou minutu vybuchovali auta, ale já už zde cítil, že to bude do budoucna neskutečný problém. A bohužel jsem měl pravdu. Nový Transformers s podtitulem Probuzení monster jsou neskutečně nudnou, hnusně vypadající, špatně zahranou a klišovitou slátaninou, která absolutně NIKDY neměla vzniknout a lituji, že jsem na to šel do kina a podpořil to. S původními filmy to nemá společného vůbec nic. Nemá to vypiplané speciální efekty, opulentní akční scény, sympatické roboty a lidské postavy, zapamatovatelné scény, prostě vůbec nic. Ten film není dobrý vůbec v ničem. Nejedná se ani o fajn blbost na vypnutí mozku, protože to není zábavný. Člověk, co vymyslel design robotů pro tento film by měl dostat instantní vyhazov, z těch robotů má jít RESPEKT a rozhodně nemají vypadat jako chodící barevné krabičky. Jediný, kdo asi docení tenhle design budou fanoušci právě Transformers seriálu, kde je ten design totožný. S tím souvisí i skládání na auta, to co bylo vždycky nejvíc krásně zpracované a na co by se celá jedna generace kluků dokázala dívat celé hodiny a hodiny. No, zatím co v Bayeových filmech byl vidět pohyb pomalu každého šroubku, tak tady máte pocit, že je ten robot složen snad z padesáti součástek a to si nedělám srandu. Fakt je to hrozně smutné. Co se týče příběhu, tak je to vlastně takový Transformers standart, ale to provedení a nechuť být alespoň malinko kreativní mě také fakt extrémně nebaví. Lidské postavy asi nestojí vůbec za řeč, vlastně jsou tu úplně zbytečné. Mají jen hloupé připomínky a snaží se být “vtipné“. Když to porovnám se Shiaou LaBeufem, Megan Fox nebo i Markem Wahlbergem, tak to je jak nebe a dudy. Hudba se snaží být, co nejvíce “cool“ a tak tam tvůrci pustili rap v domnění, že si z toho všichni náctiletí sednou na zadek, jenomže jde o umístění té hudby a když jí vložíte do finálního souboje, který má působit velkolepě a pompézně, tak se to tam prostě vůbec nehodí. A hlavně jí tam tvůrci cpou furt, až to začíná být celkem otravné. Vlastně jediný pozitivum, které tomu filmu nemůžu upřít byl Scourge. To byl celkem fajn enemy Optima Prima a místy jsem mu fandil více než samotnému Optimovi. Optimus byla moje nejoblíbenější postava, jenomže tady jí tvůrci tak zkazili, že jsem ho nemohl ani vidět, jak už jsem říkal, nebudil ABSOLUTNĚ žádný respekt a jako neohrožený vůdce zde totálně selhal. Nejedná se o nejhorší film, co kdy vzniknul, ale tady jde o to osobní zklamání, mé zklamání. Doufám, že už další díl nikdy nevznikne, tedy doufám že ano, ale rozhodně ne v takové podobě a pokud vznikne tak si hodně rozmyslím jestli tomu dám druhou šanci. 28% () (menej) (viac)

Hornet.CZ

71% / Očekávání se vyplnilo, ovšem skoro nic na víc, nicméně to nevadí. Oproti posledním Bayformerům je sice zlešní dost malé ale furt znatelné, oproti Bumblebeemu je zlepšení fakt brutální, výjimkou je design Robotů ten je tady v rámci Autobotů a Predaconů docela slabej. Nicméně jinak jsem spokojen, Unicron a Terrorconi vypadají skvěle a jsou i docela dobře zahraní. Všechny představené robotí Charaktery jsou fajn a nejsou ani nijak otravné, lidské charaktery jsou takové nutné zlo a dají se přežít, nejsou ani otravné ale ani nijak extrémně skvělé. Samotný děj není nijak inovativní ale funguje docela dobře (ačkoliv si myslím, že zpětně to mohlo být bohatší), stejně jako herecké výkony a do jisté míry i technická stránka filmu. Většími Nevýhodami mimo designu je trochu horší CGI a hudba, která se mi zdála, že chvílemi moc nepasuje. Celkově si myslím, že film sám za sebe vypadá jako slušné oživení značky pro mainstream a snad se dočkáme i dalšího pokračování. Doporučuji. ()

MarekTulen

Není to zázrak, ale za mě příjemná změna od posledních Transformers propadáků. Má to skvělé prostředí, dobrý soundtrack, příběh a nové postavy trochu zaostávají, ale nový Transformeři jsou excelentní. Konečně se i zkrátila délka filmu, protože minule to byla nekonečná nuda, sice tady by to nějak nevadilo, jak říkám špatné to není. Doporučuji. ()

Oup

Herci - nula bodov. Ešte sú to aj nesympatické osoby. Hudba - nula bodov. Vizuál - oproti Bayovkam nula bodov. To vážne mohli radšej dokončiť tu trilógiu, by som aj išiel na 3d do kina. Ale toto, no teda 😀, moc nerozumiem o čo ide tvorcom. Ten Mazurekovsky chudáčik Hitman v komentároch pobavil. Určite si pozrite jeho koment, ak vás tiež baví podpriemerný intelekt. ()

sh3riff

Horší a horší .. opět nedodržování velikostí, vzdáleností, každý záběr prostě jiné ratio. Pro fanoušky asi ok ale jinak prostě o ničem a k ničemu. CGI efekty jsou katastrofa. Bohužel Caple to lépe neumí jak již několikrát ukázal. ()

Raid91

Vzhledem k místnímu hodnocení jsem měl očekávání téměř na nule ale já se bavil a posledních 40 minut nekonečné akce jsem se k*rva bavil!!! Jasně není to tak sexy a vysperkovany jako od Baye ale je to lepší než poslední dva Bayovi filmy z pentalogie. A jestli opravdu bude ten crossover co je teasovany na konci tak se dokonce po dlouhé době těším na pokračování!! Per do mě. 7/10 ()

Neikn

Začal bych tím, v čem vynikal Bayverse, a to jsou efekty, v tomto snímku jsou efekty opravdu strašné, někdo si řekl že by bylo super převést design ze starých originálních animáků, který tak vypadal pouze, aby se transformeři lépe kreslili, když na to nebyla pořádná technologie, toto rozhodnutí bylo opravdu špatné. Další jsou auta, které z nějakého neznámého důvodu z hlediska efektů vypdali naprosto nepřirozeně, stejně jako transformeři samotní. Hudba, jediné co můžu říct o hudbě, je že nejlepší hudba je na konci filmu, která je navíc originální znělka pro Bayovi Transformers od Steve Jablonski. Herci, slečna Luna Lauren Velez byla velmi špatná volba, její otravný hlas a špatné herecké výkony opravdu kazili tento film, to samé se nedá říct o Anthony Romoso, jenž mi do filmu seděl a měl skutečně dobrou chemii s Miragem, který jakoby vypadl z Bayverse. Další s kým mám problém je Optimus Prime, který měl osobnost, působil, jako by byl hloupější než hlavní lidský hrdina, i přes to, že jejich věkový rozdíl je v milionech let, přesněji 9 milionů let. Rozměry transformerů mi ani tak nevadili, naopak bylo zajímavé vidět, jak hlavní lidská postava působí vedle Mirage pouze 2x menší, zatím co v Bayverse by byl minimálně 5-6x menší. Příběh byl dle mého přinejmenším dobrý, a scény, kdy naše lidské hrdiny honily ty robotické příšery byly skutečně dobré a zajímavé. Co je také třeba zmínit je, že v každém filmu od Baye jsme mohli vidět nový unikátní design, který vypadal skutečně dobře, zatím co zde není nic unikátního, ba naopak to vykrádá Bayverse, jen se podívejte na obličej těch ,malých potvor, které byly to nejzajímavější a vzpomeňte si, kde jste to už viděli, a to že se tam objevili Maximals, to není nic unikátního, je to pouze zkopírovaný design zvířat, náijak nepozměněný a pouzte převedený do robotického vzhledu, dokonce i Dinosauři ve 4. dílu měli na sobě unikátní prvky a vzhled, dokonce i "kočkovitá šelma" nebo ten "štír" se podobali pouze stavbou těla, ale jejich vzhled byl originální. Shrnutí na závěr: Příběh: 7,5/10 ; Herecké výkony: 4,5/10 ; Kamera: 6/10 ; Efekty: 5/10 ; Hudba: 6/10 ; Design Transformerů 4/10 ; Celkově: 58%. ()

BerJar

Dalsi transformers porad stejnej pribeh. Jakoze clovek se u toho nenudi ale zpetne si rikam ze bych ty tri kila co jsem tam nechal, vyuzil lip. ()

hdraf

50% - k čemu je tento film dobrý? Jsem fanoušek první 4 dílů. Ale toto je zbytečná slátanina. Jsou tam některé světlé momentky, ale zlatý Bay!!! ()

Karzelek

Nebudeme si nalhávat, série Transformers měla začít a skončit prvním dílem, na který nemám problém se kouknout kdykoliv. Ovšem tenhle druh filmů je prostě moje krevní skupina a tak jsem je zvládl všechny a nutno říct, že jsem pocítil někde z dálky za kopcem svěží vánek.. Abychom emoce trochu uklidnili, tak hlavní lidští představitelé jsou mega, ale MEGA nesympatičtí (jasně no, chápu, že dát tam "novou Megan Fox" v dnešní době to by zase bylo keců, ale proboha tohle?).. Autoboti se střídají snad s každým filmem a vždycky jde "o všechno" a vždycky jich přijede maximálně pět.. To je horší než u nás v práci když se něco fakt posere.. Největší "překvápko" pro mě bylo asi to, že Optimus nebyl takový ten mega upe super truper dobrák jak byl představován v minulých dílech, to bylo minimálně zajímavé. Jestli z toho bude co dál, to je těžko říct, každopádně kdyby tahle série měla skončit tímto dílem, bude to pravděpodobně uspokojivější konec než poslední díly (P.S. Samozřejmě nepočítám sólovou od Bee, ta byla jinde :-)) ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident

07.09.2023

Akčních filmů není nikdy dost, zejména těch, ve kterých hraje Samuel L. Jackson prezidenty, kteří se musí pomocí zbraní uvnitř luxusní limuzíny bránit proti útočníkům, kteří se je snaží zabít. Přesně… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (viac)