Dominic Toretto má už zase ťažkosti so svojou rodinou, ale tentoraz úplne iné, než by ste očakávali. Kyberteroristka Cipher sa doteraz nespamätala z úderu , ktorý jej uštedrila rýchla a zbesilá partia v ôsmej časti, a je odhodlaná im to všetko vrátiť aj s úrokmi. (Cinemart SK)

godycz

Presne film, ktere po Covidu natahnou lidi do kina. A tak ze jo. Tato frenciza dokazala ze sebe udelat hollywood jak remen. Slape na paty MI nebo 007. Jsem rad za takove filmy, i kdyz je vzapeti zapomenu. A nerikej mi Verbale, ze ti z Theron nehouplo :) ()

stepankoby1

Představte si předešlé tři díly bez Rocka i Stathama, cool aspektu přepálených scén, ba dokonce samotného "so bad it's good" tónu. Zbyde jen prázdná nuda s nesnesitelnými melodramatickými tendencemi. Na sérii jsem až doteď obdivoval, jak se pořád snažila směřovat kupředu, stupňovat intenzitu a nepůsobit repetitivně. Devítka naopak už od první scény dává pocit, jako by zařadila zpátečku. Nucené návraty uzavřených linek postav? Flashback scény do dob street racingu? Tvrdé retcony? Noták, stalo se něco? ()

ViktorEl

Už aj Bláznivá misia vyzerá reálnejšie ako nové Rýchlo a zbesilo. Ako hovoria vo filme toto je už úplne iný level. Keby som to mal brať ako akčnú komédiu, tak dajme tomu by to bol celkom fajn priemer, ale keď sa takýto film chce tváriť vážne, tak to ide pod hranicu trápnosti, pretože nejde kombinovať prvky akčnej-scifi-komédie s prvkami drámy to fakt nejde. Pre mňa veľký úpadok série. ()

Aurus

Nechápu proč má tento díl 45%. Rychle a Zběsile 9 je při tom velmi povedený film. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou skvělý,auta jsou prostě super,hudba je fantastická a prostředí je hustý. Moje hodnocení 8,5/10. ()

zelda82

Az doted bylo Rychle zbesile z ranku filmu, co jsou blby, ale zabavny. S devatym dilem se to zlomilo a zustala uz jen ta blbost. Je to cele takove bezduche, radoby bombasticke, chybi tomu ale The Rock nebo Jason Statham, proste nejaka protivaha k Vinu Dieselovi a jeho vycpelym recem o rodine. A upozornovat zrovna v tomhle filmu na fyzikalni zakony mi taky prijde jako slusny streleni se do vlastni nohy. ()

SpeedyCZ

Devítka pokračuje v zajetém stylu daném předchozími díly. Hnacím motorem příběhu je tentokrát zlý bratr Doma a Mii Torretových, Jacob a minulost jejich rodiny. Na papíře mi toto zní dost dobře, protože osobní konflikty nejbližší rodiny ve filmech často fungují dobře a jsou zárukou dobrého příběhu. Stačí vzpomenout třeba na prvního Thora s Lokim. Bohužel tady tomu tak moc není. Film se navzdory dlouhé stopáži posouvá v Torretově rodině moc rychle a záporakovy motivy tak nechápeme.  Což se pak veze s celým příběhem, který nemůže dobře fungovat. Krom tohoto neduhu je film zbytečně překombinovaný, obsahuje moc postav a nevyužívá je, vrací se zpět hluboko do událostí F&F ságy a přepisuje některé zažité(přežité) pořádky. Boj o osud světa samozřejmě nemůže chybět a v absurdnosti akčních konců (vesmír wtf) se v rámci série už asi nemá kam posunout. Film má potitulkovou scénu, které pevně doufám v pokračování vysvětlí velký příběhový laps předchozích dvou dílů. Za mě průměr. Akční scény jsou dobré. Film moc dlouhý. ()

Rathalos

No tak deviatka je sklamanim,po trojke druhy najslabsi diel tejto serie,natocene je to vyborne,triky a efekty su paradne,po hereckej stranke to tiez bolo fajn,ale tie akcne sceny a prestrelky,tak to bolo uz moc sci-fi,sialene a nerealne,az vyzneli smiesne,jednoducho to bolo prehnane,keby na nich pustili trebars aj atomovku,tak by nemali ani skrabanec na tele,to i Avengers sa mozu skryt oproti nim,cize tri hviezdy su dostatocne hodnotenie,velmi som zvedavy na desiate pokracovanie a pre mna top stale ostava neprekonana sedmicka od Jamesa Wana...:-) ()

anatheman odpad!

Hodnocení odpad šetřím jenom na vyložené unikáty. 1 a 2 hvězdy jsou totiž technicky určeny vyloženě špatným a nudným filmům. Jak bych nejlépe vyjádřil svoje myšlenky? Deváté Rychle a zběsile je snad největší píčovina, co jsem na poslední dobu viděl. Dá se říct, že jsem fanouškem této série, avšak ji vnímám jako pomyslnou vysokorozpočtovou verzi Sharknada. Metamorfóza k tomuto stavu byla dokončena v tomto díle. A taky proto si ode mě "Devítka" zaslouží v úvodu uvedené hodnocení. K dřívějším epizodám jsem byl docela štědrý, jelikož - ano, pořád to byly debilotiny, ale pořád se dle mého názoru držely v určitých mantinelech. Ale tady? Tady už je prostě všechno přepálené jako sviň. Občas jsou tu sice náznaky nadsázky - hlavně díky Pearcemu, ale jako celek se tento díl bere docela dost vážně - a to díky tomu nekonečnému odkazování na "family". Ozvěna v podobě červencových memů s Domem Torettem je v souvislosti s tímto filmem naprosto opodstatněná. Na druhou stranu uznávám, že díky těmto aspektům představuje "Devítka" další kurevskou zábavu. Ta však pramení z toho, že snad všechno v tomto snímku je naprosto tupé (tedy opět onen Sharknado syndrom). V neposlední řadě se nemůžu nezmínit o hereckých výkonech. To je kapitola sama pro sebe. V tomto filmu nehraje snad nikdo. Až tedy na určité výjimky. Všemu však vévodí Vin Diesel, který opět hraje Vina Diesela. Vrčivé mulání a uhrančivé drsňácké pohledy, to je prostě zaručený úspěch! No... takže tento film opravdu doporučuji. Podívejte se na něj a bavte se! ()

helloween93

Když je spin-off Hobbs & Shaw vtipnější, akčnější a komplexně zábavnější než hlavní série Fast & Furious, někde je chyba. Ta je zřejmě v producentovi Vinu Dieselovi, který po hádkách s Dwaynem Johnsonem u 8. dílu asi definitivně odstavil Rocka z hlavní série, kterou si uzmul pro sebe. Na kolik to byl chytrý tah vidíme u nových F&F 9, které mají o 20% méně než předchozí díly, které se s hodnocením drží kolem 70%. Než jsem si film pustil, říkal jsem si, je to fakt oprávněné? Po shlédnutí musím s hodnocením souhlasit, protože najednou jako kdyby přestalo fungovat to, co diváci oceňovali na předchozích dílech - přepálená akce v devítce nudí, nedokáže strhnout a člověk má dojem, že už jí někde viděl, vtip tu nefunguje téměř vůbec (protože tu není Johnson a Statham) a nezlobte se na mě, ale Diesel nemá na to, táhnout tuhle franchise a devítka je toho důkazem. Otěže série totiž postupně přebírali právě The Rock s Jasonem Stathamem, jejichž absence ve filmu ho dělá polovičním. Oni totiž fungovali jako taková náplast za odchod Paula Walkera. V devítce sice přišel John Cena, na kterého jsem se těšil, ale to jak je ta postava Ceny blbě napsaná, jak má stupidní motivace a pronáší debilní dialogy, jde na vrub scénáristům. Protože ten twist v závěru by po tolika dílech odhadl snad i dětský divák. Vrací se i Charlize Theron z osmičky, což taky není úplně win, nic proti Charlize, ale chtělo by to už někoho nového. Příběh je nelogickou katastrofou a vysvětlení návratu Hana je jedno z nejbéčkovitějších a nejšablonovitějších deus ex machina, co jsem kdy v AAA sérii viděl. Kdybych napsal, že devítka je o stupeň horší než předchozí díly, lhal bych, protože je minimálně o dva stupně horší. Ten závěr s volnou židlí ve mě evokuje návrat Briana a doufám, že je to jenom špatný cliffhanger na desátý díl. Modlím se, aby se ještě někdy vrátili Hobbs & Shaw, ať už v hlavní nebo vedlejší sérii. 2* ()

Kopi1 odpad!

Už prostě nemůžu, v předešlých dílech jsem to vše ještě tak nějak toleroval a snažil se nacházet nějaká pozitiva aspoň na ty 2 hvězdičky, zde není prostě nic a bolely mě z toho oči a hlavně u srdíčka, když jsem viděl tu akci a vše okolo. Zbytečné ztrácet čas nějakým dlouhým komentářem nad touto další epizodou (proč bych se měl snažit když tvůrci na vše z vysoka ser**) Jeden z pár filmů, kterému jsem dal odpad, už to ale jinak nešlo... ()

Evander odpad!

Sérii Rychle a zběsile mám velmi rád, ale zde jsem musel pracně hledat důvod, proč dát alespoň jednu hvězdu a stejně jako u třetího dílu ani u devátého jsem ho nenašel, a proto podruhé za sérii dávám palec dolů. Audiovizuální stránka filmu je opět výborná, vysoký rozpočet je vidět, ale to mi tentokráte ani k jedné hvězdičce nestačí, protože celý jeho příběh je naprosto nesmyslný. K realističnosti akčních scén se tentokráte raději ani nevyjadřuji. Dokonce i můj oblíbenec Vin Diesel zde hraje, jako už by ho to ani nebavilo. Jak to má pak bavit mě? ()

aslavey

Mám pocit, že už to toho Lina ani nebaví. A vlastně i všechny okolo. Vtipy nula, napětí nula, akce možná dva, logika mínus deset (jasně, že vím, že na to se nikdy člověk zaměřit nesmí) a FAMILYYYY deset. Vůbec nerozumím castingu mladýho Doma - to hispánský pidlovoký prase nemělo ani špetku podoby. A Brianův "příjezd" - měli by ho už konečně zabít, aby to nebylo takhle na silu. A co vlastně bude dál? Vesmír pokořen, takže teď už čekám jen lety mezi dimenzema. Snad jediná světlá výjimka, co mě tak nějak pohladila byl náznak toho, že si Roman uvědomil, že se jim nikdy nic nestane a že to je divný. Jako by se už konečně přestal film brát vážně. A nakonec zas nic. Drive čtvrtýho a pátýho dílu je tentam a už se jen plácáme a plácáme.. ()

P.J.2

Já ani nevím za co by si to těch 44% tady na ČSFD zasloužilo. Vše je tu špatně a drsnactvi Vindanyho Plyna se mi tady už zajida. Jediná hvězda za Cenu, který by měl převzít otěže a Torretuv syndrom dotáhnout sám do konce. ()

BOURQUE

Deviate dielo ságy FAF z jednej strany priamo nadväzuje na príbeh, ktorý sa začal v predchádzajúcej časti, z druhej strany určitým spôsobom vyplňuje medzery v živote rodiny Torettovcov. Flashbacky z minulosti Domovej rodiny, čo sa stalo medzi Dominicom  a Jakobom, sú počas celého filmu postupne dávkované a to pomerne dobrým časovaním. Celková koncepcia príbehu je však oblečený do tých šiat, ktoré už veľmi dobre poznáme (nehovoriac o klasických klišé riešení). Pár nových farieb v danej koncepcii len čiastočne dokážu vyvolať pocit „novosti“ alebo „prekvapenia“. Chýba dvojica „Hobbs & Shaw“, „fun scény a dialógy“, ktoré poskytujú Ludacris a Tyrese Gibson sú miestami nefunkčné. Bolo však opäť dobré vidieť Sunga Kanga a Jordana Brewster. Škoda, že Helen Miren má len jednu krátku scénu, ale za to konečne šoféruje (samotná herečka po tej už veľmi túžila)! Akcie a preháňačky sú ako vždy „neskutočné“ a maximálne prehnané aj  v tých najmenších detailov („výlet vo vesmíre“, jazda cez padajúci most, atď.). Už mi ale vadí, že mnohokrát zabúdajú na niektoré „menšie“ detaily (v jednej scéne Dom krváca, v druhej vypadá tak, akoby sa nič nestalo – ani miesta poranení nie sú vidieť). S tak veľkou rutinou a pri deviatom diele by už mohli na to dávať väčší pozor. „F9“ je viac-menej „priemernym“ doplnkom do zbierky tejto ságy, ale v porovnaní s „F8“ sa rozhodne jedná o niekoľko krokov dozadu. Vin Diesel s „F10“ by už mal ukončiť príbeh tejto ságy (a čo najdôstojnejšie). P.S.: Ten Stathamov výzor na konci bonusovej scény... Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Wallis3

Když si pouštíte F&F, od jisté doby víte,  že v této sérii neplatí fyzika, muskulatůra pana Nafty zpřeláme betonový nosníky, dvě sportovní autíčka (no jo, měly zabudovaný super hyper magnety, u kterých v jednu chvíli stačí počítač přidržet rukou,  aby vzápětí za sebou tahaly veškerý autopark) obrátí na boudu obrněný tahač i s přívěsem 🤣🤣🤣. Když jsem předpovídal,  že se kucí z ghetta podívají i do vesmíru, myslel jsem to z prdele. A ono ejhle  😅 zkrátka, když si F&F pouštíte, víte, že to bude strašná taškařice a je potřeba to tak i brát. Jsou i větší zhovadilosti. Tady u tohohle dílu však chyběl i sexepíl, co to doposud mělo a oživování mrtvýho masa taky moc nepřidalo. ()

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

02.01.2022

Herec Dwayne Johnson (Red Notice) byl nucen znovu veřejně potvrdit, že se do filmové série Rychle a zběsile coby detektiv Hobbs už nevrátí. Za vše může jeho spor s hlavní hvězdou Vinem Dieselem … (viac)

Lake Changjin v Číně láme rekordy

Lake Changjin v Číně láme rekordy

28.11.2021

Už dva měsíce v Číně vládne kinům snímek The Battle at Lake Changjin. Tamější cenzoři pochopitelně domácím tvůrcům umetli cestu prakticky bez jakékoli hollywoodské konkurence, a snímku se tak povedlo… (viac)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (viac)

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)