Láskavá komédia o jednej inventúre dokazuje, že aj také neprívetivé miesto, akým je obyčajný sklad tanierov, sa môže stať dejiskom úsmevného príbehu. Jeho hrdinkami sú ženy a dievčatá pracujúce medzi stohmi tanierov vo veľkom sklade istej továrne na výrobu porcelánu. Do skladu nastupuje nová sila, 16-ročná Maruška (Lenka Kořínková). Jej vedúca, paní Světla (Míla Myslíková), ako už mnohokrát predtým, sa opäť vyhráža, že so všetkým sekne a pôjde pracovať inam. Aj napriek tomu, že vytúžený nový skladník, ktorý práve nastúpil, je ochotný prevziať sklad okamžite, Světla trvá na inventúre. To však netuší, akým pedantom je predseda inventúrnej komisie, istý pán Rybička (Mnislav Hofmann). Inventúra pred odovzdaním skladu sa mení na grotesknú nočnú moru, ktorá zaskočí všetkých zainteresovaných aktérov. Naruší nielen pracovný režim zamestnancov, ale dôkladne rozvráti aj súkromný život každej z „dievčat z porcelánu". (TV JOJ)

F.W.Colqhoun

Že se to fakt skoro-ale-jako-úplně-célé bude odehrávat ve skladu mi došlo až v momentě, kdy bylo na odpískání promítačky pozdě a kdy jsem začal registrovat, že Herz občas nechává ukazovat hlavní představitelky kalhotky. Srdnatý to zápas vynikajícího režiséra s mizerným scénářem, který normalizační pitomostí doslova kypí; humorem méně – za to, že se např. „gazela“ tak povedla, mohou spíš herečtí představitelé než text. Přestože si Herz na neprobádaném území komedie vede velmi invenčně, nelze si nevšimnout, s jakým zaujetím se zmocňuje každého byť jen nepatrně melancholického momentu („žertovné“ pokusy o sebevraždu), u nichž je tak nějak víc doma. Nejzajímavějším momentem byla matrixovská, pozpátku puštěná scéna destrukce porcelánu před závěrečnými titulky a přidaná hodnota rozhovorů s režiséry Herzem a Smyczkem, kteří odhalují, jak nevábných a obhroublých téměř všech sedm set dělnic, které v továrně, kde se natáčelo, hákovalo, skutečně bylo. ()

Paity

Por mě stále velmi milá záležitost, která sice příběhově neobstojí, herecké výkony nejsou také bůh ví co a o prostředí nemluvě. Písničky a potřeštěné holky jsou ale příjemnou změnou každodennímu marastu. ()

Adramelech

Normalizační komedie se všemi klady a zápory své doby. Při porovnání s výtvory současné české kinematografie nedopadá zas až tak špatně. Za pozornost stojí řada půvabných reprezentantek dělnické třídy. Film jsem si pustil kvůli písničkám Jany Robbové. ()

Piškotka

Takový prima film o naivních husičkách, co furt brečí a trápí se malichernostmi. Místy jsem se i zasmála. Nevím, jestli se mi to nezdálo, ale celé to vyznívá hodně feministicky. Všichni mužští aktéři tam vystupují jako hloupí Honzové.:-) A ta budoucí paní prezidentová se tam teda vyznamenala, hodnotila bych to na její životní roli, hotová ostuda. ()

Wishkah

Mě se to líbí. Je to jednoduché, nenáročné a místy hodně vtipné. Nejvíc se mi líbila Míla Myslíková a Dagmar Veškrnová. Ty jsou adresátky naprosté většiny vtípků. ()

Ricky_CZ

Nikdy jsem k tomu nepřilnul...Nic mi to nikdy neříkalo...Ale pak jsem si začal všímat věcí, jako jsou nohy Marty Rašlové a musím dát 3 hvězdy...Protože tohle na mě v dětství určitě podvědomě působilo a dnes tomu mohu být vděčný za svůj pohled na svět :)) ()

EllienPM

No jo, Míla Myslíková je na tragickej život (taky) pes. Tohle můžu vidět dvakrát denně a nikdy mne to neomrzí. Úžasný film s fantastickou náladou, který z minima umí udělat maximum. Skvělá hudba Pana Petra Hapky, skvělá atmosféra, skvělé období... Citlivost a lidskost. Naděje a naivita. Realita a (hořká) dospělost. Sklad plný mrtvého (nebo živého?) porcelánu tam, kde i koleje končí. Nebo začínají? ***** Když ti voda vyplaví byt, že odplavou i skříně. Nic nejde jak mělo by jít, přemýšlíš o příčině. Však přesto nech to být, tak to chodí, smůla zas jenom smůlu plodí... A příčina má krásná jména - je to žena, žena... ()

Kacitr

Sedmdesátá léta, to bylo mládí spíše mojí maminky. Vážně dřív holky byly tak prostoduché? Tomu se mi nechce věřit. Jako kdyby celá jejich existence spočívala v tom najít si chlapa, jinak je to průšvih jak vrata. Smutné. Pár úsměvných momentů by se asi našlo, ale spíš mi z toho bylo do pláče. Bylo mi řečeno, že dřív děvčata nebyla tak "oprsklá", ale aspoň nějaké základní hodnoty a standardy by mít mohly, ne? ()

Dejvi21

Nevím, díky čemu to je tak populární, že se to v televizi opakuje pořád dokola. Je to tedy jen můj subjektivní názor, ale když se řekne Holky z porcelánu, naskočí mi husí kůže. ()

Lilloos

Interiéry porcelánky mnoho podnětů pro akci nenabídnou, a tak z toho ani nešlo vytvořit hit století. Nebýt však uječených protivných afektovaných nán, vysokofrekvenčního zpěvu a rádoby vtipných (trapných) rozhovorů, nemusel to být až takový průšvih. ()

lardko

Tenhle film se mi vůbec nelíbil. V každé chvíly tam někdo brečel. Dost nezajímavý film. A Havlová to zahrála nejhůř ze všech. Podle mě tam nebyl ani jeden dobrý herec. Dal jsem jednu hvězdičku , protože film není až tak úplná blbost. Aspoň že to nemá 70% , ale 57%. I když i to je pro mě moc. ()

Vesecký

Milý a vtipný film o mladých skladnicích a snech o lásce. A taky o realitě životě mezi paní Světlou a jejím bývalým manželem. Lenku Kořínkovou jsme si v tomhle filmu mnozí zamilovali. Skvělá i paní Rosůlková a (snad) pan Rybička Mnislav Hofmann. Jaromíra Kolárová psala moc hezké knížky... ()

axiom

Nostalgie, nostalgie, nostalgie.. čas lásek a malin nezralých. Byli jsme mladí a bylo nám fajn - to vše ve mně tento film evokuje. Tu blbárnu eastablishmentu kolem toho odnesl milosrdný čas. A zůstaly jen příjemné subjektuvní pocity. Tak nějak to fungovalo.Toť vše. ()

KlárkaD

Je to kravina. Ale hrozně roztomilá.............My jsme holky z porcelánu, život máme těžký, nelétáme v aeroplánu, my chodíme pěšky........to si budu pamatovat napořád :) ()

Juraj Herz 1934 - 2018

Juraj Herz 1934 - 2018

09.04.2018

V neděli zemřel režisér, scénárista a herec Juraj Herz. Jeden z hlavních představitelů československé nové vlny vystudoval fotografii na bratislavské UMPRUM, následně režii a herectví na loutkářské… (viac)